prelazak na mac-a
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

prelazak na mac-a


21.03.2006 | 12:24
pozdrav

prvo u mac sam se kao i svi zaljubio odmah cim sam poceo s njim radit. ali ima tih softwerskih nedostataka preko kojih se jednostavno ne moze preci:

1.) prvo dajte neki funkcionalni video player, necu stalno kombinirati cellulo, movie time, i mplayer, mislim dosadno je, a sramota je da je jobs tako bahat da ne moze staviti normalni player, nego ga moras kupiti (mislim na pro verziju QUICK TIMEA koju nikako ne mogu naci ni skinuti s neta

2.) strong dc++, shakespeer nije alternativa, tko koristi dc klijente zna zasto, a to je nezamjenjivi alat za download s neta, mada torrenti imaju svoje zadovoljavajuce klijente za mac, a i lime wire je dobar

3.) podrska hardvera za mac, recimo imam creativovu usb eksternu varijantu zvucne koja mi je zakon, zvuk s iMaca mi nije toliko kvalitetan, te je glupo da nema softvera za mac.

4.) mobitel mi nema mac varijantu softvera....nevjeroatno:-) motorola v3

5.) programcici za divx i xvid encoding, autogk, za mp3 kao Exact audio copy

6.) igre, iako ne igram ne bi skodilo da ih ima (nema 99% njih za mac, ma sto god vi mislili:-)

ima jos sitnica.....

sto mislite, bu bilo toga za mac-a u buducnosti? ako ce bit, bacam pc-a odmah:-)
21.03.2006 | 14:20
kume ovako.okani se imaca,motorolu baci u smece/ionako su jedni od najgorih na svijetu/,za igre kupi playstation/za to ti ne treba ni mac ni pc/,za petljanje sa brdo gluposti ti je dosta pc/mac ti za to ne treba/,a za sve ostale zelje obrati se steve jobsu.i stav prema macu morat ces promijenit/no offence/.nemoj si previse usporedjivat mac sa history glupostima.ima tu nesto bolje i drugacije.ali je toliko bolje da nije cak ni usporedivo sa pcjem.you just don`t dig yet
21.03.2006 | 14:38
1) zaboravljaš da je i na pc potrebno natrpat playere sa kojekakvim codecima
2)koristi p2p, ili IRC (snak)
3)nađi hardver koji ima podršku, morat ćeš malo tražit jer je NAŠE tržište slabo zastupljeno sa Mac hardwerom
4)motorola nikad nije imala podršu za Mac, a V3 je ionako šminka mobitel, jer sa 5mb memorije, hm . . .
5)jedno ime ffmpegx
6)Mac nikad nije bio igraća konzola

Za sve ostale stvari ćeš saznati kroz vrijeme i nemoj se ljutiti ali kao što je \"gosinisha\" rekao - you just don`t dig yet
21.03.2006 | 17:19
Kao najprvije, ne razmem zakaj bi htel preći na Mac-a, kad sve kaj tražiš, očito, poznaješ na pc-u i imaš zadovoljavajuća, također očito, iskustva!?!? No netko je rekel da je život umjetnost kompromisa, pa bum i ja prvo dovel svoju spiku na level našeg umjetnog hrvatskog čušpajz jezika, samo s štokavskim premisama.

No dobrodošel u svijet dvojbi! Nekima Mac (ali i nekima pc) donosi sva potrebna i znana rješenja, no kod tebe prepoznajem retorički pristup, pa ću u tvom tonu i nastaviti da bi saznal više i nove mogućnosti, kroz subjektivnost tuđih očiju ušiju i ostalih nesavršenih ljudskih re-per-ceptora.

Baviš se glazbom i zadovoljava te USB-kartica?!? Ja nisam naišel na zadovoljavajuću s obzirom na latency, no već par godina ne tražim ništa ispod Firewire (jedinice), jer mi je SVE presporo(!!!!) pa možda i ne znam aktualnu situaciju.
Svakako preporučam Hammerfall/Nuendo/ProTools standarde, bil buš jako zadovoljan! Za amatersko slušanje i igranje, ovisiš i o pojačalu koje kupiš i monitorima (zvučnicima) koji reproduciraju digitalni (spojiš mac s optikom i izbjegneš kartičnu DA konverziju).

Divixi te zadovoljavaju? Vizualno? Zvučno? ja mislim da sve postoji i na Macu, kao što znam da je slučaj s mp3-jem, no za divix i xyVIX ne poznajem, to buju ti drugi rekli. Ja osobno samo znam da mogu gledati divixe na svom Macu!

Mobitel je preduvjet za komunikaciju u poslu, ali teško da može biti razlogom da se voziš biciklom na posel po zimi!

Za igrice sam tudum, imam one neke Bombs, Tetris i neke ribice kaj ih gađaš s kamenjem za razbibrigu... ne mešam sebe!

Evo vidiš možda ti moja pitanja pomognu! Zato ih i pišem.

Drugo ako si \"AUDIO\" zainteresiran, postoji na forumu par dijametralno suprotnih konzumenata glazbe (i okolo negu-to bi trebalo biti smešno, na makedonskom, no nek mi se sad makedonac još koji ne uvredi!!! to je iz jedno vica o Dimčetu i još nekom... no...), u Machrvata, pa vidi kojima pripadaš, i prokomuniciraj s istomišljenicima, privatnim porukama, samo onda ti je to jednostrano, ovak lupi temu i od par tema koje se svedu na vrijeđanja, i djeljenja kretena, jer prirodno da si gluplji od njizi najpametnijeh, upoznaš i one koji ti pišu dobronamjerno i sve nađeš što te zanima.

Dilema postavljena o prelasku na Mac zbog glazbe je također diskutabilna, jer zahtjeva bolje i preciznije razmatranje želja, mogućnosti i onog što je sasvim individualno, dakle osobnosti.

Za zahtjevan rad trebaš najjače strojeve i najkvalitetniji external hardware, bez obzira na platformu ili stil glazbe.

Niti jedan kompjuter nije \"The Rješenje\", rješenje nije vjerojatno ni kad imaš svu lovu svijeta, najbolji studio, najbolje suradnike koji te nose i stvaraju od tebe tvoj maksimum, pa se okreneš rješavanju boje kože, osobne ljepote, uff lepi sam si, pa skužiš i male bijele dječake... Znaš na koga mislim, a tako je bio dobar dok je volio Dianu Ross!

Dakle ovo s \"keep digin' man\" si u stvari već započelo u ovoj temi, na ovom siteu!!!
(Ne zaboravi da je automehaničar na drugoj adresi, rabin, pop, hođa ili svečenik na trećoj, a doktor u bolnici ili ambulanti iako i bežična veza nije loša, bar za naručit se, ali znam imaš mobitel, dovoljno!)

Ne daj se isprovocirati, čitaj ono što te zanima i pitaj slobodno, zato ovaj forum i postoji, a i mi svi ovdje!

I, s obzirom na temu - sretno u glazbi, ostalo je nošnja!!!
21.03.2006 | 17:45
uff...... , ako se tko prvi mora ispričati, onda sam to ja!!

Pobrkao sam postove,

tj pitanja tkoste i moritulasa,

pa obadvojici isprika,
jer sam pisal na brzinu i napravil brdo krivih pretpostavki.

No ako to uzmete u obzir, i sreću da sam sam to odmah skužil pa se nećete morat pitati o čemu to ovaj, možda iz rezimea, obadvojica zakopate u svoju problematiku lakše, i dublje, i zanemarite suvišno čuđenje u saznanju

iza kakvih imena
NE stoji Jabučnjak krema
i kakvih kretena
ovdje sve nema

21.03.2006 | 17:52
Hm, da vidimo...
1.) Moraš prvo reći što je to \"normalni\" player? Mplayer meni sluzi za 99% potreba, quicktime player je koma, ali u čemu je problem kada ima hrpa besplatnih alternativa. Inače QuickTime Pro se samo registrira postojeći, ne downloada se zasebno.

2.) i 3.) - Tough luck, što bi rekli.

4.) Kakav softver? Pa iSync ugrađen u OS ti ga podržava.

5.) Neću komentirati jer se time uopće ne bavim

6.) Bah, nema do konzola.
21.03.2006 | 18:12
....2) StrongDC++ = Shakespeer
21.03.2006 | 19:25
miomika je napisao:
....2) StrongDC++ = Shakespeer


Are u sure?
Ako ima verzija za Mac, odmah postaj link...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 16 minuta
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, Maxxy, Riba, Anonimci (350)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.08 Seconds

Provided by iJoomla SEO