dva korisnika, jedna numbers datoteka
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

dva korisnika, jedna numbers datoteka


14.12.2014 | 20:59
ukratko,
imam numbers datoteku koju bi trebali editirati dva korisnika, jedan preko maca i iOS-a (primarno mac), drugi uglavnom preko iOS-a.
rekao bi čovjek, jednostavno, ali ja eto nailazim na cijeli niz gluposti!

preko dropboxa je zesca tlaka na iOS-u, jer ga treba prvo otvoriti u njihovoj aplikaciji, pa onda preko nje u numbers aplikaciji, pa konacno nesto upisati, i onda eksportirati iz numbersa u dropbox i pratkicki nadomjestiti stari file novim. idiotski!

preko iclouda pak ne mogu postici da dva korisnika imaju lokalno pohranjenu istu datoketu. ako jedan sharea, ovaj drugi dobije link i moze samo online raditi na datoteci, a samo jedan je imam u svom icloud folderu. opet idiotski!

kako mogu ovo elegantno rijesiti?
excel file otpada jer preko numbersa ne mogu normalno raditi sa njime, posto radi prvo konverziju u .numbers pa nakon obrate opet konverziju u .xls i fakticki imam novu datoteku.

dali je tako nemoguce imati jedan icloud folder kojeg dijele dva korisnika, isto kao i na dropboxu? to bi se sredilo.
14.12.2014 | 21:24
Ne koristim ni Numbers, ni iCloud pa ne mogu pomoći.
Zašto je bitno da bude Numbers?
14.12.2014 | 21:30
jer mi se ne da kupovati office za mac

imamo tu aplikaciju na svim uredjajima, pa mi je bilo najlakse tako, ali moze i nesto drugo. svejedno mi je, samo da dobro radi. tablica nije zahtjevna, 10ak listova, sa po 40, 50 unosa po listu.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
14.12.2014 | 21:45
iCloud je predviđen za dijeljenje samo unutar istog AppleID i nema načina da se dijeli dokumente s nekim drugim AppleID korisnikom. Evo što kažu na to ovdje:

apple.stackexchange.com/questions/151114...th-other-icloud-user

Iz tog razloga ja još nisam prešao na Numbers već za jednostavne kalkulacije i tekstove i dalje koristim MS Office za Mac i DocsToGo Premium koji podržava Dropbox i može direktno pristupati dokumentima i mijenjati ih bez potrebe za originalnom Dropbox aplikacijom. Negativna strana ove kombinacije jest ograničene mogućnosti DocsToGo aplikacije i dovoljno je dobra samo za nezahtijevne korisnike kojima trebaju tek osnovne formule u tablicama i najosnovnije formatiranje teksta.
14.12.2014 | 22:17
Možda bedasto, ali pada mi na pamet jedino google disk. No, nemože .numbers već bi onda svi mogli editirati online (čak i u real time), a preuzeti u .xlsx ili .ods formatu
14.12.2014 | 22:46
koja je ovo glupost. dva korisnika imaju apple proizvode, koriste icloud, iwork aplikacije, ali ne mogu editirati normalno jednu datoteku, vec moraju instalirati proizvode konkurencije!

ne da mi se otvarati jos jedan cloud drive account jer je to jos jedana lozinka, jos jedno korisnicko ime, ikona, a sve za par kilobajta.

probat cu ovaj DocsToGo kada vec podrzava dropbox, i neku opet office varijantu za mac. ali da mi to sad sve to de na zivce, ide!
15.12.2014 | 06:40
Ja bih na tvom mjestu koristio neki od online alata poput Google docs ili www.zoho.com , a dokument mozes uvijek eksportirati u cvs ili excel.
15.12.2014 | 07:52
kinsif kaže:
koja je ovo glupost. dva korisnika imaju apple proizvode, koriste icloud, iwork aplikacije, ali ne mogu editirati normalno jednu datoteku, vec moraju instalirati proizvode konkurencije!

ne da mi se otvarati jos jedan cloud drive account jer je to jos jedana lozinka, jos jedno korisnicko ime, ikona, a sve za par kilobajta.

probat cu ovaj DocsToGo kada vec podrzava dropbox, i neku opet office varijantu za mac. ali da mi to sad sve to de na zivce, ide!


Probao sam na par načina, ništa šta bi bilo iole zadovoljavajuće. Otvorio sam Number nakon dugo vremena i to je strašno, siguran sam da i oni u Apple-u za svoje potrebe koriste Office.
Možda ima u jailbreakovim stvarima nešto šta bi moglo. Sjećam se da je prije bilo na cydia nać takhih alatića, ali otkad nemam jailbreak nisam aktualan.
15.12.2014 | 08:08
15.12.2014 | 08:11
Vidiš kako njima to jednostavno funkcionira.
Mislim da je to jedini način, ali moraš biti online i file ne može biti pohranjen lokalno već na iCloud-u.
15.12.2014 | 11:53
da... sve je super awesome i super fun i super super cool. to sto onda vecini super debilno nasa je greska!
15.12.2014 | 15:27
Čekaj, a zašto bi oba korisnika imala datoteku na svom računalu? Jasno je da na taj način igrate ping-pong s dokumentom (pošalji-vrati).
Zamisao zajedničkog uređivanja je da je datoteka na nečijem iCloudu (u oblaku), a onda ju obojica uređuju (to sam isprobao u real time i radilo je) i na kraju se dokument po želi pohrani na oba ili jedno računalo ili i dalje ostane u oblaku (whatever)...

Ili ja nisam skužio što se kod tebe događa?
15.12.2014 | 15:35
MacSlavko kaže:
Čekaj, a zašto bi oba korisnika imala datoteku na svom računalu? Jasno je da na taj način igrate ping-pong s dokumentom (pošalji-vrati).
Zamisao zajedničkog uređivanja je da je datoteka na nečijem iCloudu (u oblaku), a onda ju obojica uređuju (to sam isprobao u real time i radilo je) i na kraju se dokument po želi pohrani na oba ili jedno računalo ili i dalje ostane u oblaku (whatever)...

Ili ja nisam skužio što se kod tebe događa?


Koliko sam ja skužio, problem je što se taj dokument ne može vidjeti istovremeno u 2 različita iCloud accounta. Jedan može drugome poslati samo link, i ovaj ga onda editira.

Ne znam zašto forsirati to? Kako sam prije i predložio, google ima to dobro rješeno preko svog google Diska, odnosno Google Docs! (Riba se je s tim složio)

No dosta ljudi baš iz inata neće koristiti google...
15.12.2014 | 16:32
problem kod iclouda je taj da jedan korisnik raspolaze samo linkom, i moze editirati iskljucivo preko web sucelja i samo online.
dakle ako nisam online ne mogu pristupiti dokumentu, plus to web sucelje je debilno, pogotovo kada si na mobu.
zelim jednostavno ono sto je moguce u dropboxu. postoji folder kojem imaju pristup dvije osobe, fizicki je prisutan na dva (ili vise) razlicita uredjaja sa dva razlicita racuna, i istovremeno je prisutan u cloudu preko kojeg se syncaju lokalni folderi! to je sve. nema tog pingponga, saljem ja tebi, saljes ti meni.

znam da mogu to napaviti na google docsima, ali eto i ja sam jedan od tih koji se inate! ali hvala na hintu.

napravio sam racun na zoho.com, cini mi se da bi moglo biti ok.
15.12.2014 | 17:09
Kako si mislio rješiti istovremeno čačkanje po datoteci i spremanje iste?
Inaće, takve stvari program (Excel) sam zaključa i prijavi datoteku samo za čitanje.
Nisi napisao za što u stvari ti treba takav način editiranja?
Možda postoji nešto, što bi pojednostavilo stvar. Kakva baza podataka preko WEB-a ili takvo što.
15.12.2014 | 17:13
Da. Kolaboracija preko Dropboxa nije baš pouzdana. Dropbox ne doživljava kad korisnik lokalno kod sebe otvori neki dokument pa ga program (kao Excel) lokalno zaključa za pisanje (kako ne bi drugi korisnik pregazio editirani sadržaj), nego tek kad korisnik lokalno SNIMI promjene ide update. Ako dva korisnika istovremeno editiraju isti dokument na Dropbox folderu, onaj koji snimi zadnji će pregaziti sve što je onaj prije njega napravio.
15.12.2014 | 20:31
ma posto nas je samo dvoje, moguca kolizija mi stvarno nije problem. lako se dogovorimo o nekim intervalima tko kada unosi, i tu je kraj price. tako nesto vec radimo na poslu, sa kombinacijom dropbox - office, i vec par godina nemamo problema. cak nisam ni znao da office ima tu foru blokiranja datoteke dok je u obradi, dobar info hvala.

u ovom slucaju se radi o jednostavnoj tablici kucnih troskova sa par funkcija, dakle totalno jednostavna stvar. zapravo glupo se osjecam sto uopce moram mozgati oko neceg sto bi trebalo biti trivijalno. dva korisnika i jedna pero laka tablica!

na kraju te prisile da koristis google docs i cude se zasto niko ne koristi super awesome iwork!
15.12.2014 | 20:40
Dvoje gospodara? Nije dobro. Pa zar nema neki app koji prati troskove i ima mogucnost vise korisnika?
15.12.2014 | 20:48
ima ih brdo sigurno, ali ovako sam se navikao, modeliram po svom gustu ono sta mi treba, i jednostavno mi pase.

prestani me udaljavati od prvotnog cilja. jednostavan sync mi treba, a ti mi nudis web servere i aplikacije!

de jure dvoje nas je gospodara pod istim krovom, a sad kako je to de facto, druga i duga prica!
15.12.2014 | 20:58
  • num
  • Korisnik
  • 3
16.12.2014 | 19:37
kinsif kaže:

na kraju te prisile da koristis google docs i cude se zasto niko ne koristi super awesome iwork!


Zar Google Docs (isto kao i iWork) ne koristi web sučelje i moraš biti online da bi dvoje ljudi editiralo isti dokument?
  • Sank
  • Moderator
  • 219
16.12.2014 | 21:36
Za kućne financije ja koristim MoneyWiz koji ima svoje rješenje za sinhronizaciju, te aplikacije za Mac, iPhone i iPad pa čak i Android. Moja gazdarica i ja to koristimo već dugo vremena i to jako dobro funkcionira. Možemo istovremeno unositi troškove, radi sa više valuta, izvješća, budžet, planirana plaćanja itd.

moneywizapp.com
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 5 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.15 Seconds

Provided by iJoomla SEO