Krpica
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Krpica


08.03.2009 | 19:09
Malu djecu brizne majke obuku u bjelo samo kad se ide na vjencanje, prvu pricest ili neko slicno dogadjanje. Djeca moraju biti u bjelom da bi majke pokazale kako je njihov klinac pametan i poslusan i nece u blato kao obicni neodgojeni seljacic. Kad zavrsi parada majka nezamazanog glumi da je to tako normalno i da ne razumije zavidne poglede majki umazane djece...

Uz bjeli novi MacBook dodje i krpica. Divna crna krpica sa tismutim logotipom. Jako fino diskretno. Krpica je tako fina na dodir. Barsunasta. Zaista fino skida prasinu sa monitora...

Sinoc sam radio do kasno. Obrisao sam monitor divnom krpicom. Zena me prijekorno poslala u krevet, sa nekim komentarom tipa "opet". Pozurio sam prema spavacoj. Ipak vec je bio osmi mart i red je da se bar tada pojavim zeni u krevetu...

Nisam bas puno brinuo da maknem krpicu sa tipkovnice prije nego zaklopim monitor. Nema se vremena. Bilo sto da zapocnem raditi na tom vrazijem stroju, pa makar i micanje krpice potraje nekoliko dana. Odlucio sam da ce ovaj dan, ovaj osmi mart, biti drugaciji. I bio je. Naj**o sam se Appleovim proizvodjacima krpica maj**!!! Ujutro mi je sve bilo crno po onome di se trlja mis. i pola sova je crno. Krpica mi pustila boju.

Jel vama krpica pusta boju? I za koji mili moj ne moze biti na ponos mojoj majci, bjel i cist.
Usput svim mamama i bakama i tetama sretan osmi mart.

Prljavko
08.03.2009 | 20:11
Ne znam zašto, ovo me podsjetilo na pismo bosanca iz Kanade. ".....Jebeš snijeg odo ja u Floridu"
08.03.2009 | 21:17
Dobio istu takvu krpicu uz MBP. Crnu. Nisam primjetio da pušta boju. Istina - nisam je ostavio ispod poklopljenog displaya.
12.03.2009 | 16:27
ivek, ja bum eksperimentiral veceras s krpicom pa da vidimo u kome/cemu je problem. Ja bum probal s krpicom i iPhona koja je od istog materijala, ali manjih dimenzija.

Javit ti rezultate. Vec dugo nisam opsovo proizvodata svog kompinjutera (od kad sam presao na apple) pa je mozda ovo dobra prilika!
12.03.2009 | 21:07
Sive "Cinema" krpice su fantastične i ne puštaju boju, a ove crne su loše. Sve je ok dok nije vlažna, ali kada se navlaži može biti problematična - iako se to lako očisti. Minus Appleu na izboru crnih krpica, hoćemo stare sive!
13.03.2009 | 09:34
Evo ivek, kao sto sam i obecao, ponovio sam experiment. stavio sam crnu apple krpicu na desnu stranu mog bijelog ljubimca (tako da pokriva i tipke) i zaklopio. Jutros, tj. sada kada sam podigao ekaran, nista. Nema nikakvih otisaka i crnih fleka . Sve je kao i prije.

E sad, moja krpica je bilo suha, a mozda ima dpasaric pravo, kada kaze da problemi nastaju kad je krpica vlazna....

U svakom slucaju, jos uvijek nemam razlog opsovati ovo zacarano voce zvano Jabuka.
13.03.2009 | 10:18
Koristim navedenu krpicu vec duze vrijeme i do sada jos nikad nisam imala problema takve vrste. Takodjer, jos ju ni jednom nisam navlazila niti oprala nego ju koristim samo za suho brisanje.
13.03.2009 | 12:49
E sad, ovisi i za sto je koristis.
20.02.2010 | 02:41
Podnaslov: Cemu sve sluzi Youtube

Nikad mi nije bilo jasno cemu sluze oni sprejevi koji spricaju zrak. Da, sigurno se pitate kakve to veze ima sa youtube-om. Pa na prvi pogled i nema, ali...
Danas sam otkrio nekoliko razlicitih vrsta sprejeva za ciscenje. Dosta su skupi pa mi nije palo na pamet kupovati ih cak ni preko nabave u drzavnoj firmi. Ali moja kolegica voli, kao i prmijer/ka imati sve pa tako ima i sprejeve. Petak je. U drzavnim firmama petkom vlada posebno raspolozenje i radni elan. Naravno informaticka sluzba, slicno kao i vatrogasci mjeri svoj uspjeh prema broju odlezanih sati. Sto informaticar vise lezi znaci sustav je stabilaniji, znaci da je informaticar bolji jer je osigurao nesmetan i pouzdan sustav. Svi vole tihu i neprimjetnu sluzbu u kojoj sve funkcionira kao u maloj zapadnoeuropskoj ili kako to premijer/ka voli reci mitleuropskoj planinskoj zemljici, u kojoj su samo krave ljubicaste, a sve ostalo je zeleno kao jabucice. I kod nas je informaticka sluzba tiha i neprimjetna. Pa mi se cini sasvim opravdano vrlo cesto pitanje zlobnih kolega "sto vi zapravo radite?" Eto mudrujemo kako ubiti dan do 4. I kako pametan informaticar ubije dan? Pa tako da ubije stroj. I to koji stroj? Pa naravno svoj najdrazi, novi bijeli MacBook koji je jedva na prijevaru iskamcio od sefa, raznim lazima i ulizivanjem, jer naravno drzavne firme su potpisale ugovor samo s vragom i vrag ih drzi za rep svaki puta kad se netko okrene prema sta ja znam linux-u, open source-u, ne daj boze onim pheders…im kupaonicko bjelim igrackama za djecu. Ovaj puta sam nadmasio samog sebe. Tako glup mogu biti samo ja. Kada bi bile olimpijske igre u kolicini gluposti sada bi bio u Vancouveru na najvisem postolju i smjelo bi branio cast svoje drzave, koja bi vjerojatno odnijela navise medalja. Uzeo sam neki sperj koji izgleda kao onaj koji puse zrak, samo sto iz njega izlazi pjena. Gusta bijela pjena koja se vrlo brzo pretvori u tekucinu. Poslije sam skuzio zasto je to tako ali to sad nije bitno. Htio sam ispuhati marendu, mrve i zlikovce koji od njih zive ispod tipki. Iznenadjen sadrzajem spreja nisam reagirao na vrijeme. Gdje je heb..a krpica??!! Ta vodica se uvukla ispod tipki. Ok, pokusavam se smiriti, to je vjerojatno neko sredstvo koje ne nagriza, pa nisu proizvodjaci pjenica toliko ludi da se dovedu u situaciju da ih netko ganja jer je pospricao pjenicu po racunalu. Ishlapiti ce i to je to. Al vraga, relativana vlaznost danas u Rijeci je 94%. Probao sam radijator, nije pomoglo. Fen nemam na poslu, ni kolegica naravno. Ona kao i prmijerka ide na frizuru. Spojili se kontakti i svakih par sekundi fino pristojno pita hocu li ugasiti ili ne. Bas kad krenem klikuti na cancel trackpad ne radi, ovaj se ugasi. Onda se zaglavi lijeva strelica ni nikako da pusti. Sve tako neka cudesa dok se nisam sjetio kako osusiti komp iznutra. Youtube! Flash tako fino grije procesor, a i vrtilator se upali brzo. Preporucam cjeli serial www.hellobc.com/Videos/. Za susenje gledati na 720p Kad vec ne mogu u Vancouber jer sam dovoljno glup, pardon jer je olimpijada iz krivih sportova.
20.02.2010 | 02:49
Poučno!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 15 sati
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

tino1, Anonimci (196)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.09 Seconds

Provided by iJoomla SEO