Ja nemam nikakvih problema i moj Mac je 100% OK
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ja nemam nikakvih problema i moj Mac je 100% OK


07.11.2008 | 23:13
erik je napisao:
uuu j...te a si toga n...o oči su mi od čitanja zablokirale ko WXP ili Vista...

Sad ćeš imat polunovi iMac sa čak još 3 mjeseca garancije.



Ne ne imam ja garanciju do 03. mjeseca 2009. do kada mi traje inače garancija a to je cijelih 4 i pol mjeseca čak!!!!!!

A da je crko recimo zadnji mjesec garancija onda bi dobio tri mjeseca garanciju i to naravno samo na monitor haha.
A di su se sjetili toga i što nije u ostalom po hrvatskom zakonu da je minimalna garancija 06. mjeseci????
sada mi je to palo na pamet idem provjeriti.....
07.11.2008 | 23:14
erik je napisao:
D.J. stavi si neku sličicu u korisnički profil, ovako ko ja, da izgledaš pametan i načitan (i ćorav!)
hehe


Pa da mi i na Booku crkne monitor, si popizdio , nema slike....


evo ipak moje slike
predomislio sam se
08.11.2008 | 00:01
Dražen je napisao:
1. Apple iMac G3/233 Original - Bondi (Rev. A & iz 1999 - Radi i danas kod male nećakinje (dao sam im ga zato jer je OTIŠAO OPTIČKI POGON I EKRAN JE POLJUBIČASTIO - sve nakon garancije (ali djetetu je dobar, mada bi ona PC - jer drugi mogu igrat ''igrice'' a ona ne, uvijek se postavlja pitanje mom šogoru: Tata, a zašto ja nemam kompjutor kao i druga djeca? A on će na to: Zato jer je tvoj ujko specifična osoba:))
2. iMac "Core Duo" 1.83 iz 2006 (prvi Intel model) Dakle, otišao DVD pogon, otišao ekran, otišao mighty mouse - sve odmah nakon garancije.
3. Bio je tu i iPod shuffle (onaj prvi model ''žvakaće gume'' - riknuo, sflashao se (dobro, njega su mi ipak zamjenili jer je bio pod garancijom).
4. G4

1A. Compaq Presario iz 1998 - DAN DANAS RADI, Windows ME na njemu, stavljani svega 2 (DVA) P U T A ! ! !


meni je isto taj iPod shuffle prve generacije "otišao", moj frend ga je spojio na komp i odtad ni prc ni mrc, kad ga spojim neda ga otvoriti, a u iTunesu mi neda da ga restora, neku grešku javlja, jel zna možda tko zašto je to tako?
08.11.2008 | 22:47
PowerBook G4/667, eMac, 24" iMac, Air, iPod (2nd gen) i iPhone (3G) rade bez greške.

iMac G3 - crknuo mu je svojevremeno ispravljač, u međuvremenu je popravljen (servis u HR), ali od onda iritantno "zuji".

PowerBook G4/400 - radio bez greške, ali je donji lijevi rub okvira ekrana bio malo "odlijepljen" (tako je isporučen).

15" iMac (Lampa) - potpuno ispravan, ali ima isti problem kao PowerBook G4/400 + loše zašarafljeni šarafi koji drže monitor (pa malo visi na jednu stranu, mrmlj).
09.11.2008 | 00:25
U međuvremenu sam se sjetio još jednog "svog" Applea, pa prijavljujem Apple IIe (koja je to? 1980? tako nešto?) s dvostrukim 5,25" floppyjem, još uvijek radi, kod čovjeka koji mi ga je i onomad posudio, dok sam još bio klinac u 6. razredu...

No, a vjerojatno ima još takvih podosta u Peek & Pokeu.

OK, OK, priznajem da ovo nije baš relevantno. Ubacio sam čisto da malo "začinim"
09.11.2008 | 00:32
Dražen je napisao:
Compaq Presario iz 1998 - DAN DANAS RADI, Windows ME na njemu, stavljani svega 2 (DVA) P U T A ! ! !


Windows ME? Pa to je najgore od najgoreg što je M$ ikad napravio. Toliko loš da su ga se čak i oni sami gotovo odmah odrekli...

Fakat si specifičan. Možda ti zato Appleovi rikavaju.

Sorry, nije red da te zezam, ispričavam se. Sad u ovom omjeru, dvoja nesreća izgleda još teže. Zapravo mi te je žao. Ali i dalje nije način da se "osvećuješ" naslađivanjem prema svakom tko ima nekakav problem. Pa nisu ti ti ljudi krivi što nemaš sreće (fakat nemaš, eto, izbroji sam pa napravi statistiku)...

Inače, mora se priznati, Digital i Compaq su, dok su bili živi, radili dobre, doooobre mašine. No eto, propali. Odnosno, progutaše ih mediokritetski fušeri. Što se Appleu još nije dogodilo...
09.11.2008 | 15:58
Evo da si i ja onda priključim. Moj MacBoo Pro me već skoro godinu dana izvrsno služi, ili ja služim njega (ako je vjerovat onoj reklami ). Jedan jedini problem koji imam s njim, a to je čini mi se neki bug, je da kad je več upaljen i kada uštekam ethernet kabel i kliknem da mi se priključi na internet ili LAN mrežu da mi se u 90% slučajeva smrzne i moram ga restartat. Ali od kad sam složio doma bežičnu mrežu više uopće ne koristim žicu tako da me to zapravo više i ne smeta.
02.12.2008 | 08:36
eto mojih macova...

PowerBook G4 HR, SD 1,67GHz 2GB iz 2005 pao odma 1 dan sa 1m visine na asfalt, kćer ga zalijala šalicom kave(imala je 1g)
radi 8-12h dnevno... zamjenjena samo baterija i mali se neda....

eh sad...

intel imac 17" c2d 3GB iz 2006 bio 3 puta u garanciji na servisu i sad neki dan umro... tražim dobre ljude sa ispravnim 17" core duo ili c2 duo.... naravno da ga kupim....
02.12.2008 | 11:41
Baš sam jučer upalio stari classic iz 88. 8 MHz. Evo sad mu je 20 godina ( stariji sam 2 godine ). Tata je svoju grafičku karijeru započeo i izgradio na njemu a ja ljubav prema jabuci.
Još su freehand, claris i filemaker gore i nekoliko igrica. I bolje od švicarskog sata!

ostali ljubimcii naravno više manje rade: mac Performa 5400/160, imac G3, emac 1.25, G4 Quicksilver, G4 400 pci, imac cd2 i MacBook White.
mini je prodan a ibook na popravku.
  • Dijete
  • Posjetitelj
02.12.2008 | 13:53
Miks je napisao:

meni je isto taj iPod shuffle prve generacije "otišao", moj frend ga je spojio na komp i odtad ni prc ni mrc, kad ga spojim neda ga otvoriti, a u iTunesu mi neda da ga restora, neku grešku javlja, jel zna možda tko zašto je to tako?


Evo.. čest slučaj bio.. meni dva ošla, zamijenjena su bila, ali su nakon 6 mjeseci skužili u čemu je stvar i napravili soft patch..

skrati.net/shuffle
  • Dijete
  • Posjetitelj
02.12.2008 | 14:13
Dakle oni s kojima nema problema (ili ima, a uzrokovani su našom nepažnjom)

iBook G3 12" 600 (2001) ujedno i prvi mac u našoj familiji.. i dalje radi, osim etherneta jer je neko gurao žicu za telefon u krivu rupu pa je strgao pin dva.. punjač zamijenjen, baterija zamijenjena.. služi kao mp3 player, internet kiosk..

Powerbook G4 15" 1.67 (2005) radi ko vurica, osim što je razmažen pa neće sve medije. Od sinoć nije više u mom vlasništvu već je prešao u ruke bolje polovice (možda mi sad vrati gorespomenutog ibooka)

iMac G4 800 (xx) - služi kao preglednik video sadržaja iz kreveta.. za npr Simpsone prije spavanja ili neki filmić koji ne zahtjeva veliki ekran..

MacMini Coreduo 1.66 - služi kao preglednik video sadržaja u dnevnoj sobi, spojen na projektor i surround. Idealan za nove epizode Eureke ili Heroesa.. Pao pa je malo disk u komi, ali mijenjat će se tek kad rikne do kraja..

iMac 20" C2D 2.16 - nek žena kucne o drvo, sve radi..

MacPro 2x3DC tegleća mazga koja žonglira cijelo vrijeme sa teretom koji se baci na nju..

iMac G3 500 - mama sluša mjuzu i gleda fotke prek njega.. kad si uplati internet, možda počne i surfat.. radi ko veliki..
02.12.2008 | 14:42
Dijete, jel tvoju sliku Jobs ima u svojem uredu kao primjer dobre mušterije?
Ak nema, pošlji u zajedno s ovim postom i odbil buš popust od 3,17 posto pri kupnji idućeg mac proaB)
02.12.2008 | 15:33


dijete, svaka cast (ok, to sam sve manje vise znala ali svejedno je bilo fora za procitati )

ja sam mlada jabucica i u dvije godine koliko se koristim macom promijenila sam 3 MacBooka - prvi koji sam imala je bio onaj prvi koji je izasao s intelom, nakon njega isti model samo jaci i sad trenutno imam MacBook black star malo vise od godinu dana.

Uskoro mislim prijeci na novi unibody, i to ovaj jaci samo zato sto ima backlit tipkovnicu i to je jedina stvar koja mi bas fali na MacBooku.

i mogu reci da sam prezadovoljna...ok, na onom prvom je otisla maticna ploca ali kaj ces, i space shuttle se pokvari tu i tamo
02.12.2008 | 19:46
Je, ali kad se pokvari space shuttle, munjevito pogine tih desetak članova posade, a kad se pokvari Mac, onda Dražen tu nas sve na Jabučnjaku ubija sporo i bolno.
02.12.2008 | 23:47
Bravo smayoo
03.12.2008 | 13:11
Čuj, Dražen, vidim da ti je Blade runner fora. Kaj si ti onaj pseudo policajac koji govori 'city talk' i slaže one male figurice od papira da svima ide na živac cijeli film?
Ajde, za volju rasprave, recimo da si u pravu da Apple košta više od piceka. I recimo da je lova primarni kriterij svega. Onda mi samo reci zakaj ne radiš na gratis linuxu, nego se petljaš s prozorima? Evo, samo to. Kupiš neki krameraj od hardvera (da ne uvrijedim sad i velim da to već imaš) i na njega lijepo krkneš linux džabaleska i onda nam se s rpavom smiješ koji smo mi bedačeki zato kaj platimo Steveu Jobsu za tu zgriženu jabuku?

BTW, još uvijek mi nisi rekel koji je to 'normalan mp3 plejer' i koji je soft bolji od iTunesa?

Može bar to?
03.12.2008 | 14:02
Prijavljujem MacBook Pro 2,33 2 godine star sve 100% OK! Prosli tjedan mi je uptime bio 56 dana i nekih 16 sati i onda sam ga morao restartirati radi nekog glupog update-a. Inace rekord sta sam nasao na netu je 342 dana bez restarta
03.12.2008 | 16:27
smayoo je napisao:
Je, ali kad se pokvari space shuttle, munjevito pogine tih desetak članova posade, a kad se pokvari Mac, onda Dražen tu nas sve na Jabučnjaku ubija sporo i bolno.



smayo :thumbsup:

vidis, ja nisam bas jako aktivna na ovom forumu, vise sam lurker, ali ovo o cemu pricas sam skuzila
03.12.2008 | 23:58
Bok ljudi!

Ukratko:

G4 800 - radi super... malo zuji i moram naći USB 2.0 karticu za njega
iMac 20 C2D bijeli - nikada problema...
Preblem sam imao sa istim takvim iMac-om na poslu, naime dva tjedna nakon što sam ga dobio uginuo je ekran. To je bilo riješeno u rekordnom roku i dalje radi, radi, radi...
05.12.2008 | 15:33
dosad, imac, macbook i macbook pro, gotovo bez problema, macbook bio na servisu mojom krivnjom MBP-u riknula baterija koja je zamijenjena u garantnom roku.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 8 sati
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Anonimci (330)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.27 Seconds

Provided by iJoomla SEO