Ekosustav vašeg maca...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ekosustav vašeg maca...


04.09.2008 | 23:06
Evo i moje makinjice, btw. danas mi je došao i ovaj malecki ipod
iMac.jpg
05.09.2008 | 03:28
Da ... moram rec da mi se MyBook ponasa skroz ok ... ono sta nije mountao mybook kad bi se digao iz sleepa se vise nije desilo od kada sam ga izogovarao na jabucnjaku .... vidite kako veselo svijetli dolje
Moramo hitno nabavit normalan stol ... od barem 200 kn
05.09.2008 | 09:23
Bas sam razmisljao da li glasno komentirati kako svi imate Pevec-stolove od 200 kuna, ili bi to bilo neukusno.

Ugledajte se na mene i Davora, mi smo radili custom rjesenja od stolova!
05.09.2008 | 09:55
Ja nemam Pevec stol. Pogledaj malo bolje. Možda ne izgleda tako fancy kao Davorov, ali to je zato što je meni estetika na (skoro) zadnjem mjestu.
  • lex
  • Korisnik
  • 5
05.09.2008 | 12:56

Click for full size - Uploaded with plasq's Skitch

Evo i moj iMac
05.09.2008 | 13:48

Evo kutnog okruženja.
Sad je još kolko tolko uredno ,kako zna biti i da hehe,Riba ni ovo nije Pevecov kutak,nego "Prima",mislim da je iz Čakovca.Pozdrav !
E baš mi neide importanje slika !
Prilozi:
05.09.2008 | 14:48
Lex, kakva je to dječja tastatura?
05.09.2008 | 14:50
iPhoto.jpg

Već mi jede živce ovo importanje,ali će mi već netko pokazat (valjda).
Smajo i moja je bežična tipkovnica te razmišljam da nabavim onu žičanu.Ova je sam za rad sa mišem a htio bi malo naučiti i tipkovnicu.
  • lex
  • Korisnik
  • 5
05.09.2008 | 14:54
Imam i žičanu..., trenutačno mi treba više mjesta na stolu pa koristim ovu manju. Al svakako preporučam žičanu bilo kome tko se ne može odlučit.
05.09.2008 | 18:34
jzelko je napisao:

Već mi jede živce ovo importanje,ali će mi već netko pokazat (valjda).


jzelko - samo su dva uvjeta bitna - da slika ima manje od 500 pixela po sirini i visini, te da je manja od 512 kb - u tom slucaju prolazi. Takodjer kad je odaberes u "Prilozi sliku" polju ne moras nista ubacivati u poruku - automatski ce biti dodana na dno! Ako bude problema tu smo...
05.09.2008 | 19:52
Bit će da je stvar u pixelima jer KB ima malo pa nije prošla.
JOš nisam apsorbirao sve nijanse u tim stvarima (iskreno ni dosta ostalog) ali pikušavam.
05.09.2008 | 20:14
Hvala Smayoo. Dečki inače imaju stolove by IKEA, ne Pevec. Jeftinije je, ljepše izgleda i nekak je guba...
Moj iAmc je u rupi koja e da zatvoriti, malo je zametano oko njega a highlight su dvije slike relijaške impreze u akciji... Slab sam na subaru imprezu WRC i STi, priznajem:lol:
05.09.2008 | 22:15
Daaaaa?? Ja nisam baš tip za Imprezzu, ali da mi netko pokloni Tribecu, ne bi se bunio...
05.09.2008 | 23:15
WRX STi?
Kako ono ide "srcu mome tiha patnja, oku mome radosti sjaj..."
Doduse, nova mi se stvarno ne svidja i dragi djeda mraze ako smijem birati ja bi onda radje novog EVO X-a
  • Dijete
  • Posjetitelj
06.09.2008 | 00:07
Ja bi osobno Forestera.. Tribeca mi je na drugom mjestu..
06.09.2008 | 01:30
Molio bih da se japanski auti ne spominju ovdje barem neko vrijeme. Još imam vrlo žive slike eksplozije, zatvorene ceste, prve pomoći, policije, vatrogasaca... i sve to kojih 300 km u Italiji, tako da mi bude zabavnije. Inače, glavni akter je niti godinu dana star Nissan X-Trail. Kada mi idući put netko spomene "dosadne, ali zato pouzdane japanske aute" može od mene dobiti ćepu.

Dakle, vratimo se na temu... pogledajte što sam iskopao u arhivi! Neka vlasnik Riba, objasni o čemu se radi...

06.09.2008 | 01:53
dpasaric je napisao:


O boze!
  • Dijete
  • Posjetitelj
06.09.2008 | 02:58
Elokventnog li objašnjenja..
06.09.2008 | 08:39
Zanimljivi su mi ti trenutci kada Riba postaje pobožan
06.09.2008 | 09:12
/tmp/iPhoto.svg
HM Subaru , hm,Forester,zvuči poznato !
06.09.2008 | 10:26
Dijete je napisao:
Elokventnog li objašnjenja..


Ono lijevo je IIfx sa 80MB RAMa (!!) kojeg sam koristio kao glavni stroj od 1999-2000 godine, a desno je PowerComputing PowerBase 240 implantiran u ADI PC kucste!
Ovaj prvi je u Peek&Poke sada, a ovaj drugi je zavrsio u nekoj firmi u ZG kao RIP.
06.09.2008 | 14:44
Ja sam mislio da je Riba musliman... :-S
06.09.2008 | 18:31
Bome, Riba, egzotično. A od čega je treća tastatura? Najdesnija. Varam li se ili je to neka POS-blagajnička?

Davore, Nissan nije japanski auto - s***aše ga Vrancuzi.

Inače naravno da su japanski auti dosadni i pouzdani. Možeš reći i "dosadno pouzdani". Toyota Carina E s motorom 4AFE 1995. 190.000 km uz zamjenu ulja, filtara, metlica brisača, guma i servise klime. Za razliku od talijanskih s kojima ti nikad nije dosadno. U neka sretnija vremena mladosti i energije frendova Alfa nam je ispunjavala svaki vikend. Mislim da nema ničeg što na njoj nismo popravljali. Možda jedino šoferšajba.

Tvoj primjer s autoceste, čak i da jest prouzročen kvarom vozila, postavljam u analogiju s Draženovim nesretnim iskustvom s iMac-om.
06.09.2008 | 19:05
Smajo djelimo mišljenje !
Od ovih stvari sjećam se jedino Komodora.Stjecajem okolnosti nisam bio u prilici koristit komp. osim jednod IBM-a davno na flopiju gdje je bilo par igrica zbog demonstracije,ali neznam gdje je završio.
Ovo ovdje mi je povijesna edukacija,thanks svima.
06.09.2008 | 22:28
smayoo je napisao:
Bome, Riba, egzotično. A od čega je treća tastatura? Najdesnija. Varam li se ili je to neka POS-blagajnička?


To je dio Apple Adjustable tastature na kojoj su odvojene numericke i funkcijske tipke. Ako poledas poblize vidjet ces da je spojena na glavnu tastaturu...i naravno moze se spojiti i sa lijeve i sa desne strane. A moze se koristiti i samostalno.

en.wikipedia.org/wiki/Image:Apple_Adjustable_Keyboard.jpg

Inače naravno da su japanski auti dosadni i pouzdani. Možeš reći i "dosadno pouzdani". Toyota Carina E s motorom 4AFE 1995. 190.000 km uz zamjenu ulja, filtara, metlica brisača, guma i servise klime. Za razliku od talijanskih s kojima ti nikad nije dosadno. U neka sretnija vremena mladosti i energije frendova Alfa nam je ispunjavala svaki vikend. Mislim da nema ničeg što na njoj nismo popravljali. Možda jedino šoferšajba.


Japanci su zakon, iduci ce biti sigurno japanski. Tko god ima jednog nema bas nikakvih problema. bacam oko na novi Lancer. Doduse pro moram cekati da izdahne 22 godine stari Audi koji je upravo okrenuo 260000km, uz mijenjanje ulja i guma.
06.09.2008 | 23:54
Heto, čovjek se uči dok je živ. Hvala na info, kako to da više ne rade te tastature. Nisu išle?

Glede Audija, nema više takvih, budi siguran.
07.09.2008 | 00:23
Apple Adjustable Keyboard je po mom sudu bila najbolja Apple tipkovnica do ove aluminijske. Imala je samo jedan problem, cijena kod nas je bila 630 tadašnjih DEM. U to vrijeme je top-spec PC s dobrim monitorom koštao 500 DEM. Mogao si je kupiti jedino ako si zaista bio bogataš. Ja sam se svoje dokopao tako što ju je financirao Ured Predsjednika kao donaciju naprednim sportašima uz tada najbolji Mac (imaju ukusa!), a napredni sportaši su ipak više voljeli sportske rekvizite i koju kintu nego "taj komplicirani kompjuter". Dobio sam je novu neraspakiranu za super cijenu. Mislim da je i Ribina bila iz istog izvora - tj. valjda sve koje su se ikada prodale u Hrvatskoj. Bila je jako ispred vremena u mnogo toga, a i godinama ispred Microsoftove ergonomske tipkovnice. Moj otac je dan danas koristi.

07.09.2008 | 00:30
Japanci su zakon, iduci ce biti sigurno japanski. Tko god ima jednog nema bas nikakvih problema. bacam oko na novi Lancer. Doduse pro moram cekati da izdahne 22 godine stari Audi koji je upravo okrenuo 260000km, uz mijenjanje ulja i guma.


Ahaaaa... totalni su "zakon" - barem dok ne eksplodiraju na 30,000 km s totalnom štetom na motoru. Nikada me niti jedan auto nije ostavio na cesti - osim japanskog. Čak i kada sam imao ozbiljne kvarove, bili su takvog tipa da sam mogao doći do doma. Japanski auti su precjenjeni po tom pitanju. Do sada su mi uvijek bili simpatični - ili barem neutralni, ali nakon ovog iskustva mislim da nema opasnosti da ikada razmotrim japanski auto - u najmanju ruku ne Nissan.
07.09.2008 | 00:53
Moram priznat Smayoo je u pravu,služiš se Draženovom logikom.Ja sam imao Datsuna, a više njih sam vozio.Trebaš se malo ohladiti od emocija.
Po svim službenim ( i neslužbenim ) obično zauzimaju prvih 5-6 mjesta ( kao i moj Subaru ).
Pardoniram za Off topic.!
07.09.2008 | 01:16
smayoo je napisao:
Heto, čovjek se uči dok je živ. Hvala na info, kako to da više ne rade te tastature. Nisu išle?


Kostale su mrvu previse, a danas vecina ljudi ne zeli dati vise od 100 kuna na nesto slicno. No imale su i drugi problem, a taj je sto je kontakt na tipkama volio otkazivati. Konkretno to se dogodilo meni, a ima hrpe slicnih reporta po netu. To se moglo srediti na neko vrijeme, ali onda bi se opet vratilo.
Jedna od najboljih koje sam imao u rukama je bila Alpsova PS/2, i ta je kostala ali sam je zapamtio.

Glede Audija, nema više takvih, budi siguran.


Znam da nema zato ce se ovaj voziti dok ne navrsi 30 godina. Kod njega kad otvorim haubu barem znam u sto gledam i gdje treba lupiti cekicem ako ne radi.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 17 minuta
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.33 Seconds

Provided by iJoomla SEO