ibook G3
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

ibook G3


14.04.2008 | 10:32
pozdrav, zanima me isplati li se dati 1500kn za ibook g3 od 800mhz 12'' ekran, mac je kao nov ekran je savršen ,besprijekorno stanje, jer stvarno ne znam koliko se kreću cijene . Bio bi korišten za pisanje,mjuzu, koji film itd. Hvala
14.04.2008 | 13:40
Zavisi koji je tocno model, koliki mu je disk i koliko ima rama. Da li ima airport? U svakom slucaju ako ga uzmes nemoj ocekivati cuda jer to je staro
14.04.2008 | 14:13
model je 800mhz ima 256mb ram-a i 30gb hard disk, cijena je 1500kn, to me najviše zanima dla je ok jer nemam pojma kako cijene idu za mac, uglavnom trebao bi mi za pisanje i možda bi okinuo koju pjesmicu na njemu, ali 99% pisanje znači word iliti već šta ima mac.........tako da me zanima samo da mi napišete da li bi mi trebao stvarati probleme pri pisanju, stvarno ne znam kakvi su macovi, najslabiji laptop koji sma imao je imao 3.06 ghz intelov procesor i 2048 rama, i bio mi je previše za ono šta meni treba. Ako mi neko može potvrditi da mi neće stvarati probleme dok radim u wrdu bilo bi mi drago jer bi ga odmah išao uzeti. Ili ako znate di se može nabaviti napišite. hvala
14.04.2008 | 14:21
Sigurno ima vlasnika doticnog pa ce ti reci iz prve ruke ali ja ni pod razno nebi isao ispod g4 i recimo 1ghz (cca soma kn vise).
14.04.2008 | 14:29
kad ne možeš nać ovdje to, ja na oglasniku nijedan ibook nisam vidio, a ne da mi se sa ibeja, a tako bi odjebao win,
  • Dijete
  • Posjetitelj
14.04.2008 | 15:48
Naš 600mhz a 384rama i 40gb hard disk ima airport i sluzi kao prirucna sufralica za goste kojima zatreba internet.. Word radi makar ga ne pokrecemo, divxi rade uz drop frame na mplayeru, ne znam doduse kak se ponasa sa mp4..

Na tom doticnom bi možda i imao problema sa nekim duljim pisanjem jer je tastatura prošla sve i svašta, nesto sam i zajebo i sad ne sjedi baš prekrasno (ona se odvaja s obzirom da ispod nje mijesnjas ram i airport).. malko diše gore dolje.. makar, možda bi ti to promatrao kao feature (ko npr zračni jastučići u najkicama)


Režime, za pisanje bu dobar, za muziku bu dobar, makar ima slabe zvučnike, na otvorenom ce bit ponekad problematicno jer su ti ekrani relativno slabe osvjetljenosti pa buš tražio neku točku pod stablom di se najbolje vidi.. Plusevi su kaj je mali i cvrst i ima tipke..

racunaj da ces morati mijenjati bateriju, ako dolazi sa originalnom..
  • Sin
  • Korisnik
  • 17
14.04.2008 | 21:45
OSX 10.4 Tigar radi na tome bez beda uz dodatak 512MB Rama. Nezgodno je što koristi(bar mislim) 144-pin PC100 SO-DIMM memoriju koju ćeš teško naći i skupo platiti. 256MB keks je nešto lakše i jeftinije naći.
Word iz MS Officea 2004 će raditi OK. Nova baterija će ti trebati ako ga ne koristiš po doma, a ebay je mjesto za nabavku.
Ako je to model sa grafuljom sa 32VRAM-a možeš se i zaigrati
Cijenu naravno probaj sniziti, ali tu je negdje oko 1-1,5 soma, ovisi da li ima combo, airport,...
15.04.2008 | 01:40
hvala vam svima na pomoći, uglavnom evo konfiguracije ovoga g3 kojega gledam ako pomaže šta u mišljenjima

iBook G3
900 MHz
640 MB SDRAM
12.1''
60gb HDD
Mac OS 9
COMBO DRIVE CDRW/DVD

hvala još jednom!
15.04.2008 | 09:38
Samo da dometnem da ja imam keks od 512 Mb rama PC133 SO-Dimm 144 pina koji ide u tu mašinu takaj pa ako zatreba.....
Otkako su Feničani izmislili novac, nije teško reći hvala
15.04.2008 | 10:54
2 Bokke: To je fino napucano, max rama i pristojan disk. Gore si napisao skroz drugacije specifikacije pa vise ne kuzim jel to ista masina i ista cijena? Ako ikako mozes probaj malo raditi na stroju da vidis da li te brzina zadovoljava, ako ti je ok malo spusti cijenu i kupuj!
  • Sin
  • Korisnik
  • 17
15.04.2008 | 16:18
Bokke je napisao:
hvala vam svima na pomoći, uglavnom evo konfiguracije ovoga g3 kojega gledam ako pomaže šta u mišljenjima

iBook G3
900 MHz
640 MB SDRAM
12.1''
60gb HDD
Mac OS 9
COMBO DRIVE CDRW/DVD

hvala još jednom!


E sad te više ne kužim....
16.04.2008 | 03:56
e sorry svima, ovdje na recepciji u hotelu di sam na praksi noćni je dao otkaz pa sam do 1.5. cijelu noć ,po danu spavam a po noći se borim sa gostima , ma onaj prvi je iz Hr, ali neko mi je gore spomenuo da je ebay prava stvar za nabaviti mac, a nisam znao do danas da se na računala plaća samo PDV a ne carina. Našao sma mali milijun macova gore, od tih milijun našao sma i par koji bi mi poslali u HR, inače probao sam raditi na onome od 800mhz i 256 rama i meni je okej za ono šta ja radim, tako da bi ovaj drugi trebao biti još bolji. Uglavnom laptop sam zdilao, a kolko sam vidio po mekovima na kojima sam dosada radio zdilat ću i PC . Sviđa mi se onaj imac G4 onaj okrugli, prejak mi je, samo ne znam da li je bolje uzeti njega ili onaj mac mini. Mislio sam pričekati do druge plaće tako da imam novce od prve i druge plus pare od laptopa, pa da imam malo širi izbor u kupovini, pa me zanima što biste mi vi preporučili da napravim, jer ako pričekam do početka 6. mjeseca mogao bi si uzeti čak neki noviji imac (mac mini bi si sigurno mogao uzeti već sa intel core duo) , dok mi za laptop nije ni toliko bitna jačina kad mi je onaj od 800mhz bio ok. Nego me zanima ako možete predvidjeti hoće li za 2 mjeseca na ebayu i dalje biti ovako bogata ponuda macova (pošto se stvarno ne razumijem koliko su traženi itd.) što mislite o imacu G4/G5 (da ne otvaram drugu temu) i mac miniju. Znači sve kao i za laptop (muzika+koji film+internet+surfanje) .......pošto uopće ne igram igrice na kompu kada sam danas bratiću koji radi u pc shopu rekao da ću preć na mac rekao mi je ''dugo ti je i trebalo da dođeš pameti''

Uglavnom me zanima bi li mi imac G4 i ibook G3 bili dovoljni, na kompu sam uglavnom 2-4 sata na dan po zimi, internet ili neka muzika, možda u office, više od toga ne.Kada radim ne stignem niti upaliti komp. Tako da imam osjećaj da su svi ovi athloni 64 sa 4 gige rama, i laptop koji sam imao a bio je 2x jači od prosječne konfe bacanje novaca sa obzirom da sam na kompjuteru malo, a ai ako ''zabrijem'' koji put zabrijem na internet, a ne na crysis.

+ je li istina da za mac nema virusa? i da su tiši od pc-a (ono što me najviše i živcira)

i je li ko uzimao sa ebay-a , ja imam iskustva 3 godine sa ebayom , ali nikad računala,

hvala svima na interesu i odgovorima dosada
16.04.2008 | 22:29
Bokke je napisao:
Uglavnom me zanima bi li mi imac G4 i ibook G3 bili dovoljni, na kompu sam uglavnom 2-4 sata na dan po zimi, internet ili neka muzika, možda u office, više od toga ne.Kada radim ne stignem niti upaliti komp. Tako da imam osjećaj da su svi ovi athloni 64 sa 4 gige rama, i laptop koji sam imao a bio je 2x jači od prosječne konfe bacanje novaca sa obzirom da sam na kompjuteru malo, a ai ako ''zabrijem'' koji put zabrijem na internet, a ne na crysis.


S obzirom da to što tebi treba radi (mom sinu) na PC kanti staroj 7 godina, s Celeronom na 1300 i 256 MB RAM, na Windozama 2000, apsolutno ne sumnjam da bi radilo na ovom što si naveo.

Moj susjed je imao imac G4 (to je "Lampa", zar ne?) i to je uredno vrtilo sve to na Tigeru (Mac OS 10.4.nešto), pa čak i podnošljivom brzinom emulaciju PC-a s Windowsima XP.

+ je li istina da za mac nema virusa?


Mislim da ipak nije istina da ih uopće nema, ali ih definitivno ima 1000 puta manje nego za PC i puno ga teže popušiš. Pri tom ne treba pobrkati viruse s raznim spyware- i malware-om, čega nažalost ima za sve. Spyware i malware su razni programi koje instaliraš sam, potpuno svjesno, ali oni rade i razne druge stvari osim onih za koje ti misliš da rade.

i da su tiši od pc-a (ono što me najviše i živcira)


To definitivno. Ja imam Mac Mini i tišina je apsolutna. 0 dB. Osim kad vrti CD/DVD, ali i onda je vrlo tih. Susjedova lampa je bila isto takva.


i je li ko uzimao sa ebay-a , ja imam iskustva 3 godine sa ebayom , ali nikad računala,


Nisam ni ja nikad kupio baš računalo. Kupovao sam svašta slično, periferije za stara računala, raznorazne interfaceove i adaptere, ali baš računala nisam nikad. Inače, ja mislim da čak i nešto dulje od 3 godine kupujem na E-bayu, do sad jedno 10 kupovina, sve super, sve 5. Čak više ni Carina ne za**bava.
17.04.2008 | 01:19
hvala na odgovoru Šefe, nadam se da je u cvjećarni sve o.k. nego evo jučer je otišao lap i sad imam ponudu za komp, pa kako mi ni na jednom forumu niko nije odgovorio na pitanje o procjeni, jedan iz grada mi nudi 3000, kn. ja mislim da je ok cijena pa da napišem:

AMD Athlon64 x2 4200+ - -garancija još 18 mjeseci kućište Delux m95 crno -- garancija još 18 mjeseci -- matična Elitegroup C51GM-M Am2 -- garancija još 6 mjeseci -- Kingmax ddr2 3gb 667mhz ( 1x2 1x1)--- garancija još 8,5 god -- Gigabyte 7600 GS pci-e 256mb gar.-- još 6 mjeseci -- Seagate HDD 250gb 7200, 16mb, SATA 2,-- gar. još 18 mjeseci NEC dvd-r 16X double layer gar. još 6 mjeseci --- Pioneer dvd-r 115r 20X garancija još-- 24 mjeseca - LG flatron lcd TFT L1752s 1400:1 black gar, ---još 18 mjeseci -- Logitech media keyboard elite ---gar. još 3,5 godine -- Logitech laser mouse mx400 gar, 5 godina -- zvučnici logitech Z4 bijeli 2.1 (subwoofer + 2 satellites)

komp ima 18 mjeseci, uzeo ga je stari poslije ljeta za nekih 9000, tako da s obzirom da ove kante gube na cijeni brže od alfa romea ja mislim da ću ga dati, jer mi ionako ne treba.

p.s. za Šefa--- meni su danas na carini na paket od 130 kuna uzeli 150 carine a jučer na paket od 450 platio sam 15, kuna, sve su bili dresovi sa ebaya. paradoksalno..................

p.p.s. noćas mi je brat posudio macbook air za na posao, nemam riječi:ohmy:
18.04.2008 | 00:12
Cvjećarna je OK, hvala na pitanju.

Mislim da je 3000 Kn ipak premalo za taj stroj, koliko god bio kanta.
18.04.2008 | 07:06
meni se cijeli dan javljaju ''sumljivi'' likovi tipa Bing kako brat, kažu da komp vrijedi možda 2000, nisam neki stručnjak ali ako se po njuškalima za P4 konfiguracije traži 2000 sklon sam im ne povjerovati, vidjeću još, jer sam laptop riješio u to ide mac, a za pc mi nije hitno, jer ipak je bolje živjeti 100 godina kao milijunaš nego 7 dana u bijedi..........
22.04.2008 | 08:43
Evo nakraju će mi brat dofurati ovo, kaže da nema ni jedne ogrebotine laptop zato sam i dao malo više:

Ibook G3
800mhz
40gb hdd
640 mb sdram
12.1''
COMBO DRIVE CDRW/DVD


Sad da ne otvrama drugu temu, ako kupim eksternu pržilicu bilo koju da li je mogu priključiti na njega, ili mora biti neka apple, kao i hard. Također gore je instaliran mac os 9, pa me zanima da li mi preporučate mac os x ili ga neće moći vrtiti. I koji office da stavim gore, jer ovaj 08. ne vjerujem da ide. ili je bolji onaj appleworks?? E da za laptop sam dao 230 eura. Baterija drži 3 i po sata kaže brat. hvala
22.04.2008 | 15:13
Sto se tice externih uredjaja mora da gledas da bude na firewire jer su na njemu USB portovi 1.1,mozes sta hoces da povezes ali samo na tu vezu,sto se tice HDD (interni )bitno ti je da je 2,5' i da ima ATA controler,ne SATA i SATA2 controler,ja sam na mom iBook-u G3 na 600Mhz sa 384MB RAM-a imao Tiger-a 10.4.11,zamenio sam i HDD i stavio WD od 120GB jer toliko je bio max za taj komp imalo je mogucnosti i softverski da se stavi veci HDD pa da radi,radio je Office 2004 i CS i to sa 8MB VRAM,za HDD znam da rade WD,Samsung,Hitaci sa Seagate-om sam imao problem,sa Pioneer-ovim DVDRW u externom kucistu sam imao (FW-veza) problem nije hteo da radi zato sam uzeo Nec DVDRW i radi jos uvek
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 12 sati, 3 minuta
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

m@xym, Maxxy, Riba, smayoo, tino1, Anonimci (539)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.46 Seconds

Provided by iJoomla SEO