Pozdrav iz Ituzaingó
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Pozdrav iz Ituzaingó


19.12.2023 | 17:16
Jučer sam morao ići u Corrientes, glavni grad te provincije, koji cca 260 km od mog mjesta. Išao sam zbog vize, jer kad vam prođe 30 dana od ulaska u zemlju, morate još neke stvari regulirati. Koje nemam pojma, jer je i u Posadas i sad u Corrientes, išao domaći koji me je vozio i on je uglavnom komunicirao s imigracijskim službenicima. Da sam sam sigurno ne bi ništa obavio jer neznam Španjolski. Kako mi se čini morat ću ponovo ići 09.01.2024, kad se vratim iza Nove i nadalje svaki mjesec do kraja posla. Sad mi je glavna preokupacija onaj ebeni vulkan na Islandu...još se sjećam erupcije prije desetak godina, kad je prizemljen skoro sav avio prijevoz u zapadnoj Evropi

Put od Ituzianga do Corrientesa, je čisti pravac, do kud vam puca horizont, pa onda dođe blagi zavoj i ponovo pravac do horizonta. Sve je ravnica s beskrajnim pašnjacima i mnoštvom stoke. kažu da je taj dio zelen cijelu godinu.

Najviše me smeta, što me stalno slikaju u imigracijskim uredima, a nisam fotogeničan. Uzeli su mi otiske prstiju ( svim deset ), već tri puta. Kad sam ušao u zemlju, pa u Pasadasu i na kraju jučer ???

Sad glavni grad te provincije je dosta lijep, s preljepim parkovima i zgradama u starinskom stilu. Par slika ispod.

















19.12.2023 | 19:07
Mislim da je ovaj grad s druge strane mosta - Resistencia, ne Rezidencija? Zanimljive vizure, u svakom slučaju, naročito one koze...
17.01.2024 | 01:39
Malo slika da se ugrijete







Malo slika noćnog života









17.01.2024 | 06:32
Pozdrav susjed,.. koji je razlog da su plutače do kud mogu kupači na 12,5 metara od obale?
17.01.2024 | 09:04
Zar je toliko vruće da za bocu pive imaju chiller (ili kako se već zove posuda sa ledom za hlađenje pića), cooler?
17.01.2024 | 13:58
Da jako je vruće Yonkis, tako da je taj škaf obavezan.

Susjed, plutače su oznaka gdje počinje dublja voda, tako su mi rekli. Prvo sam pomislio da je to nekakva zaštita od krokodila
17.01.2024 | 14:40
Kaj tam nitko ne zna plivati kad se svi drže plitke strane?
17.01.2024 | 15:30
Po slikama izgleda da se svi namaču ili nitko nema muda otplivati preko "ograde" u malo dublju ili uz liniju pa da se raspliva. Samo stoje i hlade se. Možda bi ih struja odnijela pa što je sigurno sigurno je.
17.01.2024 | 16:08
Mislim da ih je ipak više strah krokodila. Inače sam ponovo bio u Corrientesu. Moram se svaki mjesec javljati i ponovo gnjavaža s slikanjem i davanjem otisaka svih deset prstiju. Da sad sam 6 puta slikan i 4 puta sam dao otiske svih prstiju

Ovaj gradić prije Nove i sad, skoro da nisu isti. Sad im je sezona u punom jeku, tako da je navečer sve puno ljudi uz živu muziku na par mjesta, koja su udaljena 50 metara. Gornja slika je s mog prozora gdje su plesali folklor...stvarno nešto predivno i muzika i ples. Kako sam na drugom katu u čošku, s jedne strane imam pogled na Pinto, a s druge strane na novotvoreni bar Costa. Taj bar je imao otvorenje prošlu subotu i bila je živa muzika, gdje se je svirala samba. Ima dosta turista iz Brazila, na kraju još par slika s posla.Jučer su spuštali turbinu, nakon popravka krana.







17.01.2024 | 17:46
Bome, impozantna sprava. Koliko si ono rekao da se vrti? 100?
17.01.2024 | 20:03
Ima 88 polova, a frekvencija je valjda 60 Hz. 3600/44= 81,818...


Edit

Slagao sam te, imaju ipak 50 Hz. Mislio sam zbog drugačijih utičnica da su na toj frekvenciji i ima 84 pola.

3000/42=71,42...
17.01.2024 | 20:36
A zašto uz argentinsku na turbini visi nizozemska zastava?
17.01.2024 | 21:14
Nije nizozemska, prije objave je malo obradio sliku, tj. maknuo je petokraku
17.01.2024 | 22:45
Bertone kaže:
Nije nizozemska, prije objave je malo obradio sliku, tj. maknuo je petokraku


Susjed imaš palac. Tko te je samo naučio tako profinjemo podhebavati

Imače su fake i Argentinska i Paragvajska zastava...nemaju baş petokraku, ali znam da Argentinska ima grb sunca, a i Paragvajska ima nekakav grb.

Jedna stvar me gnjavi, a bojim se da nema pomoći, ili možda ima. Kako svaki dan prelazim granicu dva puta a imam dva mobitela, svaki dan mi stižu poruke od T-mobile....dobrodošli u Paragvaj i onda nazad dobrodošli u Argentinu. To se sigurno nemože isključiti ?
18.01.2024 | 04:56


Hvala, imaš coffe kad se vratiš u ZG
24.01.2024 | 01:49
Pozdrav jabučari, javljam se nakon još jednog roštilja s gaučosima. Mesa je bilo u obilju, od kravljih rebara do svinjskih, kobasica, krvavica i drugom mesa bez kosti. Nismo mogli sve pojesti, pa je njima ostalo i za sutra. Kupio sam njihov sim. Meni je minuta prema hr 2.54 E, ok koristim većinom whatsapp, ali nemaju to svi, pogotovo stariji ljudi kojim se moram javiti. Njihov sim je prema Hr. i BiH 0.36 E minuta

Sad je vrijeme baš onak kako treba biti po ljetu, temperature su oko 30 dnevne, a noćne oko 26, tako da često sad mogu jesti vani na friškom zraku bez klime unutar restorana. Primjetio sam da u tam gradiću ima jako puno psa lutalica, ima i onih koje šetaju vlasnici, ali oni su u manjini. Kako sad jedem vani, često mi dolaze ti psi do stola i čekaju da im se nešto da. Interesantno je da oni dođu neprimjetno i nisu niti malo agresivni, nema lajanja i samo stoje pored tebe dok jedeš. Možeš ti sve pojesti i ne dati ništa psu, ne bi bilo nikakve reakcije od strane psa.

Čovjek jednostavno nema srca da mu baš ništa ne da. Tako i ja dok jedem neko meso, brojim tri zalogaja meni jedan za pero ( pas na španjolskom ) i tako dok ne pojedemo sve. Nakom objeda jadna životinja, jednostavno legne pored vas, vjerovatno u znak zahvalnosti i željne je malo vaše pažnje i malo glađenja po glavi.



pic upload



13.03.2024 | 16:13
Da se javim nakon dužeg vremena s novostima. Ponovo sam morao ići u Corrientes u migracioni ured, slikanje, davanje otisaka prstiju..etc. Kako ovdje polako dolazi “bablje ljeto”, ponadao sam se nižim temperaturama, koje jesu jedno tjedan dana bile ujutro 20-23, a dnevne 30-32. Ljeto se neda i ponovo imam jutarnju od 26-27 a dnevne 35-39. Kuham se već 5 mjeseci, a bojim se kad budem gotov za par mjeseci, da ću takve temperature dočekati i doma

Od drugih zanimljivosti spomenuo bi promet u mom malom gradiću. Sve ulice su okomite jedna na drugu i grad je podljeljen na blokove od cca 100 m dužine. Sve ulice su im jednosmjerne, pa kad prelazite cestu, dosta je pogledati samo na jednu stranu, još se nisam naviknuo na to. Prije svakog križanja imate malo ulegnuće neposredno prije što ulazite u križanje, tako da morate smanjiti brzinu na 20 km/h. Postoji i par ulica koje se ne križaju po 300-400 m s drugom, ali zato na svakih 100 m imate ležećeg policajca, kojeg možete proći s max 10km/h. Kad izlazite iz grada na glavnu cestu, imate malo “debljeg policajca” kojeg možete preći s max. 5 km/h.

Vozni park im je neznatno slabiji od našeg, samo što su tu neki modeli auta, koji su samo za to tržište. Imate W Golf, a imate i W Gol. Kompletan program Dacia je ovdje s Reno logom. Dosta modela od raznih brendova auta, sam vidio ovdje prvi put. Interesantno je da imaju jako puno pick-up vozila, skoro svako peto vozilo je tog tipa.

Izgleda da im je sezona prošla i primjećuje se manje ljudi na plaži i šetnici.Također i muzika je samo petkom ili subotom,.a ne skoro svako veče u sezoni. Mada je grad na rijeci, ovje imaju nekakvu bazu mornarice ili akademiju. Svako jutro vidim elegantne cure u crnom kostimu, kako idu u školu. Također i dečki nose odjela i kravate. Kako bi se reklo mornarica je svugdje mornarica. Uvjek najbolje uniforme, hrana i sl.

Druga stvar koju vam do sam nisam rekao je da nikad do sada nisam vidio toliko mravinjaka. To su mravinjaci u obliku stožca, visine 600-700 mm a podnožje je širine do 500 mm. Nisam samo zapanjen dimenzijama tih mravinjaka nego i brojem. Vozeći se i gledajući na livadu, vidite mnoštvo tih mravinjaka, koji izgledaju poput nekih čireva, koji se izdižu iznad zemlje.

Na poslu imama puno tehničkih problema, jer su Japanci sfušali paket u koji ugrađujemo namot. Paket nije okomit a kad mjerimo širinu dionih paketa vidimo da neke vrijednosti odstupaju i do 0.5 mm na pojedinim djelovima. Ne ulazi nam štap u utor, pa smo prisiljeni negdje šmirglati izolaciju. Rekao bi netko, nemoguće da Japanci sfušaju i vjerujem da ne fušaju sebi ili negdje na zapadu, a za ovakve zemlje si i Toshiba priušti takav luksus

Viđao sam takve pojave na raznim terenima. Primjera radi Voith je radio generator u Indoneziji. Oni su zaklinili namot s mnoštvo malih klinića cca 50 mm, po utoru. Te kliniće su gurali rukom i taj klin je imao rupu u sredini i tamo su gurali silikon i to je kao trebalo držati namot. Dok smo radili tamo, za to vrijeme su imali jedan među-fazni proboj na jednom drugom generatoru. Tada smo vidjeli da im je namot bio u “rezancima”, jer je izašao van između rotora i statora. Drago mi je da Končar nema takvu politiku i da za sve zemlje radi isto kvalitetne, ili nekvalitetne generatore

https://i.postimg.cc/T2SGyM1w/temp-Image2jsur-N.avif

https://i.postimg.cc/L8mHSkhB/temp-Image-RKZGfw.avif

https://i.postimg.cc/DZkpV6w7/temp-Image4-Eeukf.avif

https://i.postimg.cc/6pVyL54z/temp-Imagehy-ZMg-Q.avif

https://i.postimg.cc/85x6XXpb/temp-Imagepnax-El.avif

https://i.postimg.cc/63tD8Z8V/temp-Image-Nr-Vf8-O.avif

Neznam zašto neće prikazati slike ? Ali kad kliknete na link, slike se prikažu. Isplati se kliknuti i vidjeti neke novitete oko roštilja. Kako koriste buće za umak ili ih pune s sirom, pa im je to prilog.
13.03.2024 | 19:22
Format slike je AVIF, kojeg Jabučnjak engine ne podržava.

Je li možda moguće da Japanci nisu sfušali posao, nego su radili po sfušanom nacrtu?
13.03.2024 | 21:02
smayoo kaže:
Format slike je AVIF, kojeg Jabučnjak engine ne podržava.

Je li možda moguće da Japanci nisu sfušali posao, nego su radili po sfušanom nacrtu?


Nije moguće, jer je to stari paket cca 30 godina. Takav je bio u startu, jer su mi ljudi koji su vadili namot rekli da su jedno 6-7 štapova jedva izvadili. Njihov namot je imao bočnu valovitu oblogu, ali ti problematični utori nisu imali te podloge. Znači oni su bili ovdje i radili paket ( možda i domaći za njih, ali pod njihovim nadzorom ).

Pitao sam jednog čovjeka koji je bio ovdje kad su paketirali stator i kako su to radili. Po njemu nisu imali letve za vođenje utora, nego su paketirali limove samo preko trapeznih letvi i vijaka. Letve za vođenje utora, koje su jako bitne nisu imali.Kad nam štap nije ulazio u utor, prvo sam tražio te letve koje su kalibrirane i njih nema?

Paket je 1300 mm i ima 44 diona paketa. Sad po nekom utoru imamo razlike na pojedinim dionim paketima po 0.2, 0.3 ili 0.4 mm. Npr. u utoru par dionih paketa ima manje vrijednosti, dok su ostali dioni paketi ok. Okomitost utora, pleše od 0.30 mm do čak 2,8 mm, kako gdje.
14.03.2024 | 06:31
Ha... evo, sad sam i to čuo.
I kako ste onda to riješili?
14.03.2024 | 06:52
Uvijek provjerenom metodom, ako ne ide silom uzme se veci cekic.
14.03.2024 | 13:03
smayoo kaže:
Ha... evo, sad sam i to čuo.
I kako ste onda to riješili?


Pa snimili smo cijeli paket s pojedinim kalibrima, vidjet ćeš na par slika. Lijevo su dioni paketi a gore su utori. Imamo sliku cijelog paketa, ja ti ovdje samo dvije šaljem. Nakon toga smo mjerili debljinu našeg štapa na 5 mjesta po dužini utorskog dijela. Naš štap je 20.6 mm +- 0, 2 mm tolerancije. Utor je trebao biti širine 21 mm i na slici gdje je bijelo polje utor je ok, a na ostalim dionim paketima je zabilježena vrijednost kalibra koji prolazi to mjesto. Znači ako je broj 7, to znači da tu prolazi kalibar 20.7 mm.

Kako imamo snimljen paket, tako imamo snimljenu i debljinu štapova, slična tablica, pa smo tražili pojedini štap za pojedini utor. Nismo mogli naći odgovarajuće štapove za jedno cca 80 utora od 630 utora koliko ima generator. Tad smo te štapove šmirglali na pojedinim mjestima. Na ovom namotu imamo vodljivu traku kao završni sloj izolacije u utorskom dijelu, a ne grafitni lak kao na većini našeg namota. Tada smo nakon šmirglanja i probe da li ide štap u utor, ošmirglani dio štapa premazali s dva sloja grafita, te smo te štapove vani ponovo ispitali na VN i na parcijalna pražnjenja.

Domaći koji su ispitivali štapove na parcijana pražnjenja su rekli da imamo iste rezultate, kao i prije skidanja dijela izolacije, jer smo svaki takav štap ispitali i prije neke radnje na njemu. Završna traka nam je 0.08 mm, znači polu preklop je 0.16 mm jednostrano ili 0.32 mm obostrano po svakom štapu. Za najveća odstupanja na pojedinim utorima na paketu, smo tražili najtanje naše štapove, da bi što manje izolacije skinuli. Sav namot smo uložili a donji sloj je prošao VN test.

https://i.postimg.cc/y8jSfGj3/temp-Image3k-Fq7k.avif

https://i.postimg.cc/MKhs6nJm/temp-Imagetmh-WTM.avif
14.03.2024 | 13:10
Ideš, koji posao... Hoćete li barem to naplatiti?
14.03.2024 | 14:14
Ne vjerujem, jer sve to oni rade. Ja sam tu solo i jedini trošak firmi. Za te ošmirglane štapove im nećemo dati garanciju.
30.03.2024 | 12:58
Che boludo, jesi naucio sto spanjolskog?
(*molim moderatore da ne brisu, ovo prvo nije uvreda ko sto ce mozda google translate reci)

Btw. Pozdrav iz (skoro) susjedstva.
30.03.2024 | 13:35
Pozdrav budući sausjed. Pa normalno da jesam naučio nešto Španjolskog. Znam dosta riječi, ali ih ne mogu povezati u smislene rečenice, ajde bar sad nemam problema dok klopu naručujem. Imam sad četiri dana slobodno i mislio sam jedan dan otići u Iguazú National Park, koji predivno izgleda.

Domaćih iz IMPSA ima 7-8 i neki su sad otišli doma za Uskršnje praznike, a pola ih je ostalo. Imamo i dva auta ovdje. Kažem im ja idemo jedan dan na te slapove, ja plaćam benzin, ulaznice, klopu i sve ostalo...ali je odgovor ostao negdje u zraku, a vidim da im se baš i ne ide. Do tamo ima 378 km, ali to se pređe za 4 sata max. s stajanjima, jer su im ceste ravne. Ovi koji su ostali, nisu baš na ti s Engleskim, pa mi je i to problem.

Kako god bilo prije kraja posla moram tamo otići. Upišite u maps Iguazú National Park i pogledajte slike kojih ima na tisuću, stvarno predivno izgleda. Na toj lokaciji je snimljen film misija (1986) s Robert De Niro.Čovjek s kojim najviše surađujem ( zna i jezik jako dobro ) je sad doma u Mendozi za praznike.

Kaj se tiče "Che boludo" naučili su me čupa piha, tak se izgovara, a neznam kak se piše

Evo sad sam naletio na taj stari film koji je komplet na YT. Neznam jel su mu izašla autorska prava ili...ako smayoo misli da nije ok nek obriše ovaj link.

30.03.2024 | 14:02
Ma vec smo mi tu, ovo skoro sam stavio jer nismo bas blizu, Argentina je ogromna. Mi smo doli u Federación, to je blizu Concordie (Salto sa urugvajske strane). A sto se slapova tice, dobro si reka, definitivno mora ici na bucket list, ali ko i sve ovdje navikni se na duga putovanja. Mi smo dosli iz Rivere (Santana do Livramento sa brazilske strane), i jos smo isli kroz Brazil, gori preko Uruguaiane (u Brazilu su puno bolje ceste), sve skupa skoro 600km, 7 uri nam je trebala jer su nas jos Argentinci zajebavali na granici.
01.04.2024 | 14:26
cariblanco kaže:

Evo sad sam naletio na taj stari film koji je komplet na YT. Neznam jel su mu izašla autorska prava ili...ako smayoo misli da nije ok nek obriše ovaj link.


Fala za link. Film sam gledao kad je izašao i sa 19 gofina baš nisam nešto bio oduševljen. Mjuza je fantastična, Ennio Morricone kojeg sam u ono doba dosta slušao, valjda zbog Clint Eastwooda. Liam Neeson mi tad još nije značio ništa, ali De Niro plus Jeremy Irons i Rolan Joffe nakon the Killing Fields su mi bili veliki magneti. Film je vizualno čaroban ali me nekako ostavio u nekom čudnom raspoloženju. Kao da je nešto nedostajalo.

Evo sad nakon 100 godina bih ga rado pogledao ponovo, možda ga doživim malo drugačije.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 33 minuta
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

baka, Bertone, m@xym, Maxxy, Riba, VanjusOS, Anonimci (451)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.59 Seconds

Provided by iJoomla SEO