najjeftiniji mac store?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

najjeftiniji mac store?


06.11.2007 | 06:45
Pozdrav svima!

S obzirom da ima zaista dosta interesa oko nase ponude, zelim dati par informacija koje ce vam olaksati kupovinu u nasem shop-u. Specijaliziramo se na prodaji RABLJENIH apple racunala i organiziramo izlozbeni prostor u ZG gdje cete u skoro vrijeme moci isprobati i kupiti nasa racunala. Ovom prilikom pozivamo sve zainteresirane da nam posalju upit putem E-mail-a (u mail ukljuciti ime, telefon i zeljeni nacin placanja; otici prstiju i boja ociju nisu potrebni . SVI E-mailovi ce biti odgovoreni po redoslijedu kako su zaprimljeni. Ispricavamo se na malom kasnjenju u ponudama proteklih par dana, nije nam namjera stvarati nekakav hype, nadoknadit cemo vam cekanje povoljnim cijenama.


Hvala!
Audion.hr
E-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript
  • Option
  • Posjetitelj
06.11.2007 | 12:54
@john_st - Definitivno imaš kupca ako tako nešto izvedeš. Ako si zaista ozbiljan, zašto ne pribaviš informacije offline? I tako sam siguran da nećeš ulagati u posao na temelju posta nekoga ko kaže da je pravnik
06.11.2007 | 16:36
john_st je napisao:
Slavo je napisao:
Nema šanse da bi ti Apple (mislim na stričeka Stevea osobno!) dopustio da prodaješ strojeve po US cijenama. Pa zar nisi skužio da ne možeš niti kupiti u Apple online storeu Američkom?!
Nisu ni oni glupi. Cijene za EU su koliko dolara toliko eura... Za cijelu Europu...dodaj za nas na to još pdv...
Jel sad malo jasnije od kud takve cijene?


gle, ja kupim po 10 mekova od svake vrste. kupim ih u dućanu u SAD. prevezem ih u Europu brodom, pa kamionom ili vlakom do RH, platim sve dadžbine državi. tko meni može zabraniti da ih ja prodajem u RH i po kojem zakonu?


Nitko ti to ne moze zabraniti, osim sto tvojim kupcima Apple u Evropi nece priznati garanciju. Za ostvarivanje garancije morat ces ih slati natrag u USA.
Evo i zgodan tekst o gray marketu:
lowendmac.com/musings/01/0907.html

Osobno, ja bih kupio takav Mac ali zato jer:
- imam familiju u US
- znao bih sam popraviti vecinu kvarova (citaj: sam kupiti disk koji je krepao ovdje a ne ga slati u USA zbog garancije)
- ne zanima me iMac

Citajuci ovo, netko bi trebao dovesti kontejner Minija.

Oni koji zele garanciju i hrvatsku tipkovnicu ili kupovati na kredit, nece se usreciti sa ovakvom trgovinom.
06.11.2007 | 18:56
Option je napisao:
@john_st - Definitivno imaš kupca ako tako nešto izvedeš. Ako si zaista ozbiljan, zašto ne pribaviš informacije offline? I tako sam siguran da nećeš ulagati u posao na temelju posta nekoga ko kaže da je pravnik


he he, to je samo ideja, al raspitat cu se

Riba je napisao:
Nitko ti to ne moze zabraniti, osim sto tvojim kupcima Apple u Evropi nece priznati garanciju. Za ostvarivanje garancije morat ces ih slati natrag u USA.


zar apple ne daje 1 god GLOBALNE garancije? pa nije europa na nekom drugom globusu?
06.11.2007 | 20:10
john_st je napisao:
zar apple ne daje 1 god GLOBALNE garancije? pa nije europa na nekom drugom globusu?


Daje za prijenosnike i iPode, za ostalo ne. Nekad je sve bilo pokriveno time, ali su pred par godina to ukinuli.
06.11.2007 | 20:30
sranje a ništa, onda naš dućan nek prodaje samo prijenosnike i iPode
06.11.2007 | 20:49
2 Audion: Da li ce rabljena racunala imati i neku garanciju?
  • manuel
  • Posjetitelj
07.11.2007 | 05:50
Jel se ikome audion zapravo javio? A skok sa 11 000kn na 14 000kn od petka? Kao da prodaje t-ht dionice pa svaki dan druga cijena.¸

I razlika audiona i Filexa (koji su barem ozbiljnija firma) je sada oko 200-400 kn. Nisam siguran imaju li oni popuste neke al barem sam sigurniji kupovati kod njih.

Ako se samo ponasaju ovako prilikom prodaje zamislite da vam se mac pokvari.
Ako je do audiona mislim da ce onda najbolje biti baciti i kupiti novi. Jer ako ne nabavljaju preko powercoma, dakle vjerojatno nemaju servis kako treba. Onda imaju opciju ili poslati negdje u Europu/SAD na servis uz cekanje dok ne dobijes unuke ili da ga popravlja netko tko nije izucen iskljucivo za mac.

Mislim da bi se trebali prestati igrati sa cijenama i vratiti ih barem na drugu promjenu od dosadasnje 3.
Ako ovako nastave onda vise nece biti najpovoljniji apple partner nego mi-bi-htjeli-da-smo-najpovoljniji apple partner.

Sto nas audion.hr korisnik ima reci o tome?
  • Option
  • Posjetitelj
07.11.2007 | 09:00
@manuel - Meni nije ali niti ne treba, ako samo radi upita moram čekati više od tjedan dana onda šta bi se tek dogodilo da više nas uplati novac za mašinu? Već vidim kako se mijenjaju brojevi mobitela...

Nakon cijele ove ceremonije i filozofiranja na njihovom sajtu kako su oni ozbiljni, kvalitetni i jeftini ja vidim da su neozbiljni lakrdijaši koji neznaju uopće po kojoj cijeni prodaju mašine (koje sigurno nemaju u trgovini nego se čekaju X vremena) i k tome još moraju tjednima pregledavati mail da odgovore na stotine upita. Yeah right, rađe ću u Angolo kao do sada, platiti punu cijenu i sigurno dobiti ono što sam naručio.
  • manuel
  • Posjetitelj
07.11.2007 | 18:10
sto je najsmjesnije na apple.hr najslabijeg maca mozes dobiti cak jefitnije sa 5% popusta nego kod audiona, a powecomova garancija sigurno vise vrijedi nego audionova. Barem znaju sto rade i kako se radi.

Postupak audiona je sramotan i sve mi se cini da je to sve bila jedna velika varka. Cak su i mailove promijenili. I ja mogu zamisliti mijenjanje brojeva nakon nakon uplate.

Najzabavnije od svega mi je bilo kad sam procita kako su ozbiljna firma, najbrzi, najdrazi, najpametniji, najsladji, kako nisu splektarosi i odmah sam bio razmislio kako bi neka ozibljna firma to pisala na svojim stranicama.
Zamislite samo da dodjete na apple.com i da tamo pise kako su ozbiljni i dragi. Pa isti tren bi iskljucio stranicu.

Provjerio sam postoji li uopce firma Audion d.o.o i zacudo postoji u registru.
Ovako ponasanje je nedopustivo i ako nastave najmanji je problem poslati inspekciju.
07.11.2007 | 19:12
Pozdrav svima!

Kao sto smo objavili i prije, mi smo prvenstveno glazbeni ducan cija je primarna djelatnost glazbena oprema a u skorije vrijeme smo poceli sa prodajom i apple racunala. Nasa je zelja da svima omogucimo pristup pogodnostima i prednostima koje Apple racunala pruzaju pa makar to bilo i putem rabljenih racunala. Cijene za nova Apple racunala koje su bile na situ vecinom nisu bile ispravne zbog tehnickih problema, to smo u velikom broju ispravili i jos uvijek smo najpovoljniji u RH. Cijene za rabljena racunala ce biti slicna kao sto ste i vidjeli, mijenjaju od modela do modela u ovisnosti za cijenu za koju ih mi nabavljamo. Nismo podigli cijene da bi nekoga pokrali, te cijene su trebale biti takve od pocetka. Na njih dajemo dodatne rabate u ovisnosti od nacina placanja i kolicine.

Sto se tice garancije, nasi mnogobrojni kupci nikada do sada nisu imali problema oko servisa, popravili smo/zamjenili sve sto je trebalo u rekordnom roku. Isto se odnosi i na Apple racunala. Nudimo istu garanciju na nova Apple racunala kao i sve druge nove prozvode koje nudimo. Dajemo garanciju i na rabljene apple proizvode, na odreden vremenski rok, zavisno o proizvodu. Mi imamo veliku listu klijenata do sada, koji su svi zadovoljni nasim radom, to nije tajna i lako se moze provjeriti.

Ne zelimo raditi stetu sa losim prvim iskustvom, na kraju svega, mi smo i sami poceli topic \"o nama\" - gdje smo objasnili da smo u procesu preseljenja i da ce ponude malo kasniti - no kao sto post kaze - to cemo nadoknaditi povoljnim cijenama. Sve sto zelimo od vas je MALO STRPLJENJA dok se ne smjestimo u Zagrebu. Narudzbe i dalje primamo, kontakt telefon i E-mail su na site-u i isti su od pocetka, nikakvih promjena nije bilo kao sto netko sugerira.

Kolega u postu ima pravo, dobre cijene, brza isporuka, odličan servis, podrška, brz odgovor na upit. To je ono sto cemo vam i pruziti jer samo tako mozemo opravdati vase strpljenje.




Audion.hr team
07.11.2007 | 19:20
manuel je napisao:
sto je najsmjesnije na apple.hr najslabijeg maca mozes dobiti cak jefitnije sa 5% popusta nego kod audiona, a powecomova garancija sigurno vise vrijedi nego audionova. Barem znaju sto rade i kako se radi.

Postupak audiona je sramotan i sve mi se cini da je to sve bila jedna velika varka. Cak su i mailove promijenili. I ja mogu zamisliti mijenjanje brojeva nakon nakon uplate.

Najzabavnije od svega mi je bilo kad sam procita kako su ozbiljna firma, najbrzi, najdrazi, najpametniji, najsladji, kako nisu splektarosi i odmah sam bio razmislio kako bi neka ozibljna firma to pisala na svojim stranicama.
Zamislite samo da dodjete na apple.com i da tamo pise kako su ozbiljni i dragi. Pa isti tren bi iskljucio stranicu.

Provjerio sam postoji li uopce firma Audion d.o.o i zacudo postoji u registru.
Ovako ponasanje je nedopustivo i ako nastave najmanji je problem poslati inspekciju.


Pozdrav Manuel,

Ne znam zasto spominjes bilo kakvu promjenu informacija telefona ili mail-a, u procesu smo selidbe i imaj malo razumjevanja za privremene probleme koji su neizbjezni u selidbi. NITNO NE MJENJA NIKAKVE PODATKE I NITKO NIJE NIKADA BIO PREVAREN OD STRANE AUDION.HR. Radimo uspjesno vec 3 godine sa profesinalnom glazbenom opremom i ponosni smo na nas rad. Zasto se ne bi i tako predstavili na nasem site-u?
  • Option
  • Posjetitelj
07.11.2007 | 19:30
Audion.hr je napisao:
Pozdrav svima!

Kao sto smo objavili i prije, mi smo prvenstveno glazbeni ducan cija je primarna djelatnost glazbena oprema a u skorije vrijeme smo poceli sa prodajom i apple racunala.


Ako niste sposobni kvalitetno voditi prodaju Apple proizvoda onda se slobodno držite glazbe, nitko vas ne gura u prodaju računala.

Audion.hr je napisao:
Cijene za nova Apple racunala koje su bile na situ vecinom nisu bile ispravne zbog tehnickih problema, to smo u velikom broju ispravili i jos uvijek smo najpovoljniji u RH.


Da, radi tehničkih problema ste zaboravili staviti PDV.

Audion.hr je napisao:
Mi imamo veliku listu klijenata do sada, koji su svi zadovoljni nasim radom, to nije tajna i lako se moze provjeriti.


To su valjda oni kojima ste se odlučiti javiti na mail ili telefon.

Audion.hr je napisao:

Ne zelimo raditi stetu sa losim prvim iskustvom


Too late.

Audion.hr je napisao:
Narudzbe i dalje primamo, kontakt telefon i E-mail su na site-u


Teško kada se ne javljate. Ooops, možda zato jer se javljate kako mailovi pristižu pa se mora čekati 30-45 dana ovisno o količini upita koje dobivate. Mora da vam posao ide svjetski!

Audion.hr je napisao:
Kolega u postu ima pravo, dobre cijene, brza isporuka, odličan servis, podrška, brz odgovor na upit. To je ono sto cemo vam i pruziti jer samo tako mozemo opravdati vase strpljenje.


Jel mi pričamo o istoj firmi? Krivo navedene cijene (apsolutno me ne zanimaju vaše \"tehničke greške\") i ne javljanje na upite. Valjda je isporuka brza ako jednom netko uspije nešto naručiti... Apple bi se sigurno zadivio vašom uslugom.
07.11.2007 | 19:45
Neka ovo bude pouka svim iole ozbiljnim firmama, da istaknu na vidljivom mjestu konacnu cijenu nekog proizvoda, dakle, kada se odlucim na solarni nacin placanja, da je cijena poznata u lipu. U suprotnom, navuci ce na sebe srdzbu hr-mac zajednice! gringrin
07.11.2007 | 19:54
Mislim da ne treba odmah napadati Audion, OK neke stvari su i meni malo cudne ali treba ljudima dati priliku da se pokazu jer ako ce dobro funkcionirati na dobitku smo svi! Izlozbenog prostora sa rabljenim Apple masinama kod nas nema tj. rabljene masine se kod nas nigdje ne mogu kupiti u ducanu sto je vani normalno pa bi samo to jako dobro doslo nasem trzistu. Ako se ispostavi da su neki muljatori nista lakse nego napisati post na nekom od foruma ili na newsima jer se tu nalazi vecina macovaca i automatski im propada posao ali, ponavljam, mislim da im treba pruziti priliku ako zbog niceg drugog onda zbog toga sto su dosli na forum i sto zele komunicirati sa ljudima sto niti jedna druga firma nije napravila i sto je po meni sramotno.
07.11.2007 | 19:58
Gospodo iz Audiona, možda bi Vam bilo bolje da se ne opravdavate previše. Čini mi se da samo tonete dublje i dublje u očima svih onih što ovo čitaju.
Ako već imate „problema“ sa preseljenjem i nemogućnošću odgovaranja na pozive i mailove onda bar budite toliko fer pa na webu objavite da ste u postupku preseljenja i da se ispričavate zbog otežane komunikacije.
U svakom slučaju mislim da je povjerenje u Audion od strane čitatelja/ica ovog foruma ozbiljno narušeno. U državi kao što je naša i s ovako malim brojem korisnika Mac računala ova vijest će sigurno glasno odjeknuti.
Uglavnom želim Vam da budete uspješna tvrtka, ali dečki ovako se ne radi.
Iskreno ne znam da li bi me i s „popustom“ od 1000 ili 2000 kuna u odnosu na Apple.hr uspjeli nagovoriti da kupim nešto kod Vas. Čisto iz bojazni da li bi ja stvarno dobio i uz koje muke ono što sam naručio.
Moj stvarno dobronamjeran savjet Vam je da objavite na webu informaciju o preseljenju, da nakon preseljenja napravite dobar lager i prodajete na način plati i nosi, a ne plati i čekaj i čekaj i čekaj. Jedino na taj način bih se ja „usudio“ poslovati.
I opet kažem, ovo nije neki napad na Vas, već konstruktivna kritika. Mislim da je konkurencija svakako dobrodošla u Hrvatskoj, ali samo ona ozbiljna.

Pozdrav!
08.11.2007 | 04:08
Evo, ja sam narucilo mac-a preko audion.hr! Nazvao sam store, covjek mi se odmah ispricao zbog krivih cijena na webu, a posto je bio trenutno u Puli (a ja sam iz okolice), nasli smo se na kavi i uz ugodan razgovor o glazbi i appleu, napravili deal. Moram reci da sam (kao glazbenik, jer mislim od njih nabavljati i glazbala) dobio ZNATAN popust u odnosu na trgovine u HR, plus 1GB besplatne memorije koju daju do kraja 2007.g. Ono sto me odbilo od ostalih trgovina u HR (osim Filex-a i Kreativnog) je neljubaznost, arogancija i neznanje, dakle sve ono cega bi se svaka specijalizirana Apple trgovina trebala sramiti. Prosle godine sam bio u Londonu u njihovoj tek otvorenoj trgovini (Regent street), od svakog appleovog proizvoda (od iPoda do MacPro-a) bilo je izlozeno 20-ta primjeraka od svakog proizvoda koji su svi bili ukljuceni i spojeni na internet i ja sam zamisljao kupovinu svog prvog mac-a u nekoj slicnoj trgovini u rvata barem sa JEDNIM izlozenim primjerkom po proizvodu koji bi se mogao isprobati. Nazalost, (osim Filexa i Kreativnog) nitko drugi mi to nije mogao omoguciti (pa tako ni Audion). Mac-a sam ustvari kupio u kaficu i moram priznati da nisam bas jako zadovoljan sa takvom kupovinom, ali iako sam se dvoumio izmedju gore navedene dvije pozitivne trgovine, za Audion sam se odlucio: a) zbog cijene, b) zbog ljubaznosti i c) zbog mogucnosti nastavka suradnje na glazbenom polju. Mislim da ljudima u Audionu treba dati priliku da se pokazu i da postanu barem kvarat od onoga sto sam vidio u Londri.
08.11.2007 | 04:13
macak je napisao:
Mislim da ljudima u Audionu treba dati priliku da se pokazu i da postanu barem kvarat od onoga sto sam vidio u Londri.

Tako je! Kao sto sam gore napisao mislim da ljudima stvarno treba dati priliku jer mi kao kupci necemo izgubiti nista jer smo vec navikli na katastrofalne uvjete a oni mogu izgubiti puno. U svakom slucaju javi kako ce se to dalje odvijati
BTW Da li si ostavio neki polog?
08.11.2007 | 04:38
Da, ali uz potpisani ugovor i predocenje osobne iskaznica. No,mislim da ni to nije bilo potrebno, ali od viska glava ne boli...
  • manuel
  • Posjetitelj
08.11.2007 | 05:39
Nazalos ne mozemo svi sjesti na kavu i kupiti maca zato mislim da su se trebali malo ozbiljnije podnijeti prema potencijalnim musterijama.
Nadam se da ce Audion profunkcionirati kako treba u skorom vremenu jer bi do sad sigurno priskrbili stotinjak musterija da nije bilo problema u komunikaciji. Jel se moze zati koliko je bio zlatan popust jer je od strane Audiona obecan popust i imas li informaciju koliko ces cekati?
  • Option
  • Posjetitelj
08.11.2007 | 06:16
macak je napisao:
Mislim da ljudima u Audionu treba dati priliku da se pokazu i da postanu barem kvarat od onoga sto sam vidio u Londri.


Apsolutno se slažem, ali to je nemoguće ako se:

a) ne javljaju na telefon
b) ne javljaju na mail

Nakon toga su se javile kritike, ne prije.

Drago mi je da se javio bar jedan zadovoljan kupac iako meni to jednostavno nije dovoljno. Definitivno se isplati probati nešto novo ako je cijena znatno manja ali za razlike od 1.000 kn nemamo šta pričati. To je naravno moj stav, imao sam puno negativnih iskustava u prošlosti kada su u pitanju prodavači hardvera pa se držim provjerenih izvora. Ko voli nek izvoli
  • Option
  • Posjetitelj
08.11.2007 | 06:35
macak je napisao:
rosle godine sam bio u Londonu u njihovoj tek otvorenoj trgovini (Regent street)


Nije baš tako nova, otvorena je 2004. godine. Što se tiče ponude i prikazanog hardvera možeš samo sanjati da će tako nešto zaživiti na ovim prostorima Mi smo mikro tržište i nema šanse da se nekome isplati imati toliko hardvera dostupnog za čeprkanje.
08.11.2007 | 08:11
manuel je napisao:
Nazalos ne mozemo svi sjesti na kavu i kupiti maca zato mislim da su se trebali malo ozbiljnije podnijeti prema potencijalnim musterijama.


Slazem se, i ja sam ocekivao da cu uci u neku trgovinu, malo razgledati, isprobati razne makine i softver koji me zanima, te sa smajlicem na licu i macom pod bok poc doma, ali za takav shopping treba jos pricekati...

Jel se moze zati koliko je bio zlatan popust jer je od strane Audiona obecan popust i imas li informaciju koliko ces cekati?


Recimo samo da je popust bezobrazno dobar;) , a makina je na putu...
08.11.2007 | 08:24
Option je napisao:


Definitivno se isplati probati nešto novo ako je cijena znatno manja ali za razlike od 1.000 kn nemamo šta pričati. To je naravno moj stav, imao sam puno negativnih iskustava u prošlosti kada su u pitanju prodavači hardvera pa se držim provjerenih izvora. Ko voli nek izvoli


Slazem se, i ja sam imao negativnih iskustava, ali u svakoj trgovini koju sam kontaktirao, rekli su mi da narucenu robu treba unaprijed platiti, plus doza arogancije i doza neznanja i neljubaznosti. Stekao sam dojam da im samo smetam tim glupim pitanjima. A razlika u cijeni puno je veca od 1.000 kn...
  • manuel
  • Posjetitelj
09.11.2007 | 00:09
Pa koliki je popust?
Jer po ovome razlika je u 500kn sto nisam siguran koliko je isplativo.
Pitam jednostavno koliki si ti popust dobio.
09.11.2007 | 17:23
manuel je napisao:
Pitam jednostavno koliki si ti popust dobio.


Nije vazno koliki sam ja popust dobio (razloge necu ovdje navoditi, recimo samo da je moja situacija malo specificna), cak sam mogao dobiti i veci popust da se i frend odlucio za maca. Nazovi, ili mejlaj audionu i reci sto ti treba, a ovim putem i javno pozivam Audion.hr da stvarno konacno definiraju cijene i promptno odgovaraju na sve upite jer ce samo na taj nacin steci nove potencijalne kupce, jer kao sto je manuel napisao: \"Nazalos ne mozemo svi sjesti na kavu i kupiti maca\".
09.11.2007 | 21:03
Evo sad su mi javili iz Audiona da je mac stigao u Zg (nakon 7 dana!).
Moram priznati da nisam ocekivao ovako brzo, sad moram pozuriti banku da uplati cijeli iznos (kupujem na firmu).
09.11.2007 | 22:59
Bože koja hajka , kao da je u pitanju Powercom u najmanju ruku . Vidim i prva pozitivna iskustva. Baš zanimljivo
  • manuel
  • Posjetitelj
10.11.2007 | 04:30
Nakon \"afere Audion\" vidim da se galama digla oko nicega.

Lijepo da se i druge tvrtke bore za svoj dio kolaca i da imaju svoju ponudu.
No na kraju svega i ove igrice razlika cijene Audiona i Powercoma nije znacajna.
Mozda oko 500-1000kn max (jer i apple.hr daje popuste).
Dakle netko ce reci da to nije malo. Pa i nije. Jos pogotovo sto Audion nudi 1gb memorije besplatno kao gratis ali ako uzmemo u obzir da dobivaju racunala iz europe/usa nemaju hrvatsku tipkovnicu, a ako hoces aluminijsku imac onda jos 400kn takodjer u tu razliku od recimo 1000 kn uracunate nekih 200kn dostave koje moras platit kurirskoj sluzbi jer ne zivimo svi u istom gradu ta razlika u cijeni se svede na nekoliko stotina kuna.

Cijenim napore svih koji se bore za sebe jer tako ce jedino i opstati ali u svemu tome ipak cu vjerovati nekome iza koga stoji veci kapital i veca firma tako ako slucajno moram poslati racunalo u servis znam da ce se prema njemu postupati kako to i zasluzuje, profesionalno form apple by apple.

To je moja preporuka.
Nikad nisam imao ikakvih problema s Powercomom i sto je najvaznije, odogovre mi na vrijeme
To cijenim i u buducnosti cu suradjivati s njima, a i za nekoliko stotica radije necu razbijati glavu.
10.11.2007 | 05:13
manuel kaže:
a ako hoces aluminijsku imac onda jos 400kn takodjer u tu razliku od recimo 1000 kn uracunate nekih 200kn dostave koje moras platit kurirskoj sluzbi jer ne zivimo svi u istom gradu

zasto? jednostavno narucis preko apple.hr koji daje besplatnu dostavu
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 29 minuta
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, m@xym, Maxxy, Mislav2222, Riba, Anonimci (414)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.33 Seconds

Provided by iJoomla SEO