Umjetna inteligencija
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Umjetna inteligencija


  • Air
  • Korisnik
  • 64
28.04.2023 | 19:28
dpasaric kaže:
AI app koji video s iPhonea transformira u gotovo sve po želji... Dronovi su temeljito izmijenili masovnu video produkciju prije koje desetljeće, a sada će umjetna inteligencija učiniti još drastičnije promjene.



Video je mrak totalni!!!

Mogu zamisliti koliko bi sati rada bilo potrebno umjetniku video animacije za ovakav video.
Samo za skupiti sve materijale na hrpu je ogroman šljakerski posao a koji opet mora obaviti umjetnik prema svojoj viziji.
29.04.2023 | 20:43
Konačno sam dobio Adobe Firefly pristup. Par minuta igranja.

Macro photograpy of a microscopic dragon on a flower petal.
Macro headshot of a fish eating.
Rasta dogs and cats jazz band jammming. (Očito AI zna, da se mačke boje pasa).
30.04.2023 | 19:07
I ja ga koristim, bude odličnih rezultata!
30.04.2023 | 20:21
Jeli vi, koji lovite ribu. Zasto ne odete u ribarnicu?
Zasto se mucite?
02.05.2023 | 15:01
Ja lovim ribu pa na kraju odem u ribarnicu.
02.05.2023 | 23:14
Joe Rogan i Michio Kaku o aktualnoj temi!

03.05.2023 | 04:27
Riba kaže:
Ja lovim ribu pa na kraju odem u ribarnicu.

Retorika.
Ili si loš ribič ili je društvo veliko.
15.05.2023 | 02:04
Lex Fridman je opet doveo Wolframa na razgovor, sada u kontekstu tekućih AI zbivanja i kako zadržati kontrolu nad tom tehnologijom:

29.05.2023 | 09:38
IgorD kaže:


Ja: Is Manolić alive?

Chat: No, Joža Manolić passed away on June 27, 2020, at the age of 100.

Ja: Really?

Chat: Yes, according to various news sources and obituaries, Joža Manolić passed away on June 27, 2020, at the age of 100 in Zagreb, Croatia.

Ja: Can you provide a link to obituary?

Chat: Yes, here is a link to an obituary for Joža Manolić published in the Croatian newspaper "Jutarnji list" (in Croatian): www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/preminu...telja-hdz-a-15034898

Chat: And here is a link to an obituary published by the news agency HINA (in English): www.hina.hr/en/news-of-croatia/former-pm...s-aged-100/10238313/

Nakon natezanja i uvjeravanja da su linkovi bez veze, dao mi je još bezveznih linkova. Nakon što sam pitao da sam provjeri svoje linkove ispričao se što mi daje linkove koji su u "međuvremenu" postali nedostupni ali mi je dao masu novih koji su opet vodili na nepostojeće stranice.


Citiram sam sebe jer sam danas naletio na nešto poput moje rasprave s Chatom i njegovih izmišljenih linkova ali ovo je puno ozbiljnije:

A lawyer used ChatGPT for legal filing. The chatbot cited nonexistent cases it just made up

> He relied on ChatGPT in his legal filings and the AI chatbot completely manufactured previous cases, which Schwartz cited, out of thin air

> ChatGPT provided Schwartz with multiple names of similar cases: Varghese v. China Southern Airlines, Shaboon v. Egyptair, Petersen v. Iran Air, Martinez v. Delta Airlines, Estate of Durden v. KLM Royal Dutch Airlines, and Miller v. United Airlines.

> The problem? ChatGPT completely made up all those cases. They do not exist.
29.05.2023 | 09:42
Sjajno, napravili su stroj za dezinformiranje, sto nije ni iznenadjenje s obzirom da je 80% dostupnog i tako dezinfomacija.
29.05.2023 | 09:56
Znači, sad će ChatGPT još "poboljšati" taj postotak.
29.05.2023 | 10:42
U taj AI ću vjerovati tek kad se on rega na jabučnjak i kad me pita..."Što je ovo opet neki Tenžera post"....do tada od mene ima nula bodova.
  • Daddo
  • Posjetitelj
29.05.2023 | 16:43
@cariblanco - siguran si… AI pojma nema tko je Tenžera.
29.05.2023 | 22:07
Ja u u AI vjerovati čim nekom prvi put napiše "moje tekstove nitko ne mora moći shvatiti, ja sam kao Veselko Tenžera, pišem između redaka".
30.05.2023 | 07:13
Air kaže:
dpasaric kaže:
AI app koji video s iPhonea transformira u gotovo sve po želji... Dronovi su temeljito izmijenili masovnu video produkciju prije koje desetljeće, a sada će umjetna inteligencija učiniti još drastičnije promjene.



Video je mrak totalni!!!

Mogu zamisliti koliko bi sati rada bilo potrebno umjetniku video animacije za ovakav video.
Samo za skupiti sve materijale na hrpu je ogroman šljakerski posao a koji opet mora obaviti umjetnik prema svojoj viziji.


Ne kužim što je to posebno u tom videu, pogotovo ne ono što je korisno. Kič za klince. Možda će biti korisno za neku jako usku grupu ljudi. Sad će Ciganović moći reći da je bio u NY, Parizu...ne mora biti tamo ili će Maja Šuput pokazati da šeta tigra po zg. a ne pudlicu ?

Može biti aplikacija wow, jedno tjedan dana dok se ljudi ne zasite. Korisnija je vremenska prognoza ili gps lokacija, koju svakodnevno upotrebljavamo.
12.06.2023 | 02:01
  • Air
  • Korisnik
  • 64
12.06.2023 | 08:34
cariblanco kaže:
Air kaže:
dpasaric kaže:
AI app koji video s iPhonea transformira u gotovo sve po želji... Dronovi su temeljito izmijenili masovnu video produkciju prije koje desetljeće, a sada će umjetna inteligencija učiniti još drastičnije promjene.



Video je mrak totalni!!!

Mogu zamisliti koliko bi sati rada bilo potrebno umjetniku video animacije za ovakav video.
Samo za skupiti sve materijale na hrpu je ogroman šljakerski posao a koji opet mora obaviti umjetnik prema svojoj viziji.


Ne kužim što je to posebno u tom videu, pogotovo ne ono što je korisno. Kič za klince. Možda će biti korisno za neku jako usku grupu ljudi. Sad će Ciganović moći reći da je bio u NY, Parizu...ne mora biti tamo ili će Maja Šuput pokazati da šeta tigra po zg. a ne pudlicu ?

Može biti aplikacija wow, jedno tjedan dana dok se ljudi ne zasite. Korisnija je vremenska prognoza ili gps lokacija, koju svakodnevno upotrebljavamo.


Jedan dio sam napisao, a to je da je umjetniku video animacije potrebno puno vremena da napravi ovakav uradak. Uradak je na visokoj estetskoj razini, vrlo maštovit i usklađen. AI je, sa velikom sigurnošću pretpostavaljam, ovaj uradak napravila u desetini vremena ako ne i znatno manje od onog vremena koje bi bilo potrebno vrlo vještom umjetniku video animacije.

Drugi dio priče je da danas svijet funkcionira u velikoj ovisnosti o marketingu a to je ovaj video - zapakirati "nešto" u ugodni vizual ili neku "priču" kako bi se što bolje prodalo.

Posljedično ovom veliki broj ljudi iz marketing niše će ostati bez posla jer će biti jeftnije platiti AI, upisati mu zadane inpute i gotovo odmah imaš rezultat. Kao i kod svake primjene tehnologije koja obavlja poslove koje su prethodno obavljali ljudi.
12.06.2023 | 22:41
AI i generiranje MIDI glazbe uz ChatGPT!

13.06.2023 | 22:33
Ovo na sreću još nije AI, ali jednog dana bi moglo biti:

notthebee.com/article/amazon-just-locked...n-wasnt-even-at-home
14.06.2023 | 08:50
Jednom kada izgubimo kontrolu nema nazad i gotovo je sigurno da se tada stvari neće razvijati onako kako bismo mi priželjkivali.

www.sciencealert.com/calculations-sugges...super-intelligent-ai
14.06.2023 | 20:51
Skynet
15.06.2023 | 10:45
To je u redu. Čovjek je na ovom planetu ionako usrao što god je mogao
15.06.2023 | 14:00
smayoo kaže:
To je u redu. Čovjek je na ovom planetu ionako usrao što god je mogao

Činjenica!
18.02.2024 | 00:09
Zadnjih dana hit je Sora - novi AI sustav za generiranje videa.



Totalni show, istovremeno je oduševljavajuće, ali i zastrašujuće kada pomislimo do čega će to sve dovesti...
18.02.2024 | 04:17
A što kuha naš Apple?

U Apple magazinima se već preko godinu dana često spominje da rade na vlastitom AI modelu, ali zadnjih mjeseci se sve to intenziviralo, što se vidi po oglasima za zapošljavanje, ali i tračevima koji cure iz kompanije...

18.02.2024 | 12:47
dpasaric kaže:
Zadnjih dana hit je Sora - novi AI sustav za generiranje videa.


Je... Nekidan sam čak razmišljao o tome da napišem možda malo duži komentar na tu temu. Ne znam koliko članova aktivno koristi AI kao pomoćni alat u poslu, a taj alat se dosta brzo razvija. Ok, još uvijek moraš dobro pogledati što je AI generirao i ispraviti greške.
U zadnjih godinu dana pokušavam kolegama objasniti kako se AI može iskorititi kao pomoć u poslu. Neki su nevoljko pristali i sad ga s guštom koriste, a neki još uvijek pružaju otpor ili im se ne da učiti nove alate.

Ja koristim Leonardo.AI koji je prije cca dva mjeseca uveo mogućnost rađenja "pokretne slike" - animacije od 4 sekunde. Uz prikladan motiv i malo sreće može se dobiti lijepa animacijica. Onak, za pokazati ukućanima.

Je li Sora "game changer"? Pa i nije. To je samo logčan nastavak razvoja AI alata. Koliko god da sam ovo ravnodušno napisao, i ja sam objesio vilicu dok sam to gledao u Marquesovom videu. Dakako, glitchevi su još uvijek prisutni, ali napravljen je ipak korak dalje u generiranju AI videa.
18.02.2024 | 12:53
Kao i većina novih tehnologija - oni koji je prije prihvate i počnu koristiti bit će u prednosti i opstati.

Ja aktivno koristim AI u poslu, Adobe Firefly i njime generiram motive, većinom za tisak. Koristim i Topaz Photo AI za izlačenje maksimuma iz low-res slika i skica. Oba alata su odlična!
18.02.2024 | 16:43
Nije zgorega za napomenuti da je u zadnjih godinu dana Apple kupio najvise AI startup tvrtki, skupa sa njihovom tehnologijom i patentima.

Kao i uvijek do sada nece oni zuriti sa tim "novotarijama", vec ce to odraditi kako treba i napraviti pometnju na trzistu

Meni AI ide na zivce jer ga svaka moguca aplikacija sada trpa, od foto editora (gdje recimo ima smisla) do najbanalnijih to-do aps. Samo da ti uvale nekakvu pretplatu
18.02.2024 | 23:49
drlovric kaže:
Meni AI ide na zivce jer ga svaka moguca aplikacija sada trpa, od foto editora (gdje recimo ima smisla) do najbanalnijih to-do aps. Samo da ti uvale nekakvu pretplatu


Ha gle.. Na svakom od nas je da procijenimo jel nam se pretplata isplati ili ne. Ja sam po prvi put u životu popušio pretplatu (u software smislu) i nije mi žao. Ako i ne računam korist u poslu, nije mi problem izdvojiti 12 evra za zabavu koju mi pruža AI generacija slika.
Nisam upratio u koje se sve branše gura AI i koliko je općenito koristan i iskorišten. Meni je zanimljiv u grafičkom smislu. Mogu si vizualizirati svoje "mokre snove", a mogu i kreirati sliku koju ću iskoristiti za naručeni posao.
Svakako treba paziti na sve pogreške koje je AI u stanju napraviti, ali treba ga i uvažiti kao pomoćni alat današnjice.
21.02.2024 | 22:15
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 12 sati, 17 minuta
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

IgorD, m@xym, Maxxy, Riba, smayoo, tino1, VanjusOS, Anonimci (484)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.37 Seconds

Provided by iJoomla SEO