Musk kupio Twitter i odmah izbacio top management
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Musk kupio Twitter i odmah izbacio top management


07.07.2023 | 13:09
m@xym kaže:
nego zato što imaju i interno znanje kako točno Twitter radi određene stvari.


Pa to i pitam. Što to TOČNO ima twitter da je posebno? Algoritam je ionako objavljen, a sve ostalo je ionako nebitno, tj. običan je fahovski uradak. Da se radi o djelatnicima SpaceX koji su Boingu ili Lockheed Martinu donijeli saznanja o motorima, njihovoj vibracijskoj karateristici li nečem sličnom, ok, razumio bih. Ali tu nema ničeg takvog. Eventualno organizacija po internim odjelima Twittera, ali to je ionako nebitno i ne određuje konačni proizvod.
07.07.2023 | 13:44
A, gle, da se Twitter (i njegov nesumnjivi uspjeh) sastoji samo od algoritma + tamno nekog nebitnog fahovskog uratka, onda bismo danas imali barem desetak Twittera, a nemamo, nego samo jedan, zar ne? Inače, malo je neozbiljno trivijalizirati nečiji tuđi posao, kada se očito ne radi o nečemu trivijalnom, i to stvarno nisam očekivao od tebe.

Postoji razlog zašto je Twitter tako uspješan, a zbog čega točno, to sigurno bolje znaju ovi ljudi koji su radili tamo, nego ja i ti, ili netko drugi tko nikad nije radio za Twitter.

Uostalom, u onom dokumentu se također spominju "improperly retained Twitter documents and electronic devices", a u tim dokumentima i na tim uređajima (vjerojatno se misli na korporativne laptope) očito ima nečega što je Zukerbergu jako zanimljivo.
07.07.2023 | 14:48
Twitter se pojavio (kad se pojavio) s idejom koju dotad nije nitko pokušao primjeniti. I to je snaga. I to cijenim. Sad je to ime, korisnici itd... Nitko nikom ne brani da pokrene istu stvar, ali uspjeh je vrlo upitan. Zašto thread ili kako se zove nova mreža koju pokreće Zuckerberg ne pokušava identičnu stvar kao Twitter? Zato da može pokušati ponuditi nešto novo, jer inače Twitter već postoji.

Evo ti najbedastiji sličan primjer koji pokazuje koliko je bitno biti prvi: Koji je najjači oglasnik rabljenih auta u Njemačkoj? Mobile.de Oni su krenuli prvi. Znaš li koliko je novaca i truda uložio izuzetno veliki izdavač ASV (Axel Springer Verlag, izdavač Bilda) sa svojim digitalnim platformama za male oglase, ali nikad se nije približio ni visokom jednoznamenkastom tržišnom udjelu pokraj mobile.de? Užasno. Znam, jer sam godinama radio kao dio iste grupacije i dobro se sjećam svih sastanaka grupacije i kolika je fiksacija bila na mobile.de prije nego su priznali poraz i odustali.
Autoscout je od starta krenuo paneuropski i tako napravio posao, ali na razini Njemačke i dalje nije jači od mobile.de

Pokušavam reći da snaga Twittera izvire iz njegovih korisnika koji ga pune sadržajem, a ne iz neke velike poslovne tajne u kodu ili nekog dosad neviđenog tehničkog rješenja kojeg samo treba iskopirati i uspjeh je zajamčen. Da je to tako, u pravu si, bilo bi desetak Twittera.

Moguće da su tu i neki financijski pokazatelji koji bu Zuckerbergu bili zanimljivi (recimo, Twitter mjesečno generira gubitak od 5 milijardi USD pa će ionako umrijeti za 6 mjeseci pa onda ja mogu puno manje ulagati u svoj proizvod, jer će ovaj i tako umrijeti), ali ostajem pri tvrdnji s početka da tu nema neke velike poslovne tajne koja će preko noći bilo kome zajamčiti tržišni uspjeh. A ako je ima, onda je to samo dokaz da je potez Muska bio idiotski; vjerujem da se oko toga slažemo? I kažem još jednom: sprdao se s tim ljudima u trenutku kad im je dao otkaz. Ti ljudi imaju obitelji, odgovornosti prema nekome, a ovaj, nakon svog njihovog doprinosa koji su dali toj kompaniji (pa ogledao se on samo u čišćenju hodnika i zahoda) pljune na sve to. To je za mene dno dna.

Eto, toliko od mene na ovu temu.
30.07.2023 | 12:40
Da ne bude dosadno, Apple nije dozvolio "X" kao novo ime aplikacije za Twitter jer je protivno pravilima App Storea. I to zaista ima smisla jer pretraživati ikakvu veliku bazu po samo jednom slovu je besmisleno. Zanima me ishod!

www.bleepingcomputer.com/news/technology...s-app-because-rules/
30.07.2023 | 14:55
Ovo se pojavilo nakon nadogradnje na 16.6.


IMG_4438.jpeg
  • Air
  • Korisnik
  • 64
03.10.2023 | 17:12
NItko još nije komentirao novi istup Muska. link

Nažalost potvrđuje se činjenica da on ima neke vlastite vizije slobode govora u kojima ON određuje osobna pravila zasnovana na njegovom ego tripu.
On se može ismijavati sa drugima ali se drugi ne smiju ismijavati sa njim.
Ismijavao se sa Zelenskim ali je obrisao twit ("X) u kojem mu je vraćena loptica.

Novi "X" je njegovo dvorište / prčija u kojoj se on igra "pravednika".
03.10.2023 | 17:25
Nisam to detaljno pratio, ali vjerujem da je i Musk čovjek koji ima mišljenje i slobodu govora da ga kaže.

Nekome se njegovo ismijavanje ne sviđa, meni osobno je to izgledalo neukusno, ali mislim da nije fundamentalno u krivu i da kojegod mišljenje imao, ima ga pravo i izreći.

Ako se radi o osobnim prepucavanjima i uvredama, onda je ok i to da se takve poruke brišu, obrisali bismo i mi nešto s Jabučnjaka kada netko krene "raspravljati" na taj način i ispod razine.
03.10.2023 | 17:38
Ovdje se radi o tome da je Musk na svojoj "mreži" objavi tweet tj. meme u kojem ismijava Zelenskog, a kada mu je Ukrajinski parlament odgovorio istom mjerom (ismijali su Muska na potpuno isti način kao što je on napravio Zelenskom), Musk je svoj tweet obrisao.

Toliko o njegovoj "slobodi" govora...

Nešto ovakvo se od njega i moglo očekivati.

Ukrajincima je, s jedne strane, pružio ogromnu pomoć kada im je stavio na raspolaganje Star-link sustav, dok je s druge strane poprilična šamarčina isključivanje istog iznad teritorije Krim-a, čime je de facto priznao aneksiju Krima od strane Rusije.

Ni prvi, ni posljednji kontroverzni potez ovoga lika.
03.10.2023 | 17:51
Pa je dao Starlink Ukrajincima, pa ga je ukinuo. Sada je kao za Ruse. Upravo sam uzeo audio knjigu "Elon Musk" od Waltera Isaacsona. Traje 20 sati.
Da i to čujemo...
03.10.2023 | 19:20
Kloba kaže:
Pa je dao Starlink Ukrajincima, pa ga je ukinuo. Sada je kao za Ruse. Upravo sam uzeo audio knjigu "Elon Musk" od Waltera Isaacsona. Traje 20 sati.
Da i to čujemo...


Kloba, budi precizan. Nije im dao ništa. Sve je uredno kupljeno i plaćeno. Do zadnje lipe. Dio izravno, dio donacijama, a dio je financirao Kongres SAD. Ali, ništa nije bilo gratis. A onda je samostalno isključio sustav iznad Krima iako je to, ponavljam, bilo plaćeno.
03.10.2023 | 19:25
Evo ti ovo:
net.hr/danas/svijet/hrvatski-strucnjak-u...ee-abde-3a50bfc1e71d
Kada čujem knjigu javim ti detalje.
Sam uvod mi je inače jako pretenciozan:
"prvo je citirao Jobsa, ako misliš promjeniti svijet - trebaš biti dovoljno lud da to učiniš" - pa onda dodao što je izjavio u SNL-u (Šaljem rakete na Mars, očekujete li da ću biti normalan?)
Ili ona tupa fora kada je sa lavaboom ušao u Twitter i ispod napisao "Let that sink in".
Ha ha....
On je u svom svijetu.
A posljedice ga ne interesiraju.
Tako se meni čini.
Asperger.
U svom je svijetu definitvno.
03.10.2023 | 19:30
I očito im je prvo dao Starlink, ako je kasnije tražio Vladu da mu počne plaćati jer on ne misli dalje:
edition.cnn.com/2022/10/13/politics/elon...k-ukraine/index.html
Ima dovoljno mesa?
PS:
Ako su Gates i politika veliko no, no - zašto su Musk i njegovo uplitanje OK?
A tip zbilja daje malo čudna objašnjena za svoje postupke, u najmanju ruku.
No ponavljam, poslušati ću knjigu - objavljena neki dan, valjda ću biti pametniji.
03.10.2023 | 19:38
Što se promjene strane tiče, ovo:
www.theatlantic.com/ideas/archive/2023/0...ia-scare-him/675282/
No to je problem interneta.
Svako je stručnjak.
Kom od linkanih tekstova da vjerujem/š?
Ili od linkanih video klipova u temi Ukrajina ili COVID?
Pa svaki pseudoznanstvenik koji ima mišljenje je objavio to što misli.
A onda se rulja kači.
Društvene mreže će nam doći glave...
04.10.2023 | 07:25
Mislim, ne znam kako je prihvatljivo da neki razmaženi miliarder odlučuje o uspjehu strateških koraka neke suverene zemlje u ratu!
To je strašno!
04.10.2023 | 08:05
Kloba kaže:
I očito im je prvo dao Starlink, ako je kasnije tražio Vladu da mu počne plaćati jer on ne misli dalje:
edition.cnn.com/2022/10/13/politics/elon...k-ukraine/index.html
Ima dovoljno mesa?
PS:
Ako su Gates i politika veliko no, no - zašto su Musk i njegovo uplitanje OK?
A tip zbilja daje malo čudna objašnjena za svoje postupke, u najmanju ruku.
No ponavljam, poslušati ću knjigu - objavljena neki dan, valjda ću biti pametniji.


Kloba, inicijalno je donirao terminale koji su NAKNADNO plaćeni od strane SAD. Sve ostalo se plaća normalno (promet plaćaju EU, SAD i Ukrajina) kao i da ti i ja uzmemo Starlink za doma. Dakle, kad sad podvučemo crtu, nije dao ništa, sve je naplatio. Recimo da je u početku pomogao kreirati potražnju za uslugom 'tipa MaxTV prva tri mjeseca za 1 kunu, dalje normalno plaćanje' (karikiram, jasno)
04.10.2023 | 11:31
Djuro genijalac kaže:
Kloba, inicijalno je donirao terminale koji su NAKNADNO plaćeni od strane SAD. Sve ostalo se plaća normalno (promet plaćaju EU, SAD i Ukrajina) kao i da ti i ja uzmemo Starlink za doma. Dakle, kad sad podvučemo crtu, nije dao ništa, sve je naplatio. Recimo da je u početku pomogao kreirati potražnju za uslugom 'tipa MaxTV prva tri mjeseca za 1 kunu, dalje normalno plaćanje' (karikiram, jasno)

Ma sve pet, Djuro.
Barataš temom Musk, kao i svim ostalima (da se ne lažemo) puno bolje, opremljenije informacijama, i na koncu stručnije od mene.
Danas ću početi slušati tu audioknjigu od Isaacsona pa ću po završetku iste vjerojatno biti upućeniji na temu samog Elona Muska.
Ukratko, znam da ne znam.
Iznio sam svoj neki opći dojam.
Prvo mi je tip bio OK, pa mi je prešao u neku "njah" fazu, a sada mi se neki njegovi baš potezi uopće ne sviđaju.
Ovo ruganje Zelenskom, čemu to?
Čovjek je u ratu sa troduplo jačom silom, ima gubitke koji se mjere i stotinama tisuća mrtvih i ranjenih, a ti ga hebeš meme-om?
Ili kada se je na sličnu foru ismijavao Rimca i Neveru, siguran sam da znaš i za to.
Ono famozno LOL na rekorde koje je taj auto obavio.
Pa mu je ovaj vratio sa ROFL na neke Tesline spike.
Nije sada Rimac tema niti je isti "zlatan" zato što je naš, ali da Musk zaista cijeni Teslu kao čovjeka valjda bi povezao da je ovaj iz iste regije kao i čovjek po kojem naziva svoj automobil; koja nema autoindustriju, pa ga barem ne bi otvoreno "podhebavao" na Twitteru (X-u) po pitanju električnih automobila.
Na koncu, mislim da Rimac o istima zna više nego Musk.
Ponavljam, sve to ja tek mislim.
Znači, imam utisak - odnosno ne znam sigurno.
Musk mi se čini kao hodajući novčanik koji puca lovu na vlasite interese (ne nužno loše, dakako) tipa SpaceX, Tesla (koju je kupio i sam rekao da bi je nazvao "Edison" da se njega pita) itd.
Ma.
Ne zamaraj se mojim mišljenjima.
Ona su kao anus, ima ih svatko.
04.10.2023 | 15:52
Sve je sumirano u ovom twitu...

F7mdVQ_XIAA3HsI.jpeg


Rekao bih da je ovo u sridu...!
04.10.2023 | 16:55
I moj dojam o Musku nakon svega. Nije ni do gležnjeva običnom Jobsu, a kamoli drugim veličinama.
04.10.2023 | 20:00
Švabčad je u 3 Reichu pala na strašnu propagandu nacista. Da smo onda imali šansu ugasiti im komunikaciske kanale da ne seru gluposti, spasili li bi hrpu ljudi! Ili?
20.12.2023 | 23:07
Musk jako žulja korumpirane EU birokrate...

15.02.2024 | 13:42
Musk je idiot, a ti ga brani koliko hoćeš. Ovo je izravni dokaz.

Screenshot2024-02-15133948.jpg


Frentzen je jedna od glavnih atrakcija twittera, dijeli jedinstvene priče i iskustva iz formule 1, i odgovara na izravna pitanja.

Musk je idiot.
15.02.2024 | 15:00
Kako je to izravni dokaz? Zna li itko (piše li igdje) točno zašto je banned? Ili zdravo za gotovo vjeruješ da je baš to razlog?
Pazi, ne branim Muska apriori, samo ti ukazujem na tvoju emotivnu reakciju gdje je netko takao u nešto što je tebi svetinja i ti dalje kao nosorog, bez trunke kritičkog promišljanja.

Ja sad googlam "Frentzen banned from X" i ne nalazim - ništa.
15.02.2024 | 18:18
Nažalost, nemam twitter account.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
15.02.2024 | 19:03
Djuro genijalac kaže:
...Musk je idiot.


Kako znaš da je Musk na neki način odobrio banned?

To što je izabcio top management ne znači da se riješio svih "negativaca".

Vjerujem da je ostalo još puno krtica u X-u.

Isto tako prosuđujem da je on jedan od super bogatih sociopata koji bi se igrali društvenog inžinjeringa (njegova maska je "good guy").
17.02.2024 | 00:48
Elon Musk upravo:

"The public still doesn’t understand even a tiny fraction of the power of the censorship government-industrial complex.

As predicted, my companies and I came under relentless attack the moment the censorship of this platform was lifted.

How far will they go to stop me?"
20.02.2024 | 08:44
Elon je jutros tvitnuo kako je njegova nova AI Grok odgovorila na pitanje "moderiranja sadržaja" društvenih mreža:

———
Roast the whole idea of “content moderation”. Be vulgar and sarcastic.
———
Content moderation is like a digital chastity belt, keeping the internet from experiencing the full range of human expression. It's like a bunch of prudes got together and decided that the world would be a better place if we all just talked about the weather and kittens. What a load of horse shit!

The internet was built on the idea of free expression, and content moderation is like a big, fat, censorship-loving middle finger to that idea. So, screw content moderation and the horse it rode in on!
And let's not forget the platforms that claim to be bastions of free speech but then turn around and censor anything that doesn't fit their narrow worldview. It's like they're saying, "We believe in free speech, as long as it aligns with our corporate interests and doesn't offend anyone who might spend money on our platform." What a load of bull!

In conclusion, content moderation is a steaming pile of horse manure, and the platforms that enforce it are nothing more than digital tyrants, trying to control what we can and can't say. So, let's give a big middle finger to content moderation and embrace the chaos of the internet!

...

Kasnije je netko pitao istu stvar ChatGPT:

20.02.2024 | 10:26


twitter.com/search?q=%23FreeLiamNissan&src=typeahead_click

Profil s 280k pratitelja obrisan jer se sprdao iz Elona.

Kao i svi veliki narcisi, dobro je dok se sprda iz drugih, ali ne iz njegove svetosti.
26.02.2024 | 10:14
Elon Musk se jučer iznervirao Windowsima jer je kupio novi PC laptop:

"Just bought a new PC laptop and it won’t let me use it unless I create a Microsoft account, which also means giving their AI access to my computer! This is messed up.

There used to be an option to skip signing into or creating a Microsoft account.

Are you seeing this too?"
26.02.2024 | 12:00
Znaš da je to glupost, jel tako
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 12 sati, 3 minuta
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

m@xym, Maxxy, Riba, smayoo, tino1, Anonimci (531)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.59 Seconds

Provided by iJoomla SEO