PLEX proradio :)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

PLEX proradio :)


14.08.2022 | 21:23
Nakon par godina pokusaja pa odustajanja, problema i gluposti, raznih budalastina, konacno evo da se pohvalim da mi PLEX radi normalno

Problemi su bili razni, od slabasnog CPU u NAS, pa lose napisanog playera za LG TV koji je za sve trazio transcoding. Onda sam PLEX server prebacio na MBP, media datoteke pohranjene na Synology, ali ta mrezna veza je non stop pucala. Razne protokole sam probao, ali uvijek problemi, tako da je PLEX periodicno javljao da nema pristup podacima.

Zatim sam kupio jedno malo HP SFF racunalo, misleci da mi to bude media centar, ali je jednostavno bilo prebucno da stoji u dnevnom boravku. Ventilatori, iako tihi, su se ipak culi. Pa ga prodam, jer tada nisam imao mrezne kabele u stanu da bi taj mali server izmjestio van dnevnog boravka.

Nedavno sam prilikom renoviranja stanja pruzio mrezne LAN kabele gdje god sam mogao, s ciljem smanjenja uporabe WiFi uredjaja, i onda neki dan odlucim da pokusam sa Plex ponovo.

Ocekivao sam opet probleme, jer to je takav kupus uredjaja, kabela, servisa, smart home hubova. Strah me da se pozar ne dogodi u tom mreznom ormaru. Ali PLEX RADI! I to radi odlicno...

Plex klijente imam na Philips Android TV, Apple TV, iPadu, Xiaomi Android box, mom laptopu i na svi mobitelima. Neki su na LAN, neki bezicno. Nisam testirao koliko streamova moze gurati simultano, ali nikada ne gledamo vise od 2 u isto vrijeme. Radi odlicno. Titlovi neka slova sa kvacicama malo zabucaju, ali popravit cemo to.

Podaci su na Synology NAS 213J, star je valjda 10 godina i jednostavno odbija da umre. Sve moguce servise sam na njemu pogasio. To je samo NAS i nista vise, te taj dio i dan danas odradjuje odlicno.

Na Home server racunalu (i7, 16GB, SSD 256) vrtim Proxmox sa nekoliko virtualnih masina:

1. Ubuntu sa Home bridge i Dockerom
2. Home Assistant VM
3. Windows 10 sa Plex serverom

Ostaje jos da skontam kako da napravim port forwarding da mu mogu pristupati van kucne mreze. U svakom slucaju sretan sam sto sam ovo konacno uspio posloziti. Mada realno ja nikada nisam upoznao osobu koja je sa Plex imala probleme. Samo mene nije volio valjda

Isplati li se kupiti onaj Plex Pass?
14.08.2022 | 21:30
drlovric kaže:
Isplati li se kupiti onaj Plex Pass?


Osobno nista sto mi treba mi nije donio Plex Pass ali sam ga kupio da podrzim developere.
  • Daddo
  • Posjetitelj
14.08.2022 | 21:37
Ja nemam plex server uopće. A kupio sam plex pass. To dovoljno govori, mislim.

Plex pass će ti omogućiti HW transcoding ukoliko ga CPU uređaja koji ti je Plex server podržava (CPU treba podržavati Intel QuickSync).

U tvom setupu “ne sviđa mi se” da ti je plex server na laptopu. Obzirom na Proxmox možeš ga prebaciti u virtualku.

Docker okruženje ti posluži ko reverse proxy i sav mrežni promet s Interneta pustiš na taj reverse proxy kao ulaznu točku. Onda s njega preusmjeravaš pakete i zahtjeve na pojedine servise kojima trebaš pristup izvana.

Zvuči komplicirano ovako kad čitaš ali uz dovoljno vremena i malo truda sa čitanjem uputa, složiš sve to od nule u tjedan dana ako si bar malo vješt (a jesi s obzirom na trenutno složen setup).
14.08.2022 | 21:40
Na laptopu je bio experiment od prije par godina.

Plex server je sada na Proxmox u Win 10 VM. Najlakse mi bilo sloziti tamo shared folders na Synology, a cesto mi zatreba Win masina za neke specificne alate pa eto nek imam jedan Win stroj u kuci
  • Daddo
  • Posjetitelj
14.08.2022 | 21:48
Onda u dockeru zvizni nekakav reverse proxy container i njega gurni u DMZ na ruteru. Pustiš sve na taj proxy i od tamo složiš redirekciju na fileserver, plex…

hub.docker.com/r/jlesage/nginx-proxy-manager
14.08.2022 | 21:54
Ko sto Riba i Daddo vec rekose, ako nista drugo uzmes bar par miseci samo za developere podrzati, a tako ces i najbolje viditi triba li ti ili ne.
Ako ti nije prisa, svako malo oni izbace neku promociju za lifetime po nekih €50-ak, inace je mislim €120 (ali to ce ti ponuditi samo ako si free user, nece ako si na mjesecnom ili godisnjem planu).

Sto se Plex Pass featura tice, po meni glavni su:
- ako imas dosta muzike, PlexAmp je super mini playeric koji ako se ne varam trazi Plex Pass
- za filmove i nema bas neke velike razlike, jedini bonus je sto mozes downloadati za offline na mobilte/tablet
- za serije ima meni super stvar Skip Intro, znaci poskenira ti sve epizode i detektira uvodnu spicu koju onda mozes preskociti, ko npr. na Netflixu (nije 100%, ali meni je pravilno prepoznao pa recimo preko 90% svog mog sadrzaja)
- opcenito za sav media definitivno najveci plus je Hardware transcoding (naravno ako imas hardware koji to podupire)
15.08.2022 | 00:57
drlovric kaže:
Isplati li se kupiti onaj Plex Pass?


Kada se kupi (najbolje onaj doživotni kada je na akciji) onda dobiješ mogućnost gledanja bilo gdje. Npr. klinci su mi na Krku kod bake i samo uzmu iPad i gledaju našu kućnu mediateku bez problema.

Bitna stvar je samo da te provider nije stavio iza CGNAT-a. Mada, ima načina i da tako proradi, ali to je dosta zezancije.
  • Dijete
  • Posjetitelj
15.08.2022 | 09:38
dpasaric kaže:
drlovric kaže:
Isplati li se kupiti onaj Plex Pass?


Kada se kupi (najbolje onaj doživotni kada je na akciji) onda dobiješ mogućnost gledanja bilo gdje. Npr. klinci su mi na Krku kod bake i samo uzmu iPad i gledaju našu kućnu mediateku bez problema.



Ja nisam uzeo Plex Pass ali sam aktivirao i sebi i roditeljima iOs App Activation koji onda omogucije stream osobne kolekcije kad si van lokalne mreze... (kod nas je 8.99$, u usa 4.99$ jednokratno po Apple IDu)... tak da je to opcija za one kojima samo treba gledanje, a ne ostale djidje PlexPassa...
  • Daddo
  • Posjetitelj
15.08.2022 | 09:47
@Dijete - super stvar, ali i dalje ti plex server u toj varijanti ne radi hw transcoding sadržaja (što značajno utječe na performanse) a to pak može (i ne mora) imati utjecaj na titlove i način prikazivanja istih.
15.08.2022 | 13:01
Dijete kaže:
Ja nisam uzeo Plex Pass ali sam aktivirao i sebi i roditeljima iOs App Activation koji onda omogucije stream osobne kolekcije kad si van lokalne mreze... (kod nas je 8.99$, u usa 4.99$ jednokratno po Apple IDu)... tak da je to opcija za one kojima samo treba gledanje, a ne ostale djidje PlexPassa...


To imam i ja. Radi mi na iPhone, iPadu i Aple TV. Srecom vezano je za Apple ID a ne za uredjaj
28.08.2022 | 16:50
Drago mi je da ti je proradio Plex kako spada.

Osim prethodno navedenih benefita Pass-a spomenuo bi što je meni super. Plexamp, vrh u kombinaciji sa TIDAL vezanom pretplatom preko Plexa i pristupom lokalnoj biblioteci. Također dolazi i sa supersonic featureom koji mi je odličan.

Skip intro, the best nemam komentara dalje.

HRD tone mapping

Live tv i dvr opcija - dobiti tv kanale unutar Plex guia.

Dakle sve to i ostalo navedeno se totlano isplati kako bi dobio realno jedno mjesto za sav media content (i to na svim uređajima).
30.08.2022 | 20:39
dpasaric kaže:
drlovric kaže:
Isplati li se kupiti onaj Plex Pass?


Kada se kupi (najbolje onaj doživotni kada je na akciji) onda dobiješ mogućnost gledanja bilo gdje. Npr. klinci su mi na Krku kod bake i samo uzmu iPad i gledaju našu kućnu mediateku bez problema.

Bitna stvar je samo da te provider nije stavio iza CGNAT-a. Mada, ima načina i da tako proradi, ali to je dosta zezancije.


Ovo sa CGNAT-om se lako da riješiti pozivom teleoperateru i traženjem da te maknu. Samo treba reći da ti smeta jer ne možeš pristupiti svojem videonadzoru. Ako imaš sreće, to će riješiti jedan poziv (ovisno koga dobiješ sa druge strane). Provjereno znam za A1, ali vjerujem da je i kod drugih tako.
15.11.2022 | 19:22
Ljudi zbunjen sam. Pokusao sam nedavno podesiti pirstup Plex izvan lokalne mreze, saznao za te CGNAT peripetije i nisam nikada izgurao tu stvar do kraja.

Neki dan bzv udjem u Plex na iPhone (bio sam vani na mobilnim podacima) i pristupim Plexu bez problema. Pokrenem i neki sadrzaj. Radi sve, ne trza.

Kako je to moguce?

Plex server je na Proxmox serveru, VM Windows 10. Cesto mi zatreba Win stroj za neke gluposti, pa sam eto ubacio i Plex server tu. Bez nekog posebnog razloga. Mogao sam ga vrtiti i na Ubuntu virtualki.

Sudeci po ovom ekranu mojih postavki, to ne bi trebalo raditi, a ja pristup imam :/

Screenshot2022-11-15at13.17.28.png
15.11.2022 | 20:00
Pa jel imaj port forward složen za remote pristup? Ako da, onda je tu sve jasno. Ova poruka nedostupnosti je nešto što koji put nije mjerodavno jer radi, iako ne prikazuje tako.
15.11.2022 | 20:10
Pokusavao sam, pa mi nije radilo. Cackao sam i ostavio.

Sada vidim da radi sa iPhone. Kako najlakse mogu testirati imam li to slozeno kako treba?

Evo i sad u stanu, ugasim Wifi na iPhone i pristupim Plexu preko mobilne mreze.
16.11.2022 | 17:18
Ok ali pitanje je da li pristupaš preko Plex relay metode ili direktno na svoj NAS. Jedan način kako možeš testirati jest da uneseš svoju javnu IP adresu i propušten port i vidiš da li ćeš se spojiti na Plex instancu. Ako to ne radi, onda sigurno koristiš plex relay kako bi u konačnici došao do svojeg sadržaja.

Također, najviša kvaliteta streamanja neće biti moguća bez direktne veze jer relay radi u 720p/2Mbit.
05.01.2024 | 20:28
Evo jedan random savjet za Plex korisnike, vjerujem da će nekome koristiti...

Ako koristite klijent na LG ili Samsung TV-u i nekada je vam je sve vam lijepo brzo radilo, a onda se vremenom usporilo, stvar je u promjenama sigurnosnih protokola samih operativnih sustava na TV uređajima i onda trebate u klijentu podesiti za tip konekcije na Plex server da nije obavezno secured jer očigledno na to gubi vrijeme stalno nešto provjeravajući, pa uspori cijeli GUI.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 38 minuta
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Maxxy, temeljnik, tino1, Anonimci (728)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.10 Seconds

Provided by iJoomla SEO