Kakva je budućnost čovječanstva?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kakva je budućnost čovječanstva?


06.10.2023 | 22:10
Ne treba za to nikakav trening (i ako je letio s mlaznim avionima i zna što će se desiti ako stisne ili pomakne nešto od komandi), čak to može izvesti u afektu. Zamisli da fulaš i želiš pod svaku cijenu u cilj i to ti je to. Jednostavno u zavoju gubi pri punoj brzini naglo visinu, pritom se okreće prema cijli i bez ikakve korekcije WAM.
07.10.2023 | 02:39
Ha, dobro... meni su neki drugi piloti rekli da to nije baš tako jednostavno.
07.10.2023 | 07:14
smayoo kaže:
Ha, dobro... meni su neki drugi piloti rekli da to nije baš tako jednostavno.


Ovisi o tome jesi li to isprobao ili ne. Aj, ti imaj hrabrosti i dovedi avion s putnicima i punim rezervoarima u kritičnu fazu leta. Pogotovo ako su te trenirali da se nosiš s kritičnim situacijama koje mogu nastati izvan tvoje kontrole.

Svi piloti dobro znaju da je u ručnom modu moguće dovesti letjelicu do granice njezinih letnih i mehaničkih mogućnosti. Svako tko je ikada imao priliku upravljati nečim u zraku razumije da osjetljivost kormila raste s povećanjem brzine, a za sve ostalo brine se fizika. Zamisli kladivo koje se okreće oko svoje osi i stavljaš dasku u putanju kugle?

Ali to je sve manje bitno (barem za mene) jer uvijek vjerujem službenim priopćenjima. Pogotovo kada mi nedostaju jasni motivi. Jer tvrdnja da su stvorili situaciju kako bi opravdali napad na Irak, u najmanju ruku, čini se smiješnom. Osim toga je Populizam!
07.10.2023 | 22:37
tino1 kaže:
...
Ali to je sve manje bitno (barem za mene) jer uvijek vjerujem službenim priopćenjima. Pogotovo kada mi nedostaju jasni motivi. Jer tvrdnja da su stvorili situaciju kako bi opravdali napad na Irak, u najmanju ruku, čini se smiješnom. Osim toga je Populizam!


Ja sam davno pročitao da je razlog napada na Irak to što su mjesec-dva prije nego se dogodila invazija Njemački arheolozi u bivšem koritu rijeke Eufrat pronašli podzemne strukture za koje se pretpostavljao da je Gilgamešova grobnica.
Znam,... glupost,... teorija urote,... no ako u obzir uzmemo činjenicu da su nakon invazije ameri uredno godinama osiguravali ne samo to nego i druga arheološka nalazišta u Iraku (na kojima su njihovi arheolozi nekaj i kopali) i da se ni jedan neovisni arheolog nikad nije vratio u Irak istražiti to do kraja,... jbg, ni 9/11 nije nemoguć scenarij.

EDIT:
Malo sam sad prekopao pa evo vijesti iz travnja 2003., znači nekih mjesec dana nakon invazije na Irak.
08.10.2023 | 07:55
Bertone kaže:
tino1 kaže:
...
Ali to je sve manje bitno (barem za mene) jer uvijek vjerujem službenim priopćenjima. Pogotovo kada mi nedostaju jasni motivi. Jer tvrdnja da su stvorili situaciju kako bi opravdali napad na Irak, u najmanju ruku, čini se smiješnom. Osim toga je Populizam!


Ja sam davno pročitao da je razlog napada na Irak to što su mjesec-dva prije nego se dogodila invazija Njemački arheolozi u bivšem koritu rijeke Eufrat pronašli podzemne strukture za koje se pretpostavljao da je Gilgamešova grobnica.
Znam,... glupost,... teorija urote,... no ako u obzir uzmemo činjenicu da su nakon invazije ameri uredno godinama osiguravali ne samo to nego i druga arheološka nalazišta u Iraku (na kojima su njihovi arheolozi nekaj i kopali) i da se ni jedan neovisni arheolog nikad nije vratio u Irak istražiti to do kraja,... jbg, ni 9/11 nije nemoguć scenarij.

EDIT:
Malo sam sad prekopao pa evo vijesti iz travnja 2003., znači nekih mjesec dana nakon invazije na Irak.


Teorije zavjere su često prisutne u javnim raspravama i često se temelje na sumnjama i neprovjerenim tvrdnjama. Nema nijednih pouzdanih dokaza koji podržavaju tvrdnje da su Ameri sami izveli terorističke napade 11. 09. kako bi opravdali vojnu intervenciju u Iraku i Afganistanu.

Teroristički napadi 11. 09 bili su opsežno istraženi, a odgovornost za te napade preuzela je teroristička organizacija Al-Qaida, koju je predvodio Osama bin Laden. Međunarodna zajednica, uključujući i niz neovisnih istražitelja, potvrdila je odgovornost Al-Qaide za te napade. Što bi Bin Osama priznao da je parkirao Avion u njihovo dvorište ako to on nije? Da ga što brže sataru?

Što se tiče situacije u Iraku, Američki razlozi za invaziju, bili su povezani s tvrdnjama o oružju za masovno uništenje i političkom stabilnošću Bliskog istoka, a ne s terorističkim napadima 11. 09, što im je trebalo da sami sabi roknu tornjeve kad već eto imaju razlog "oružje za masovno uništavanje". Međunarodna zajednica bila je podijeljena u vezi s intervencijom u Iraku (neke od "Prijateljskih službi su i te kako znali da Sadam nema takvo naoružanje". Ali eto ide im u prilog da Ameri roknu Sadama, a naknadno istraživanje nije pronašlo dokaze o postojanju oružja za masovno uništenje u Iraku. Ko nekome ko je organizirao samo destruktivni napad sa 4 aviona na svoju zamlju, pobio hrpu ljudi i to držao u tajnosti nije u stanju prošvercati kanister Sarina u neku od Iračkih tvornica i evo dokaza!
A to da su sumnjali u postojanje tog oružja je prvenstveno samom Sadamu za zahvaliti, on je godinama time javno prijetijo. Čak je i dejstvovo s tim na sjeveru iraka.

Meni nije nikako logično da Ameri roknu sami sebe da bi imali razlog napasti Irak, a kad bi trebali ići u akciju izmisle masovno uništavanje da bi eto i imali Vizu za ulazak u Irak. Čemu su onda roknuli centar New Jorka i riskirali da ih Tacker provali i pjenjivim ustima bez pauze sere po mrežama?

Teroristički napadi su složeni i kontroverzni, najviše su vođeni političkim idealizmom ili vjerskim fanatizmom. Organizatori takvih akcija su dobro umreženi i sama u sebi zatvorena interesna zajednica sa svojom specifičnom komunikacijom, tako da je konvencionalnim Špijunima teško izvući informacije. Pa su plodno tlo za zavjere.
08.10.2023 | 08:48
E da au Ameri imali Travoltu u zraku, ne bi im ni vojska trebala.
Frajer ima pilotsku licencu, i neki manji dvokrilac parkiran kao auto u nekoj garaži, a kraj kuće Boeing 707.
Daj zamisli da imaš susjeda kojemu do kuće osim normalnog kolnog prilaza vodi i privatna pista.

AD-John-Travoltas-House-Is-A-Functional-Airport-With-Runways-01.jpg


AD-John-Travoltas-House-Is-A-Functional-Airport-With-Runways-04.jpg


AD-John-Travoltas-House-Is-A-Functional-Airport-With-Runways-06.jpg


Uzeto odavde, nadam se da su slike uploadane.
Ako nisu, ima ih u sklopu teksta:
www.architecturendesign.net/john-travolt...-his-private-planes/
08.10.2023 | 08:59
tino1 kaže:
Meni nije nikako logično da Ameri roknu sami sebe da bi imali razlog napasti Irak, a kad bi trebali ići u akciju izmisle masovno uništavanje da bi eto i imali Vizu za ulazak u Irak. Čemu su onda roknuli centar New Jorka i riskirali da ih Tacker provali i pjenjivim ustima bez pauze sere po mrežama?

Teroristički napadi su složeni i kontroverzni, najviše su vođeni političkim idealizmom ili vjerskim fanatizmom. Organizatori takvih akcija su dobro umreženi i sama u sebi zatvorena interesna zajednica sa svojom specifičnom komunikacijom, tako da je konvencionalnim Špijunima teško izvući informacije. Pa su plodno tlo za zavjere.


Ma ne, od šume ne vidiš stablo, Irak i slične stvari su tu bile sporedne, tek dodatni bonus.

To se sve učinilo iz jednog sasvim jasnog i njima izuzetno važnog razloga, a koji nikada ne bi prošao demokratski u Kongresu - trebao im je dovoljno jak povod da uvedu notorni "Patriot Act" i da time začepe ustima svima koji bi rekli da je to protuustavno i nedemokratski. To im daje maksimalnu kontrolu nad vlastitim narodom, mogućnost potpune špijunaže i nadozora svih građana USA, pa i političkih suparnika. To je bio jedan od osnovnih alata koje su morali pripremiti da bi "Duboka država" mogla postati ovaj zao mehanizam koji sada funkcionira - ne u dobrobit američkih građana (pogledaj kako danas tamo živi siromašnija većina) već samo za dobrobit elilta na vlasti.

I uspjelo im je, predstava im je prošla i sada taj mehanizam koriste za svo zlo koje gledamo.
08.10.2023 | 11:40
dpasaric kaže:
tino1 kaže:
Meni nije nikako logično da Ameri roknu sami sebe da bi imali razlog napasti Irak, a kad bi trebali ići u akciju izmisle masovno uništavanje da bi eto i imali Vizu za ulazak u Irak. Čemu su onda roknuli centar New Jorka i riskirali da ih Tacker provali i pjenjivim ustima bez pauze sere po mrežama?

Teroristički napadi su složeni i kontroverzni, najviše su vođeni političkim idealizmom ili vjerskim fanatizmom. Organizatori takvih akcija su dobro umreženi i sama u sebi zatvorena interesna zajednica sa svojom specifičnom komunikacijom, tako da je konvencionalnim Špijunima teško izvući informacije. Pa su plodno tlo za zavjere.


Ma ne, od šume ne vidiš stablo, Irak i slične stvari su tu bile sporedne, tek dodatni bonus.

To se sve učinilo iz jednog sasvim jasnog i njima izuzetno važnog razloga, a koji nikada ne bi prošao demokratski u Kongresu - trebao im je dovoljno jak povod da uvedu notorni "Patriot Act" i da time začepe ustima svima koji bi rekli da je to protuustavno i nedemokratski. To im daje maksimalnu kontrolu nad vlastitim narodom, mogućnost potpune špijunaže i nadozora svih građana USA, pa i političkih suparnika. To je bio jedan od osnovnih alata koje su morali pripremiti da bi "Duboka država" mogla postati ovaj zao mehanizam koji sada funkcionira - ne u dobrobit američkih građana (pogledaj kako danas tamo živi siromašnija većina) već samo za dobrobit elilta na vlasti.

I uspjelo im je, predstava im je prošla i sada taj mehanizam koriste za svo zlo koje gledamo.


Patriot akt je izglasan nakon brutalnog napada Al kaide, koji je i sama priznala. Ni u jednoj raspravi prije tog nemilog događaja je bilo priče o tom zakonu. Sad vi teoretičari postavljate stvar da je terorizam napravljen da se uvede nadzor a ne nadzor da se ne dogodi terorizam za što nema ni "D" od dokaza, samo špekuliranje. Ali iz špekulacija izvirili tvrde činjenice. To da je drušđtvo Amerike u kurcu stoji, ali stoji zbog njihovih pretežno populističkih političara. Naj bolji primjer za to je izglasavanje ne pojerenja predsjedniku kongresa. Govno populističko pokrenulo taj slučaj da se o njemu priča i da se blokira proračun, samo tako se može dobiti pažnja koja je potrebana, jer nekog plana i argende nema baš! Jebe se njega što je zemlja u blokadi u jako ne povoljno vrijeme. Populizam!
08.10.2023 | 18:50
Pa trebao im je uzrok da donesu zakone o totalnoj kontroli.
Tko bi glasao iz cista mira.
Treba strah utjerati u ljude i oni se odmah odreknu slobode.
Nije to nikakva teorija zavjere vec stvarnost.
Problem je sto ljudi nisu ovce i misle sa svojom glavom zato treba smisliti sustav koji im bude zatvorio usta. Totalna kontrola je jedan od njih. U Kanadi su testirali i uocili slabosti.
Kovid potvrde i ogranicenje kretanja isto.
09.10.2023 | 07:44
Preludo: WEF bi ukinuo izbore jer bi oni kao analitičko-tehnološki predvidjeli kako će ljudi glasati!



To bi jamačno bili pošteni i fer izbori kao što im je i tzv. cjepivo "safe & efficient".
  • Air
  • Korisnik
  • 68
09.10.2023 | 08:16
dpasaric kaže:
Preludo: WEF bi ukinuo izbore jer bi oni kao analitičko-tehnološki predvidjeli kako će ljudi glasati!



To bi jamačno bili pošteni i fer izbori kao što im je i tzv. cjepivo "safe & efficient".


Kao sada je nešto drugačije?

Postavljaju i danas onoga tko ima odgovara, samo to platimo cijenom izbora.

Ovo "novo" što predlaže bi bilo samo transparentnije.

I sad ti vjeruj institucijama?

Hrkljuš, hrkljuš, hrkljuš...
13.10.2023 | 22:13
Evo "de-banking" nepodobnih se nastavlja, počelo je u Kanadi s kamiondžijama za vrijeme prosvjeda, pa smo onda imali slučaj Farage u UK i sada se opet vraćamo u Kanadu licemjera Trudeaoa:



Ukratko: banke će im moći zamrznuti račune bez ikakve sudske odluke, kako se njima svidi, a one su opet pod kontrolom istih onih lobija koji vode i big pharmu i proizvodnju oružja, pa je jasno kuda to vodi...

To niti Orwell nije tako predvidio! :-I
  • Air
  • Korisnik
  • 68
19.11.2023 | 22:10
link

Bayer mora platiti milijarde dolara odštete ljudima jer je ustanovljeno da njihov proizvod glifosata uzrokuje rak.

"Odgovor" europske unije na to je da je komisija u četvrtak na deset godina produljila dozvolu za uporabu glifosata, najčešće korištenog herbicida u svijetu, nakon što zemlje članice nisu izrazile jasan stav o odobrenju glifosata.

Što više reći na ovo???

Vjerujmo institucijama jer slijede znanstvene zaključke na radost svih nas?

Dok ljudi ne uzmu sami stvari u svoje ruke bolje biti neće. Biti će lošije i lošije...

p.s.
Da ne ispadne da samo gledam ono "crno", svjetla točka u ovoj priči je opet američko pravosuđe što je omogućilo ovakav razvoj događaja.
19.11.2023 | 22:39
Korumpirane institucije koja bi trebale biti na grudobranu ljudskosti i dobra, koje bi trebale čuvati ljude i civilizaciju, a sve upravljano pohlepom.
03.12.2023 | 13:46
Ajmo najava "teorije zavjere" za 2024. godinu, pa ćemo vidjeti hoće li se i ovo ostvariti:

Znači WEF ima plan u nekom trenu izvesti veliki "false flag" cyber-napad na banke i ostale ključne institucije koje bi bile potpuno blokirane uz ogromnu štetu, a sve to s ciljem da to bude povod da se dozvoli zakon kojim bi svako logiranje na internet moralo biti povezano s digitalnim ID-ijem građanina i time bi se potpuno ukinila ikakva anonimnost na internetu. Ideja je uvesti potpunu kontrolu stanovništva i mogućnost da se napravi "shut down" svih nepodobnih i "pobunjenika protiv vlasti". Orwell u svom najboljem izdanju.



Znači ista fora kao 9/11 radi kojeg su donijeli "Partiot act" koji dozvoljava špijuniranje vlastitih građana, samo sada u digitalnom prostoru. I ljudi ovce će i to progutati. Na kraju ćemo završiti kao Borg civilizacija gdje smo mi one tupave radilice koje rade što kraljica kaže.
03.12.2023 | 17:29
dpasaric kaže:
Ajmo najava "teorije zavjere" za 2024. godinu, pa ćemo vidjeti hoće li se i ovo ostvariti:...


Budimo iskreni, s "teorijom zavjere" i "false flagom" ili bez toga, jednostavno tehnološki idemo u tom smjeru.
Čipirani već jesmo preko mobitela. U svakom trenutku nam se može pratiti lokacija dok je mob uključen, a koliko sam shvatio, i ne mora biti uključen. Razgovori i poruke nam odlaze na neki 3rd party server gdje se podaci obrađuku u smislu "pružanja najbolje prsonalizirane usluge".

O kojoj "anonimnosti" uopće više pričamo?
I sada se već locira bankomat s kojeg smo digli pare.
Na gomilu tih tehnologija, koje nam "uskraćuju animnost", pozvat ćemo se kada se nađemo u nevolji... Netko mi je ukrao mobitel, netko mi je ukrao kreditnu karticu... Lociraj lopova.
Sad, hoćemo li to zvati "kontrolom stanovništva" ili tehnologijom koja i nama može koristiti... Istina je vjerojatno negdje u sredini.

Puno više mi smeta mogućnost (zloupotreba) kontrole koju smo iskusili za vrijeme COVID-a. Onak, bit ćeš shot on sight jer si izašao u park, a izrečena je "smjernica" zabrane kretanja.
03.12.2023 | 18:29
Ovo je korak naprijed za internet eksperte...

Do sada su "znali" sve sa zadrškom, pa su tek nakon objavljivanja informacije da postoji cijepio, "otkrili" da isto to cjepivo zapravo nije cjepivo i da ima gomilu strašnih i još nepoznatih posljedica (za koje, BTW još čekamo da se manifestiraju), ali sad su toliko uznapredovali da unaprijed znaju što će sve "Svjetska Vlada" napraviti.

Vjerojatno su napravili upgrade kristalne kugle na zadnju verziju.

Živi bili, pa vidjeli, mada, što kažu Amerikanci, "I am not holding my breath..."
03.12.2023 | 19:50
m@xym kaže:
Do sada su "znali" sve sa zadrškom, pa su tek nakon objavljivanja informacije da postoji cijepio, "otkrili" da isto to cjepivo zapravo nije cjepivo i da ima gomilu strašnih i još nepoznatih posljedica (za koje, BTW još čekamo da se manifestiraju), ali sad su toliko uznapredovali da unaprijed znaju što će sve "Svjetska Vlada" napraviti.


Strašne jesu, nepoznate nisu. Od ljudi iz naše neposredne okoline koji su imali nuspojave, a neki i opasno stradali, ili čak i umrli, pa do općeg porasta smrtnosti (NHS podaci koje prati dr. Campbell, pogledaj si malo), pa do svega što znamo da se dogodilo u US Army od žviždača, a neki od nas su pratili i raspravu u njihovom kongresu na tu temu pokrenutu od dva kongresmena.

Evo ti ful svježe, u američkom vojnom osoblju bilježe porast od 937% u srčanim bolestima.

Ah te "teorije zavjera"...

03.12.2023 | 20:30
Uzalud ti je. Čovjek vjeruje samo onim znanstvenicima za koje je on odredio da su "pravi znanstvenici".
03.12.2023 | 22:11
Da, baš!!!

Ja budala odlučio pokloniti svoje povjerenje službenoj medicini, sada kada je opće poznata činjenica da o medicini najviše zna lika sa žutom skijaškom kapom na YouTube-u, a da nas doktori u stvari ne liječe, nego nas žele sve pobiti, ili najterati da se razbolimo, a sve to pod budnom dirigentskom palicom "Big Pharme".

A, sve to razotkrio "Djed Mraz" sa YouTube-a.
04.12.2023 | 14:45
m@xym kaže:
Ja budala odlučio pokloniti svoje povjerenje službenoj medicini....


Nije više pitanje što službena medicina zna već kome službena medicina sluguje i koji narativ će zauzeti prema običnom puku.
11.12.2023 | 22:06
Karolina Vidović Krišto o kartelima koji pljačkaju Hrvatsku. Sve to znamo odavno, ali je lijepo čuti da netko ima petlje to glasno i jasno reći u Saboru:

  • Air
  • Korisnik
  • 68
11.12.2023 | 23:14
dpasaric kaže:
Karolina Vidović Krišto o kartelima koji pljačkaju Hrvatsku. Sve to znamo odavno, ali je lijepo čuti da netko ima petlje to glasno i jasno reći u Saboru:



Nema tu nikakve ljepote.
Kao što si rekao svi sve znaju.
Pa eto puste nekog igrača da "kokodače u kokošincu" da bi drugi imali privid da i oni "rade" na "takvim" problemima.
Istina je da su oni temeljni izvor svih problema.
Lopov je onaj koji krade i onaj koji drži ljestve. Istina je da su oni svi isti jer jedni drugima drže ljestve, jer toliko toga je protuzakonito a još deset puta više je toga što je nepošteno i nemoralno ali su oni to ozakonili i opet svi oni znaju koliko tko i kako mažnjava pare. Kada mi koji nemamo nikakve veze sa saborom znamo gdje i kako se mažnjavaju pare godinama tada i oni u saboru znaju još više.
I opet: kao što si rekao svi sve znaju.

Kada je netko od njih procesuiran većinom je to tetralne prirode je u konačnici, gle nekim čudom, padaju optužnice iz kojekakvih srcedrapajućuh razloga jer su sudu dokazi neprihvatljivi.
Čovjek koji imalo prati ta događanja mora biti jedna velika kokoš da u tome ne vidi jedan te isti obrazac u kojima jedni drugima drže ljestve.
Uzmi samo primjer braće Mamić i gle čuda nakon dvije godine i Glavaš nakon čitanja presude kulerski išeta iz HR u BiH.

EDIT: ne bi (krupni) kapital radio to zlo što radi čovječanstvu da nisu u simbiozi sa političarima, da nema uporište / podršku od vlasti (gotovo svih) država svijeta..
12.12.2023 | 13:04
I ovo spada pod thread a komentar nije ni potreban !
twitter-thread.com/t/1734193258287243563
15.12.2023 | 00:06
Kako nas žele zaustaviti da vozimo stare aute...

15.12.2023 | 06:59
U elektricnom te mogu legalno smaknuti i tebi prisiti krivicu.
  • Air
  • Korisnik
  • 68
15.12.2023 | 11:12
Kristalno je jasno kako kapital radi samo u cilju povećanja kapitala i moći.
Temeljni moto svake velike firme je povećanje dobiti. Ako nisu povećali dobit podbacili su, ako nisu povećali dobit kao prošle godine podbacili su i traži se novi način povećanja dobiti. U traženju novog načina ne postoje zapreke kao što su poštenje, razum, suosjećanje, dobrobit čovječanstva, itd.
U traženju novog načina povećanja dobiti, u potrošačkom društvu kakvo danas živimo, u mnogim industrijama došli smo davno do plafona.
Jedini načini su povećanje cijene, smanjenje kvalitete proizvoda, smanjenje troškova radnika, kontrolirano smanjenje roka trajanja proizvoda.
Svi razvoji svih znanosti (čak i društvenih znanosti - problem je definiran prije dvadesetka godina) su u rukama kapitala i svako nove otkriće je korak bliže našem kraju.

Budućnost čovječanstva razvojem digitalizacije ide isključivo porobljavanju i kontroli čovječanstva prema modelima koji pogoduju isključivo kapitalu i moćnicima.
Budućnost čovječanstva je suprotna pozitivnim vrijednostima: pravdi, poštenju, razumu, lubavi, suosjećanju, dobrobiti čoječanstva.

Simbioza političara i kapitala trenutno drži sve konce u svojim rukama.
Donose odluke isključivo u svoju korist a na štetu čovječanstva, jer kao što je jasno sve odluke idu u smjeru porobljavanja čovječanstva.

Sustavno se uništavaju sve pozitivne vrijednosti (poštenje, razum, ljubav, suosjećanje, empatija, altruizam itd.).
Kao biku u koridi mašu nam crvenom krpom na kojima piše JA i samo JA, pozivajući nas na hedonizam iako smo sustavno sve siromašniji, pretvarajuću ljude u ego tripove kojima je najlakše manipulirati.
Sve dok vidimo samo svoj ego ne možemo, niti nas zanima, vidjeti navedenu cjelokupnu katastrofalnu situaciju u kojoj se svi nalazimo.
Čak i taj politički i kapitalni vrh čovječanstva od svoje grozničave trke za sve većom moći ne vidi pred sobom ekološku katastrofu u kojoj više neće biti predvidivog lagodnog života za nikog pa niti za njih (primjerice jako mali broj ljudi vidi ekstremne razmjere katastrofe koja će nastati daljnjim usporavanjem golfske struje)
15.12.2023 | 13:12
Slažem se s Airom, to je nažalost naša situacija danas.
15.12.2023 | 13:18
Pa to je situacija posljednih par tisuca godina, samo nesto izrazenija od industrijske revolucije.
15.12.2023 | 13:54
Riba, jbt, ti si gori od Marvina.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 20 sati
  • smayoo: Svetak i praznik, 2u1 :D
  • Gjuroo: Pratim čestitke i podižem za slavlje Tijelova.
  • JOHN: Također
  • cariblanco: Pridružujem se čestitkama :)
  • smayoo: Svim hrvatskim državljanima želim sretan Dan državnosti! :)
  • m@xym: cariblanco, Ovdje se ne radi o pozivu nego o SMS poruci.
  • cariblanco: Ja nemam tih problema, svi koji me trebaju znati me znaju, tako da ništa dodatno ne odgovaram niti otvaram. Normalno kako se krećem po skoro cijelom svijetu i ponekad koristim lokalne sim-kartice, je bilo čudnih poziva od svakud...svi su oni na ignore :)
  • IgorD: O da, meni je to došlo isti dan kad sam očekivao amazon paket, prvo je došao HT sms da je paket spreman za isporuku pa drugi dan i ovo. Naravno da sam kliknuo bez gledanja detalja ali onda me sve zbunilo pa sam pobjegao i googla nisam li već 'ozračen'
  • m@xym: Pa otprilike tako je i u RH. Ali, ono što je interesantno je, da, barem neki primatelji tih poruka, stvarno čekaju isporuku pakete od Hrvatske pošte (koji će, naravno, biti uredno isporučen primatelju), što upućuje na možebitno "curenje" podataka sa nekog. HP-ovog servera.
  • Ender: ma to vec par meseci u SR stizu te poruke, mislim da smo pisali o tome vec ranije.
  • amsterdamxxx: i meni ta prevara stigla juce u Srb na sms..poruka broja iz Indonezije
  • m@xym: čuj imali su dva pokušaja isporuke ali nisu uspjeli zbog nepotpune adrese. Ali zato imaju broj tvog mobitela i traže da odogovriš na poruku sa Y (klasična navlakuša na telefonske "servisese" koji se masno naplaćuju pošiljatelju... Ma diivota.
  • Yonkis: Kakvi pokušaji muljaže. Ali otkud im broj? Ili adresa? [link]
  • Bertone: :D
  • smayoo: X-D
  • zoranowsky: LOL! :)
  • Gjuroo: :D
  • Ender: na eurosongu ima vise golotinje, al pornic ima bolju muziku :-)
  • Ender: koja je razlika izmedju eurosong-a i pornica?
  • Ender: evo sta kruzi po forumima sada.
  • JOHN: ……naravno uz par iznimki
  • JOHN: Markec je pobjednik bez obzira na brojke! Jako dobra promocija njega kao mladog umjetnika, tradicije, kraja i države od kuda dolazi. Za ostalo/e sam bez komentara. Bilo je tu svega i svačega :)
  • Ender: da ne budem pogresno shvacen, da sam rasista ili sta vec, ali jedan od malog broja normalnih nastupa.
  • Ender: cestitke iz srbije za uspeh i nastup!
  • smayoo: Slažem se!
  • Gjuroo: Saka čast malom na energiji koju je prenio na ljude. Napokon malo masovne pozitive.
  • Zdravac: U svakom slučaju, čestitam mu. Što se mene tiče, on je pobjednik!
  • Zdravac: čini mi se da sam sad u dokumentarcu vidio da Marko ima doma iMac (?), pa si mislim možda je član našeg foruma?
  • Gjuroo: Ma win-win. Kak se već veli, Lazanja je osvojio srca ljudi, a Oni nek si organiziraju Euroviziju u Švici. Ima se, može se :)
  • smayoo: Ja mislim da je HRT okolo lobirao da žiriji ne daju Marku previše bodova jer HRT nema kinte za organizirati natjecanje iduće godine :D
  • cariblanco: Da je Marko nosio suknju, bili bi pobjednici ;)
  • Gjuroo: Rim tim tagi dim!
  • Yonkis: Krehacro, pa ne zove se uzalud Pro.
  • Krehacro: Uh gledam sad usporedbu...pro bolji
  • drlovric: Ma samo Pro. Neka ide zivot :)
  • Krehacro: iPad air m2 ili iPad pro m2?
  • zoranowsky: Isto sam uzeo novog svojevremeno
  • zoranowsky: Išao sam ja pogledati health na svom 12.9 ii gen, ali nema health podatka, inače ok radi, nema problema.
  • drlovric: Pa da, uzeo sam ga cim je izasao. Ne znam sta bih ti rekao za bateriju. Nemam nekih problema, pojma nemam ni na koliko je health. Provjerim pa javim.
  • Yonkis: drlovric: a kakva ti je baterija na njemu, ako pretpostavimo da si ga kupio kad je bio "objavljen"?
  • drlovric: Ja imam iPad Pro (2nd gen). Niti najmanji razlog nemam za upgrade. Oni ubacuju najjace cipove, dok je najveci problem iPada u biti software :)
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.09 Seconds

Provided by iJoomla SEO