Povjesna Istina ili ne ?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Povjesna Istina ili ne ?


27.05.2021 | 21:12
Bravo, radnik i profesor na fakultetu ne idu u rečenicu da su prosječni. Time jednostavno obezvrijeđuješ fakultet. Ispada da radnik nije imao vremena pričekati u redu da mu daju dipomu.

Floskule su da su dijelili stanove! To su ljudi debelo platili i preplatili. Umjesto X novaca dobili su x/4 novaca, a 3/4x išlo je drugovima koji su bolje znali baratati s njime. Naravno, trebali su dati nešto natrag. To su tvoji "besplatni" stanovi.

Rijetki se ovdje sjete pokolja u Bleiburgu kao da prešutno odobravaju jer je to obračun s Ustašama i režimom pa nije bitno ako se ubije i dijete. Procjenjuje se da je ubijeno 50-60.000 Hrvata i oko 20.000 pripadnika drugih nacionalnosti. To je nešto manje nego broj ubijenih u Jasenovcu koji je oko 100.000.

Mi smo ratnog zločinca zamjenili sa zločincem.
27.05.2021 | 21:37
jura22 kaže:
Bravo, radnik i profesor na fakultetu ne idu u rečenicu da su prosječni. Time jednostavno obezvrijeđuješ fakultet. Ispada da radnik nije imao vremena pričekati u redu da mu daju dipomu.

Floskule su da su dijelili stanove! To su ljudi debelo platili i preplatili. Umjesto X novaca dobili su x/4 novaca, a 3/4x išlo je drugovima koji su bolje znali baratati s njime. Naravno, trebali su dati nešto natrag. To su tvoji "besplatni" stanovi.

Rijetki se ovdje sjete pokolja u Bleiburgu kao da prešutno odobravaju jer je to obračun s Ustašama i režimom pa nije bitno ako se ubije i dijete. Procjenjuje se da je ubijeno 50-60.000 Hrvata i oko 20.000 pripadnika drugih nacionalnosti. To je nešto manje nego broj ubijenih u Jasenovcu koji je oko 100.000.

Mi smo ratnog zločinca zamjenili sa zločincem.

Govorio sam u smislu prosječnog života, ali ti to očito nisi shvatio.
No, osim toga - zašto manualni radnik i profesor nisu prosječni?
Profesor je SEAL u slobodno vrijeme ili?
Koliko ima radnika i profesora na ovome svijetu?
To što ti imaš tako niske kriterije da ti akademska titula spada u red nadprosječnog nije moja stvar.
Što se stanova tiče, ljudi su trebali raditi tri godine u istoj tvrtki da bi došli na listu za stan. Pa bi čekali.
A u Bleiburgu su poklani velikom većinom Ustaše, baš kako je Vanjuška napisao.
Ne sjećam se da si njemu išta prigovarao, Žabac.
27.05.2021 | 21:43
cariblanco kaže:
Druge stvari od njega ne želim komentirati, jer imam dojam da on sam, zna bolje od mene što ja mislim i kakve su mi namjere


Komentirao, ne komentirao, firma za koju ti danas radiš ne bi nikad narasla do toga gdje je bila 1990 (a ovo što danas radite je još uvijek naslijeđe tog vremena i te nekadašnje snage i veličine), da nije bilo Tita i "njegovih" nesvrstanih. Končar, Industrogradnja, Hidroelektra, sarajevski Energoinvest, itd. gradili su po cijelom svijetu pogone i postrojenja kojima ni Rusi, ni Amerikanci nisu mogli ni blizu. To je ono što je Tito učinio za Hrvatsku, ako ništa drugo nije. Ne sporim baš ništa od svega što si o njemu i o tadašnjem režimu napisao, sve je točno, da je taj režim bio nedemokratski, da je u godinama poslije rata počinjeno jako puno zločina, a na drugoj strani vage stoji ovo. A što stoji na drugoj strani vage Paveliću? Taj vampir ni jednu jedinu dobru stvar za Hrvatsku nije učinio. Slao je Hrvate u ustaškim uniformama da ginu kod Staljingrada i Kurska, pola zemlje je poklonio Talijanima, a prva zemlja s kojom je NDH uspostavila diplomatske odnose bila je - Nedićeva Srbija.

Tako da, pjenio se ti meni koliko god hoćeš, Pavelić i Tito ne mogu biti isti nikad, baš nikad.
27.05.2021 | 21:58
www.custermen.com/ItalyWW2/ILDUCE/Mussolini.htm
Ovako je završio Mussolini.
Kako tamo Talijani ne hodočaste?
Svi fašisti i diktatori su pobijeni, do rumunjskog Ceausescua.
Kako to da se samo za ovim domaćim zločincem - plakalo?
To što je NDH jedina imala koncentracioni logor za djecu u WWII uredno prešućuješ, ali za Bleiburg je bitno.
E to se zove ciljano gledanje na stvari.
Upravo ono o čemu sam mislio da sam napisao zadnji post u ovom threadu.
Daj shvati da mi se neda više.
I ti, i svi ostali koji dijele tvoja stajališta.
Laku noć.
28.05.2021 | 00:04
Ja se ne sjecam tog perioda, bio sam dijete, ali cujem puno puta od ljudi koji ceznu za YU kako je "crveni YU pasos sva vrata otvarao", u smislu da je bila jaka putovnica.

Da li je to istina? Moze neko stariji ko zna to potvrditi?

Da li se stvarno sa YU putovnicom moglo lagodno (bezvizno) putovati radi jake drzave, ili stjecajem okolnosti zato sto u nacelu nije zvanicno pripadala niti jednom bloku?
28.05.2021 | 00:22
Ja sam živio u o vrijeme i putovao sam s roditeljima dosta (više od prosjeka). Nije bilo neki problem ikamo ići (ni u USA, ni u SSSR, a pogotovo ne u nesvrstane), ali trebala je više-manje kamo god smo išli - viza. U tom smislu, danas je s HR pasošem lakše putovati. Tako da ne znam, nisam nikad shvatio što je trebalo značiti to da "crveni pasoš otvara sva vrata", a čuo sam to nebrojeno puta. Mislim da je to samo još jedna floskula koju plasiraju jugonostalgičari.
28.05.2021 | 00:36
Treba gledati u okviru vremena. A vrijeme je bilo takvo da je svijet bio podijeljen na dva bloka.
Stanovnici zemalja zapadnog bloka nisu bili dobrodošli u zemljama istočnog bloka i obrnuto. I zato je jugoslavenski pasoš bio na dobrom glasu; i to nije nikakva floskula niti trabunjanje jugonostalgičara.
Sve stvari iz prošlosti treba gledati u okviru vremena u kojem su se dešavale.
Ne može se tadašnji pasoš uspoređivati sa današnjim. Drugo vrijeme, druga svjetska politika.
magazin-monet.com/koliko-je-nekada-vrije...jugoslovenski-pasos/
https://sh.wikipedia.org/wiki/Pasoš_SFR_Jugoslavije
Uspoređivati pasoš SFRJ sa pasošem EU zemlje nije realno. Izmjenilo se sve. Od mikro do makroekonomije, geopolitike, načina života...
Na kraju krajeva, ima Balašević onaj stih "crveni pasoš bez mane, što prolazi grane bez puno njakanja". OK, to je napisao kao stanovnik Srbije u vrijeme kada su ovi maltene bili pod sankcijama i pasoš im nije vrijedio pišljiva boba.
Pasoš Hrvatske vrijedi, daleko od toga da ne vrijedi. I da nam se skidaju vize, skidaju. Sada se očekuje da konačno skine i SAD.
Ali po meni, to je kao da gledaš nogometnu reprezentaciju SFRJ i nogometnu reprezentaciju Hrvatske.
I jedna i druga su bile izvrsne, ova nova je čak i bolja - ali druga vremena, drugi sistem biranja igrača, drugi nogomet (eufemizam za svjetski poredak, da me netko ne bi opet krivo shvatio)...

Danas se najvrijednijima na svijetu smatraju sljedeći pasoši, među kojima je i naš:

After taking in account COVID-19 travel restrictions, 2021’s most powerful passports in the world are:

1. Germany (134 destinations)
2. Sweden, Finland, Spain, New Zealand (133 destinations)
3. Denmark, Norway, Switzerland (132 destinations)
4. Netherlands, France, Portugal, Austria, Luxembourg, Italy, Greece, Ireland, United Kingdom (131 destinations)
5. Belgium, Poland, Lithuania, Hungary, Japan, South Korea (130 destinations)
6. Slovenia, Czech Republic, Estonia, Latvia, Iceland (129 destinations)
7. Malta, Slovakia, Australia (128 destinations)
8. Cyprus, Liechtenstein (127 destinations)
9. Croatia, Romania (126 destinations)
10. Bulgaria (125 destinations)
www.afar.com/magazine/worlds-most-powerful-passports

Ako tako gledamo, hrvatski je pasoš vrijedniji od pasoša SFRJ. No, ne smijemo smetnuti s uma da je danas na svijetu jedina država u koju se ne putuje Sjeverna Koreja. Tada se nije putovalo iz pola svijeta u drugu polovicu. I tu je ležala vrijednost tog pasoša.
28.05.2021 | 01:10
jura22 kaže:
Floskule su da su dijelili stanove! To su ljudi debelo platili i preplatili. Umjesto X novaca dobili su x/4 novaca, a 3/4x išlo je drugovima koji su bolje znali baratati s njime. Naravno, trebali su dati nešto natrag. To su tvoji "besplatni" stanovi.


Prvi si kojeg čujem da je pretplatio stan. Pa zašto ste onda ulazili u to?
Zato znam hrpu drugih koji su u ono vrijeme mogli kupovati stanove, vikendice, pa drugi stan za dijete kad odraste i tako to. A nisu bili u partiji.

Rijetki se ovdje sjete pokolja u Bleiburgu kao da prešutno odobravaju jer je to obračun s Ustašama i režimom pa nije bitno ako se ubije i dijete. Procjenjuje se da je ubijeno 50-60.000 Hrvata i oko 20.000 pripadnika drugih nacionalnosti. To je nešto manje nego broj ubijenih u Jasenovcu koji je oko 100.000.


Kao prvo, vi apologeti ustaškog režima volite zaboravljati da je pod jedan: rat bio gotov, i da do Bleiburga ne bi došlo da su se fašisti uredno predali. Da, bilo bi prijekih sudova i odstrela onih najgorih, kao što je bilo u cijeloj Europi. Pod dva - većina civila koja je poginula, poginula je jer su ih ustaše tjerali ispred i oko sebe kao štit i u puškaranju ih je mnogo nastradalo. Partizani su isto krivi za to? Pod tri: kako to da vi apologeti koljača i ubojica stalno cendrate za Bleiburg, a ignorirate npr pokolj ranjenika i zarobljenika u bitkama na Sutjesci i Neretvi. Samo tamo su pobili kojih 15.000 ili više ljudi. Da si bio tamo, i ti bi tražio osvetu za svoje pale drugove.

A Jasenovca i Gradiške se nisam ni dotakao...

I da, ozbiljni analitičari i povjesničari procjenjuju oko 50.000 max svih ubijenih na Bleiburgu i križnom putu općenito.
28.05.2021 | 08:50
Smayoo je vec ovo bio jednom postao, pa da ponovimo gradivo :

Nacionalizam je tema do 300 evra prihoda mesečno. Njima se servira ta priča. Kad plata pređe 500 evra, onda počinje razgovor o garderobi i kafićima. Kad pređe hiljadu, onda je top tema zdrava hrana, letovanja i zimovanja, a kad se popne na više od tri hiljade, onda prestaje svako palamuđenje. Ljudi onda pričaju o vremenskoj prognozi i ljubavi

- Rambo Amadeus -

Ja bih da vi svi imate placu prreko 3.000 eura...
  • Air
  • Korisnik
  • 64
28.05.2021 | 09:04
Moonlike +1

Sad znamo koliku platu imamo
  • Air
  • Korisnik
  • 64
28.05.2021 | 09:32
Ja priču oko Pavelića i Tita vidim ovako:

Zajedničko im je:
- Obojca su bili ubice / plaćali / nagovarali druge da ubijaju za njih. Pavelić je bio koljač, Tito je, možda zbog okolnosti, bio "sofiticiran" pa je mučio do smrti ljude koji mu smetaju. Nisam siguran što je gore, možda ovo drugo.
- Niti jedan nije priznao svoja zlodjela niti se pokajao (to što neke ubice nekad uhvate pa odgovaraju za svoja zlodjela ne miče im ono što jesu).
- Niti jedan nije bio domoljub (na što se mnogi nažalost lože).

Tito je bio:
- Inteligentan da zna dati dovoljno ostatku naroda da narod bude sretan i veliča ga.
- Sa dovoljno uglađenim manirima da bude prihvaćen kod većine (ostatka svijeta).
- Genijalan da smisli i osigura sebi "mir" kao diktatoru u maloj zemlji pored velikih sila koje su takve kao što je bila Yuga jeli kao desertni keksić uz kratku kavicu.

Za Pavelića ne znam kakve su mu ostale osobina bile jer me ne zanima niti da pročitam slovo o njemu. Za vrijeme Tita sam živio, pa eto skupilo se utisaka.

Moj zaključak: obojca su bile ubice / krvnici. Točka. Ostalo nebitno.

EDIT:
Sve drugo (dobro i loše) o njima su hvalospjevi koje ne zaslužuju.
Najbolje bi bilo ih zaboraviti kao da nisu ni postojali.
Hm, za to nam treba 3 soma eura
28.05.2021 | 09:45
Air kaže:
Najbolje bi bilo ih zaboraviti kao da nisu ni postojali.


Mi smo svi za. No teško je kada desničari svaki božji dan cendraju o yugonostalgičarima, udbi, komunjarama, četnicima i Titu.
Doslovno za sve što je loše u hrvatskom društvu svaljuju na navedene... A trebali bi početi od svog omiljenog Franje, jer je on najzaslužniji što nam je kako nam je.
28.05.2021 | 10:00
Ja nisam.
Samo se papci boje svoje povijesti i tuku spomenike kao da će je to izbrisati.
Treba se pomiriti da smo imali prvo Ustašu i bili na gubitničkoj strani WWII, a onda da nas je drugi koljač spasio tih Ustaša i ostavio nam teritorij na kome sada živimo. Da nije bilo njega, ne bi bilo ni ovog teritorija zvanog Lijepa Naša.
I jednom i drugom treba dati zasluženo mjesto u povijesnim kjnigama.
Nijemci imaju sat povijesti u osnovnoj školi gdje pokušavaju djecu naučiti kakav je bio Hitler.
Pa učiteljica stavi prazan kofer na sred učionice, objasni djeci da zamisle kako im sada provaljuju vrata vojnici koji su ih spremi ubiti ukoliko ne pođu s njima u izvjesnu smrt samo na duže staze, i da si ponesu samo ono najbitnije. Pa pita djecu: "što bi vi stavili u ovaj kofer?".
Svako dijete ima pravo staviti po jednu stvar. Ona im pokuša dočarati da stave nešto što im je najbitnije, jer sve ostalo gube do kraja života.
Klinci ko klinci, pogotovo zoom generacija (rođeni od 1995- do 2011.) stave gadgete i slične digitalije, ali bitno je da im se kao malima usadi osjećaj kakvi nikada ne smiju postati.
I za Pavelića i za Tita bi se slični satovi mogli napraviti. Jednome za logore, drugome za Goli otok.
Kada ćemo mi imati takvo školstvo?
Mislim da imam i okviran odgovor.
Njemci su službeno oslobodili teritorij države od mina WWII 2000. godine.
65 godina nakon.
Mislim da će i nama trebati sličan period što za prave, što za mentalne mine. Tek ljudi koji se neće sjećati Jugoslavije niti ljudi koji su u njoj živjeli će objektivnim očima sagledavati kako je tamo zapravo - bilo.
Ima razloga zašto se na državne tajne stavlja rok 50 godina.
Da se kod nas tako radi, onda bi Ustašoljupci znali da crna boja nije bila boja Ustaške uniforme. Crna se nosila samo u logorima, ako se dobro sjećam. Regularna i najčešća boja bila je - zelena.
Do tada takva će biti i razina znanja o tim stvarima kod nas.
Površna.
vojnapovijest.vecernji.hr/vojna-povijest...taske-vojnice-908098
  • Air
  • Korisnik
  • 64
28.05.2021 | 10:17
Vanjuška kaže:
A trebali bi početi od svog omiljenog Franje, jer je on najzaslužniji što nam je kako nam je.


A to je priča za sebe.

Ja vidim sljedeće činjenice za koje nema opravdanja, iza kojih stoji zločin prema narodu:

Franjo / HDZ i SDP su u samo trideset godina na manje od 4 miliona stanovnika napravili (masakr motornom pilom):

- Vanjski dug preko 40 milijardi eura (ne dolara!). 1991 startali smo sa 3 milijarde.
- Kompletno uništeno gospodarstvo.
- Rasprodano sve državno "srebro", ostalo je još samo more, ali i ono je izlovljeno i zagađeno (treći smo na svijetu po zagađenosti sitnim plastičnim česticama).
- Hrvatska za sebe samu ne proizvodi svu potrebnu hranu.
- Većina ljudi na rubu siromaštva.

Yuga je imala na 20 miliona stanovnika oko 20 milijardi vanjskog duga, imala je gospodarstvo koje je samo moglo samostalno funkcionirati. Ljudi su bili sretniji. Opaska: ovo nije nikakva nostalgija za Yugom, ovo su samo činjenice.
28.05.2021 | 10:25
Franjo je čovjek koji se našao na pravom mjestu u pravo vrijeme.
Jugoslaviju su htjeli raščerupati još od Ronalda Regana (čitaj Titove smrti). On je u Kongres uveo zakon po kojem nema novih kredita Jugoslaviji kao cjelini, nego samo državama kao samostalnim jedinicama. Sve se lako nađe u američkim javno dostupnim papirima.
CIA od tada počinje aktivno raditi na jačanju nacionalizma i počinje upucavati novce u najizglednije pobjednike prvih demokratskih izbora u novonastalim zemljama. Ne mislite valjda da je Šušak onu lovu da kickstarta HDZ dobio od dijaspore? Dijaspora je dala jednu četvrtinu, ako.
I tu leži razlog zašto je Mulcu iz Beograda naloženo da pusti Šuška natrag u zemlju, iako je bio tražena osoba.
Znali su da igraju protiv jače službe, i da je gotovo.
Od tog trenutka, počinje igra svatko za sebe među državama i počinje "mini hladni rat". Pa ubrzo i pravi.
Evo, jedna priča koja ima svoje tko, što, kada, kako, zašto i gdje.
Kada bi barem svako tko provali nešto tako fino rekao izvor, pa da se može provjeriti.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
28.05.2021 | 10:32
Kloba kaže:
Njemci su službeno oslobodili teritorij države od mina WWII 2000. godine.
65 godina nakon.


Njemačkoj je trebalo samo 5-6 godina da se izgradi / obnovi nakon 2. svjetskog rata i nakon toga je bilježila konstantni gospodarski rast i ubrzo postala konkurentna svjetska sila. A znamo kako je bila uništena za razliku od HR 1991. Samo od '48 do '58 je učestvoručila svoje gospodarstvo. Uz to je imala otplatiti nemalu odštetu od 2. svj. rata.

Po tome smo mi daleko od Njemaca.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
28.05.2021 | 10:40
@Kloba
Dobro si rekao:
"I jednom i drugom treba dati zasluženo mjesto u povijesnim kjnigama."

Jedino ova riječ "zasluženo" je tehnički točna ali mi previše vuče na pozitivu koje nije ni blizu bilo.

Kloba kaže:
Kada bi barem svako tko provali nešto tako fino rekao izvor, pa da se može provjeriti.


Misliš li na one informacije o Franji / HDZ-u i SDP-u koje sam ja nazvao činjenicama, da na njih stavim linkove?
28.05.2021 | 10:40
I o tome sam pisao često, samo u pogledu da su i Njemci i Japanci (na ove druge su bačene i dvije nuklearne bombe kao što znamo) 30 godina nakon rata polako postajali svjetski igrači.
OK. Treba priznati da nismo istog mentaliteta i da nikada nećemo biti tako radišni, na neki način robotizirani, kao ta dva naroda.
Mi smo drugačija sorta. Volimo se opustiti, veći smo hedonisti.
Ali to ne znači da nismo isto toliko pametni, samo po mojoj malenkosti nas koči politika i ovakve podjele.
Kao da se na razini države ne želi staviti točka na i na način kako gledamo 20. stoljeće nego kada god grune afera danas, u medijima se jave komunisti i ustaše pa se narod svađa kao mi ovdje.
Drugog razloga ne vidim.
Ne svađamo se oko Kraljevine SHS. Taj smo dio očito svi prihvatili kakav je bio, ili nas ne zanima.
Jeli to zbog dovoljnog razmaka te konkretne povijesti i sadašnjosti, ili nećeg trećeg - pojma nemam.
Ali Ustaše i Partizani su nas već koštali jako puno nakon 1990-e. I koštat će nas dokle god će nam to biti primarnije teme od najnebitnije teme - danas.
28.05.2021 | 10:45
Ne, nikako @Air.
Mislim na tri mjeseca ležanja na ledu najbitnijeg faktora u tadašnjoj državi i (čak me to ne bi ni začudilo) uspijevanja očuvanja tajne te magnitude toliko dugo. Takva tajna ostala bi tajna samo da se napravilo onako kako sam napisao ili slično. A nešto ne vjerujem da bi se Slovenci složili da im liječnička krema odjednom nestane.
Ima razlog toj teoriji.
A to je da su mu eksperimentirali s nogom i da je stvarno mogao preživjeti. Ali mu je nisu odrezali na vrijeme i nisu je odrezali dovoljno visoko.
Postoje medicinski anali šta se tu sve radilo s njim i tom nogom, i kada su normalni liječnici shvatili da je gotov. A to je upravo neka tri mjeseca ranije.
Ovo je prvi link koji sam uspio naći na tu temu, ali postoje puno pouzdaniji, medicinski anali. Mogu se naći ali zahtjeva malo dulje vremena od minutu-dvije.
www.vecernji.hr/premium/da-je-bio-obican...i-jos-pozivio-936593
EDIT:
Da dodam nešto da ne ispadne da totalno negiram @cairblanca.
Njegova smrt sigurno nije ona koja je službeno napisana. I da je bio neko vrijeme mrtav a da mase to nisu smjele znati, to je gotovo pa sigurno. Razloge sam već naveo. Mirni prijelaz vlasti, određivanje novog načina upravljanja Jugoslavijom umjesto jednog čovjeka koji je na vrhu piramide (šest predsjednika država od kojih je svaki po godinu dana bio predsjednik Jugoslavije - pa to se moralo dogovoriti i sigurno su natezanja trajala možda i tjednima). Pa vojska kao glavni organ očuvanja vlasti itd., itd. Znači, i ja vjerujem da je Tito umro prije nego što je objavljeno, ali tri mjeseca prije mi je malo previše čak i za tadašnje spore aparatčike.
Na kraju krajeva, to stavlja datum smrti na kraj veljače kako je čovjek i napisao.
Tito je na obje noge čestitao sretnu Novu 1980. U dva mjeseca da je završio u bolnici, da se izdešavalo toliko peripetija oko te noge i da se onda još tri mjeseca to tajilo da bi se sve dovelo "u red".
Predug mi je taj period.
Eto. Toliko.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
28.05.2021 | 11:20
Kloba kaže:
Drugog razloga ne vidim.


Možda je razlog što su od početka 1991.:

- većina vodećih ljudi na vlasti bili ljudi sa negativnim sustavom vrijednosti koji su dopuštali krađu drugim kolegama / prijateljima / pajdašima. Po meni je lopov i onaj koji drži ljestve.

- većina vodećih ljudi na vlasti, isto kao i danas (u državi i u svim gradovima i mjestima) nisu bili na tim pozicijama zbog stručnosti i želje da proguraju pod svaku cijenu neki dobar gospodarstveni plan. Oni su po tom pitanju ekstremno neuki pa je suludo bilo i očekivati nešto dobro. Oni su bili oni podobni koji su šutili i slušali. Što reći kad je gradonačelnik NG godinama bila obični šofer koji je ima medicinsku dijagnozu da ne smije raditi sa ljudima?

- S vremenom je i kod nas u HR došlo saznanje važnosti marketinga i manipulacije bez pokrića kod onih na vlasti. Recept je jednostavan, isti onaj kojim su CIA i ekipa podjelili Yugu - podgrij / zapali nacionalizam - zapali niske strasti kod ljudi pa vladaj. To je ostalo do danas.

- oni pošteni i pametni intelektualcij za koje vjerujem da ih je bilo tada, su šutjeli. A zlo se sve više širilo.

- S vremenom su se vladajući igradili u "legalnu" mafiju koja je bratski povezana sa ilegalno mafijom.
28.05.2021 | 11:36
Ugrubo si opisao sistem vladanja svih šest država nastalih raspadom Juge. Neke to imaju na minimalnom nivou, a neke na maksimalnom.
Primjerice, Srbija i beogradski Beograd na vodi. Brdo zgrada na nekadašnjoj Sava Maloj na čelu sa četrdesetokatnicom koju grade i na kojoj će kvadrat stajati 10 000 eura. Investitor - šatro neki poduzetnik iz UAE.
Nitko nikada poduzetnika nije vidio, a sve je očitije da je cijeli projekt pranje love crnogorskih narko klanova, Kavačkog i Škaljarskog.
Sada, ako imalo pratiš njihove medije, Vučić kao sveprisutni predsednik bori borbu za Veljom Belivukom, 36-godišnjakom poznatijim pod nadimkom Velja Nevolja koji je poznat po izuzetnoj brutalnosti. Inače, preuzeo je navijačku grupu Partizana unutar Grobara nazvanu Principi 2016., kada je prijašnji šef tih navijača ubijen.
U "šteku" Velje Nevolje na stadionu Partizana, pazi - nađeno je oružja i droge za započeti omanji rat.
Da bi se sve rasplelo sa još jednim štekom, takozvanom kućom strave u Ritopeku (neko manje selo) - u kojoj su između ovih stvari našli i - industrijsku mašinu za mljevenje mesa sa ljudskom DNA svuda po njoj.
Ispalo je da je Velja samo ruka vođe jednog od ova dva crnogorska klana, tip se preziva Zvicer i na tjeralicama je pa se nalazi (kako se predpostavlja) negdje u Latinskoj Americi.
- Uglavnom, svako toliko Zvicer bi naručio ćevape od Velje.
A to je značilo "ubij tog i tog, samelji ga i pošalji mi ga u porciji ćevapa".
Jel' ti zlo?
E Srbi to slušaju od svog predsjednika države već četiri tjedna po dnevnicima, specijalnim emisijama i talk showovima koji traju po sat do tri sata.
Znaš zašto?
Jer su našli da je Belivuk Vučiću bio šire osiguranje negdje, nekad.
Znači, znaju se...
EDIT:
A onda imaš i uobičajeni problem tog projekta - a to je doseljavanje 20 000 ljudi na mjesto koje nema prometnice za to, da ne spominjemo vodovod ili kanalizaciju.
A što se kanalizacije tiče, Beograd je jedini grad na Dunavu koji nema kolektor vode.
No, to im je kraj ovoga najmanji problem.
Jer Vučić je, pazi - kao predjednik države, na presici za medije pokazao žrtve ovog manijaka, leševe sa odrubljenim glavama.
Ali su glave zamutili pa je kao, sve OK.
Da bi se javile majke jedno 16 ljudi koji su bili u tim krugovima i nestali su preko noći još mjesecima ranije i za koje se prvo smatralo, a nakon DNA testiranja i dokazalo da su "postali ćevapi" za Zvicera - i javno ga zamolile da prestane više, jer su to njihovi sinovi, te da ih ne koristi u svoje političke svrhe u svim mogućim medijima 24/7.
No, okreni Kurir, Alo, Blic pa vidi malo naslove i kako ih je saslušao pa je prestao.
Tamo su svi mediji pod njegovom kontorolom.
Samo dvije TV kuće nisu.
NovaS, i N1. Ali te kuće nemaju nacionalnu frekvenciju, nego se gledaju preko IPTV-a.
I Danas od novina, koliko znam.
Ali Vučića i to jako iritira.
Tip ima 9 TV ekrana u uredu. Mora znati stalno šta se o njemu govori.
Ovo nema previše veze sa Jugom, no čisto da ti pokažem kako žive ljudi u susjednim državama i koliko je njima pojeden mozak.
Oni više ne znaju za pojam normalno.
28.05.2021 | 13:10
I onda se Smayoo sprda s mojim hobijem koji se sastoji od modanja auta i šarafljenja po njima...

Nego, dečki, jel netko ima alat i paste za šlajfanje ventila? Imam jedan B16A2 motor koji ide u dijelove i generalku pa onda moram i ventile pošlajfati... (Smayoo, muzejski primjerak motora koji se serijski vrti 8000/min i razvija 100 KS/L bez turba ili bilo kakvog prednabijanja )
  • Air
  • Korisnik
  • 64
28.05.2021 | 13:36
Ja bih procjenio da smo mi imali samo sreće što smo bliže Europi pa sa "ovi" i "oni" nisu toliko razvili u tom smjeru.
Potvrdu toga možemo vidjeti u danas, kada smo sastavni dio EU, u prisutnim prijetnjama smrću u HR onima koji naginju promjeni postojećih odnosa.

Mada s druge strane Srbi imaju dužu tradiciju vrednovanja takvih stvari.
Veliki dio njih je produkt krvnika koji su učestvovali u ratu u HR i Bosni - krvničko ratno nasljeđe. Tko je pogledao fim Rane biti će mu jasno na što mislim.
28.05.2021 | 13:39
Imati diplomu fakulteta je nadprosječno jer tome svjedoči statistika.
Ljudi koji su krenuli predati se Englezima, među kojima je bilo ustaša, ali je bilo i djece, žena i staraca, koji su se bojali partizana, vraćeni su od strane Engleza i bili su poklani. Isto tako su Englezi vratili i izbjegle Kozake, a valjda znate što se s njima dogodilo.
I naravno, uvreda je opet pala. Ja NE branim režim Ante Pavelića, nikada ga nisam branio. Radili su nezamislive zločine, ali isto tako ne branim niti režim Tita, gdje su se također radili nezamislivi zločini.
EU je donio rezoluciju i osudio je totalitarne režime, a ipak se u RH maše jugoslavenskim zastavama i veliča se diktator. hr.wikipedia.org/wiki/Rezolucija_Vije%C4%87a_Europe_1481/2006
Je, je, Njemačkoj je trebalo 5-6 godina, ali s upumpavanjem stranog novca jer USA je imala veliki interes i naravno poslovično discipliniranih i marljivih Njemica. Interesantno, Istočna Njemačka se nije tako dobro razvila.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
28.05.2021 | 14:01
jura22 kaže:
Je, je, Njemačkoj je trebalo 5-6 godina, ali s upumpavanjem stranog novca jer USA.


Je li ovo trebao biti neki argument?

Pogledaj koliko je upumpano Njemačkoj tada, pa usporedi sa naših 40 mijiardi eura na manje od 4 miliona i gotovo netaknuto gospodarstvo.
28.05.2021 | 14:08
Ne kužim kak vam se da mlatit praznu slamu?
  • Air
  • Korisnik
  • 64
28.05.2021 | 14:47
Meni ne izgleda kao prazna slama stanje u državi u kojoj živim i o kojoj ovisim ja i moje dijete.
28.05.2021 | 14:54
Djuro genijalac kaže:
I onda se Smayoo sprda s mojim hobijem koji se sastoji od modanja auta i šarafljenja po njima...

Nego, dečki, jel netko ima alat i paste za šlajfanje ventila? Imam jedan B16A2 motor koji ide u dijelove i generalku pa onda moram i ventile pošlajfati... (Smayoo, muzejski primjerak motora koji se serijski vrti 8000/min i razvija 100 KS/L bez turba ili bilo kakvog prednabijanja )


Najbolji post u temi
28.05.2021 | 15:05
Upumpano je oko 10 milijardi USD iza rata, što je danas oko 110 milijardi USD (87 milijardi EUR).
  • Air
  • Korisnik
  • 64
28.05.2021 | 15:18
jura22 kaže:
Upumpano je oko 10 milijardi USD iza rata, što je danas oko 110 milijardi USD (87 milijardi EUR).


Ja sam našao ovaj podatak:

"Program za oporavak Europe koji je kreirao američki državni tajnik George Marshall, iznosio je 13 milijardi dolara (oko 135 milijardi prema današnjim cijenama) a dio toga, oko 2 milijarde dobila je Njemačka." link

Po ovom ispada 20 sadašnjih milijardi dolara.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 19 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.45 Seconds

Provided by iJoomla SEO