PlayStation 5
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

PlayStation 5


  • Dijete
  • Posjetitelj
23.12.2020 | 00:51
Kloba kaže:
jesi li išta na njemu mijenjao? Ako jesi, možeš li napisati što?


Imam trenutno 7 diskova u MPu, od toga su 4 SSD..

Promjenjen je CPU u 6core 3.47, grafulja u RX 5700 XT, dodan USB3 i dodani diskovi...

Jedini problem sa CP 2077 je bio CPU jer ne podrava AVX, a igra je bila kompajlirana s njim. Prvi dan nisam mogao igrat... Onda je neko nasao da se moze primijenit jedna vrijednost u hex editor u .exe fileu - i to je upalilo..

U medjuvremenu je hotfix to popravio i jednostavno omogucio i starijim CPUovima da budu podrzani..

Uspio sam nac vremena za odigrat nekih 2 i pola sata, i bez obzira na bugove, igra me ne odusevljava koliko sam mislio... Zabavna je i nastavit cu je igrat svakako, ali ne rajca me previse..

Dok me Baldurs Gate 3 bas vlazi koliko je dobro napravljen za sad (early access)...
23.12.2020 | 05:20
Dijete - Ajde baš mi je drago da imaš barem jednu igru koja ti je napeta.
Sa svim tim upgradeima, i sa samim prefiksom Pro - za mene je taj Mac i dalje mrcina od kompa - ali ja sam laik, nikakav user, i za tebe je to možda djedica s potpunim pravom ukoliko se osvrnemo da današnji Pro.
No, to je već druga tema.
JOHN - nisam ni vidio da si to pitao nego sam shvatio po odgovoru Lucije, s kojom se slažem.
Prije je bila neka razlika i ja sam također oduvijek preferirao PES. No, kod FIFA-e imaš sva imena natjecanja, klubova i igrača u startu, dok se za PES trebaš potruditi to naći na netu, platiti nekom random liku koji si je dao truda par dolara, pa skinuti file i znati zamjeniti lažna imena natjecanja, klubova, igrača kao i njihove slike i slike dresova i klubova sa pravima.
Igrivost je po meni uvijek bila na strani PES-a, ali mislim da se FIFA već toliko ispolirala da je danas stvar u nijansama.
Na tvom mjestu uzeo bih FIFA-u bez pitanja, jer nemam dojam da ti se da kemijat sa imenima na koja KONAMI nema pravo (osim na par klubova) a EA ima.
23.12.2020 | 08:00
Neka na plejki budu recimo dva korisnika, npr. ja i djeca, da li ja pod oba korisnika mogu postaviti svoj account za kupovinu storea ili svaki korisnik na plejki mora postaviti svoj račun za kupovinu.
Što je sa spremanjem podataka? Da li se posprema on line ili na plejki. Kada sam igrao GT stalno mi je nudio kreiranje računa kako bi pospremio nešto
23.12.2020 | 10:15
Za igranje u dvoje, tipa FIFA ili PES, uvijek imaš opciju unutar igrice. Za igranje nekoga drugoga na tvojoj plejci postoji guest račun, ali on nema opciju kupovanja. Tako da ili ćeš klincima napraviti zaseban račun, na kojem će postojati opcija (pod obavezno) da upišu datum rođenja i tada će ih SONY nekom svojom unutarnjom politikom "čuvati" od igara koje su za "odrasle" (prekrvavih i tako dalje).
Što se plaćanja tiče, morat ćeš odmah staviti neku karticu s nekom lovom pri kreiranju računa, jer PS5 stavlja backup igara trenutno jedino na cloud kojeg nemaš ukoliko nemaš PS Plus uključen. Na četvorci imaš opciju da dođeš do saved backups i na lokalnom HDD-u, te ih backupiraš na USB disk.
To u teoriji postoji i na PS5, ali još nije uključeno. Zašto - nemam odgovor.
S druge strane, mjesečna pretplata na PS Plus ti je 65 kn, tromjesečna jeftinija od 65 x 3, polugodišnja još jeftinija od 65 x 6, a godišnja ti stoji kao da plaćaš punu cijenu polugodišnje karte, oko 500 kuna. I kao kupac PS5 odmah dobivaš nekih deset PS5 hitova za skinuti.
Ovo su ti te igre:
Batman: Arkham Knight
Battlefield 1
Bloodborne
Call of Duty Black Ops III Zombies Chronicles
Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
Days Gone
Detroit: Become Human
Fallout 4
Final Fantasy XV
God of War
inFAMOUS: Second Son
The Last Guardian
The Last of Us Remastered
Monster Hunter: World
Mortal Kombat X
Persona 5
Ratchet & Clank
Resident Evil 7: Biohazard
Uncharted 4: A Thief's End
Until Dawn

PS: Neke od ovih igara tipa Bloodborne ili Resident Evil su praktički krvavi horori, pa ne znam da li bi to baš skidao djeci.
Moći ćeš, bez problema, ali nećeš morati.

I svaki mjesec ćeš imati dodatne dvije igrice free za skinuti (osim ovih) koje ćeš moći igrati dokle god ti članstvo traje.
Čim prestane, sve te igrice ti se "zaključavaju".
Tako da mislim da ti je trenutno najisplativija kupovina PS Plus kartice u Sancta Domenici na tri, šest ili 12 mjeseci, a isto možeš napraviti i preko kompa, da ne hodaš.
Odeš na Play Station Store, složiš račun, nađeš PS Plus i ukucaš broj kartice s koje ti skine lovu nakon tri provjere za onoliko koliko si platio. Cijena je identična.
I zadnje, igre koje ciljaš (tipa AC Valhalla) ispadnu i nešto jeftinije za one koji plaćaju PS Plus pretplatu.

Kako nemam djece, ovo me nije niti zanimalo, ali malo sam gledao i imaš opciju uključivanja Family accounta što mislim da je za tebe najbolja opcija:
Evo ti link
Ako te još nešto zanima ili negdje zapne, pitaj. A za save igara na SSD-u, on to radi i sada - samo ti te save fileove ne možeš kopirati na USB drive. Ali, moći ćeš kasnije. Kao što ćeš moći ugraditi drugi SSD većeg kapaciteta (također zaključano trenutno) i još desetak stvari koje iz ne znam kojeg razloga trenutno - ne rade.
23.12.2020 | 10:33
Ovak.....budem te zvao na mob kad se opet raspakira plejka!
23.12.2020 | 10:35
Broj je isti, nema frke.
A možeš poslati pitanja na PM da istražim za klince pa da ti imam spremne odgovore.
23.12.2020 | 10:42
I JOHN, kupi ovo kada ćeš moći u HR, kada si već izdvojio za kameru - tako da ti uredno zgleda i da ti je uvijek jedan gamepad spreman. Ima puno proizvođača koji nude dual chargere, ali ja bi na tvom mjestu uzeo baš SONY.
Zove se DualSense Charging Station
EDIT:
Vidim da si napisao da ti je stalno nudio da saveaš, što znači da nisi napravio račun s kojim si se ulogirao nego si se ulogirao sa guest računom ako je to moguće. Pojma nemam. Uglavnom, mora postojati primarni račun koji će služiti kao save baza i za tvoje i za igrice od klinaca. Barem tako mislim. Provjerit ću.
Ovo ti nudi kao link na onoj Family account stranici, parental controls for PS5. Pročitaj kad ćeš imati vremena.
www.playstation.com/en-us/support/accoun...ols-spending-limits/
23.12.2020 | 11:18
Dijete kaže:
Dok me Baldurs Gate 3 bas vlazi koliko je dobro napravljen za sad (early access)...

Meni bi ta igra (CyberPunk 2077) prošla TOTALNO ispod radara da nisam skužio da je radi meni omiljeni CD Projekt Red s čijim sam Witcherom 3 oduševljen. Iako (kao i ti, pretpostavljam) nisam toliki fan SF distopijskog žanra već više volim te medeival fantasy priče, upravo zbog developera bih htio vidjeti CP 2077, ali tek kada ću to moći (čitaj kada ću imati PS5 i kada će se SONY i CD Projekt Red dogovoriti da se igra vrati na Store).
Zanimljiva info, SONY svim developerima uzima 30% od cijene igre. To nisam znao dok se nisam počeo raspitivati oko ove igre. Znao sam da imaju maržu, samo nisam znao koliku.
EDIT:
Zadnja informacija i za PC korisnike, CP štuca i na najskupljim grafuljama i CPU-ima današnjice, a ne možeš saveati file ako ti pređe 16 MB, tako nešto. Napravit će patch za to, ali neće riješiti patch koruptirane save fileove već će ljudi morati krenuti od ranijeg savea ili autosavea. Trebali su napraviti isto kao i Baldurs Gate developeri, staviti javnosti beta testing sa early accessom i to bi bilo to. Ovako je dionica tvrtke pala za 15% i neki dioničari navodno pokušavaju zato tužiti ili Upravu ili koga već tko je pustio igru van tako rano. Mada mislim da im neće tužba proć, ali čisto info koji čušpajz je ispao sa tom igrom svugdje.
25.12.2020 | 01:49
Kloba kaže:

EDIT:
Zadnja informacija i za PC korisnike, CP štuca i na najskupljim grafuljama i CPU-ima današnjice, a ne možeš saveati file ako ti pređe 16 MB, tako nešto. Napravit će patch za to, ali neće riješiti patch koruptirane save fileove već će ljudi morati krenuti od ranijeg savea ili autosavea. Trebali su napraviti isto kao i Baldurs Gate developeri, staviti javnosti beta testing sa early accessom i to bi bilo to. Ovako je dionica tvrtke pala za 15% i neki dioničari navodno pokušavaju zato tužiti ili Upravu ili koga već tko je pustio igru van tako rano. Mada mislim da im neće tužba proć, ali čisto info koji čušpajz je ispao sa tom igrom svugdje.


www.jutarnji.hr/life/gaming/kako-je-prop...rio-u-bijes-15039010
25.12.2020 | 11:47
Hvala!
25.12.2020 | 13:57
Možda Microsoft ima dionice u CD Projektu. Izbaciti pokuproizvod i onda godinu dana krpati, a veće zakrpe naplatiti kao expansion pack!
25.12.2020 | 15:49
Kloba kaže:
Broj je isti, nema frke.
A možeš poslati pitanja na PM da istražim za klince pa da ti imam spremne odgovore.

Za sada je sve pod kontrolom. Sve je prošlo glatko. Naplesali smo se malo na Just dance i utvrdili smo da je Fortnite veliki šit!
08.01.2021 | 20:12
I ljudi?
Ima li ikakvih novosti kod nekoga nakon Nove godine? Jeli se broj vlasnika petice s Jabučnjaka povećao?
Do sada smo imali Roberta_84 i JOHN-a za koje znamo da su ih nabavili (koliko se sjećam).
Gledam na Njuškalu, malo su spustili cijene nakon Nove, najniže idu i do 6000 kuna. Ali to su još uvijek rijetki slučajevi.
Negdje sam pročitao da je prodaja premašila prodaju PS4 u istom razdoblju, i da je do sada prodano oko 3 500 000 komada.
A do ožujka su obećali 15 milijuna.
08.01.2021 | 21:13
Sancta Domenica kaže da će prednarudžbe s početka listopada vjerojatno biti isporučene do kraja ovog mjeseca. Ne zaprimaju nove narudžbe koliko znam. Ja strpljivo čekam.
08.01.2021 | 21:38
Ma nema nigdje. Ja ne znam ni moze li se uopce igdje vise prednaruciti.

Cijela nova posiljka ce izgleda sluziti samo da ocisti backlog ljudi koji nisu dobili iz listopada

Meni jedan obecao Digital Edition slijedeci tjedan za 650e, pa vidjet cemo hoce li slagati i on...
09.01.2021 | 10:06
Sinoć našao tekst u kojem piše da je SONY do kraja 2020. godine prodao 4,5 milijuna konzola. Još 8,5 trebaju isporučiti do ožujka po svijetu. A do tada će se valjda situacija smiriti i sa dućanima i sa oglasima. Navodno da je u UK izglasano da se sclaperima napalaćuje kazna za prekršaj zbog nelegalnog zarađivanja na razlici cijene po kojoj su kupili, i po kojoj su prodali preko botova desetke konzola. Ako je to istina, konačno da se netko i toga sjetio.
19.02.2021 | 15:14
Ne mogu vjerovati! Nakon gotovo pet mjeseci čekanja!



Kažu mi u Sancta Domenici da su u Rijeku došla svega dva primjerka. Bio sam prvi po redu prednarudžbi.

Bit će ovo veseo vikend!
19.02.2021 | 15:27
Cestitke Ja jos uvijek nisam uspio nabaviti svoj.

Apsolutno sam sokiran da i taj primjerak nije zavrsio u oglasnicima za duplo vece pare.
20.02.2021 | 02:56
Evo, da ne bude dosadno ni na Macu - Sony je omogućio Remote Play i za Mac putem male "PS Remote Play" aplikacije...





20.02.2021 | 22:08
Dugujem vam malo feedbacka!

Najveća razlika u odnosu na PS4 su kontroleri, zaista su nevjerojatno dobri, najbolji ikada! Koliko je samo tehnologije zapakirano u njima! Sonyijev Astro Playroom demo je savršen za dobiti dojam što je moguće s njima. Za par godina to će biti sjajno, kada svi developeri to počnu koristiti.

Osim te besplatne demo igre nemam ništa baš pisano samo za PS5, no zato neke PS4 igre imaju update za PS5, pa tako Ghost of Tshushima izgleda savršeno, možda je to i najljepša igra koju sam ikada vidio! Najkraći opis bi bio "interaktivan Kurosawin klasik". Usudio bih se reći da je bolji i od Red Dead Redemption 2 i od Uncharted 4, a oni su čisti 10/10.

I još jedna preporuka: tko ima PS4, a voli stare dobre horizontalne shootere, taj mora probati Sine Mora EX! To je savršenstvo što su izveli u tom žanru. Koliko je Sky Force Reloaded valjda najbolji vertikalni shooter, toliko je Sine Mora EX najbolji horizontalni, a i priča je sjajna, svaki detalj je napravljen kao najluđi crtani film - sve je pravi puni 3D, ali samo se gleda iz 2D skroler perspektive s čestim izletima u 3D međuscene, daleko je to izraženije nego u Sky Forceu. Izuzetno dobro pogođena mjera.
20.02.2021 | 22:28
dpasaric kaže:
Dugujem vam malo feedbacka!

Najveća razlika u odnosu na PS4 su kontroleri, zaista su nevjerojatno dobri, najbolji ikada! Koliko je samo tehnologije zapakirano u njima! Sonyijev Astro Playroom demo je savršen za dobiti dojam što je moguće s njima. Za par godina to će biti sjajno, kada svi developeri to počnu koristiti.

Osim te besplatne demo igre nemam ništa baš pisano samo za PS5, no zato neke PS4 igre imaju update za PS5, pa tako Ghost of Tshushima izgleda savršeno, možda je to i najljepša igra koju sam ikada vidio! Najkraći opis bi bio "interaktivan Kurosawin klasik". Usudio bih se reći da je bolji i od Red Dead Redemption 2 i od Uncharted 4, a oni su čisti 10/10.

I još jedna preporuka: tko ima PS4, a voli stare dobre horizontalne shootere, taj mora probati Sine Mora EX! To je savršenstvo što su izveli u tom žanru. Koliko je Sky Force Reloaded valjda najbolji vertikalni shooter, toliko je Sine Mora EX najbolji horizontalni, a i priča je sjajna, svaki detalj je napravljen kao najluđi crtani film - sve je pravi puni 3D, ali samo se gleda iz 2D skroler perspektive s čestim izletima u 3D međuscene, daleko je to izraženije nego u Sky Forceu. Izuzetno dobro pogođena mjera.



Nisam igrao Ghost of Tshushima na PS4 do kraja jer sam znao dosta puta umrijeti i nije mi se dalo cekat load...
Na PS5 je to dosta brze. Sada bi napokon mogao odigrat i RDR 2 i GTA 5, jer te dvije igre uopce nisam igrao radi Loading-a... jednostavno je ubijao igru, barem meni.
20.02.2021 | 23:58
Robert_84 kaže:
Nisam igrao Ghost of Tshushima na PS4 do kraja jer sam znao dosta puta umrijeti i nije mi se dalo cekat load... Na PS5 je to dosta brze. Sada bi napokon mogao odigrat i RDR 2 i GTA 5, jer te dvije igre uopce nisam igrao radi Loading-a... jednostavno je ubijao igru, barem meni.


Da, ovaj SSD na PS5 je čudo. Kada se čovjek navikne na takve brzine, onda PS4 postaje "tlaka" upravo zbog tog relativno sporog učitavanja. Opet, meni koji sam odrastao uz "Tape loading error" učitavanja s kazeta po 5 minuta, ovo je sve čarolija!
22.02.2021 | 00:19
Astrobot 2 ne dolazi sa PS5 u paketu?
22.02.2021 | 01:38
Vanjuška kaže:
Astrobot 2 ne dolazi sa PS5 u paketu?


Ne znam je li postojala jedinca, valjda je, ovo se zove "Astro's Playroom" i free je s PS5. Najbolji mogući demo za nove kontrolere.
23.02.2021 | 00:08
Da, gledam sad detalje. To je čisto platformer za pokazati što PS5 može i slično.

Nadao sam se kompleksnijem nastavku, mi imamo originalni Astrobot Rescue Mission koji dolazi sa VR kacigom i to je nenadjebivo. Uglavnom, bio sam shvatio da je to nova verzija i da dolazi samo sa PS5 pa sam bio spreman zbog igre kupiti novu konzolu
18.03.2021 | 14:18
Stigao je i moj PS5. Napokon

Prije dva tjedna mozda Kloba mi javio da Sancta u Zagrebu zaprima nove prednarudzbe i da probam sa istom tvrtkom u Sarajevu.

Nazovem ja njih, sa 0% ocekivanja, oni skroz zbunjeni pitaju kako ja to znam jer nigdje nisu javno oglasili. Nigdje nije bilo objavljeno al ocigledno su imali limitiran broj konzola pa nisu htjeli guzvu praviti. Uglavnom pozovem se da su mi javili iz ZG i da sam saznao da oni tamo zaprimaju preordere i ljudi me uredno upisu na listu. Vjerojatno su mislili da sam neki sa konekcijama u centrali tvrtke pa nisu nista puno pitali

Odradio i zaboravio. Razocaran 3-4 puta nisam stvarno ocekivao nista. Nakon 15 dana stvarno zovu. Stize sutra ali moram kupiti bundle.

Ja sam htio digitalnu jer mi ljepsa i simetricnija bez one rupe sa strane, a igre na diskovima ne igram. Nemaju.

Uzeo sam konzolu sa dodatnim gamepadom (jedan kupio jos ranije, pa sad imam 3kom), igrom Spiderman Morales (to cu prodati ili nekome dati, nije moj fazon) i dokupio sam dodatno punjac za dva gamepada (mislim 30-35 eura). Sve ukupno 1300KM, nekih 650-660 eura.

Uglavnom zadovoljan sam transakcijom.

Sigurno ju ne bi dobio jos neko vrijeme da nije bilo kolegijalnosti sa Jabucnjaka, jer da mi Kloba nije javio ne bi ja za to ni znao.

Sada prodavaci pune liste za isporuke u maju.
18.03.2021 | 15:38
Aj da ja dodam svoj dio.
Taj dan mi je bio drugi kolega s Jabučnjaka u glavi, Davor Pasarić i njegova priča kako je samo ušetao u Sancta Domenicu i naručio primjerak.
Odem na stranicu iste, vidim ništa od PS5 na njoj, ali uočim dežurni broj ispisan gore lijevo.
Reko: idem nazvat, šta me košta. Pitam ih šta je sa PS5. Isto kao i Lovrić, s nula posto očekivanja.
Da bi me tip totalno iznenadio odgovorom (a bio je četvrtak, 25. 02.) "kako su narudžbe ponovo otvorene početkom tjedna" i protupitanjem "želim li da mi pošalje elektronsku uplatnicu i prednarudžbu ili ću otići napraviti preduplatu od minimalno 500 kn u neku poslovnicu?".
Ja izvan sebe.
Sutradan odem u SD u CCO West, dam soma kuna keša i dobim papir kako sam sada službeno "na čekanju". Sjetim se Pasarića i njegovih pet mjeseci, pa pitam čovjeka "imam prijatelja koji je čekao gotovo pet mjeseci, rok je isti?".
On odgovara: "Ne. Tada je bilo ludilo zbog Nove godine. Sada je dva do tri mjeseca."
Još ga pitam "pa kako to da ne oglašavate nove prednarudžbe na netu?", on mi odgovori "zbog scalpera".
Vratim se doma, sjetim se Lovrića kao jedine osobe koja je više puta izrazila želju da hoće PS5 a još ga nije uspio nabaviti, i pošaljem mu mail da što prije nazove Sancta Domenicu BiH i da brzo naruči svoj primjerak.
On veli, OK, zahvali mi - ali skužim da ne doživljava baš da je konačno uhvatio "break", jer su ga tri puta prije toga izlevatili.
Na kraju čovjek u BiH uopće nije trebao uplatiti prednarudžbu sve dok konzola nije stigla, javili mu prošli tjedan da stiže u utorak ili srijedu i da uplati lovu (A ON I DALJE FLEGMA dok ja ne vjerujem kako je brzo došao na red).
I njemu su dostavili doma, dok ću ja svoju morati podići u poslovnici sa listom papira koji su mi dali.
Uglavnom ljudi, sada znate shemu kako do PS5. Samo zvati dežurni broj i pitati kada su otvorene narudžbe. I naletit ćete.
Sancta Domenica dežurni broj za HR:
072 33 69 55
drlovric, a palac?
PS:
Bitna info: za sada (barem kada smo nas dvojica kupovali) nije bilo moguće kupiti digitalno izdanje konzole. A cijena u HR od 3850 kn odnosi se samo i jedino za keš. Ako uzimate na karticu, cijena HD Blue Ray jedinice je 4250 kn. A igrice su na popustu kada ih kupujete uz konzolu. Eto ljudi, navalite - još malo pa (opet) nestalo!
18.03.2021 | 16:11
drlovric, nisi mi ovo reko da si "mudro odšutio" tko ti je točno dojavio iz Zagreba.
Možda fakat tu leži razlog zašto su ti poslali primjerak iz prve pošiljke koja je stigla.
Možda su zaista mislili su da ti je javio neki budža.
Mudro. Mudro.
Da bi reč rekel.
Palac!
18.03.2021 | 19:51
Ja fkt poznajem dosta dobro i blisko nekog prilično visoko u SD. Nedavno sam nazvao pitati nešto u vezi izložbenih starih modela TV-a koje su nudili, a čim sam rekao da bi pitao nešto u vezi njihove ponude, dobio sam "Samo me nemoj ništa žicati za PS5, molim te!"
18.03.2021 | 19:55
HA!
Znači istina je. Žicaju ih na sve strane.
Pa kako ne bi...
A da vidiš telke koje su sada 2021. godište, pisao sam Lovriću kada smo se dopisivali. Sada sve imaju naljepnicu "next gen console ready".
Ono, 2.1 HDMI, šta ja znam šta još...
EDIT:
A čim mi je javio kako su ga nazvali da mu konzola stiže iduću srijedu (to je bilo prošli tjedan), on na to hladno doda "ja im ništa ne vjerujem dok ju ne vidim" - ja sam odmah poslao mail da provjerim možda je i moja u toj grupi konzola.
Kada frula, "očekujte pošiljku sredinom travnja ili svibnja".
Tako da stvarno mislim da su mu izašli u susret misleći da je neki povezani tip u pitanju. Kako objasniti 19 dana čekanja - ukupno?
Ali njegova skuliranost mi je bila najjača. Nije vjerovao ni kad im je platio. Kao ateist.
Tek kad mu je paket stigao doma, eto sreće u mailu.
Al svaka mu čast, odigrao je samo tako.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 13 sati, 1 minute
  • Zdravac: 6 eura (ako imaš account registriran u Turskoj)
  • Gjuroo: @Zdravac: 6 ili 60?
  • Zdravac: Photoshop (odnosno, kompletni Creative cloud paket sa Premiere, Acrobatom i sve drugo) košta 6 EUR / mjesečno! :)
  • jura22: Canva kosta skoro kao Photoshop
  • dpasaric: Tihi su po pitanju iPada, ali čisto po broj dana od zadnjih modela čini se da će uskoro.
  • Yonkis: Kad izlaze novi iPadovi?
  • drlovric: Ne traze cak niti EDU email. Odobreno je zahtjev. Tako da je ovo rijeseno prije par dana.
  • drlovric: Da pojasnim moralnim dusebriznicima :) Radi se o programu Canva koji nudi besplatno svoju PRO inacicu svim uciteljima, radnicima biblioteka, neprofitnim organizacijama i sl. Moja kcerka to koristi za skolu i ne krse se nikakva pravila. Jednom odobren ucitelj moze dodavati ucenike besplatno, kreirati virtualne ucionice, radionice i sl.
  • smayoo: pa ilegalno je ako netko želi na temelju tuđeg studentskog identiteta koristiti neki softver besplatno.
  • Miro Spiro: mail
  • Miro Spiro: sada svi prilkom upisa na fax dobiju
  • Miro Spiro: zasto je to ilegalno? Ja sam bio student, nisu nam dali mail adrese, moramo sam se sam snalaziti da potvrdim stanje studenta.
  • jura22: Hoce ilegalno doci do programa.
  • moragd: @drlovric kako ti profesor moze pomoci? Treba ti mail adresa sa univerziteta?
  • drlovric: Ima li ovdje kakva dobra profesorska dusa? Treba mi jedan dizajnerski software koji je besplatan za teachers :) Pa eto ako hoce da pomogne :) Msg me pls.
  • Yonkis: Apple releases macOS Sonoma 14.4, watchOS 10.4, tvOS 17.4, HomePod 17.4 software update.
  • stefanjos: [link]
  • stefanjos: ja sam neki dan otrkio pdf gear i odusevljen sam (koristim ga na windowsu) ali je potpuno free i ima editing i split/merge i dosta finih stvari.
  • Riba: Ja koristim Nitro PDF Pro ali sam ga kupio na nekom debelom popustu kao upgrade sa PDF Pen Pro. [link]
  • drlovric: Ja imam i PDF Expert. [link]
  • smayoo: @applejabuka vidi Wondershare PDF Element. Ne znam točno što ti treba pa provjeri može li on to.
  • Zdravac: zapravo sam mislio micanje OD tema s kojima se nemožeš nositi.
  • kupus: I ja bih maknuo offtopic teme, da se mene pita.
  • applejabuka: Da li imate kakvu dobru soluciju / zamjenu za adobe acrobat pro, ne da mi se stvarno plaćati svaki mjesec 15€ da bi editirao par fileova i dodao tekst
  • Zdravac: Iz tog razloga, siguran sam da puuuno forumaša dolazi na forum, ali aktivno sudjeluju samo u čitanju, ali ne i u pisanju.
  • Zdravac: micanje ot tema koje ti iz nekog razloga ne odgovaraju, svakako pomaže! :)
  • Zdravac: Da, dovoljno je maknuti se od teme i shvatiti da nije poanta da se pokuša promjeniti nečije mišljenje nego iznijeti svoje
  • JOHN: ili se se maknut iz teme ako te ona opterećuje
  • JOHN: Jbg. Trebaju se znat isključit, ako smatraš da je s druge strane degenerik
  • Kloba: I kako neće ljudima dosaditi iste stvari koje mogu čusti na svim ostalim medijima? Pa tu su dolazili da se od toga odmore.
  • Kloba: Daddo, Dijete - puno mudrih ljudi koji uopće više ne sudjeluju u raspravama. Kako ne vidimo obrazac? Trujemo se temama koje svi mogu pogledati u Dnevniku, a nitko nije pametniji. Nakon COVID-a ovaj se forum promjenio skroz. Teme razno su COVID, Ukrajina.
  • marioart: konacno podrska za dva vanjska ekrana, ali i daje sramotna kolicina memorije u baznom modelu ....
  • dpasaric: [link]
  • dpasaric: Stigao novi MacBook Air M3! :)
  • JOHN: Šteta. Razlog je neki događaj na forumu ili netko s foruma?
  • smayoo: Da, Dijete je tražio da ga izbrišemo prije nekog vremena :(
  • kupus: sto je ovo, i djeteta nam nema vise na forumu?
  • kupus: došao m3 air, cijena stara
  • zoranowsky: Bok @SRLTRON!
  • Zdravac: @SLRTRON Dobrodošao! :)
  • m@xym: @SRLTRON, Vikalica ne služi pomaganju. Napiši u forumu (u odgovarajući podforum) koji je problem, pa će ti se netko vjerojatno javiti.
  • SRLTRON: Bok ljudi nov sam , prvi dan sam pa molim pomoć
  • smayoo: Lako za to. Chuck Norrisu radi digitalno potpisivanje na Apple silicone Macu! :D
  • kupus: :D
  • zoranowsky: :)
  • zoranowsky: Chuck Norris je napravio update 10.8.
  • kupus: Ako je tko pronašao normalan način updatea 10.8., neka javi, čisto znanosti radi.
  • smayoo: Chuck Norris se rodio koliko hoće puta, i kad hoće. :D
  • Eagle: Chuck Norris nije rođen 6.5.1945. nego 10.03.1940. dakle ne kužim foru
  • cariblanco: A to što sam i ja rođen 6.5..neke godine, ima li tu slučajnosti. Datum nisam izmislio :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

ammadeus, BlackDwarf, Gen, MacSlavko, Riba, Anonimci (301)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.35 Seconds

Provided by iJoomla SEO