Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


13.10.2021 | 19:15
@Air,

To što ti, ili bilo tko drugi, imaš slobodu, pitati, zamoliti, tražiti ili zahtijevati što god želiš, ne umanjuje činjenicu da traženje podrazumijeva prisilu, a ne dobrovoljnost.
13.10.2021 | 19:35
Sad si i lingvistički stručnjak, ha? To si završio prije ili nakon medicine?
13.10.2021 | 19:55
@smayoo,

Ma ne, lingvistički stručnjak si samo ako na sarkazam odgovoriš kao da se radi o ozbiljnom odgovoru, a ti si tu, barem za sada, ipak nenadmašan. A, ako misliš da ti treba konzultacija sa lingvistom da bi shvatio da traženje podrazumijeva prisilu, a ne dobrovoljnost, onda ti baš i nisu najjasnije neke osnove komunikacije.

O medicini nemam pojma, ali sam prilično siguran da službena medicina ima puno bolje i preciznije odgovore; pa čak i u slučaju kada se radi o pandemiji do tada nepoznatog virusa; od "odgovora" raznih Facebook i YouTube gurua, i otpadnika od službene medicine, koji su uvjereni da su pametniji od svih ostalih.

Takav stav me ne čini stručnjakom za medicinu, osim, možda, u očima onih kojima treba lingvist da im objasni što je to traženje.
  • Air
  • Korisnik
  • 60
13.10.2021 | 23:49
m@xym kaže:
@Air,

To što ti, ili bilo tko drugi, imaš slobodu, pitati, zamoliti, tražiti ili zahtijevati što god želiš, ne umanjuje činjenicu da traženje podrazumijeva prisilu, a ne dobrovoljnost.


@m@xym

Sad tek kontam da je tebi teško objasniti neke stvari jer ti drugačije tumačiš neke hrvatske riječi.

Samo da saznam koje riječi tumačiš kako, pa bi bili na konju.

Nhf. Samo se malo zezam. Uletio si ovim opisom...
14.10.2021 | 06:54
Ne, pa on svaku riječ tumači onako kako on želi. A tko se s njim ne slaže, taj je kreten. Kužiš?
  • Daddo
  • Posjetitelj
14.10.2021 | 07:37
@smayoo - jel to službeni stav moderatora ili to kao forumaš pišeš? Ono, pitam za frenda.

Nego, možeš li ti bilo službeno (moderatorski) ili kao forumaš objasniti razliku između riječi zarazan i zaražen (ne mora nužno bit na standardnom hrvatskom ni na latinici... ima google translate)?

Demokracija je. Ergo svatko ima pravo javno bit (ili zvat nekog drugog) kretenom.

Obzirom da je to imenovanje dobrovoljno isto kao i cijepljenje... uzalud potvrde kretenizma s bilo koje strane kad metodologija nije pouzdana niti je test unificiran.
14.10.2021 | 08:04
Ja nikoga nisam nazvao kretenom samo zato što se ne slaže sa mojim mišljenjem.
Stav da je cijepljenje za sada jedini način obrane od koronavirusne epidemije, nije moj stav, nego stav službene medicine.

A riječi hrvatskog jezika tumačim onako kako ih tumači većina pismenih ljudi.

Ako to nekome nije jasno, njemu ni lingvist ne može pomoći.
  • Air
  • Korisnik
  • 60
14.10.2021 | 08:06
Kloba kaže:
@Air, um može pozitivno utjecati na oboljele. To već i klasična zapadna medicina tvrdi. To stvarno stoji.
Kao i ovo što je @Bertone napisao, za okolinu oboljelog. Pa i okolinu samu, kako je zaključio.


Znao sam da se vježbom disanja postižu ovakve stvari:


Znam da umom i vjerom možemo "čuda" činiti.
To me uči moja vjera.
I vjerujem da to nije posljedica neke evolucije čovjeka (jer to rijetko tko od ljudi čini (0,00000...1 posto), pa se po toj logici ta sposobnost ne prenosi na druge generacije na način da se razvija / usavršava). To je dar koji smo dobili.

Samo ne znam kako se koristi.

Eto ovaj Wim Hof izgleda da zna.

Znam, znam, sad će ga m@xym diskreditirati jer ga Beroš nije službeno odobrio...
m@xym Nhf, moramo se malo zezati, dosta je bilo ratovanja.
Znam i da ćeš mi zbog ovog sljedećih nekoliko dana davati palac dole, al' proći će i to.

Nisam čuo da je netko svjesnom kontrolom uma pobijedio (recimo E. Coli ubrizganu direktno u krvotok) i da to može ponoviti opet.
14.10.2021 | 08:42
To je dokazao Jacques Mayol još prije 50 godina zaronom na 100 metara na dah.
Prije njega, neke 1950. ili kasnije - Enzo Maiorca (Molinari u filmu Veliko Plavetnilo) zaronom na 50 metara iako su liječnici tvrdili da čovjek umire na tim dubinama.
No, Mayol je uveo jogu i s vremenom to poduplao.
Ipak liječnici su kasnije tvrdili da toliko uskraćivanja kisika mozgu dovodi do depresije i više nisam pametan jesu li u pravu ili ne po tom pitanju.
Naravno, sve nakon što se Mayol objesio u domu na otoku Elbi u 74. godini 2001. godine.
A čovjek je živio nomadskim životom, ostavio obitelj i htio napraviti drugu da mu to na kraju nije uspjelo - i jednostavno je bio totalno usamljen i depresivan pod stare dane.
Mrzio je taj film od Bessona.
On na koncu nije volio kompetitivno ronjenje na dah, nego uživanje sa delfinima, kitovima, istraživanje mora - sve na dah.
Išao istraživati u Japan zen - dobio majstora koji ga je stalno učio sa šibom (ko u Kill Billu) da izbaci svaku misao iz glave kada meditira, pa bi ga opalio kada ga ovaj ne bi slušao.
Ispada da zen znači - ovdje i sada.
Kada postigneš to da ne misliš o ničemu i da ti je glava prazna od sve buke života - u zenu si.
Barem koliko sam ja shvatio.
Imaš dobar film dokumentarni o njemu koji ga gleda kao osobu.
Mayol - čovjek delfin.
To je art film, na francuskom se zove Jacques Mayol - L'homme dauphin i imaš ga komplet na YouTubeu.


Što se COVID-a tiče, izgleda da mi i nećakinja ima koronu.
Sinoć je disala na škrge, htjeli su je na hitnu voditi.
Sestra zvala staru u jedan ujutro, šogor hitnu da ga savjetuju.
Na kraju je doktorica je rekla šta da rade, mala je zaspala tek oko jutra.
Baš mi ih je žao jbt.

A u Srbiji "ludilo" po tom pitanju, koliko vidim.
Prvi u Europi po smrtnosti - oni se bave nama (Sanader i presuda su im na naslovnici jednih novina).
Ni riječi u režimskim medijima o pravom problemu i kako odumiru praktički.
S ovim sojem smrtnost je - čim te stave na aparat - viša od 90 posto.
S prvim je bila manja od 80, pa se povećavalo.
A njima se stručni štab više gotovo i ne sastaje, ova puppet premijerka Brnabić sve je svela na osobnu odgovornost.
14.10.2021 | 08:49
Air kaže:

Znam i da ćeš mi zbog ovog sljedećih nekoliko dana davati palac dole, al' proći će i to.


Ako to "znaš", onda možeš biti prilično siguran da ne znaš ništa.

"Thumb down" dajem vrlo rijetko, i ne 'imenima' nego idiotskim izjavama, a "thumb up" dajem uvijek kada netko napiše smislen i poučan odgovor, također neovisno o tome tko je taj odgovor napisao. Koliko se sjećam, tebi odavno nisam dao "thumb down", a ako se to logira u forumu, i ako se nekom adminu da provjeravati, može ti to i potvrditi.
  • Air
  • Korisnik
  • 60
14.10.2021 | 09:03
Kloba kaže:

Što se korone tiče, izgleda da mi i nećakinja ima koronu.
Sinoć je disala na škrge, htjeli su je na hitnu voditi.
Sestra zvala staru u jedan ujutro, šogor hitnu da ga savjetuju.
Na kraju je doktorica je rekla šta da rade, mala je zaspala tek oko jutra.
Baš mi ih je žao jbt.


Žao mi je...

Koliko nećakinja ima godina?

Kada je od frenda supruga imala koronu, isto je bila toliko loše da su je htjeli voditi u bolnicu (supruga od njegovog brata je liječnica) ali su ih iz bolnice savjetovali da ostane doma koliko god može jer će imati doma veću brigu.

Tako je i bilo.
Frend je "cijelo" vrijeme bio uz suprugu bez maske i pomagao joj.
Uz juhice, D vitamin, bijeli luk, kurkumu i puno ljubavi (ona priča od "maloprije" o pozitivnom utjecaju okoline by Bertone) izvuka se.

Želim nećakinji brzo ozdravljenje.
14.10.2021 | 09:19
I nećak i nećakinja imaju.
Dvojajčani su blizanci, 10 godina će navršiti 14. 12. ove godine.
Mali je prvi pobrao na plivačkom natjecanju i sada se to širi, a svi su u kućanstvu u karanteni.
Klinci, moja sestra i šogor.
A jbg.
Mene zanima slika pluća poslije jer sam na netu našao sliku (kao) plućnog krila osobe koju je ubila korona, i to krilo je izgledalo kao da si ga ubacio u kiselinu.
Zeleno, puno čireva nekakvih, pušačka pluća su ništa na šta je to ličilo.
Ali opet, to je net - svakakvih gluposti nađeš tu pa nisam pametan.
A kao i osobe zaražene koronom se ne seciraju poslije smrti pa mi je i to bilo malo "halo??", ali sam popušio strah.
Sada kada razmislim, stvarno ne znam šta bi moglo uzrokovati da plućno krilo tako izgleda.
Onaj sumpor plin (mustard gas) iz WWI koji su Švabe upotrebljavale i zabranjen je Ženevskom kovencijom?
No, onda bi slika bila crno bijela...
Trebaš vidjeti sliku, život ti se zgadi.
Ne želim je tu objavljivati, ali tko hoće uz malo mašte lako je nađe.
EDIT:
Hvala ti na željama!
Samo mi je čudno što starci (oni su se cjepili i negativni su) imaju propisanu izolaciju od 10 dana, a ne 14.
To je nešto novo izgleda...
  • Air
  • Korisnik
  • 60
14.10.2021 | 09:26
Kloba kaže:
Poslao sam ti PM
14.10.2021 | 09:27
Pročitao!
14.10.2021 | 09:39
Daddo kaže:
@smayoo - jel to službeni stav moderatora ili to kao forumaš pišeš? Ono, pitam za frenda.




A što to točno pitaš? Je li *što* službeni stav moderatora ili to pišem kao forumaš?

Demokracija je. Ergo svatko ima pravo javno bit (ili zvat nekog drugog) kretenom.


Možda nije nezakonito, ali svakako nije lijepo. Da sam u ovoj temi mjerio kao drugdje, odavno bi bila desetkovana i zaključana. U bilo kojoj temi, ako ne znaš protuargumentirati, nego samo reći da je netko kreten, to je blatantno vrijeđanje. Ali zapravo pokazuje da je taj koji vrijeđa - izgubio u toj raspravi, pa eto...
  • Daddo
  • Posjetitelj
14.10.2021 | 09:56
Ok, da li ovo:

smayoo kaže:
Ne, pa on svaku riječ tumači onako kako on želi. A tko se s njim ne slaže, taj je kreten. Kužiš?


piše Smayoo kao moderator ili Smayoo kao forumaš?

Čisto da znam s koje pozicije dolazi taj stav i prilagodim ponašanje u temi i sudjelovanje sukladno tome.

Jer, tema kako je labavo moderirana, gdje s jedne strane šibom utjerujemo zdravi zen, a cijepljenjem vraćamo fašizam će nakraju dovesti do toga da pojedini oponenti pojačaju ad hominem u "argumentaciji".
14.10.2021 | 10:01
smayoo kaže:
Da sam u ovoj temi mjerio kao drugdje, odavno bi bila desetkovana i zaključana.

Ovo sam i ja primjetio.
Kako sam bio uzrok mnogih zaključavanja, baš sam si mislio "vidiš, vidiš..."
  • Daddo
  • Posjetitelj
14.10.2021 | 11:13
And so it begins...

Kako komentirate ovo:

Prva aviokompanija koja je uvela obavezu cijepljenja: 232 zaposlenika odbili i dobili otkaz

Čisto da ne ostanete zakinuti ja mislim da je napokon došlo na Grunfovo:

14.10.2021 | 11:25
Evo link za one koje zanima pravni aspekt pandemije i cjepiva u duhu ugovora o radu i zdravstvenog osiguranja koje tvrtke (pogotovo strane korporacije) pružaju djelatnicima.

Kvaka je u tome što u svim ugovorima o zdravstvenom osiguranju nitko ne želi odgovarati za liječenja ili cijepljenje eksperimentalnim lijekovima i to je uvijek negdje navedeno u "small printu".

I onda kada do suđenja dođe jer nuspojava ipak ima i nisu uvijek bezazlene, ti gubiš spor jer se čak i Pfizer smatra eksperimentalnim sve do sredine 2023. godine - jer nije prošao sve potrebne faze ispitivanja.

clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04848584

A ispada da je EMA to odobrila po nekom "hitnom postupku" jer je bila frka, ali to i dalje pravnicima ne znači ništa i u slučaju problema sve se svodi na vlastitu odgovornost.

Zato je moja doktorica cool rekla i mislim da žena dobro govori: "Tko nije rizična skupina, ako je prebolio, sam procjenjuje rizik, to ne smije biti prisila. Svakako preporučujem da se napravi test antitijela."
14.10.2021 | 11:34
Daddo kaže:


Možda je to ova kompanija gdje je pilot umro u letu nakon druge doze, ako je informacija istinita...

rumble.com/vnlwi9-sources-vaxxed-delta-p...anding-required.html
  • Daddo
  • Posjetitelj
14.10.2021 | 11:50
U videu koji si okačio radi se o pilotu Delta Airlinesa, ne United Airlinesa... dakle u pitanju je sasvim druga kompanija.

Za ovo što ti je doktorica rekla... naravno da neće biti prisile (a ni obaveze) cijepljenja.

Odluka je (i IMHO treba ostati) osobna hoćeš li ili ne, ali je nemoguće da ta odluka (u kojem god smjeru išla) bude bez posljedica.
14.10.2021 | 12:00
Demokracija je kada te netko pošalje u PM, a ti ideš kud god želiš.

United Airlines sa svojih 67.000 zaposlenih otpušta 232 zaposlenika. Dosta hrabro.
A da ih je bilo recimo 12.000, baš me zanima da li bi ih otpustili.

Svjedočili smo masovnim otpuštanjima u USA.

arstechnica.com/science/2021/09/ny-prepa...orkers-to-lose-jobs/

Za medicinsko osoblje su oprezni, a tu postoji i vjerska komponenta.
14.10.2021 | 13:37
Za ovo što ti je doktorica rekla... naravno da neće biti prisile (a ni obaveze) cijepljenja.


Nema prisile, naravno. Ako ne želiš cjepivo, evo ti otkaz. Nema prisile.

U Americi to nije ništa čudno. Tamo čovjek dobije lagani infarkt pa mu daju otkaz i obrazlože to činjenicom da su ugovor sklopili sa zdravom osobom, a ovo je sad srčani bolesnik, a takav njima ne treba.
  • Daddo
  • Posjetitelj
14.10.2021 | 14:13
Naravno. U javnom sektoru te pošalju na provjeru radne sposobnosti i budeš nesposoban. U privatnom ti je već drlovric napisao - on je gazda. United Airlines je privatnik.

Nego, može odgovor na ono pitanje o tome kad iznosiš stav o kretenima, jel to moderatorski ili korisnički?
14.10.2021 | 14:46
Ja negdje iznosim stav o kretenima? To jest - kažem nekom da je kreten? Kome? Gdje? Može citat?
  • Daddo
  • Posjetitelj
14.10.2021 | 15:00
Daddo kaže:
Ok, da li ovo:

smayoo kaže:
Ne, pa on svaku riječ tumači onako kako on želi. A tko se s njim ne slaže, taj je kreten. Kužiš?


piše Smayoo kao moderator ili Smayoo kao forumaš?

Čisto da znam s koje pozicije dolazi taj stav i prilagodim ponašanje u temi i sudjelovanje sukladno tome.

Jer, tema kako je labavo moderirana, gdje s jedne strane šibom utjerujemo zdravi zen, a cijepljenjem vraćamo fašizam će nakraju dovesti do toga da pojedini oponenti pojačaju ad hominem u "argumentaciji".


Ovo podebljano je bilo pitanje koje je ostalo bez odgovora (i prvi put, i nakon što sam naveo to što je tebi bilo "to").

Da se razumijemo, ne očekujem odgovor na to pitanje niti ga smatram važnim za raspravu. Ono je tu više zato da vidim mogu li koristiti iste argumente i primjere kao i oni iz suprotnog tabora i njihove citate u raspravi kad iznosim vlastito mišljenje kao forumaš (jednako bez sankcija kao i druga strana).
14.10.2021 | 15:02
Daddo kaže:
Odluka je (i IMHO treba ostati) osobna hoćeš li ili ne, ali je nemoguće da ta odluka (u kojem god smjeru išla) bude bez posljedica.


Prisila i posljedica su uzrocno posljedicno vezane.
14.10.2021 | 15:38
Nema prisile, imate izbor cijepiti se ili ne. Ali postoje uvjeti i pravila po kojima se nešto koristi, uživa ili trpi. Ako su pravila takva da nešto ne možeš ako nisi cijepljen onda to ne možeš. Cijepi se i opet možeš. Ja stvarno ne znam što vam se tu ne sviđa.
Isto kao što ne možeš sad sjesti u avion letjeti ako za to nemaš licencu. Napravi licencu i leti. Jebi ga.
14.10.2021 | 15:40
Kloba kaže:
...
Samo mi je čudno što starci (oni su se cjepili i negativni su) imaju propisanu izolaciju od 10 dana, a ne 14.
To je nešto novo izgleda...


To ti je od 30. rujna 2021. -> LINK.

Usput, koga zanimaju brojevi ovdje ima: Izvješće o učincima provedbe mjera iz Zakona o zaštiti pučanstva od zaraznih bolesti tijekom epidemije bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-CoV-2 u Republici Hrvatskoj, za razdoblje od 1. lipnja do 31. kolovoza 2021. - provedba Zaključka Hrvatskoga sabora (objavljeno 7. listopada).
14.10.2021 | 15:58
tino1 kaže:
Nema prisile, imate izbor cijepiti se ili ne. Ali postoje uvjeti i pravila po kojima se nešto koristi, uživa ili trpi. Ako su pravila takva da nešto ne možeš ako nisi cijepljen onda to ne možeš. Cijepi se i opet možeš. Ja stvarno ne znam što vam se tu ne sviđa.
Isto kao što ne možeš sad sjesti u avion letjeti ako za to nemaš licencu. Napravi licencu i leti. Jebi ga.


Sve je točno, ali ti ako nešto "ne možeš" to ne može biti gaženje temeljnih ljudskih prava, ne može biti ni kršenje zakona.

Poslodavac ti ne smije dati otkaz jer si recimo ćelav ili imaš ravne tabane.

Ako u RH dozvole poslodavcima da daju otkaze na temelju necijepljenja, što ih onda sprečava da daju otkaz trudnicama ili srčanim bolesnicima?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 56 minuta
  • drlovric: Prvi i zadnji put sam HR reprezentaciju gledao na Poljudu protiv Brazila. Davno je to bilo.
  • Kloba: I zaključno da se i ja priljučim - samo da se nešto novo i zanimljivo događa! :D
  • Kloba: Ma što se atmosfere tiče, nema do Poljuda. Još samo da nisu u svađi s HNS-om, svaka reprezentacija tamo se smrzne kada dođe. Samo šta ćeš kada kafići u koju zalaze Torcidaši otvoreno stavljaju znakove "ne poslužujemo osobe koje su došle gledati reprezentaciju". U tom stilu. Ne vole HNS nikako.
  • Kloba: Evo link [link]
  • Kloba: drlovric, pa spomenuo sam to ako ti je promaklo. Točnije, zacrtali su si da za 112. rođendan Hajduka (11. 02. 2023.) dosegnu probjku od 112 tisuća članova. A kako su ranije stigli sa 60 preko sto, nije bilo nerealno to očekivati. A po podacima za 2022., ako ne griješim, Real je imao 120 tisuća članova
  • drlovric: Ma nema veze, samo nek se nesto desava :D
  • cariblanco: Badava će trčati bili i plavi, kad će bijeli biti prvi ;)
  • drlovric: Poljud bi bio pun da je i duplo veci. Ne postoji na daleko losiji klub sa lojalnijim navijacima :)
  • drlovric: @Kloba: Hajduk ima 100 K clanova. Neki dan su pustili ulaznice u prodaju. Otvorio sam na 3 racunala, 7 browsera, logirao se u svaki (kao clan) da uspijem ugrabiit ulaznicu. I nisam uspio. Srecom je brat raido istu stvar u Njemackoj, pa nam je kupio on. Za 2h rasprodat stadion, serrver padao......lista cekanja po sat i po da udjes u sucelje da bi kupio kartu. I to sve ako si clan. Ostali nisu mogli
  • Kloba: Aha, hvala ti na informaciji!
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije
  • Kloba: Ma sve radi što se telemacha i EONA tiče. SONY nije radio, imao je problem kod njih. Sad je sve OK
  • drlovric: Kloba: I ja sam to dobio nedavno. Telemach Fiber Duo Premium nesto.... Kod mene sve radi odlicno.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

big_mac, Ender, FiFi, Riba, Anonimci (442)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.44 Seconds

Provided by iJoomla SEO