Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


29.08.2021 | 13:48
Da li je rješenje kao u Wuhanu, ljude strpati u kuće i zavariti im vrata da se ne mogu kretati?
(dali je The U.S. Sun valjani izvor jer Vecernji list za Dijete nije nikakav izvor: www.the-sun.com/news/378365/coronavirus-...toll-spirals-to-813/ )

Dao sam link gdje se uspoređije segregacija Židova za vrijeme WWII i danas.
Problem je što fašizam ne vide oni koji slijepo vjeruju sustavu.
29.08.2021 | 13:52
jura22 kaže:
Da loi je rješenje kao u Wuhanu, lude strpati u kuće i zavariti im vrata da se ne mogu kretati?
(dali je The U.S. Sun valjani izvor jer Vecernji list za Dijete nije nikakav izvor: www.the-sun.com/news/378365/coronavirus-...toll-spirals-to-813/ )

Dao sam link gdje se uspoređije segregacija Židova za vrijeme WWII i danas.
Problem je što fašizam ne vide oni koji slijepo vjeruju sustavu.


Temelj svake demokracije je sloboda, ravnopravnost, sloboda informacija i izražavanja. Recimo FaceBook jednostrano brani slobodu govora (primjetili u Americi) jer je upravljan grupacije ljudi koji imaju pristrani stav o određenim temama.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
29.08.2021 | 14:54
Nije problem što na NZ poštuju preporučene mjere, što u Švedskoj nije potrebno nešto zakonom propisati što je zdravim razumom jasno.
Dapače to su pokazatelji zdravog razuma.

Problem je kada nestane / ugasi se / obuzdava se kritično razmišljanje.
To je siguran put u propast pozitivnih vrijednosti društva.

Pitanje je:
Da li slijepo “ispoštovati” jedan od elemenata demokracije i slijepo slušati one koji su izabrani na 4-5 godina da vladaju ili koristiti i iskoristiti svoj mozak i zakonsku slobodu i prema odgovornost prema svojoj dobrobiti i dobrobiti svoje djece suprostaviti se zakonski dopuštenim metodama tim izabranim ako čine nešto što nije uredu?
I jedno i drugo su demokratske slobode i prava svih građana demokrtaskih uređenja.
Što je bolje / ispravnije?

Primjer je Covid pandemija.

Evidentno je postoje mnoge kontradiktornosti:

- Postoje znanstveni dokazi preko kojih gaze isti ljudi koji vladaju a pozivaju se na znanost.

- Evidentno suzbijanje drugačijeg razmišljanja i slobode govora.

- Evidentni je ogromni materijalni interes onih koji su se mnogo puta dokazali svojim negativnostima (farmaceutska industrija) a njima je dopušteno da vode sada glavnu riječ u pandemiji.

- Ne transparentno upravljanje podacima.

- Manipulacija podacima.

Još jedan primjer danas slijepog vjerovanja bez osobnog kritičkog promišljanja je Afganistan i evakuacija ljudi iz Kabula. Ljudi su slijepo vjerovali onima odozgo kako neće dozvoliti njihovu smrt. Ali kao i nebrojeno puta do sada tim pristupom lupili su glavom od zid. Platili su ili će platiti svojim životom.

Ljudi nikako da shvate da u vladajućim krugovima ne postoji pozitivni interes naroda ili čovječanstva kao temeljni filter svih odluka. “Interes naroda / čovječanstva” je danas samo izlizan pojam kojim se još uvijek uspješno manipulira. Apsurdi je tim veći što to čine bez ikakvih dokaza da to čine, hoću reći: ljudi im desetcima godina vjeruju iako nema dokaza da su to učinili, ili još gore često ima dokaza da su činili i čine suprotno jer stanje čovječanstva je sustavno sve lošije.
29.08.2021 | 17:10
Eric Clapton napisao pjesmu "This has gotta stop" protiv restrikcija uvedenih zbog COVID-19.
www.jutarnji.hr/scena/strane-zvijezde/er...ve-gluposti-15098280
29.08.2021 | 17:40
Naravno. Ljudima je dosta divljanja omo korone.
30.08.2021 | 10:07
jura22 kaže:
Naravno. Ljudima je dosta divljanja omo korone.

Evo ti još jedan link gdje prosvjednici u Ateni izvikuju da im je dosta fašizma.
Moj način da kažem da sam možda bio u krivu sa tvojom procjenom te riječi.
Da ne bilo bilo da smo stalno na nož, isprika za to.
www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/na-nogama...tiv-fasizma-15098361
Samo još ovo, nebi vjerovao koliko sam sitnih detalja (ljudima s obiteljima za koje privređuju potpuno nebitnih, ali kada ti je dosadno onda se zakačiš za nešto pa nalaziš smisao u svakoj gluposti) "naučio" u filmovima, serijama, dokumentarcima osim u knjigama.
Pa ti, ako ćeš naći vremena - predlažem da zajedno na daljinu (jer ga niti ja nisam pogledao nikada), pogledamo ovaj film večeras ukoliko nećeš imati ništa pametnije ili bitnije za raditi.
Ja neću sigurno.
Čisto da obojici uđe u glavu poanta, pa i stil debatiranja.
Možda naučimo kako se to radi, umjesto da se svađamo.
Mislim da ime Denzel Washington, i tri zvijezdice na MojTV obećavaju dobar film.
Veliki borci riječima je naš prijevod filma, na engleskom se zove The Great Debaters, temeljen na istinitoj priči, ocjena 8/10.
Ja ću ga gledati sigurno.
Pozdrav jura22.
mojtv.hr/film/23087/veliki-borci-rijecima.aspx
  • Dijete
  • Posjetitelj
04.09.2021 | 01:13
jura22 kaže:


Zanimljivo je gledat preko plota u tudje dvoriste… puno zanimljivije nego pocistit svoje.. a ima problema koje bi drzava i zege gradski oci i svi zaposleni na gradskoj sisi rjesavat… npr.

www.portalnovosti.com/zemljotres-mozga

Meni taj potres nije offtopic jer mi je stric bio u bolnici za vrijeme potresa. Bolnica je stradala, trudnice su bile vani na snijegu, mog strica su prevazali amo, tamo, i u tom prevazanju je pokupio koronu i pokleknuo..


Al da se vratim na svoju stranu plota:

Procijepljenost(il koja god rijec se koristi) na NZ je oko 30% - dakle daleko nize nego sto je mogla bit (al to je druga prica), i daleko niza od brojke prije nego ce se nesto drasticno promijenit u nacinu na koji NZ “cuva” granice i odluci se “zivjet s virusom” i napustit trenutnu taktiku da ugasi zarista cim se primjete.. al doci ce i twj trenutak…
Cini se da je opet upalilo i brojke novih slucajeva dnevno opadaju… drzim fige da nastave padati, a onima koji drze fige da rastu ili se zele rugat, nekoj “drugacijoj” taktici” porucujem nek krenu prat sudje.
04.09.2021 | 10:18
Počeo si postavljati trećerazredne portale koje čita šaka čitatelja, a papirnata naklada je koliko ima kiosta Tiska u RH.
Samo da vam je dovoljno alkohola jer kada premijerka začepi sve pore, samo budete mogli piti i napijati se.
  • Dijete
  • Posjetitelj
04.09.2021 | 11:33
jura22 kaže:

Samo da vam je dovoljno alkohola jer kada premijerka začepi sve pore, samo budete mogli piti i napijati se.


Jel ti to u genima, da se veselis tudjoj nesreci?
04.09.2021 | 12:57
Ja sam pokušao na lijepi način. Fakat ne ide.
  • Daddo
  • Posjetitelj
04.09.2021 | 14:13
Dijete kaže:
jura22 kaže:


Zanimljivo je gledat preko plota u tudje dvoriste… puno zanimljivije nego pocistit svoje.. a ima problema koje bi drzava i zege gradski oci i svi zaposleni na gradskoj sisi rjesavat… npr.

www.portalnovosti.com/zemljotres-mozga

Meni taj potres nije offtopic jer mi je stric bio u bolnici za vrijeme potresa. Bolnica je stradala, trudnice su bile vani na snijegu, mog strica su prevazali amo, tamo, i u tom prevazanju je pokupio koronu i pokleknuo..


Al da se vratim na svoju stranu plota:

Procijepljenost(il koja god rijec se koristi) na NZ je oko 30% - dakle daleko nize nego sto je mogla bit (al to je druga prica), i daleko niza od brojke prije nego ce se nesto drasticno promijenit u nacinu na koji NZ “cuva” granice i odluci se “zivjet s virusom” i napustit trenutnu taktiku da ugasi zarista cim se primjete.. al doci ce i twj trenutak…
Cini se da je opet upalilo i brojke novih slucajeva dnevno opadaju… drzim fige da nastave padati, a onima koji drze fige da rastu ili se zele rugat, nekoj “drugacijoj” taktici” porucujem nek krenu prat sudje.


Dakle, ono što ne razumiješ je da u NZ nikom ne pada na pamet ozbiljno se bunit protiv strogih mjera, jer te mjere daju rezultate. Činjenica je da vam je i broj zaraženih i broj mrtvih gotovo "nikakav" u odnosu na zemlje s istim brojem stanovnika i otprilike istom gustoćom naseljenosti po km2.

Za Zg mi je više glupo pričati i ponavljati se, ali eto kod nas u RH je turistička sezona išla s potvrdama o cijepljenju ili negativnim PCR testovima i "išla je". Istovremeno je, pričam sad za konkretno ZG, jer to znam i imam podatke, cijeli kolovoz u funkciji bila karantena za turiste u za to predviđenim objektima i bilo je gostiju u njoj.

Prekjučer je kolegica radila rješenja za 2 plaćena dopusta kolegama koji su iste tražili radi smrti bližih članova obitelji...

Jutros mi je u STOP COVID-19 aplikaciji došla notifikacija o niskom riziku zaraze, jer sam 21.08.2021. bio u blizini osobe koja je COV-19 pozitivna. Cijepljenje sam obavio čim se moglo jer spadam u rizičnu skupinu, cijelu epidemiju i potres bio među onima koji su bili support karantenama, znam koliko je mojih kolega bilo zaraženo, koliko u samoizolacijama... Simptoma nemam, BAT testova doma imam i mogu ga napravit sam, ali nemam razloga još uvijek.

I nije mi smiješno. Samo sam umoran od objašnjavanja da nije zajebancija, niti da se ikom radi ili da mu je super živjet i radit u ovakvim uvjetima. Neovisno o potresu. Potres je zasebna priča, ali i tih iz potresa (što zagrebačkog što banijskog) Zg zbrinjava 200 sa besplatnim smještajem i hranom.

Cjepivo je dostupno, ima ga i mRNA i adenovirusnog tko neće mRNA. Cijepljenje nije obavezno niti se penalizira necijepljenje. Nema čak ni redova ni potrebe za naručivanjem, dođeš na punkt, daš dokument, ispuniš upitnik i odgovoriš na par pitanja... cijepe te, odsjediš 15-20 minuta i ideš doma. Jedino što smatram eventualno promašenim je nedostatak pitanja da li si bio ranije pozitivan, jer takve bi trebalo prije cijepljenja serološki testirati. Ali takvi ne bi trebali random na punktove ionako.

YMMV dakako.
04.09.2021 | 15:12
Dijete kaže:
jura22 kaže:

Samo da vam je dovoljno alkohola jer kada premijerka začepi sve pore, samo budete mogli piti i napijati se.


Jel ti to u genima, da se veselis tudjoj nesreci?


Kako molim?
Pa nije to vasa novozelandska nesreca, vec sreca jer ste pristali nato i to dosta gorljivo branite, dok je onaj jedan siromah dosao na prosvjed.
04.09.2021 | 15:17
@Kloba, ti ne kuzis. Korone se ne budemo rijesili, morati cemo zivjeti s njom (kao i s gripom). NZ ce zauvijek ovako ici u lock-down. Mozda ne zaucjek, vec do izbora koji budu premijerku srusili.
RH po meni bolje radi, malo popusti i vidi kuda sve skupa ide, pa malo pritegne.

Ja ne znam u NZ kada ljudi u lock-downu ne rade, koliko dobivaju novaca, koliko sobivaju firme? Mi nismo bogati i ne mozemo si priustiti zatvaranje firmi.
  • Daddo
  • Posjetitelj
04.09.2021 | 20:30
1. RH nema mehanizam kojim bi pritegnula kao NZ.
2. Samo u RH netko računa na mehanizam “dobivanja novaca”. U varijanti - daje EU pa nema veze.

Baš zato što nismo bogati, morali bi zatvarati firme koje služe samo za to da bi povlačile lovu koja ne postoji i dizale kredite koje ne mogu ili ne misle vraćati.
  • Dijete
  • Posjetitelj
04.09.2021 | 23:37
jura22 kaže:
@Kloba, ti ne kuzis. Korone se ne budemo rijesili, morati cemo zivjeti s njom (kao i s gripom). NZ ce zauvijek ovako ici u lock-down. Mozda ne zaucjek, vec do izbora koji budu premijerku srusili.



Ti o premijerki neke tamo zemlje pricas kao da ti se zamjerila jos dok ste u vrticu bili. Pusti, davno je to bilo i oprosti joj.
Premijerka nije bog i batina. Odluka je vlade i ocito ima povjerenje i podrsku glasaca.

I kao sto rekoh u postu gore, sve dok 70% ljudi nije cjepljeno u potpunosti, ne ocekujem (niti itko s kime sam u kontaktu) da se ista mijenja. Kad dodje do te brojke, naci ce se nacin da zivimo sa virusom kao sto zivimo sa virusom gripe.
Jedan od razloga zasto nije veca procjepljenost je taj sto su inzistirali da naprave svoje visemjesecno testiranje cjepiva prije nego ga pocinju primjenjivati na ljudima (trebali bi i ovce cijepit jer ih vise od nas).. kad dodas tome da je to mali narod, daleko od svega, (pa cak i zadnja rupa na svirali), sa ogranicenim dozama cjepiva koje stizu is vana (do sada je odobreno samo 1 cjepivo, ali izgleda da su pri keaju testiranja da odobre jos jodnu kompaniju) - onda je brojka od 30% jasna… dakle, stepljenje do 70…

Nego, fakat, zakaj tebe to sve ljuti, ili zakaj te se tice do te mjere da postajes neugodan?
Zvucis ogorcen ko desnicarski farmeri koji bi i dalje silovali zemlju za jos profita, a ljevicari i zeleni im kazu da to bas nije dobro, da bi nekaj trebalo mijenjat.

I da se vratim na premijerku.
Nece je “srusit” jer ovdje se ne “ruse” ljudi vec se biraju drugacije opcije. malo ke srugaciji mentalitet. U sljedecim parlamentarnim izborima, National vjerojatno nece napravit povratak, nemaju jake i pouzdane igrace koju uljevaju povjerenje, tako da sumnjam da ce oni ponudit premijera.
Moguce je da Chloe, Marama ili James iz Zelenih zasjest na to mjesto, ako decbiti slicna koalicija, jer sumnjam da ce ijedna stranka moc imat apsolutnu vecinu.
05.09.2021 | 15:57
Imaš pravo, ne tiče me se sto se radi u NZ. Briga me ako vas zatvore u kuće na godinu dana.
06.09.2021 | 23:59
07.09.2021 | 17:12
Kakva je praksa u EU, odnosno HR? Tko i što točno pokriva?
07.09.2021 | 19:57
Da li ja to dobro razumijem da se Pfizer mješa u zakonodavstvo drugih država? Da nešto uvjetuje i naređuje?
08.09.2021 | 11:50
Ukratko - da. Ucijenjuju cijele države. Njihovo ponašanje je "iznad zakona", bilokojih, bilokakvih...
  • Air
  • Korisnik
  • 64
08.09.2021 | 13:03
Ma neee...
To su teorije zavjere.
Ne padajte na fore.

Oni su tu na prvom mjestu za dobrobit čovječanstva, samo mnogi mi to ne kužimo još. Trudit ću se ubuduće više...

Između ostalog...
Je li to vjerodostojno?
Tko je snimio to?
Gdje su dokazi?
08.09.2021 | 13:35
Jura22, aj pogledaj reakciju Jacinde Ardern na potres od 5,8



i onda pogledaj reakciju Jandrokovića na puno slabiji potres od 3,2 po Richteru.



Kad pogledaš reakciju na potres, verbalnu i neverbalnu komunikaciju, onda je jasnije zašto ona može reći ljudima u NZ da na pojavu par zaraženih idu u lock down i da je ljudi slušaju... na kraju, priznaj sam sebi kome bi od njih dvoje kao političarima više vjerovao da rade za tvoju dobrobit i dobrobit svih građana.
08.09.2021 | 14:47
accom kaže:
Ukratko - da. Ucijenjuju cijele države. Njihovo ponašanje je "iznad zakona", bilokojih, bilokakvih...


I to svoje misljenje baziras na cemu? Ovom videu gore...? Ili imas nesto konkretnije?
Ovaj video je samo "novinarka" koja prica pricu bez ijednog intervjua sa relevantnim ili manje relevantnim cimbenicima koji bi potvrdio makar i trunku "cinjenica" koje ona iznosi. Niti jednog dokumenta koji bi podkrijepio i trunku onoga sto ona prica... ona eto samo prica... i ti baziras ovu svoju izjavu na tome. Cak se nije udostojila pozvati na razgovor nekog combenika "koji zapravo govori istinu, ali ga se usutkuje zbog toga". Nista... eto ona je sjela za stol, napisala sto misli da ce se dobro "prodavati", njen urednik sav presretan kako ima "ekskluzivu" to odobri... i ona ga izlaprdala. A ti u to vjerujes. (jel ne vidis problem u svemu)
08.09.2021 | 17:05
@Bertone, potres je u NZ normalna pojava i naucili su zivjeti s njima.
U Hrvatskoj to nije uobicajeno.
Toje kao da ljudi uz more dizu paniku kada puse orkanska bura.

Sada nesto drugo:
www.iusinfo.hr/aktualno/u-sredistu/44524...rpMJHdO6L2_zHXYpCAY#
08.09.2021 | 17:07
A koji dokaz treba za ucjenjivanje drzava?

Toje kao da se za mito izdaje racun. Doduse, u nekim drzavama je porezna olaksica.
08.09.2021 | 19:24
jura22 kaže:
A koji dokaz treba za ucjenjivanje drzava?

Toje kao da se za mito izdaje racun. Doduse, u nekim drzavama je porezna olaksica.


ne očekuješ valjda da nakon ovakvog tvog stava ulazim sa tobom u daljnje rasprave? Sam si sve rekao o sebi… tebi nema potrebe za činjenicama, faktima… nečim opipljivim da bi se mogla izvesti konstruktivna rasprava i možda doći do zaključka kakvog. Dovoljno je pogledati ovaj video i sve je tebi kristalno jasno i tu nema spora
08.09.2021 | 19:31
Ovo je bila retorika.
Kada netko skrene "s linije" onda se broje krvna zrnca.
Kao u onm vicu: "Imena kolega, imena."
10.09.2021 | 15:31
Ako na koncu ipak moram donijeti odluku za cijepljenjem, može li me netko uputiti gdje naći odgovore na sljedeća pitanja:
1. Koliko je do sada službeno umrlih od Covida iz čitave populacije, izraženo u postocima?
2. Koliko je do sada službeno umrlih od posljedica cjepiva iz populacije onih koji su se cijepili, izraženo u postocima?
3. Kao zaključno pitanje, da li su veće šanse da ću umrijeti od posljedica Covida ili od posljedica cjepiva?
10.09.2021 | 16:08
Sasvim je sigurno da su veći izgledi da ćeš *umrijeti* od bolesti, nego od cjepiva. Ako ti je smrt jedini kriterij, nemaš tu uopće dileme. O preživljavanju s trajnim posljedicama, s druge strane, nema nikakve (ni službene, ni neslužbene) statistike, barem koliko sam se ja interesirao.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 12 sati, 25 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, BigMac, Ender, m@xym, Maxxy, tino1, zoranowsky, Anonimci (543)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.47 Seconds

Provided by iJoomla SEO