Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


  • Air
  • Korisnik
  • 60
27.08.2021 | 12:39
Kloba kaže:
Mada moram priznati da vidim kako mi i Seretide i Ventolin sada traju puno duže.
Ali zaista sve rjeđe kako mi nepušački staž raste (prestao dimiti u travnju 2019.)


Naše tijelo ima konstantnu težnju samoizlječenju.
Kako bi bilo uspješno u tom moramo mu dati određene uvijete (adekvatnu fizičku aktivnost i san) i nutritivne elemente.
I naravno moramo prekinuti unos negativnih elemenata.
27.08.2021 | 13:43
Vanjuška kaže:
Uglavnom, slabo mi je koja smo svi zajedno sebična govna.


U pravu si, ja koji sam zdrav ne želim ugroziti svoj imuno sistem unosom cjepiva, a ti zbog svog narušenog želiš da upravo to učinim,... obojica smo sebični, ali nismo zbog toga "go***"
27.08.2021 | 13:44
@Air - Slažem se.
Samo da dodam da je moje okruženje, tu mislim na moju ulicu, odnosno par prvih susjeda s kojima se najčešće družim - popijemo kavu jedni kod drugih i tako.
Svi smo se cjepili.
Recimo, susjed s kojim djelim ogradu dvorišta (ja sam na broju 12, on na broju 14) je u 11. mjesecu lani prebolio Koronu, a čovjek je pušio tek dvije ili tri godine kao tinejdžer, od tada živi zdravo da zdravije ne može. Profesor je u srednjoj Geodetskoj školi, supruga Istrijanka mu je također završila sve muzičke škole i akademiju, no ona pjeva u zboru HRT-a i stalno je zaposlena te imaju troje djece.
Sve cure od kojih najstarija ima već 13 godina.
I sada, da ne zarazi četiri žene sklepao si je karantenu u garaži koju je na svu sreću to ljeto 2020. renovirao pa je iznutra ofarbao, napravio dvije prostorije od jedne, promjenio stare prozore sa PVC-om. Krov je betonski ravni, tu je stavio sloj katrana novi (one ljepenke od katrana).
Zamislio je da veća prostorija bude kao ostava, a manja, bliža vratima garaže, njegov geodetski ured da mu ne smetaju cure dok radi.
I ispalo je da je samo trebao grijalicu jer je bio studeni, pa je ipak bila zima.
Baš je sinoć došla sestra od moga kuma iz Kanade, pa smo se svi zajedno okupili kod njega (to bi bio broj 13 ) i pričali o tome (COVID-u, cijepljenju) - taj susjed koji je 78. godište veli da nikada nije imao odvratniju boleštinu od te.
Opisao ju je kao "podmuklu", što god mu to značilo.
Tako da se i on cjepio, i to dva puta jer je već prošlo dosta vremena kada su cjepiva stigla.
Ali njima je (i njemu i ženi) dana Moderna i isto ih je druga doza satrala kao moju mamu, samo manje.
Ovi u Kanadi pak, imaju foru da ne slijede pravilo kojim si cjepivom cijepljen prvi puta, da se istime cijepiš i drugim.
Ne, oni su dobili prvo Pfizer, drugo Modernu.
I tako...
Koliko sam shvatio - ovi koji se cijepe to zapravo rade ili zato da mogu putovati (kao ovi naši "Kanađani"), ili da ne zaraze bližnje, ili se boje za sebe same. Četvrtu opciju ne vidim.
Sinoć sam shvatio da ova mRNA metoda u tijelo ubacuje neki protein za koji se ne zna da li će se ikada iz tijela izbaciti ili će ostati trajno u njemu.
To je kao neka frka s tim modernim cjepivima koja ne idu na onu provjerenu metodu kao cjepiva za gripu.
Slabo ti ja znam o svemu ovome.
To što sam napisao čuo sam sinoć.
  • Air
  • Korisnik
  • 60
27.08.2021 | 14:39
@Kloba
Od mog frenda supruga je dobila koronu.
Inače je ona veliki alergičar na ambroziju, a suprug je veliki alergičar na proljetne trave i drveća (koma mu je od proljeća do ljeta).
Imaju četvero djece.
Supruzi je bilo vrlo teško, trebala je ići u bolnicu ali su im rekli da je možda bolje da ostane doma jer će imati bolju njegu.
Tako su i napravili.
Frend je cijelo vrijeme bio uz suprugu u bliskom kontaktu (bez maske), kuhao i hranio ju, pridržavao ju kad joj je bilo ekstremno teško.
Supruga je bila u jednoj sobi a svi ostali u ostatku trosobnog stana.
Ja sam mu dao za njih sve D3 vitamin velike koncentracije i preporučio kurkumu i bijeli luk.

NItko drugi se nije razbolio.
Frend se naknadno testirao na antitjela i ima ih.

Vezano za zdrav život.
Ne ulazim u to da li tvoj susjed živi ili ne živi zdravo, samo hoću reći od kada sam dublje ušao u definiciju zdravlja i zdravog života uvidio sam da mnogi ljudi samo misle da žive zdravo.
Tako moja frendica voli čuti što je zdravo a što ne i željela bi to primjenjivati ali misli da nema uvjeta za to. Kada joj kažem da nešto zbog njenog stanja ne bi trebala konzumirati ona kaže da tog jako malo konzumira. Kada joj idem obrazložiti da možda nije tako i da tu namirnicu uzima kroz druga jela ili proizvode i da to za nju nije malo, ona se opet ne može "odmaknuti" od svog dojma da je to malo i dalje ima uvjerenje kako je to malo.
27.08.2021 | 14:49
Kužim šta pričaš.
Nutricionizam.
U pravu si, naravno.
Baš smo pričali kako je puno Amerikanaca i Kanađana jako pretilo.
Mi se smatramo za debelom nacijom unutar EU, ali za njih smo male bebe.
Sve im je XXXL.
Od kave, porcija u McDonaldsu, Starbucksu, do traperica, majica pa i fotelja, kreveta, automobila...
Ne kreću se uopće, svuda idu autom, stalno se jede take out food samo se mijenja kuhinja (ajmo danas kinesku dostavu, sutra pizzu, prekosutra vijetnamsku, pa tako redom)...
  • Air
  • Korisnik
  • 60
27.08.2021 | 15:00
Da, mislim na nutricionizam ali i na:
- jesti hranu ne tretiranu otrovima (pesticidima, hebricidima, teškim metalima, hranu koja nije posađena uz prometnice, itd.)
- jesti više sirovih / termički ne obrađenih namirnica (povrća)
- jesti prema švedskoj piramidi prehrane
- jesti u pravo vrijeme (mislim na doba dana)
- i još po neka sitnica...
  • Daddo
  • Posjetitelj
27.08.2021 | 18:12
Kloba kaže:

Sinoć sam shvatio da ova mRNA metoda u tijelo ubacuje neki protein za koji se ne zna da li će se ikada iz tijela izbaciti ili će ostati trajno u njemu.
To je kao neka frka s tim modernim cjepivima koja ne idu na onu provjerenu metodu kao cjepiva za gripu.
Slabo ti ja znam o svemu ovome.
To što sam napisao čuo sam sinoć.


Kvotam ti ovo i podebljavam jer nisi dobro shvatio.

Vidi link: imunizacija.hr/author/igor-doc-berecki-dr-med-ped/

Imaš prilično jednostavno i zanimljivo objašnjeno genetiku i genezu mRNA cjepiva i princip djelovanja.

Također imaš u BUG-u broj 340 temu broja o COV-19 koja je zanimljiva za čitanje (broj je iz ožujka 2021, možeš ga "kupiti" na Internetu).

Frka sa (svim) cjepivima kojih napokon "ima dovoljno" je ta da nisu više učinkovita kao ranije (ne jer nisu dobra bila u startu nego jer je virus mutirao a cjepiva nisu "još", zato i razmišljaju o dodatnim dozama), a u startu je učinkovitost mRNA bila veća nego ona kod "cjepiva za gripu".
27.08.2021 | 20:50
Hvala @Daddo. Pogledat ću o čemu se zaista radi.
27.08.2021 | 21:20
I tako su mašli zlatnu kravu koju budu muzli do besvjesti.
Farmaceutima dobro došli novi sojevi virusa kako ne bi trebali opravdavati (ne)učinkovitost cjepiva.
S vremenom budu doze povečavali ili budu količinu cjepiva povečavali.
Još je jedna stvar zanimljiva, dužina trajanja "zaštite".
27.08.2021 | 21:54
@Kloba,

Ukratko.

Cjepiva od Pfizer-a i Moderne, bazirana na mRNA (glasničkoj ribonukleinskoj kiselini), ne ubacuje protein u tijelo, nego mRNA koja u ljudskim stanicama onda proizvodi strani protein (protein koji ljudsko tijelo inače ne proizvodi), kojeg onda stanice imunosnog sustava prepoznaju kao strano tijelo i uklanjaju iz organizma.

S obzirom da je ta mRNA termo-labilna, ona se na sobnoj temperaturi raspada (zbog toga se i mora distribuirati na temperaturama od -70°C tj. -20°C) pa se iz toga može logički zaključiti da će se mRNA u ljudskom tijelu raspasti nakon određenog vremena, pa ljudske stanice više neće proizvoditi "spike" protein.

Dakle, zna se da se protein neće proizvoditi neograničeno dugo, niti će ostati dugo u tijelu, jer ga imonuosni sustav uklanja iz njega.
27.08.2021 | 22:29
A od kuda se zna? Tako su rekli? A što ako to nije točno? Što ako prenesena informacija traje vječito i organizam do beskonačnosti proizvodi protein?
27.08.2021 | 22:46
m@xym kaže:
S obzirom da je ta mRNA termo-labilna, ona se na sobnoj temperaturi raspada (zbog lega se i mora distribuirati na temperaturama od -70°C tj. -20°C) pa se iz toga može logički zaključiti da će se mRNA u ljudskom tijelu raspasti nakon određenog vremena, pa ljudske stanice više neće proizvoditi "spike" protein.
Dakle, zna se da se protein neće proizvoditi neograničeno dugo, niti će ostati dugo u tijelu, jer ga imonuosni sustav uklanja iz njega.

Hvala i tebi na pojašnjenju, @m@xym!
  • Daddo
  • Posjetitelj
27.08.2021 | 22:47
Žabac, ajd nek ti ne bude teško, klikni na ovaj gore link koji sam ostavio Klobi o tome kako “radi” mRNA. Po toj tvojoj logici “beskonačne proizvodnje” imunološki sustav koji služi organizmu za obranu od patogena bi bio potpuno beskoristan, jer tijelo ne bi nego dok ne ostane bez energije proizvodilo jedna te ista antitijela za prvu bolest na koju naleti. I onda za svaku slijedeću isto tako. Gripa bi koju jednom pokupiš trajala doživotno.
27.08.2021 | 23:11
jura22 kaže:
A od kuda se zna?


Rekao imunolog Sladoljev.

Tako su rekli? A što ako to nije točno?


Manje-više, sve što znamo praktično o bilo čemu, "tako nam je rekao" onaj tko je to otkrio/napravio. Ako imaš dovoljno znanja i resursa, to možeš i sam provjeriti (ako ne želiš nekome drugome vjerovati na riječ).

Što ako prenesena informacija traje vječito i organizam do beskonačnosti proizvodi protein?


Onda se ni kocke leda ne bi otapale na sobnoj temperaturi, i ne bismo morali stalno koristiti ledomate.
A. ne bi postajo niti razlog za distribuciju i skladištenje cjepiva na tako niskim temperaturama.
  • Dijete
  • Posjetitelj
29.08.2021 | 07:06
Sry na off topicu, ali naslov mi upao u oci!

New Zealand police break up one-person anti-lockdown protest in Auckland
29.08.2021 | 08:36
I to je demokracija? Tako su nacisti postupali.
29.08.2021 | 09:35
I ja sam nasao neki link:
infodemija.org/

Kada “renomirani” strucnjaci proljevaju proljev onda nitko ne reagira jer idu niz dlaku sustavu, kada idu kontra, onda drvlje i kamenje po niima.
Đikiću nije prvi pura da se petlja tamo gdje mu nije mjesto.
Ispao je posran kada je “ocjenjivao” plagijat jedne disertacije i bio je u krivu.
  • Dijete
  • Posjetitelj
29.08.2021 | 11:25
  • Dijete
  • Posjetitelj
29.08.2021 | 11:27
jura22 kaže:
I to je demokracija? Tako su nacisti postupali.




Da, to jest demokracija, ali nije to poanta…

Poanta je u tome da ima kreketala i ovdje, ali ne bas mnogo… ogromna vecina postuje mjere koje su im “nametnuli” predstavnici izabrani glasanjem da vone narod nekoliko godina…


Uzivaj u svojem smradu…
  • Dijete
  • Posjetitelj
29.08.2021 | 11:32
jura22 kaže:
I ja sam nasao neki link:
infodemija.org/



Guardian vs.. Anonimni blog...

Vijest vs. ne znam sto je to..



Jesi li se i ti Jura ukljucio u elitni tim forenzicara infodemije?
29.08.2021 | 11:52
Da se @Dijete naljutio, to prvi puta u životu vidim.
Inače, naravno da je to demokracija.
Pa pričamo o Novom Zelandu.
Ako je demokracija kada sedam osoba glasa za nešto protiv čega je ostalih pet od njih 12 i pobjedila je volja većine, kaže se "to je demokracija".
Ovdje je većina države prihvatila takve mjere.
Tako da govora o nacizmu po meni ovdje nema.
EDIT:
Toliko sam pazio što ću napisati da opet ne zeznem stvar kao s jahtom, da se čovjek već odljutio.
@Dijete, palac za pogled na svijet.
Treba se roditi takav.
Svaka ti čast.
  • Dijete
  • Posjetitelj
29.08.2021 | 12:07
Kloba kaže:
Da se @Dijete naljutio, to prvi puta u životu vidim.


Naljutim se ja cesto, al se i odljutim brzo.

Prgav sam po prirodi i cesto bih napisao nesto u zutoj minuti ili rekao ljudima u lice. Al sam naucio s vremenom obuzdat se; jer to sto mislim/osjecam u tom trenutku nije ono sto ustvari mislim…

Brisali me tu, skroz po zasluzi, kad bih uvrijedio nekog ili napisao nesto iz ciste pakosti, oko za oko, zub za zub…

Koji put mi pobjegne, al trudim se ne…

Pogotovo ne reagiram na ovakve provokacije gdje Jura spominje naciste, jer znam da to pise samo zato da isprovocira i nekom povisi tlak… fakat ne znam zasto ga veseli kad nekom digne tlak…

Al eto, nadam se da bu si nazdravio kad shvati da me bas jako iznervirao..
29.08.2021 | 12:12
Imao sam ja i odgovor u kojemu je bilo da vidi nacizam svugdje.
Pa nastavio sa pitanjem zna li uopće razliku između komunizma (SSSR), tvrdog socijalizma (SFRJ nakon svađe sa Staljinom), socijalističke demokracije (Norveška je nabolji primjer), demokracije u svom najružnijem obliku (SAD), mješavine komunizma i "demokracije"? (Kina), te naposljetku nacizma (Treći Reich, Italija toga doba i koliko god neki to negirali = NDH 41-45).
Jer u puno postova samo blebne - nacizam.
Inače, nisam znao da su i tebe brisali i da si bio prgav.
Tada valjda nisam niti bio član ovoga foruma, ti si ipak jedan od founding fathera.
Sad si mi još više fora.
29.08.2021 | 12:14
@Dijete
Ne poštuju oni zato jer im paše, već zato jer je policijska palica sugdje "jednako duga i jednako boli".

Nadalje, slijepo se treba vjerovati lijevo-liberalnim novinama.The Guardian to je i to su britanske novine, jer valjada NZ nema svoje.
Anonimni blog koji je dao nakon svake note i izvor. Nisi ni pročitao.
Da li je Forbes dovoljno "zvučno" ime portala??
www.forbes.com/sites/petersuciu/2021/03/...ate/?sh=5498896aa8f6

I opet, kod tebe u NZ poštuješ volju naroda, a zašto ne poštuješ u RH. Tu je HDZ isto izabran voljom birača. Bandić isto tako, a sada i Tomašević.
Nije bitno tko si i što radiš, bitno je iz koje stranke dolaziš. Desničari su aut, ljevičari su in.

I na kraju, u smardu si živio ti i otišao si Bogu iza guzice. Uživaj u državi koju čak i na nekim kartama ne prikazuju, a jako dobro znaš što Australci misle o Novozelanđanima.
29.08.2021 | 12:17
@Dijete, gore sam malo dopisao pa pročitaj ponovo ako ti se da, i lijepo te molim provjeri mail.
29.08.2021 | 12:26
Čovjek nije govorio o smradu kao državi u kojoj svi živimo, nego o smradu kao stanju duha i uma.
No za to treba biti isto tako malo potkovaniji i shvatiti pisca što je htio reći.
Inače, Novi Zeland na mapi ne mogu pronaći samo glupi i neobrazovani Amerikanci.
U puno stvari to je država za primjer.
A što se svađe sa susjedima tiče, jako je malo istih koja podnosi svoje.
Čak i Austrijanci ne vole Njemce.
Znači li to da je Njemačka jadna...
Kako ide onaj stih u Tko to tamo peva?

Ciljam na
"Joj, joooj" pa nadalje...
"pling, plong, pling, plong"
Završava sa
"Za me sreće valjda nema, joooj, joooj..".
29.08.2021 | 12:36
Imaš pravo: "No za to treba biti isto tako malo potkovaniji i shvatiti pisca što je htio reći.".
Ni ti nisi shvatio ono vezano za NZ i kartu svijeta ali Dijete sigurno zna o čemu se radilo jer je to dignuto na državni nivo.
Naime na mnogim kartama svijeta NZ nije prikazan (Ikea recimo: nypost.com/2019/02/19/ikea-forgot-to-inc...ry-on-its-world-map/).

Nije ovo jedina karta, ima ih more: ilovenz.me/best-of-maps-without-new-zealand/
  • Daddo
  • Posjetitelj
29.08.2021 | 12:39
Dijete kaže:


Ovo je zanimljivo iz nekoliko razloga.

Onaj primarni je da unatoč i usprkos postojanju političkih protivnika vladajućih na NZ stanovništvu ne pada na pamet “građanski neposluh” u mjeri u kojoj bi isti naštetio društvu.

NZ ima stanovnika koliko i RH (ili tek neznatno manje), gustoća naseljenosti je 4 puta manja po km2 (17 na NZ, 73 u RH) a broj zaraženih je 100 puta manji nego u RH (3000 vs 300000). Na NZ je bilo dosad ukupno 26 smrti zbog/sa COV-19, u RH je ta brojka 8300. Mjere su stroge kad jesu. Daleko strože no u RH. Ali su i daleko učinkovitije i traju puno kraće i lokalnije se primjenjuju.

Da li je to dobar put? Njima funkcionira. U RH zbog meke granice s BiH i sustava koji nije u stanju takve mjere provesti - ne bi i neće funkcionirati.
29.08.2021 | 12:42
Moj duboki naklon.
Ako je tako.
Ispričavam se.
No, ja bih to pripisao neukosti zaspolenika IKEA-e koji su crtali mape, ili su možda crtali mape sa državama u kojima imaju dućane - tko će ga znati?
Kako bilo, ja zaista volim Hrvatsku - ali nemaš pojma koliko bih volio da usvojimo stvari kako ih uređuje Novi Zeland.
Za tu državu reći da je smrad je uvreda zdravoj pameti.
No, ajmo se složiti da se ne slažemo.
EDIT:
Umješao se @Daddo i dodao pametnu stavku pa bih se samo htio ispraviti.
Volio bih da usvojimo onoliko stvari koje možemo primjeniti na svoju državu onako kako ih na svoju primjenjuju u NZ.
Eto, da me se ne shvati krivo jer je @Daddo stvarno istaknuo bitnu razliku.
29.08.2021 | 13:03
@jura22 - dosta te ljudi doživljava ovako kako je Dijete to opisao. Moram priznati da i meni kao i tebi jako često pobjegne nečija rečenica u postu koja skroz mijenja bit istoga što je osoba napisala (zadnji primjer moja prepiska sa @kupusom oko jahte gdje uopće nisam shvatio da čovjek zna o čemu pričam i nastavio piliti po svom), ali ja - osim kada me netko zaista naživcira - u normalnoj prepisci ne želim nekome toliko dignuti tlak kako sam ga tada nehotice digao @kupusu.
I puno se puta zbog moje gluposti moram ispričavati.
Kako bi Dijete rekao, potpuno zasluženo.
A tebe molim da ovo sada pročitaš sa pažnjom, da shvatiš da niti on niti ja koji prenosim ovo sada ne mislim ništa maliciozno - nego nam nije jasno odakle ti zadovoljstvo iz čista mira nekoga provocirati?
Citat od Dijeteta:
"Pogotovo ne reagiram na ovakve provokacije gdje Jura spominje naciste, jer znam da to pise samo zato da isprovocira i nekom povisi tlak… fakat ne znam zasto ga veseli kad nekom digne tlak…"
Nemoj odgovarati na prvu jer nećeš uspjeti provariti što ti i on i ja želimo poručiti.
Razmisli o ovome što je čovjek napisao.
Mora proći neko vrijeme da promisliš zašto odaješ takav dojam nekim ljudima.
Ti sam najbolje znaš odgovor na to pitanje.
Kao i da li se želiš poboljšati u takvoj komunikaciji s ostalim članovima foruma ili ne.
Eto.
Nikakva zla namjera.
Čista sugestija od osobe koja ima sličan problem u preletavanju tuđih postova pogledom što rezultira kuršlusom u komunikaciji.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 minuta
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije
  • Kloba: Ma sve radi što se telemacha i EONA tiče. SONY nije radio, imao je problem kod njih. Sad je sve OK
  • drlovric: Kloba: I ja sam to dobio nedavno. Telemach Fiber Duo Premium nesto.... Kod mene sve radi odlicno.
  • Kloba: PS5, isprika...
  • Kloba: Prešao na Telemach EON TV. Uzeo Premium paket. Jako zadovoljan. I sada, hoću malo na PS%, kada ono, pao im server...
  • rusty: GRAVIS.DE je kapitulirao (od danas). Zatvaraju... :(
  • drlovric: Ja imam USA account za Apple jer bosanski niti ne postoji. Prodaju te iPhione a tjeraju te da odaberes drugu drzavu za nalog, i nikom nista.
  • drlovric: Zasto Turcin koji zivi ili radi u EU ili USA ne bi mogao placati Adobe pretplatu u svojoj zemlji? :)
  • drlovric: Ma sve je to siva zona i ljudi to koriste masovno. Ja sam godinama koristio indijski YT, nikada problema. Poceo sam placati bosanski samo raid glazbe. Jer ubijao me YT sa indijskim prijedlozima i artistima :) Sa $2.5 mi je pretplata skocila na 5 eura, al prezivio sam taj finacijski udarac :)
  • Zdravac: To nije uopće legalno. Za profesionalnu primjenu smatram da ipak treba kupiti i računati kao poslovni trošak.
  • t_burgund: Za tursku cijenu potrebno je koristiti VPN. Koliko je to legalno za profesionalnu upotrebu?
  • Zdravac: 6 eura (ako imaš account registriran u Turskoj)
  • Gjuroo: @Zdravac: 6 ili 60?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.43 Seconds

Provided by iJoomla SEO