Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


20.12.2020 | 17:49
www.hzjz.hr/wp-content/uploads/2020/09/B..._Umrli-_2019-1-2.pdf

www.dzs.hr/Hrv/Covid-19/stanovnistvo-umrli.html

Gore je izvješće za 2019 godinu, pa kad se usporedi s grafikonom dzs dobijemo neku potvrdu o broju umrlih kroz godinu. Kad dobijemo podatke za 2020 vjerojatno će se vidjet značajan pad od uobičajenih bolesti. Generalno mislim da ćemo i dalje biti u prosjeku, samo što će Covid iz nekog razloga biti na vrhu tablica
20.12.2020 | 19:39
smayoo kaže:
...
Zašto nitko ne daje objašnjenje kako to da je u bilo kojem promatranom periodu 2019. godine u Italiji umrlo VIŠE ljudi nego u tom istom periodu 2020. godine?...


Čekaj malo, između redova želiš reći da korona virus pozitivno djeluje na ostale bolesti i da osim što nekome satre respiratorni sustav, drugima koji su malo bolje imunosti (ili genetski bolje posloženi) očisti organizam od ostalih nametnika od kojih bi se moglo umrijeti?
20.12.2020 | 20:03
Ne želim reći ništa, nego želim čuti racionalno objašnjenje.
Smatram da je cijela stvar od samog početka medijski prenapuhana i da se (ne ulazim u motivaciju, niti sam pristalica teorija zavjere) među ljudima stvara psihoza i potencira psihologija linča. Sve što se oko nas događa me, po nekim elementima u društvu, strašno podsjeća na one mračne godine rata i ono najgore što je medijska manipulacija tada izvukla iz ljudi.
Ne kažem da bolest ne postoji, ne kažem da nekima nije kobna, ne kažem niti da zdravstveni sustav nije napregnut (s tim što, i sami liječnici i pripadnici CZ kod nas kažu da mi nemamo problem s nedostatkom prostora i opreme, nego s nedostatkom kadra, a to nije problem corone, nego je corona samo taj problem napokon razotkrila), ali kažem da se posvuda puno smrtnih slučajeva pripisuje coroni, a da bi se dogodili svejedno, u istoj ovoj godini, samo bi na smrtovnici pisala druga dijagnoza.
Osobno poznajem čovjeka koji je (i to ne ovih dana, nego prije dva mjeseca) došao u hitnu u Zadru s višestrukim prijelomom podlaktice i pustili su ga da čeka dok su vijećali smiju li mu izvesti hitnu operaciju prije nego im dođe rezultat corona testa. Tko je tu lud?

U razredu moje mlađe kćeri (4. osnovne) djetetu dođe na satu mučnina jer je nešto loše pojelo, ili previše slatkog, ili tko zna i otrči na WC povraćati, a pola roditelja odmah diže halabuku i linč kako ih je "zaraženo dijete" sad sve izložilo pogibelji.

I sad se tako prikladno izbezumljenoj bezumnoj masi, na brzinu testiran i s isforsiranim odobrenjem, praktički eksperimentalni genetički pripravak (jer Pfizerov pripravak zapravo nije klasično cjepivo, ništa slično do sad nije masovno primijenjeno ni u koju svrhu) pušta u primjenu na stotinama milijuna, pod nazivom "cjepivo". To je zapravo "Bože, pomozi" ili "držimo fige" (već prema tome tko u što vjeruje) akcija i tek ćemo za nekoliko godina vidjeti koje su posljedice, odnosno ima li ih.

S druge strane, rusko cjepivo, pripremljeno na klasičan način kako se cjepivo pripravlja, je "opasno jer nije dovoljno ispitano". Ma daj...

Svi smo taoci igre krupnog kapitala. Eto, to hoću reći.
20.12.2020 | 20:21
Posljedice će biti takve da će ljudi biti istraumatizirani. Razmišljam o tome da investiram u tvrtke koje se bave proizvodnjom antipsihotika.
Kakve poveznice ima domovinski rat(ako si na taj mislio) s ovime?
20.12.2020 | 20:44
Potpisujem Smayino razmišljanje, a da stvar, nama medicinskim laicima, bude zanimljivija, čuo sam razmišljanja na istoj liniji od ljudi u struci, od epidemiologinje i profesora na medicinskom fakultetu koje poznajem.

Parafraziram: "Oportunitetna zdravstvena šteta za sve ostale "odgođene" bolesnike je već sada veća od štete koju čini sam virus. Stvorena psihoza imat će nesagledive posljedice za društvo, za psihički labilne skupine, za djecu, a u konačnici možemo očekivati i pandemijski PTSP. Virus jest stvaran i za mnoge osjetljive skupine je smrtno opasan, ali mnogo toga tu je nejasno, nekonzistentno i ne vidim jasno čiji su sve interesi u pitanju, ali siguran sam da situacija nije čista. Ako se nešto od toga kaže javno, obično te razapnu, pa je onda bolje šutjeti."
20.12.2020 | 21:53
Ja mislim da će većina djece ovo dosta dobro podnijeti. Ovo dosta loše podnose ostali, odnosno određeni tip roditelja pri čemu neki postaju pretjerano neurotični, a neki idu čak u upitne krajnosti kojima uvlače i druge počevši od roditelja, pa nastavnika, ravnatelja, školskih lječnika itd. Ja se divim prosvjetarima koji u tim okolnostima uspjevaju sačuvat zdrav razum
20.12.2020 | 22:02
JOHN kaže:
Kakve poveznice ima domovinski rat(ako si na taj mislio) s ovime?


Nema rat kao takav, nego prepoznajem taj isti uzorak "navođene" medijske manipulacije i stvaranja atmosfere straha i psihoze, i, posljedično, psihologije "traženja krivaca" među ljudima. Atmosfere linča.

Nema neposrednih paralela. Tada se sjećam svog susjeda (u Zagrebu), Srbina čija su dva sina bili dragovoljci u Tigrovima, a kojem su neki birtijski domoljubi bušili gume na autu, govnom pisali po vratima od stana, i tako... Oni koji su dovoljno stari, sjetit će se sa samog početka rata generala JNA Blagoja Adžića. Moja supruga je išla u školu s curom kojoj su bacili bombu u dvorište jer su imali isto to prezime (naravno da nije bilo nikakve druge veze, a i da jest...)

Sada sam svjedočio ovim dvama primjerima koje sam naveo, ili recimo tome da curu koja je imala coronu (prije 2 mjeseca) ne puste ući u dućan (ovaj tu naš u susjedstvu), ni s maskom, ni ikako.

Od proljetos, ima tu, na početku ovog threada, "naših" jabučara koji su pisali o tome koga bi sve trebalo pozatvarati i što sve ne, iz kakvih imaginarnih razloga...

Dakle, sasvim drugačiji primjeri, ali manifestacija istog društvenog fenomena.
20.12.2020 | 22:07
smayoo kaže:

S druge strane, rusko cjepivo, pripremljeno na klasičan način kako se cjepivo pripravlja, je "opasno jer nije dovoljno ispitano". Ma daj...
Svi smo taoci igre krupnog kapitala. Eto, to hoću reći.


Ovo s Rusima mi je već puno puta prošlo kroz glavu. Sasvim sam siguran da su oni nekom pokvarili računicu.

S druge strane, moj prijatelj radi u kompaniji za kliničko ispitivanje lijekova i s njim sam o tome pričal. Kaže ovako: naša znanja o proteinima na razini molekule su tolika da je razvoj cjepiva samo stvar odluke i vremena. Prije 50 godina, ovo ne bi bilo moguće. Danas je stvar tehnike i odluke. A sad se izuzetno puno ljudi oko toga angažiralo, puno se love uložilo. Covid virus nije ništa posebno (njegove riječi), ne mijenja se kao AIDS pa se može razviti cjepivo. Osim toga, sad je izuzetno veliki broj zaraženih pa imaš priliku za ispitivanje na jako velikom broju ljudi što ti značajno olakšava posao. Recimo, cjepivo za ebolu je užasno teško napraviti, jer (srećom) virus nije stalno prisutan, a onaj tko ga popuši uglavnom umre u roku od tjedan dana pa nemaš na kome isprobati cjepivo. On je koristio i neke stručne izraze koje nisam popamtil, jer se u to ne razumijem, ali uglavnom Pfizer i Moderna su se odlučili na isti pristup, Rusi i Oxford na drugačiji. U konačnici bi svi trebali raditi dobro, uz poneku nuspojavu.
Jbg, za viagru su poznate nuspojave, pa ju ljudi gutaju, taman crkli, a od covida se krzma...
20.12.2020 | 22:17
dpasaric kaže:
Virus jest stvaran i za mnoge osjetljive skupine je smrtno opasan, ali mnogo toga tu je nejasno, nekonzistentno i ne vidim jasno čiji su sve interesi u pitanju, ali siguran sam da situacija nije čista.

Morate uzeti u obzir da smo mi danas tehnološki na razini da u roku od 5 minuta saznaš je li (pomahnitali) Trumpov sljedbenik ispucao dva redenika u shopping centru u Pittsburghu jer smatra da su izbori pokradeni. Na isti način, ako se bilo gdje na svijetu nešto dogodi, to se domah zna. Kako smo mi vrsta strvinara, nema bolje vijesti od loše vijesti. No, razvoj tehnologije ne slijedi obrazovanje o čemu smo već puno puta tu raspravljali.
Veliki Richard Feynman je sjajno opisao situaciju u kojoj smo danas zahvaljujući slobodnom protoku informacija kakav nije zabilježen u povijesti čovječanstva:
"The problem is not you being uneducated. The problem is that you are educated just enough to believe what you have been taught, and not educated enough to question anything from what you have been taught."
Dakle, mi dobivamo izuzetno raznih informacija od kojih su mnoge namjerno iskrivljene ili nepotpune ili izmišljene. One uđu u komunikacijski kanal i rade izuzetnu buku. I na koncu je teško razabrati što je istina, a što nije.
Slažem se Korlevićem koji je bio na Yammatu gost neki dan: mi svjedočimo socijalnom eksperimentu bez premca u povijesti nakon kojeg više ništa neće biti isto.
20.12.2020 | 22:17
Ja i dalje ne vidim vezu. Zabrijao si!
Ono je bilo riječ o ubijenima, zaklanima i silovanima, a ovdje je riječ o bolesti i brojevima(koliko god grubo zvučalo) koji bar kod nas ne pokazuju alarmantne podatke. Za sada je situacija takva da smo u prosjeku umrlih, te se nadam da će tako i ostati. Kroz ne tako daleku povijest smo imali peak-ova na koje nitko nije ni trepnuo. Problem će biti, nakon što izađemo iz mekog/srednjeg/tvrdog lockdowna ili čega već, kako objasniti gdje su nestale ostale bolesti i kako sanirati štetu. Mene je uvijek više strah ljudi nego samog virusa i bolesti. Mislim da je u redu kada čovjek ima određenu dozu straha, u protivnom također stvari mogu krenuti u potpuno krivom smjeru.
20.12.2020 | 22:25
Mene samo zanima tko bu se cijepio i kako ćemo postići tu potrebnu procijepljenost, ako se dobar dio ljudi boji virusa i cijepiva?
Odnosno, kako sada stvari vratiti u normalu?
  • Air
  • Korisnik
  • 64
20.12.2020 | 22:36
Mislim da se zanemaruje / stavlja pod tepih evidentirana činjenica kako niti preboljavanje korone ne štiti (EDIT...) od ponovnog oboljenja te da pogotovo cijepljene (kako su mnogi stručnjaci predvidjeli) neće štititi dovoljno da se suzbije pandemija kako se mnogi nadaju.

Ali čemu propustiti priliku da farmaceuti zarade kstremno bogatstvo.

EDIT: kada naveo da ne štiti - mislio sam: ne štiti kod svakog.
21.12.2020 | 01:26
smayoo kaže:
Naprotiv, ja sam čuo da odmah nakon cijepljenja dobiješ nezadrživu želju registrirati svoju kopiju Windowsa.

Zaozbiljno, člana obitelji ne možeš zaštititi tako da se TI cijepiš. Mora se ON-A cijepiti. Cijepljenjem osiguravaš imunitet za sebe, ali viruse i dalje možeš prenositi na druge.


smayo, to je ocito i mislio sam da ne treba naglasavati...shvatio sam da se pitanje odnosi na clanove foruma . ... cijepimo se redovno i protiv gripe, no ove godine nismo uspjeli..

dozivljavam ga kao i svako cjepivo... nesto su smuckali i ubrizgaju ti ga... nit znam sta je u njemu, nit znam sta je u bilo kojoj drugoj tableti/cjepivu... nisam te struke, kao ni vecina koja trenutno pametuje i sve zna o cjepivima, razvoju te o epidemiologiji...

isto tako nisam za prisilno cjepljenje jer virus nije opce smrtonosan pa nema potrebe za tim... nek se cjepi tko hoce i zeli... ali isto tako nek oni koji ne zele postuju moju odluku, a ne da me ismijavaju i vrijedjaju (nitko na jabucnjaku, nego na nekim drugim online raspravama)...

misljenja sam da se nece postici potrebna procjepljenost, ali da ce i djelomicna procjepljenost bar donijeti olaksanje zdravstvenom sustavu te bar nekakvo olaksanje mjera.. mada ovaj novi soj iz Engleske djeluje na prvu zabrinjavajuce... a kog brine sto procjepljenost nije dovoljna, moze se pridruziti ekipi koja se cijepi
21.12.2020 | 09:44
Cjepivo od gripe je testirano godinama i zna se točno kome je kontraindicirano i kako pomoći nekom tko dobije teški oblik nuspojava.
Pfizerov pripravak uopće nije cjepivo u klasičnom smislu i nije točno da je tu sve poznato. To je masovni eksperiment.
21.12.2020 | 09:57
jednom je i to cjepivo bilo novo i neprovjereno ... a i svake godine ga malo promjene i prilagode.. isto ljudi bas i ne znaju kako oni to zamute...


eto ja se zrtvujem za ostale... ako prezivim dogodine, mogu i drugi na cjepljenje
21.12.2020 | 11:31
marioart kaže:
jednom je i to cjepivo bilo novo i neprovjereno ...


Nije. Nikad nijedno cjepivo nije bilo stavljeno u široku uporabu nakon manje od godinu dana testiranja.

a i svake godine ga malo promjene i prilagode.. isto ljudi bas i ne znaju kako oni to zamute...


Ne slažem se. Nije to pivo.

eto ja se zrtvujem za ostale... ako prezivim dogodine, mogu i drugi na cjepljenje


Pa naravno, tko ti brani.
21.12.2020 | 11:33
Ja sam se predbilježio. Ako crknem, cjepivo nije dobro.
21.12.2020 | 11:49
Kaj, napuštaš MacOS i prelaziš na Windowse?
21.12.2020 | 12:07
Nedaj Bože većeg zla...
21.12.2020 | 13:47
Puj puj puj!
21.12.2020 | 14:08
smayoo kaže:
marioart kaže:
jednom je i to cjepivo bilo novo i neprovjereno ...

Nije. Nikad nijedno cjepivo nije bilo stavljeno u široku uporabu nakon manje od godinu dana testiranja.


Smayoo, preskačeš činjenicu da si sad imao IZUZETNO veliki broj zaraženih na kojima se može testirati. Govorimo o stotinama tisuća ljudi....
A i tehnika je napredovala. Od svih ljudi, ti bi to trebao znati i cijeniti. Kako električni auti napreduju, tako i druge grane napreduju.

Evo ti najbedastiji primjer: da si prije 30 godina imao ovu masu podataka koju imaš danas, a imao si ONE kompjutere (govorimo o Apple II, XT PC-iji se tek pojavljuju u rade na vrtoglavih 10 Mhz) koliko bi ti trebalo da to sve obradiš i sazvačeš?
U Drugom svjetskom ratu je Enigma bila defacto neprobojna (da se Čvabi nisu uvijek na kraju poruke pozdravljali sa Zieg Heil vraga bi Thuringov stroj probil šifru u 24 sata), danas ju običan mobitel probije za pol sekunde...
21.12.2020 | 14:42
www.rtl.hr/vijesti-hr/novosti/hrvatska/3...se-tisuca-oboljelih/

Pokazalo se da je kovid opasniji i lakše se širi, ali kada čitaš ovu vijesti ne možeš vidjeti nikakvu suštinsku razliku u odnosu na situaciju danas. Meni je ovo zanimljivo iz nekakave, pazi sad, brending perspektive! Jer čini se da niti jedna bolest, pa i daleko gore, nisu imale ovakvu "reklamu" i psihozu oko svega.
21.12.2020 | 19:32
Djuro genijalac kaže:
smayoo kaže:
marioart kaže:
jednom je i to cjepivo bilo novo i neprovjereno ...

Nije. Nikad nijedno cjepivo nije bilo stavljeno u široku uporabu nakon manje od godinu dana testiranja.


Smayoo, preskačeš činjenicu da si sad imao IZUZETNO veliki broj zaraženih na kojima se može testirati. Govorimo o stotinama tisuća ljudi....
A i tehnika je napredovala. Od svih ljudi, ti bi to trebao znati i cijeniti. Kako električni auti napreduju, tako i druge grane napreduju.


Reci ti meni, da ti sad npr. Ford ponudi - gle imamo sasvim novi koncept cestovnog osobnog vozila sa skijama, mlaznim motorom i autopilotom, kojim ćeš stići od Zagreba do Rijeke za samo 15 minuta, sasvim pouzdano i sigurno, po cijeni od samo litre benzina, i to sve možemo zato što znamo drama puno o cestovnom prometu i tehnika je strašno napredovala. Sve smo testirali sa preko nekoliko vozača, na 300 km autoceste u Njemačkoj i imamo potvrdu od ADAC-a da je sve super.

Bi li ti to vozio? Ono - država plaća...
21.12.2020 | 19:37
Prije 15 godina su svim silama po osnovnim školama gurali roditeljima da cijepe svoju žensku djecu u pubertetu cjepivom protiv HPV. Zašto samo žensku djecu, kad su muškarci zapravo prijenosnici? Još bolje pitanje - zašto su to gurali u npr. Hrvatskoj, Mađarskoj i Rumunjskoj, a u npr. Švedskoj i Danskoj ga uopće nisu nudili? Ima li to možda veze s tim što su nakon 7-8 godina utvrdili da postotak steriliteta izazvan tim cjepivom ipak nije tako zanemariv kao što su mislili? Ako su mislili. Možda i nisu bili tako sigurni pa su radije gurali cjepivo u zemljama gdje im je jeftinije plaćati odštetu, ha?

Da se razumijemo, nisam antivaxer, samo smatram da se sustav pravne države nije pokazao kao dovoljno vjerodostojan i da je legitimno sumnjati u motivaciju velikih korporacija i struktura vlasti koje one financiraju.
21.12.2020 | 20:35
smayoo kaže:
Možda i nisu bili tako sigurni pa su radije gurali cjepivo u zemljama gdje im je jeftinije plaćati odštetu, ha?

Ok, razumijem skepsu, ali sad si zapravo sam sebe pobil s ovim. Jer smo mi u istom valu s Njemačkom, Francuskom, Nizozemskom.... da sad ne nabrajam sve članice EU. Jedino ako mi ne želiš reći da misliš da Pfizer tj. ne znam tko, farmaceutski lobi?, drži cijelu EU za jaja?

Ali, ajde da okrenem stvar. Zamislimo situaciju u kojoj je covid smrtonosan i dosad je pokosio par desetaka milijuna ljudi. Ono, odvratna situacija; u svakoj uIici je bar jedan stambeni objekt ostao bez svojih vlasnika/stanara. I dolazi cijepivo. Bi li onda prigovarao na brzini uvođenja cijepiva i sumnjao u proceduru ili se cijepio?
21.12.2020 | 20:41
Nego, jeste li ulovi ovu vijest od neki dan? Da su procurile cijene cjepiva. Navodno, jedino Astra Zeneca je odlučila ne zarađivati na istom pa je njihova cijena zanemariva u odnosu na konkurente:

Cijene cjepiva:

• Oxford/AstraZeneca: €1.78
• Johnson & Johnson, $8.50
• Sanofi/GSK: €7.56
• BioNTech/Pfizer: €12
• CureVac: €10
• Moderna: $18
21.12.2020 | 21:12
Djuro genijalac kaže:
smayoo kaže:
Možda i nisu bili tako sigurni pa su radije gurali cjepivo u zemljama gdje im je jeftinije plaćati odštetu, ha?

Ok, razumijem skepsu, ali sad si zapravo sam sebe pobil s ovim. Jer smo mi u istom valu s Njemačkom, Francuskom, Nizozemskom.... da sad ne nabrajam sve članice EU. Jedino ako mi ne želiš reći da misliš da Pfizer tj. ne znam tko, farmaceutski lobi?, drži cijelu EU za jaja?


Zar ne drži? Želiš reći da je sve OK i regularno? Cjepivo je odobreno u roku 3,5 puta kraćem od ikojeg prije, ikad. Rak pankreasa je poznat i dokumentiran već više od 25 godina. Godišnje umire cca 20% pacijenata u odnosu na one kojima je zapisano da su umrli od Corone. Bolest je smrtonosna u ogromnom postotku oboljelih (preko 85% čini mi se). Samo u USA godišnje umire cca 50.000 ljudi od raka pankreasa. Eksperimentalni lijek je eksperimentalni i u fazi kliničkih testova već godinama (najmanje 3). WTF? Zašto on nije poguran na express track?

Da nije možda zato što eksperimentalne lijekove osiguravajuća društva (u Americi) ne pokrivaju, a dovoljan je broj očajnih ljudi koji su spremni staviti kuću i svoju mirovinu na bubanj da pokušaju spasiti život voljene osobe?

Zašto je corona "cjepivo" (genetički pripravak, bolje reći) ekspresnim kolosijekom došlo do odobrenja? Možda zato što ga osiguravajuća društva neće plaćati, nego vlade, iz javnih budžeta?

Lastane, je li sve u redu sa mnom? Smijem li propitivati motive onih koji su dokazani manipulatori i muljatori? Ili je već netko pripremio drvo za vješanje?

Ali, ajde da okrenem stvar. Zamislimo situaciju u kojoj je covid smrtonosan i dosad je pokosio par desetaka milijuna ljudi. Ono, odvratna situacija; u svakoj uIici je bar jedan stambeni objekt ostao bez svojih vlasnika/stanara. I dolazi cijepivo. Bi li onda prigovarao na brzini uvođenja cijepiva i sumnjao u proceduru ili se cijepio?


U takvoj situaciji imali bismo kompletan raspad društvenog i ekonomskog sustava pa cjepivo ne bi tko imao ni platiti.

Ali eto, hipotetski - da, sumnjao bih, dapače, još i više. Da li bi se svejedno cijepio? Ne znam. Ovisilo bi o okolnostima, pretpostavljam. Ako bi zaista deseci tisuća ljudi u mojoj neposrednoj okolini već bili mrtvi, a ja još uvijek ne bih bio bolestan, razmislio bih o tome je li moguće da uz tolike mrtve oko sebe nisam nigdje bio izložen tako smrtonosnom virusu da se i sam razbolim. Pa bih odvagao je li moguće da sam među onima koji imaju prirodan (odnosno dovoljno jak) imunitet i vrijedi li riskirati uzimanjem neprovjerenog preparata.

Ponavljam, Pfizerov genetički pripravak nije cjepivo u klasičnom smislu imunizacije. To je nešto što se još nikad do sad nije masovno primjenjivalo u medicini, niti je do sad odobreno.
21.12.2020 | 21:33
Ja ću se rado cijepiti, kao što to činim i protiv gripe, ali sigurno ne odmah. Ne vjerujem cijelom tom sustavu i vjerodostojnosti provjera koje su mogli učiniti u toliko kratkom roku. Što bi mi iz IT svijeta rekli "moguće da je još malo bugovito".

Mislim da je to sve vrlo ishitreno smandrljano, nedovoljno testirano, a ja za sada nisam neka rizična skupina. Eto, neka prođe barem godinu dana, pa onda može. Neka se prvo pobrinu za liječnike, penziće i ostale rizične.
21.12.2020 | 21:33
Molim te, objasni mi izraz genetički pripravak?

Ponavljam, ja nisam nikako stručnjak u ovoj tematici. I znam za onu staru: little bit of knowledge can be very dangerous.
Ponavljam, moj odličan prijatelj se bavi kliničkim ispitivanjem lijekova. I on je rekao da nema apsolutno nikakvih ograda oko svega i bude se cijepio. Ponavljam, govorio je o dva različita pristupa izradi cijepiva pri čemu su Pfizer i Moderna koristili isti pristup, Rusi i Oxford drugačiji. Laički (fah idiotski) sam si to pojasnio jedno ima prednji, a drugo je stražnji pogon.

Kod karcinoma, koliko razumijem stvari (i opet, ne pretendiram da znam o tome bilo što) se ne radi o virusu, nego o mutaciji na razini stanice koja se događa spontano? Ono, veća-manja, pa kako padne grah...? O tome je i Đikić govorio, da lijek za karcinom nikad neće biti na razini aspirina (namjerno banaliziram), nego da će se uvijek raditi inteligentni lijekovi za svaki slučaj posebno i zato je to i tako skupo i zato je to i teško proizvesti unaprijed.

Da je cijeli svijet kupleraj, sigurno. Da se jedan krug ljudi izuzetno sad bogati, kao i sa svakom krizom, to uopće nije sporno. Ali ponavljam, sad si imao i još uvijek imaš izuzetno veliku bazu slučajeva na kojima su odrađena klinička testiranja. Pa ako od karcinoma gušterače umre godišnje 50.000 ljudi, uz smrtnost od 85 posto, ispada da ih je obolilo 58823. Ako se umire u roku od tri godine (ne znam, lupam) onda odjednom imaš bazu bolesnika od cca 180.000 ljudi.
Sad ih imaš u milijunskim iznosima. Nekoliko redova veličine više. Više podataka. Ako znaš što tražiš i što te zanima, imaš pokriveno i dokumentirano više slučajeva.
Evo ne znam, samo velim da se ovako ubrzano uvođenje lijeka, cjepiva, pripravka, kako ga ti zoveš, da logično objasniti.
No, da se svojevremeno pljuvalo po ruskom cjepivu samo da se ubije konkurencija, to sam isto uvjeren 100 posto.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
21.12.2020 | 21:37
smayoo kaže:
Lastane, je li sve u redu sa mnom? Smijem li propitivati motive onih koji su dokazani manipulatori i muljatori?


To je ono što pokušavam potencirati: mnogi ljudi su institucionalizirani i indoktrinirani - nisu više sposobni trezveno misliti svojom glavom - prepuštaju taj proces drugima i misle da je to OK ili imaju neke usvojene stereotipe tipa: oni znaju najbolje to je njihova struka iako su ih do sada mnogo puta prevarili, izigrali ili iskoristili..

To je problem iznad problema o Covidu ili bilo kojeg drugog problema jer je jedan od uvijeta da se riješe ti problemi.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 7 minuta
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

accom, Riba, rticic, temeljnik, zoranowsky, Anonimci (677)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.43 Seconds

Provided by iJoomla SEO