Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


24.06.2020 | 00:21
Djuro genijalac kaže:
T

A da je sad lako pametovati, je. I da pametuju svi, pametuju, ali ne slažem se s tim da se sad njega razapinje. Razapinju ga svi oni koji bi htjeli biti kao on. Jer treba biti prvi na svijetu u bilo čemu, pa i u pljuvanju u dalj...


Ja sam se malo zezao s tim trojanskim. Normalno da je Nole htio sve najbolje. Inače ga jako cijenim kao sportaša i čovjeka...inače stari mu je Crnogorac, a majka Hrvatica iz okolice Vinkovaca.

Kad gledamo na reklamu, ona je sigurno postignuta,čak i negativna može koristiti, ako je netko čita, a nikad nije čuo za Zadar
24.06.2020 | 00:39
Slušao sam danas nekog "stručnjaka" kako glumi generala poslije bitke. Srati sada po Novaku Đokoviću kao incijatoru i organizatoru više je nego neukusno. Andy Murray je rekao sve o tome. Najlakše je donositi neprovedive mjere i poslije reći "mi smo rekli, a oni nisu slušali". Ili ćemo se pozatvarati od kuće i čekati da umremo od gladi, ili ćemo donijeti mjere koje štite rizične skupine, individualno ih provoditi (tko je blizak s rizičnim osobama, vodit će sam za sebe računa da se ne kreće u po velikim skupovima i izbjegava gužve) i - nastaviti živjeti dalje.
24.06.2020 | 01:48
Shit happens. Dao Bog da sve ostane na cinizmu i sarkazmu i da se ova manifestacija što prije ponovo održi u najboljem ozračju.

Iako... Zagolicalo me jedno pitanje.... Navodno su Nole i Jelena pozitivni, a dijete je ok. Sad, da je kojim slučajem dijete zakurilo na 41,8°C i da postoji cjepivo protiv covida... Bi li Nole (ili oba roditelja) pristao da se dijete cijepi?

No, u cijelom tom kontekstu najviše me pogodila Premijerova pljuvačka u lice cjelokupnom hrvatskom narodu. De zamisli što bi se dogodilo običnom pučaninu da se našao u istoj situaciji. Jel bi se njega pitalo oće ići u samoizolaciju ili ne? I don't think so.
Al dobro... To čak nije stvar "novog normalnog". Tak je vazda bilo.
24.06.2020 | 02:07
jura22 kaže:

Ako je toliko unosno sto nije u Srbiji to napravio vec turi neko bratstvo i jedinstvo.
Nasi bedaci otvorili granice za drzave u kojima korona opasno raste.


A ti baš voliš lupati napamet?
Informacije radi (iako ti ona vjerojatno nije bitna jer imaš svoj stav i mišljenje) je da se Adria Tour trebao igrati u tri etape ili djela, kako ti drago. Prvi dio je odigran u Beogradu, drugi je trebao biti odigran u Zadru i treći jednim djelom u Banja Luci, a jednim djelom u Sarajevu.
24.06.2020 | 07:12
jura22 kaže:

Ako je toliko unosno sto nije u Srbiji to napravio vec turi neko bratstvo i jedinstvo.
Nasi bedaci otvorili granice za drzave u kojima korona opasno raste.


Trolas ili si stvarno ozbiljan?

Hrvatska koja decenijama drzavni budzet kroji prema parama "koje cemo akobogda zaraditi ljetos od turizma" treba da se zatvori ko Sjeverna Koreja?
24.06.2020 | 08:59
Zatvoriti granice ali samo prema istoku dok se epidemija ne stisa.
24.06.2020 | 09:35
Djuro genijalac kaže:

Svjetski #1 izrazi želju, namjeru i volju da organizira nešto kod nas. Evo, sad pitam sve tu, tko bi ga odbio? I on onda ode nekud dalje, recimo u Katar ili nekud gdje ga dobro plate i tamo realizira svoju želju i napravi im reklamu. I onda bi krenulo drvlje i kamenje po onom nesretniku koji ga je kod nas otkantal.
Ovo kaj se išlo delat je moglo završiti samo na dva načina: ili kao totalni uspjeh i super reklama iz koje smo izašli kao velike face ili kao nezgoda kako se i dogodilo. Sredine nema
tj. nije je moglo biti...

A da je sad lako pametovati, je. I da pametuju svi, pametuju, ali ne slažem se s tim da se sad njega razapinje. Razapinju ga svi oni koji bi htjeli biti kao on. Jer treba biti prvi na svijetu u bilo čemu, pa i u pljuvanju u dalj...


Točno to, jer pošto znamo da nam je zadnja slamka spasa sezona i da zbog nje (i predstojećih izbora) pokušavamo prikazati što manji broj zaraženih na sve moguće načine.

Ali da je sve ispalo OK, ti seratori koji sad seru imali bi samo riječi hvale za taj turnir. Uglavnom, radi toga i puno drugih stvari ja sebi namećem autocenzuru otvaranja sve više

portala, jer stvarno nema smisla čitati debile i ne moram znati baš svačije mišljenje o svemu.
24.06.2020 | 13:08
Bertone kaže:
jura22 kaže:

Ako je toliko unosno sto nije u Srbiji to napravio vec turi neko bratstvo i jedinstvo.
Nasi bedaci otvorili granice za drzave u kojima korona opasno raste.


A ti baš voliš lupati napamet?
Informacije radi (iako ti ona vjerojatno nije bitna jer imaš svoj stav i mišljenje) je da se Adria Tour trebao igrati u tri etape ili djela, kako ti drago. Prvi dio je odigran u Beogradu, drugi je trebao biti odigran u Zadru i treći jednim djelom u Banja Luci, a jednim djelom u Sarajevu.


Hvala Bertone, prišparal si mi trud da moram odgovarati...
24.06.2020 | 13:11
Gjuroo kaže:
No, u cijelom tom kontekstu najviše me pogodila Premijerova pljuvačka u lice cjelokupnom hrvatskom narodu. De zamisli što bi se dogodilo običnom pučaninu da se našao u istoj situaciji. Jel bi se njega pitalo oće ići u samoizolaciju ili ne? I don't think so.
Al dobro... To čak nije stvar "novog normalnog". Tak je vazda bilo.


Iskreno, moram priznati da me čudi da te to čudi...
Quod licet Iovi, non licet bovi...
24.06.2020 | 14:34
Djuro genijalac kaže:
Gjuroo kaže:
No, u cijelom tom kontekstu najviše me pogodila Premijerova pljuvačka u lice cjelokupnom hrvatskom narodu. De zamisli što bi se dogodilo običnom pučaninu da se našao u istoj situaciji. Jel bi se njega pitalo oće ići u samoizolaciju ili ne? I don't think so.
Al dobro... To čak nije stvar "novog normalnog". Tak je vazda bilo.


Iskreno, moram priznati da me čudi da te to čudi...
Quod licet Iovi, non licet bovi...


Ma ne čudi me. al me pogađa. ARGH!
24.06.2020 | 15:21
Pa gledajte na to pozitivno ... ako je premijer zaražen, ima taman 10-ak dana da zarazi vjerne pratioce i simpatizere (od kojih je dobar dio starije životne dobi) pa je lako moguće da si je sam smanjio biračku bazu kad za četiri godine dođu novi izbori
  • Air
  • Korisnik
  • 63
24.06.2020 | 16:14
Sumnjam. To ti u HR raste ko korov

Ako ga nepravilno ukloniš biti će ga još više.
25.06.2020 | 16:46
Bojim se da je sad sve otišlo u smjeru drž' gaće. Danas 95 novih, a vjerujem da ih ima, kao i uvijek, koji se nisu javili... Naš je brod bez kormilara, dolaze brzaci i sad je sve dalje stvar inercije...
26.06.2020 | 03:37
Djuro genijalac kaže:
Bojim se da je sad sve otišlo u smjeru drž' gaće. Danas 95 novih, a vjerujem da ih ima, kao i uvijek, koji se nisu javili... Naš je brod bez kormilara, dolaze brzaci i sad je sve dalje stvar inercije...


Men' se čini da je ovo vrijeme kad smo svi zaraženi, a nitko nema simptome.
29.06.2020 | 00:44
Gjuroo kaže:

Iako... Zagolicalo me jedno pitanje.... Navodno su Nole i Jelena pozitivni, a dijete je ok. Sad, da je kojim slučajem dijete zakurilo na 41,8°C i da postoji cjepivo protiv covida... Bi li Nole (ili oba roditelja) pristao da se dijete cijepi?


Kad je netko već zaražen, cjepivo i tako ne pomaže, čak i da ga imamo, tako da je pitanje "malkice" besmisleno.

Pljuvanje po Đokoviću, sada kada je sve gotovo, je svakako besmisleno i trenutno ne služi ničemu osim možda podizanju "tiraže" odnosno čitanosti portala, ali dio odgovornosti svakako snose organizatori, s obzirom da se, po svemu sudeći, nisu pridržavali preporučenih mjera (razmak u publici, bliski kontakt sudionika i publike), ali ipak, najveća odgovornost je na vlastima koje su dozvolile organizaciju natjecanja bez inzistiranja na obaveznom testiranja svih sudionika.
01.09.2020 | 23:53
Evo, slušam od supruge o "mjerama" koje su "stručnjaci" ministra Fuchsa smislili...

Uglavnom, niz neprovedivih i besmislenih uputa kojima je jedina svrha da sa sebe skinu odgovornost i prebace je na ravnatelje i nastavnike po školama. Pa, između ostalog, izdvajam ono što su meni, kao rezultat toga, osobite gluposti u školama tu oko nas:

1. izborna nastava održavat će se online. Tako i izborna nastava informatike za djecu prvog razreda osnovne škole

2. djeca se moraju držati "u mjehuriću" (kakav kretenski izraz...) - paralelni razredi se ne smiju međusobno miješati (pričamo o mlađim razredima osnovne škole - da mi je vidjeti tko to može postići kad se sretnu pred ulazom u školu)

3. djeca u produženom boravku će biti svaka u svom razredu (netko je zamislio da djeca u produženom boravku sjede 4-5 sati u klupama i ne izlaze van), što je trenutno npr. u Rijeci izazvalo potražnju za 30 dodatnih nastavnika za rad u produženom boravku (iako nije baš jasno tko će ih i odakle platiti)

4. (u gimnaziji) je zabranjeno zadržavanje na hodnicima, a u WCu ne smije biti više od dvije osobe istovremeno, a ostali koji moraju u WC imaju čekati u redu na hodniku, na kojem je zabranjeno zadržavanje
02.09.2020 | 01:16
Dok ne postoje grube financijske sankcije (a kako uopće dokazati kršenje?), ionako se toga nitko neće držati nakon par dana. Što će uzeti za dokaz? Netko će te fotkati bez maske i onda cinkati?

Jučer sam bio s klincem u bolnici (neke vježbe za kičmu, ništa strašno) i gotovo cijelo osoblje je imalo spuštene maske ili su ih držali ispod nosa dok baš nisu došli u neposrednu blizinu pacijenta, a neki ni tada. Dakle, sve to se pretvara u bullshit.

Ja sam sve više za švedski model, a kako stvari stoje mi ga sada i živimo, samo što Stožer ne želi prihvatiti odgovornost za taj put, pa onda izmišljaju čudesa. I ok su mnoge mjere, ali ovo kada počnu s akrobacijama s klincima, to baš nema smisla.
02.09.2020 | 08:09
Glavno da nam u telefon ugurali koronu.
02.09.2020 | 08:18
smayoo kaže:
Evo, slušam od supruge o "mjerama" koje su "stručnjaci" ministra Fuchsa smislili...

4. (u gimnaziji) je zabranjeno zadržavanje na hodnicima, a u WCu ne smije biti više od dvije osobe istovremeno, a ostali koji moraju u WC imaju čekati u redu na hodniku, na kojem je zabranjeno zadržavanje


A kako će pušiti kad u wc ne smiju ući više od njih dvoje?

U moje vrijeme to je bio primarni razlog boravka u wc-u . Čudna neka vremena..
02.09.2020 | 10:19
Ali to je bilo u doba mraka i jednoumlja kad maloljetnicima nije bio zabranjen ni alkohol, ni cigarete. Danas im je to zabranjeno, ali zato bez frke smiju konzumirati neusporedivo veće otrove (kao one "energetske napitke" na primjer).

Inače, kaže mi kći da je to s dvije osobe u WCu i čekanju na hodniku na kojem nema zadržavanja - još super, jer u "onoj drugoj" gimnaziji su uveli raspored kad koji razred smije ići na WC.

Sve bolje od boljeg... trijumf idiotizma...
02.09.2020 | 10:31
Da, a neki dan vidim klince vani, cigareta (mislim da se radilo o cigareti) ide u krug od usta do usta...
Toliko o mjerama prije i poslije nastave.
02.09.2020 | 11:06
Šta cigareta... Misliš da su se prestali hvatati u škuribandi zato što je corona?
02.09.2020 | 11:14
zoranowsky kaže:
Da, a neki dan vidim klince vani, cigareta (mislim da se radilo o cigareti) ide u krug od usta do usta...
Toliko o mjerama prije i poslije nastave.


Nije se radilo o cigareti ako je islo u krug
02.09.2020 | 13:03
stefanjos kaže:
zoranowsky kaže:
Da, a neki dan vidim klince vani, cigareta (mislim da se radilo o cigareti) ide u krug od usta do usta...
Toliko o mjerama prije i poslije nastave.


Nije se radilo o cigareti ako je islo u krug


Yep, "vesela" cigareta
02.09.2020 | 16:27
zoranowsky kaže:
Da, a neki dan vidim klince vani, cigareta (mislim da se radilo o cigareti) ide u krug od usta do usta...
Toliko o mjerama prije i poslije nastave.


Da cigareta...

I tebi se može prodati cigla?
02.09.2020 | 16:29
smayoo kaže:
Ali to je bilo u doba mraka i jednoumlja kad maloljetnicima nije bio zabranjen ni alkohol, ni cigarete. Danas im je to zabranjeno, ali zato bez frke smiju konzumirati neusporedivo veće otrove (kao one "energetske napitke" na primjer).

Inače, kaže mi kći da je to s dvije osobe u WCu i čekanju na hodniku na kojem nema zadržavanja - još super, jer u "onoj drugoj" gimnaziji su uveli raspored kad koji razred smije ići na WC.

Sve bolje od boljeg... trijumf idiotizma...


A ipak nije bio "mrak i jednoumlje", već prve godine RH.

Zapravo, sorry ipak je bio, samo demokratski "mrak i jednoumlje"
02.09.2020 | 17:42
A vi ste uvjereni da demokracija postoji?
03.09.2020 | 00:07
Postoji, naravno. To što nije onakva kakvom je idealno zamišljena, druga je stvar.
03.09.2020 | 00:07
dario15 kaže:


Da cigareta...

I tebi se može prodati cigla?


A gle, znam kak smrdi cigareta, i znam kak miriši vesela, ali nisam išao šnjofati... Uostalom, nije poanta u tome.
12.09.2020 | 09:56
Da i ovu temu malo updateamo.
Ne znam jeste li primjetili kako je najnormalnije postalo da proizvođači sportske odjeće i obuće, pa čak i skupi brendovi - proizvode i debelo naplaćuju maske i vizire?
Evo samo jedan primjer, do sada sam se uvijek pitao gdje to Amerikanci kupuju svoje maske koje izgledaju drugačije od naših. Odgovor sam našao - na stranici adidasa!?

s-l400.jpg


A danas okrenem 24sata i naletim na članak da Louis Vuitton prodaje vizir za - 6000 kuna...
Kao: "Vizir na sebi ima prepoznatljiv monogram Louis Vuittona te kožne i zlatne detalje. Sastoji se od elastične trake s monogramom koja se stavlja oko glave i od štita, a obrub štita također je u zaštitnom monogramu"

8bdd1d2c-6041-40f5-a3ec-527f4c506dc4.jpg


Pa nemreš vjerovat u šta se ovo društvo pretvara...

Ali čim se takve tvrtke okreću proizvodnji toga, znači da će ovo COVID sranje potrajati, prema nekima i do dvije godine. Znači još godinu i pol...
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 11 sati, 59 minuta
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]
  • drlovric: Sitno se broji :)
  • JOHN: Sretan i blagoslovljen Uskrs!
  • Borostef: Sretan Uskrs :)
  • Miro Spiro: sretan Uskrs
  • Beli: Sretan Uskrs svima :)
  • Gjuroo: Sretan Uskrs!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.33 Seconds

Provided by iJoomla SEO