Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19

23.06.2020 | 22:21
Djuro genijalac kaže:
T

A da je sad lako pametovati, je. I da pametuju svi, pametuju, ali ne slažem se s tim da se sad njega razapinje. Razapinju ga svi oni koji bi htjeli biti kao on. Jer treba biti prvi na svijetu u bilo čemu, pa i u pljuvanju u dalj...

Ja sam se malo zezao s tim trojanskim. Normalno da je Nole htio sve najbolje. Inače ga jako cijenim kao sportaša i čovjeka...inače stari mu je Crnogorac, a majka Hrvatica iz okolice Vinkovaca.

Kad gledamo na reklamu, ona je sigurno postignuta,čak i negativna može koristiti, ako je netko čita, a nikad nije čuo za Zadar
23.06.2020 | 22:39
Slušao sam danas nekog "stručnjaka" kako glumi generala poslije bitke. Srati sada po Novaku Đokoviću kao incijatoru i organizatoru više je nego neukusno. Andy Murray je rekao sve o tome. Najlakše je donositi neprovedive mjere i poslije reći "mi smo rekli, a oni nisu slušali". Ili ćemo se pozatvarati od kuće i čekati da umremo od gladi, ili ćemo donijeti mjere koje štite rizične skupine, individualno ih provoditi (tko je blizak s rizičnim osobama, vodit će sam za sebe računa da se ne kreće u po velikim skupovima i izbjegava gužve) i - nastaviti živjeti dalje.
23.06.2020 | 23:48
Shit happens. Dao Bog da sve ostane na cinizmu i sarkazmu i da se ova manifestacija što prije ponovo održi u najboljem ozračju.

Iako... Zagolicalo me jedno pitanje.... Navodno su Nole i Jelena pozitivni, a dijete je ok. Sad, da je kojim slučajem dijete zakurilo na 41,8°C i da postoji cjepivo protiv covida... Bi li Nole (ili oba roditelja) pristao da se dijete cijepi?

No, u cijelom tom kontekstu najviše me pogodila Premijerova pljuvačka u lice cjelokupnom hrvatskom narodu. De zamisli što bi se dogodilo običnom pučaninu da se našao u istoj situaciji. Jel bi se njega pitalo oće ići u samoizolaciju ili ne? I don't think so.
Al dobro... To čak nije stvar "novog normalnog". Tak je vazda bilo.
24.06.2020 | 00:07
jura22 kaže:

Ako je toliko unosno sto nije u Srbiji to napravio vec turi neko bratstvo i jedinstvo.
Nasi bedaci otvorili granice za drzave u kojima korona opasno raste.

A ti baš voliš lupati napamet?
Informacije radi (iako ti ona vjerojatno nije bitna jer imaš svoj stav i mišljenje) je da se Adria Tour trebao igrati u tri etape ili djela, kako ti drago. Prvi dio je odigran u Beogradu, drugi je trebao biti odigran u Zadru i treći jednim djelom u Banja Luci, a jednim djelom u Sarajevu.
24.06.2020 | 05:12
jura22 kaže:

Ako je toliko unosno sto nije u Srbiji to napravio vec turi neko bratstvo i jedinstvo.

Trolas ili si stvarno ozbiljan?

Hrvatska koja decenijama drzavni budzet kroji prema parama "koje cemo akobogda zaraditi ljetos od turizma" treba da se zatvori ko Sjeverna Koreja?
24.06.2020 | 06:59
Zatvoriti granice ali samo prema istoku dok se epidemija ne stisa.
24.06.2020 | 07:35
Djuro genijalac kaže:

Svjetski #1 izrazi želju, namjeru i volju da organizira nešto kod nas. Evo, sad pitam sve tu, tko bi ga odbio? I on onda ode nekud dalje, recimo u Katar ili nekud gdje ga dobro plate i tamo realizira svoju želju i napravi im reklamu. I onda bi krenulo drvlje i kamenje po onom nesretniku koji ga je kod nas otkantal.
Ovo kaj se išlo delat je moglo završiti samo na dva načina: ili kao totalni uspjeh i super reklama iz koje smo izašli kao velike face ili kao nezgoda kako se i dogodilo. Sredine nema
tj. nije je moglo biti...

A da je sad lako pametovati, je. I da pametuju svi, pametuju, ali ne slažem se s tim da se sad njega razapinje. Razapinju ga svi oni koji bi htjeli biti kao on. Jer treba biti prvi na svijetu u bilo čemu, pa i u pljuvanju u dalj...

Točno to, jer pošto znamo da nam je zadnja slamka spasa sezona i da zbog nje (i predstojećih izbora) pokušavamo prikazati što manji broj zaraženih na sve moguće načine.

Ali da je sve ispalo OK, ti seratori koji sad seru imali bi samo riječi hvale za taj turnir. Uglavnom, radi toga i puno drugih stvari ja sebi namećem autocenzuru otvaranja sve više

portala, jer stvarno nema smisla čitati debile i ne moram znati baš svačije mišljenje o svemu.
24.06.2020 | 11:08
Bertone kaže:
jura22 kaže:

A ti baš voliš lupati napamet?
Informacije radi (iako ti ona vjerojatno nije bitna jer imaš svoj stav i mišljenje) je da se Adria Tour trebao igrati u tri etape ili djela, kako ti drago. Prvi dio je odigran u Beogradu, drugi je trebao biti odigran u Zadru i treći jednim djelom u Banja Luci, a jednim djelom u Sarajevu.

Hvala Bertone, prišparal si mi trud da moram odgovarati...
24.06.2020 | 11:11
Gjuroo kaže:
No, u cijelom tom kontekstu najviše me pogodila Premijerova pljuvačka u lice cjelokupnom hrvatskom narodu. De zamisli što bi se dogodilo običnom pučaninu da se našao u istoj situaciji. Jel bi se njega pitalo oće ići u samoizolaciju ili ne? I don't think so.

Iskreno, moram priznati da me čudi da te to čudi...
Quod licet Iovi, non licet bovi...
24.06.2020 | 12:34
Djuro genijalac kaže:
Gjuroo kaže:

Iskreno, moram priznati da me čudi da te to čudi...
Quod licet Iovi, non licet bovi...

Ma ne čudi me. al me pogađa. ARGH!
24.06.2020 | 13:21
Pa gledajte na to pozitivno ... ako je premijer zaražen, ima taman 10-ak dana da zarazi vjerne pratioce i simpatizere (od kojih je dobar dio starije životne dobi) pa je lako moguće da si je sam smanjio biračku bazu kad za četiri godine dođu novi izbori
  • Air
  • Korisnik
  • 13
24.06.2020 | 14:14
Sumnjam. To ti u HR raste ko korov

Ako ga nepravilno ukloniš biti će ga još više.
25.06.2020 | 14:46
Bojim se da je sad sve otišlo u smjeru drž' gaće. Danas 95 novih, a vjerujem da ih ima, kao i uvijek, koji se nisu javili... Naš je brod bez kormilara, dolaze brzaci i sad je sve dalje stvar inercije...
26.06.2020 | 01:37
Djuro genijalac kaže:
Bojim se da je sad sve otišlo u smjeru drž' gaće. Danas 95 novih, a vjerujem da ih ima, kao i uvijek, koji se nisu javili... Naš je brod bez kormilara, dolaze brzaci i sad je sve dalje stvar inercije...

Men' se čini da je ovo vrijeme kad smo svi zaraženi, a nitko nema simptome.
28.06.2020 | 22:44
Gjuroo kaže:

Iako... Zagolicalo me jedno pitanje.... Navodno su Nole i Jelena pozitivni, a dijete je ok. Sad, da je kojim slučajem dijete zakurilo na 41,8°C i da postoji cjepivo protiv covida... Bi li Nole (ili oba roditelja) pristao da se dijete cijepi?

Kad je netko već zaražen, cjepivo i tako ne pomaže, čak i da ga imamo, tako da je pitanje "malkice" besmisleno.

Pljuvanje po Đokoviću, sada kada je sve gotovo, je svakako besmisleno i trenutno ne služi ničemu osim možda podizanju "tiraže" odnosno čitanosti portala, ali dio odgovornosti svakako snose organizatori, s obzirom da se, po svemu sudeći, nisu pridržavali preporučenih mjera (razmak u publici, bliski kontakt sudionika i publike), ali ipak, najveća odgovornost je na vlastima koje su dozvolile organizaciju natjecanja bez inzistiranja na obaveznom testiranja svih sudionika.

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 20 sati
  • drpongra75: Otvori temu, teško je instantno odgovoriti na ovakav problem.
  • dodoonn: niti tockice nema nista
  • dodoonn: niti 2 sekunde
  • dodoonn: zna netko sta bi moglo bit? laptop nikad nije ispadao
  • dodoonn: ne zeli se upalit ni nista
  • dodoonn: ljudi imam problem, mbp 2018 touchbar, zatvorio sam ga, imao je upaljeno oko 8-9 tabova, oko 25% baterije, i nije nigdje padao ni nista nosio ga utorbi, nakon 2 sata vremena spojim ga na punjac odmah i idem radit kad ono ne trza nista
  • big_mac: Odjednom sve proradilo,nema vise crashanja
  • Soffoklo: The big Facebook crash of 2020 and the problem of third-party SDK creep - [link]
  • Riba: Meni radi, ali ja ne koristim iOS :)
  • energyman: Facebook confirmed there was a problem on its status page, intended for developers. "We are aware and investigating an increase in errors on the iOS SDK which is causing some apps to crash," a member of the Facebook team wrote.
  • energyman: [link]
  • smayoo: kakve veze može imati FB SDK ako nemam FB ni instaliran na mobitelu, a viber se ruši?
  • rusty: Facebook SDK problem koji se reflektira na puno aplikacija ne samo viber
  • big_mac: Jel imate problema sa viberom? Aplikacija se stalno ruši
  • Yonkis: Thnx muchas gracias hombres!
  • Finn: U Rijeci oko 200 kn, ne znam za Zg.
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: I iStyle, originalna baterija 399 kn
  • Yonkis: Quick question: koliko dođe zamjena baterije za iPhone 6s? Onako, odokativno... po mogućnosti u ZG.
  • Riba: Mozda [link]
  • TheŠimun: Jel ima neki besplatni način konvertiranja MBOX fila u PST?
  • smayoo: @cariblanco: [link]
  • cariblanco: Možda sam malo zabrijao, pa i sam neznam da je ovo "govor mržnje", molim glavonje da se očituju :)
  • cariblanco: Sretan vam dan izbora, vi u Istri ili PGŽ i nemate baš neki izbor...vama vladaju već 30 godina isti, ili sam nešto falija :)
  • dpasaric: Glasajte ako niste, nema kukanja kasnije ako ne odradite svoje građansko pravo! :)
  • jura22: HPB ima Visu i s njome ide placanje na AppStoreu i PSN-u.
  • Djuro genijalac: eto! Super, nije mi se pričinilo...
  • john_st: @djuro genijalac - potvrđujem za produljeno trajanje baterije. Do sada bih pred spavanje imao niti 10%, od updatea dobrih 30ak%
  • drpongra75: Nema, otvori debitnu karticu u banci i s njom plaćaj
  • GREED: Jel ima gdje u hr za kupiti gift card?
  • iivanu00: I da ima problem sa USB 2.0 uredajima koji prestanu radit iz cista mira
  • iivanu00: Ima li ko novi Air ili Pro 13 sa desetom generqcijom
  • Piko: Odličan prikaz ... nabaviti ću ga možda kada dođe u kategoriju "retro" mac-a
  • dpasaric: Mac Pro (7,1) prikaz je vani! :)
  • john_st: Ja imam tog starog. Baš ću testirat
  • Djuro genijalac: Updateo iPhone SE (stari) na iOS13.5.1 i baterija traje OSJETNO dulje. Cijeli dan prošao i još je na 75%. Zbilja poboljšanje i preporuka za upgrade iOS-a tko nije!
  • ihorvat: ako netko traži mb pro 15 stavio sam nešto ma oglasnik :)
  • ihorvat: Ako NETKO
  • jura22: Jedini koji bude profitirao je Apple.
  • drlovric: ... profitirati ovom tehnoloskom tranzicijom :)
  • drlovric: Ja to gledam kao na auto. Svidja mi se i vozim, stvarno me ne dotice ko je proizvodjac motora ispod haube i kakve tehnoloske procese su primjenili. Ja samo zelim da vozim :) Apple chipovi su dokazani i provjereni. Pa iPad, sa svim termalnim ogranicenjima svog dizajna, ima sirove snage kao laptopi upogonjeni Intel cpu. Vrijeme ce pokazati ali moje vidjenje je da ce krajnji korisnici profitirati ovo
  • Soffoklo: A ovo znači zbogom Hackintoshu, ali najvjerojatnije i starim Mac Pro strojevima bez obzira na podršci za Intel CPU: [link]
  • Soffoklo: @songoku da macOS X tj. 10 je završio s Catalinom, Big Sur je macOS 11, ali izgleda da će nastaviti označavati macOS kao što označavaju iOS i iPad OS, pa će sljedeći macOS biti 12 itd.
  • smayoo: Mislim da je sada tržišno drugačija situacija. Tada su prelazili s HW platforme koja je postala skupa i problematična i u dobavi, i u razvoju, na općeprihvaćenu i tržišno ukorijenjenu platformu. Sada je to prijelaz s takve, još uvijek tržišno jake platforme na drugu, tržišno u porastu.
  • songoku: Vidim svi portali pisu da je Big Sur macOS 11 a ne 10.16, jel to stvarno tako ili typo? Ne vidim nogdje potvrde na applovim stranicama, oni samo navode macOS BigSur.
  • kupus: 2011 zadnji update za 10.5.
  • kupus: bit će, jednako kao i ppc nakon najave intela. jos jedan os, i onda dovidjenja mili moji. 2005 najavljen prelazak na intel, 2009 dolazi 10.6. ekskluzivno za intel procesore.
  • jura22: HAL= Hardware Abstraction Layer
  • jura22: Sami suatav ostaje isti ali se prigramira samo HAL. Zato UNIX lako ide s procesora na procesor. Ako su programi sobro napisani, eventualno ih treba ponovmo kompajlirati.
  • john_st: Ovo!!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

accom, ajren, Borostef, Daddo, drlovric, m@xym, Riba, rusty, Anonimci (785)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Komentari

Novo u Appleu

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%