Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


18.06.2020 | 08:57
Bilo bi zanimljivo vidjeti usporedne grafove umrlih od covida i umrlih od ostalih bolesti. Unazad recimo 20g.
18.06.2020 | 10:33
Ne mozes to izmjeriti niti izbrojati. Smatram da je Covid ubio jako malo ljudi.

Vecinom su smrtni slucajevi ljudi vec narusenog zdravlja pa je Corona bila eto kap koja je prelila casu. Ne desava se bas da se recimo sportas zarazi sa covid-19 i umre. Dovoljno snazan imunoloski sustav pobijedi taj virus bez problema bez ikakve medicinske intervencije.

Problem je ako pacijent imas vec naruseno zdravlje i dugu povijest drugih bolesti, pa skupi virus i umre. Od cega je umro? Od Covid ili od necega sto je ranije imao? I da li bi umro i da nije pokupio virus? Sve su to nagadjanja. Tesko je utvrditi da li je Covid iskljucivi uzrocnik smrtne posljedice. To zelim reci.
18.06.2020 | 10:47
Kao što rekoh, treba analizirati dijagrame smrtnih slučajeva od bolesti unazad 20 a možda i više godina s mjesečnim kretanjem. Predosjećam da će u tim dijagramima stajati da su se neki smrtni slučajevi sveli na minimum u odnosu na prijašnja razdoblja.
18.06.2020 | 10:49
Poanta je u ekonomskom kolapsu.
18.06.2020 | 11:14
Slažem se da je poanta u ekonomskom kolapsu, ali slajd kojeg si stavio je zlonamjerno netočan, jer bolest nije ni približno tako beznačajna kako je prikazana na njemu.
Naprotiv, broj umrlih je takav da je vrlo značajan, čak i u uvjetima globalne blokade života. Da nije bilo toga, možemo samo nagađati koliko bi bilo teže, ali sigurno ne bi bilo lakše.

Je li to bilo vrijedno globalnog ekonomskog kolapsa - o tome svakako možemo pričati.

Da se podsjetimo, i ovdje na Jabučnjaku je bilo pojedinaca koji su podizali tenziju i maltene pozivali na linč protiv ljudi koji su išli prošetati po šumi, napravili roštilj za vlastite ukućane u vlastitom dvorištu ili u novinama napisali kritiku na temu nesustavne i neefikasne kontrole kretanja i koji su smatrali da je svaka žrtva po ekonomiju opravdana i prihvatljiva. Mene bi zanimalo čuti upravo njih, što misle o tome sada?
18.06.2020 | 12:17
Osobno nisam pozivao na nikakav linč, ali mi je s vremenom postalo jako zanimljivo da vlade europskih država, pa i nekih svjetskih (SAD) - kao dirigirano i neovisno o broju oboljelih zaključuju "pobjede" protiv korone, otvaraju karantene, neke i granice - koje će - imam prokleti osjećaj, za par mjeseci ponovno biti zatvorene i sve ćemo ovo proživljavati ispočetka.
Jesu li razlog izbori, pokusi sa policijskom državom, zaista pojma nemam.
To mislim.
18.06.2020 | 13:00
Izostala je samokontrola. Koliko je “propusnica” izdano opravdano ili neopravdano.
Najrizicnija skupina se bas i nije drzala preporuka.
Vidjeli smo svakakve modele zastite. Bas se ne zna koji je najbolji.
“Zastita krda” nije urodila boljim rezultatom.
Vidimo da se virus odrzao i vraca se ponovno.
Vec najavljuju virusnu jesen.
18.06.2020 | 13:01
Ima jedna poučna pričica koje se sjećam iz svojih mladih inženjerskih dana.
Brod na pučini, u oluji, naletio na hridinu, rupa u oplati, prodire voda, mornari pumpaju, barba (kapetan) gleda zabrinuto. Nakon dosta vremena, mornari iznemogli viču: "Barba, ne moremo više!". Barba odgovara: "A onda fermajte!" (fermajte - stanite, prestanite). A mornari na to: "Ma... ne moremo fermat, ćemo se potopit!". A barba na to: "A... onda pumpajte!".

Dakle, filozofije, teorije, statistike, q..ac, palac... - sve je to jako učeno i pametno, ali ogromna većina ljudi na svijetu treba raditi da bi preživjela. Dugoročno, ako ne mogu zaraditi svoj kruh i nemaju od čega platiti račune i kupiti hranu (da se svedemo samo na najosnovnije), svi će radije izabrati rizik od bolesti od koje troje-četvoro od sto oboljelih - umre, nego sigurnu bijedu. Naravno, oni dovoljno kratkovidni kojima plaća dolazi iz neke dovoljno velike vreće da se problem ne vidi odmah, misle da to nije njihov problem, sve dok se i ta velika vreća ne isprazni dovoljno da se i na njihovoj plaći to osjeti...

Elem, i granice su pootvarane zato što se barem nešto od ekonomije treba pokrenuti, ne zato što se nekom tako svidjelo.
18.06.2020 | 13:16
Da nisam to pročitao, ne bih znao. Mislio bih da su otvorene jer se nekom to svidjelo.
Ili ti moram objasniti da se šalim? Da nemam mozak 12godišnjaka i donekle razumijem flukatuciju novca da bi ekonomija mogla funkcionirati?
Jer, ne bi vjerovao - nekada pročitam i nešto drugo na neku temu.
www.bcg.com/publications/2020/covid-scen...e-future-series.aspx
A Hrvatska, kao zemlja čiji BDP 40% ovisi o turizmu - će se zaista spasiti ove godine otvaranjem granica. Primjerice Hvar - koji uvelike ovisi o turistima iz Azije, Brazila i Amerike (sve zemlje u kojima korona još divlja, pa nemaju niti čovjeka na rivi koji nije lokalac - i "jadni" su morali sniziti cijene koktela s 50 na 25 kuna. Hoće li ih to spasiti?
Ili bi možda trebalo promisliti na druge resurse osim turizma?
EDIT:
Opet ću kao prilog staviti ovog mladića, jer njegove ideje mi se jako sviđaju. Nekako imam osjećaj da ga nisi pogledao niti kada se emitiralo, niti kada sam ga prvi put stavio (jer ne bi pisao što si napisao) - pa ti dajem priliku sada. Možda vidiš da se - svidi i tebi kako razmišlja.
18.06.2020 | 13:42
drlovric kaže:
Ne mozes to izmjeriti niti izbrojati. Smatram da je Covid ubio jako malo ljudi.

Vecinom su smrtni slucajevi ljudi vec narusenog zdravlja pa je Corona bila eto kap koja je prelila casu. Ne desava se bas da se recimo sportas zarazi sa covid-19 i umre. Dovoljno snazan imunoloski sustav pobijedi taj virus bez problema bez ikakve medicinske intervencije.

Problem je ako pacijent imas vec naruseno zdravlje i dugu povijest drugih bolesti, pa skupi virus i umre. Od cega je umro? Od Covid ili od necega sto je ranije imao? I da li bi umro i da nije pokupio virus? Sve su to nagadjanja. Tesko je utvrditi da li je Covid iskljucivi uzrocnik smrtne posljedice. To zelim reci.

drlovric, pa bar si ti globetrotter i nije ti problem čitati engleski. Kako nisi naletio na članke tipa ovoga?
www.sciencenews.org/article/coronavirus-...uble-lung-transplant
Em je pacijentica mlada, em nepušačica - a slika pluća joj izgleda kao da su joj bačena u kiselinu.
Takvih je tekstova sve više, što me sve više tjera da pomislim kako ovo nije prirodni već virus stvoren od strane čovjeka.
Slika pluća pušača pokazuju da su ista smežurana i crna, nemaju ovakve rane i čireve po sebi.

A naslovi današnjih novina - redom spominju vraćanje korone. Te 11 novozaraženih, te Plenković moli da se građani ne opuštaju - uglavnom idila...
18.06.2020 | 16:37
smayoo kaže:
Naravno, oni dovoljno kratkovidni kojima plaća dolazi iz neke dovoljno velike vreće da se problem ne vidi odmah, misle da to nije njihov problem, sve dok se i ta velika vreća ne isprazni dovoljno da se i na njihovoj plaći to osjeti...

Elem, i granice su pootvarane zato što se barem nešto od ekonomije treba pokrenuti, ne zato što se nekom tako svidjelo.


Bas taj sam bio. Nije me se ticala Corona jer ja radim online iz topline mog doma. Navaljao sam hrane koja moze stajati i ja sam cool

Medjutim, tri mjeseca evo kasnije, iz topline istog doma zaradjujem 2000-3000 eura manje radeci isti posao Jer je sve moje klijente otresla kriza. Sto bi rekli, govno se kotrlja nizbrdo
18.06.2020 | 17:23
Kloba kaže:
Opet ću kao prilog staviti ovog mladića, jer njegove ideje mi se jako sviđaju. Nekako imam osjećaj da ga nisi pogledao niti kada se emitiralo, niti kada sam ga prvi put stavio (jer ne bi pisao što si napisao) - pa ti dajem priliku sada. Možda vidiš da se - svidi i tebi kako razmišlja.


Pa zapravo jesam gledao, odnosno slušao što priča. Ali ne razumijem po čemu to zaključuješ da nisam, odnosno zašto misliš da ne bih pisao to što sam pisao.
18.06.2020 | 17:27
Pa zato što si mi (ja sam pisao o otvaranju granica, pa prema tome zaključio da je ova rečenica namjenjena meni) napisao slijedeće:
"Elem, i granice su pootvarane zato što se barem nešto od ekonomije treba pokrenuti, ne zato što se nekom tako svidjelo."
EDIT:
Ako te još buni, ovaj dio "ne zato što se nekom tako svidjelo".
A što je najgore, uzmemo li u obzir izbore - ni tvoja šala nije za izuzeti. Otvorili smo granice zemljama koje dnevno prijavljuju i do 90 novoboljelih, samo da spasimo tu trunku turizma koja se dade spasiti.
18.06.2020 | 19:08
Pa evo, i dalje ne razumijem zašto misliš da je ta moja opaska problematična. Ti si napisao:

otvaraju karantene, neke i granice - koje će - imam prokleti osjećaj, za par mjeseci ponovno biti zatvorene i sve ćemo ovo proživljavati ispočetka.
Jesu li razlog izbori, pokusi sa policijskom državom, zaista pojma nemam.
To mislim.


A ja sam na to napisao kako smatram da je otvaranje granica ekonomska nužnost, a ne nijedan od tih razloga koje si ti spomenuo, niti neki treći, a koje sam sve sveo pod "nekom se svidjelo".

A što će biti na jesen, to ćemo vidjeti. Hoće li već biti eksperimentalnog cjepiva? Možda neće. Hoće li biti neke učinkovitije farmakološke terapije za teže pacijente? Čini se da hoće. Hoće li biti bržeg i pouzdanijeg testiranja? Svakako hoće, barem kod nas. Hoće li zdravstveni sustav biti spremniji? Vjerojatno da. Hoće li se onda u takvim uvjetima netko opet poigravati "hm, da vidimo što bismo sutra mogli učiniti" mjerama pod rizik da ova nacija ne uspije više zaraditi ni za hranu - to ćemo vidjeti.
18.06.2020 | 19:09
Pa nije granica prema Bosni i Srbiji otvorena radi spašavanja turizma nego da se može familija obić nakon ti mjeseca
18.06.2020 | 19:28
Sve OK. Vidjet ćemo zaista kako će sve to izgledati poslije izbora, a pogotovo do Nove godine.
18.06.2020 | 19:36
Bertone kaže:
Pa nije granica prema Bosni i Srbiji otvorena radi spašavanja turizma nego da se može familija obić nakon ti mjeseca

Jesi siguran?
www.index.hr/vijesti/clanak/turizam-nam-...ndex_ref=read_more_d
Ja ne.
18.06.2020 | 20:41
Bertone kaže:
Pa nije granica prema Bosni i Srbiji otvorena radi spašavanja turizma nego da se može familija obić nakon ti mjeseca


I da se omogući glasanje na izborima za ispravnu opciju
18.06.2020 | 21:35
Pa za to ne treba prelaziti granicu...
18.06.2020 | 21:58
Kloba kaže:


Teškom mukom sam pročitao članak (dvaput) i ne razumijem na što ciljaš


Djuro genijalac kaže:

I da se omogući glasanje na izborima za ispravnu opciju


19.06.2020 | 06:56
Bertone, nije mi jasno kako ne vidiš ovo:
"Jedan od poslova HTZ-a bi trebao biti da prate europske medije i potom poprave krive informacije jer je osim u irskim, kriva informacija bila objavljena i u belgijskim medijima da njihovi državljani ne mogu ući u Hrvatsku", kazao je za Index Bradbury.

Još je jedan problem u promociji Hrvatske, smatra, a riječ je o targetiranoj kampanji koju je HTZ pokrenuo za samo sedam zemalja.

"Dakle, Hrvatska se promovira samo na njemačkom, austrijskom, mađarskom, češkom, slovačkom, poljskom i slovenskom tržištu. Zašto nisu targetirali i švicarsko tržište te susjedne zemlje?" pita se Bradbury."

Znači, otvaranjem granica šatro nekom formulom za desetak zemalja uspjeli smo uvrijediti sve ostale kojima nismo otvorili granice (u tih desetak dana - pogotovo susjede) umjesto da smo kao Grčka proglasili da smo Korona free zona i otvorili granice svima - što smo kasnije i napravili.
Nismo li?
A naknadno smo otvorili granice susjedima upravo nadajući se da će nam turisti iz tih zemalja spasiti to malo sezone. (Pa su Hrvarani spustili cijenu koktela sa 50 na 25 kuna - dragi ljudi)...
No nitko od susjeda sada ne želi doći - iz principa. Od Srba nadalje... Treba samo otvoriti njihove novine da vidiš šta pišu o ljetovanju ovdje.
Da mi se da izvukao bi ti štogod, ali to možeš i sam sada kada sam ti objasnio "ključ".
Otprilike bi rađe kružili kontinentom danima da dođu do Grčke, nego umočili nogu u Jadran kod nas ili "Milogoraca". Nas mrze iz jednog, njih iz drugog razloga - vjerujem da ti ni to ne moram objašnjavati i da si dovoljno upoznat sa litijama, otimanjem imovine SPC u Crnoj Gori itd...
Eto. Nije sve bilo u jednom tekstu, mislio sam da si pratio situaciju i po Otvorenom i po ostalim tiskovinama.
Sorry ako nisi, a ja sam predpostavio da jesi. Jbg, zaboravih da imaš - život...
19.06.2020 | 13:08
Kloba, ti kao osoba koja je nekad radila u medijskoj kući bi trebao znati kako se pišu članci po medijima, pogotovo ovima na internetima
  • Daddo
  • Posjetitelj
19.06.2020 | 14:12
4 magična slova GDPR.
19.06.2020 | 15:13
smayoo kaže:
Ima jedna poučna pričica koje se sjećam iz svojih mladih inženjerskih dana.
Brod na pučini, u oluji, naletio na hridinu, rupa u oplati, prodire voda, mornari pumpaju, barba (kapetan) gleda zabrinuto. Nakon dosta vremena, mornari iznemogli viču: "Barba, ne moremo više!". Barba odgovara: "A onda fermajte!" (fermajte - stanite, prestanite). A mornari na to: "Ma... ne moremo fermat, ćemo se potopit!". A barba na to: "A... onda pumpajte!".

Dakle, filozofije, teorije, statistike, q..ac, palac... - sve je to jako učeno i pametno, ali ogromna većina ljudi na svijetu treba raditi da bi preživjela. Dugoročno, ako ne mogu zaraditi svoj kruh i nemaju od čega platiti račune i kupiti hranu (da se svedemo samo na najosnovnije), svi će radije izabrati rizik od bolesti od koje troje-četvoro od sto oboljelih - umre, nego sigurnu bijedu. Naravno, oni dovoljno kratkovidni kojima plaća dolazi iz neke dovoljno velike vreće da se problem ne vidi odmah, misle da to nije njihov problem, sve dok se i ta velika vreća ne isprazni dovoljno da se i na njihovoj plaći to osjeti...

Elem, i granice su pootvarane zato što se barem nešto od ekonomije treba pokrenuti, ne zato što se nekom tako svidjelo.


Tocno tako. Pustiti da starci pokrepaju i dobije se visestruka korist.
1. Ne trebaju penzije
2. Nisu teret djeci
3. Ostaje nekretnina
4. Nema guzvi u posti/banci
5. Javni prijevoz poluprazan
6. Bolnice poluprazne
19.06.2020 | 19:12
Bertone kaže:
Kloba, ti kao osoba koja je nekad radila u medijskoj kući bi trebao znati kako se pišu članci po medijima, pogotovo ovima na internetima

To ti stoji, da bi reč rekel...
21.06.2020 | 10:19
smayoo kaže:
Pa za to ne treba prelaziti granicu...


Treba, ako se glasa dvaput....

A i Bandić mora imati otvoreni koridor do Pogane Vlake da može preko noći otkriti svoj ponos BiH državljanstvom na isti način kako je to učinio i Mamić kad je došlo vrijeme...
22.06.2020 | 10:44
@Djuro, možeš protiv hdz i Bandića, ali ne diraj mi Mamića, na njega sam posebno osjetljiv ( ako treba mogu i šire obrazložit )
Nego pitam se sad ja nakon događanja u Zadru i tenisa, nije li. Nole ( kojeg cijenim i za koga navijam ) trojanski konj
23.06.2020 | 21:11
To oko Đokovića je zajebano. Njemu je mama, ako se ne varam, iz RH?
Svjetski #1 izrazi želju, namjeru i volju da organizira nešto kod nas. Evo, sad pitam sve tu, tko bi ga odbio? I on onda ode nekud dalje, recimo u Katar ili nekud gdje ga dobro plate i tamo realizira svoju želju i napravi im reklamu. I onda bi krenulo drvlje i kamenje po onom nesretniku koji ga je kod nas otkantal.
Ovo kaj se išlo delat je moglo završiti samo na dva načina: ili kao totalni uspjeh i super reklama iz koje smo izašli kao velike face ili kao nezgoda kako se i dogodilo. Sredine nema tj. nije je moglo biti...

A da je sad lako pametovati, je. I da pametuju svi, pametuju, ali ne slažem se s tim da se sad njega razapinje. Razapinju ga svi oni koji bi htjeli biti kao on. Jer treba biti prvi na svijetu u bilo čemu, pa i u pljuvanju u dalj...
23.06.2020 | 21:54
Bedasto je razmišljati da je Đoković namjerno predložio turnir da bi zarazio sve oko sebe pa i samoga sebe (zaražena mu je i supruga koliko sam pročitao) jer je pitanje kako će činjenica da je i on popio virus odraziti na njegovu daljnju sportsku karijeru u fizičkom smislu, odnosno još nitko ne zna koje su trajne posljedice zaraze covidom-19.

Jesu li događaj i posljedice naštetile turizmu?
Možda malo, više je naša politika (mentalitet) turizma zadnjih 15-ak godina naštetila turizmu i prije ili kasnije je moralo doći do kraha.
23.06.2020 | 23:21
Djuro genijalac kaže:
To oko Đokovića je zajebano. Njemu je mama, ako se ne varam, iz RH?
Svjetski #1 izrazi želju, namjeru i volju da organizira nešto kod nas. Evo, sad pitam sve tu, tko bi ga odbio? I on onda ode nekud dalje, recimo u Katar ili nekud gdje ga dobro plate i tamo realizira svoju želju i napravi im reklamu. I onda bi krenulo drvlje i kamenje po onom nesretniku koji ga je kod nas otkantal.
Ovo kaj se išlo delat je moglo završiti samo na dva načina: ili kao totalni uspjeh i super reklama iz koje smo izašli kao velike face ili kao nezgoda kako se i dogodilo. Sredine nema tj. nije je moglo biti...

A da je sad lako pametovati, je. I da pametuju svi, pametuju, ali ne slažem se s tim da se sad njega razapinje. Razapinju ga svi oni koji bi htjeli biti kao on. Jer treba biti prvi na svijetu u bilo čemu, pa i u pljuvanju u dalj...


Ako je toliko unosno sto nije u Srbiji to napravio vec turi neko bratstvo i jedinstvo.
Nasi bedaci otvorili granice za drzave u kojima korona opasno raste.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 22 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

accom, Air, BigMac, big_mac, Gjuroo, Riba, Sank, Yonkis, ZeljkoB, Anonimci (567)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.33 Seconds

Provided by iJoomla SEO