Skolded?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Skolded?


29.05.2018 | 19:10
Elem, Davorov link iz vikalice...
www.skolded.com
Ponavljam svoje pitanje (Davoru i Đipiju, kao autorima): wtf?
U čemu je fora? Je li mi nešto promaklo? Možeš poslati osobi po želji "kaznu" da n puta natipka rečenicu po želji. A ta će osoba to napraviti zato što...?
29.05.2018 | 20:47
smayoo kaže:
Elem, Davorov link iz vikalice...
www.skolded.com
A ta će osoba to napraviti zato što...?


Nema vode, pa će čovjek uloviti radoznalog babuna koji od straha nije mogao otvoriti šaku i izvući je iz rupe u deblu drveta. Nakon toga je zarobljen polizao pol kile soli, pa je pušten da bude na suncu par sati i nakon toga je pušten. Onda je drito otrčao tamo gdje je voda, nije zaebavao ljude kao obično, jer je sol svoje odradila
Mislim da većina zna o čemu se radi
29.05.2018 | 20:48
Ne znam koliko tebe ljudi "tlače" s nepotrebnim (da ne kažem "glupim") pitanjima i općenito nesuvislim postupcima koji traže nekakvu, khm, "edukativnu" reakciju. Mene tlače. A često svjedočim da tlače i druge.

Za ove s nepotrebnim pitanjima mi je najbolji prijatelj Let Me Google That For You. Za ove druge sam do sada imao na raspolaganju samo duboki uzdah (TM). A kako od dubokih uzdaha (TM) svijet neće postati bolje mjesto, odlučili smo iskombinirati neke interne R&D eksperimente sa potencijalno zabavnim "rješenjem" tog problema i tako je nastao Skolded: web platforma za "digitalno kažnjavanje pred školskom pločom". Ne znam koja je zadnja ne-high-tech generacija imala priliku to iskusiti uživo, ali zahvaljujući Bartu i Simpsonovima ta "dobra stara pedagoška metoda" preživila je Napredak i samo je čekala da je netko dovede u 21. stoljeće.

I da, sva "mudrost" je u tome da nekome pošalješ "kaznu" da N puta natipka rečenicu po želji. Pod pretpostavkom da to radiš s nekim pametnim razlogom (a ne iz puke dosade, što ti, naravno, nitko ne brani), može veseliti podatak da dosadašnja istraživanja pokazuju da već primitak "kazne" prenosi ciljanu poruku pa hoće li je netko "odraditi" ili neće pada u drugi plan.

Možda smo jednostavno takvi da nekad moramo 100 puta napisati na ploču "Neću kasniti!" da bismo natjerali sami sebe na to. Možda ni to ne pomogne. Možda iGeneracija bude prelijena odložiti mobitel, sjesti za računalo i natjerati se tipkati. Ali ako barem jedan "skold" promijeni u odnosu dvoje ljudi nešto na bolje, vrijedit će što postoji.

Besplatno je, ne tlači (puno) s reklamama i svakodnevno se polira - dobrodošli ste, slobodno skoldajte autore, zaslužili su.
29.05.2018 | 20:58


Prije desetak godina, sada bivši kolega u emigraciji, Sanjin, izložio je "brilijantnu ideju" o tome da će napraviti aplikaciju za iPhone koja omogućuje da si istovremeno logiran u 24 društvene mreže. Naravno, ismijao sam ga, popljuvao i čekao da "nauči lekciju na teži način".

No, onda je njegova aplikacija u samo par dana zaradila 1.000€, a on se smijao koliko sam podcjenio veličinu interneta i gomilu ljudi kojima tako nešto može biti zabavno/zanimljivo/korisno.

I tako sam ja ispao taj tko je naučio lekciju. I sada, kada je Đipi izložio ovu ideju, nisam ga ismijao, dapače, podržao sam ga i sa zanimanjem gledam razvoj događaja. Gledam to kao na zanimljiv digitalni eksperiment i priliku da se mnogo toga nauči u tehnološkom smislu. Iako sve ovo izgleda softverski trivijalno, zapravo je "ispod haube" mnogo toga na što se mora misliti. Ako nikada i ne dobije kritičnu masu korisnika koji bi na ovaj način "zafrkavali" kolege ili prijatelje, opet ostaje sve ono što smo naučili u procesu, a možda i nekoga "nauči pameti" pokoji punishment .

A kao konkretni odgovor na pitanje, moja teorija je da bi osoba to učinila onda kada joj je ipak nekako stalo do onoga tko šalje "kaznu", pa na taj način pokazuje da je primila kritiku i da će nastojati popraviti to što nekoga smeta. Npr. netko tko uvijek kasni barem 5 minuta, netko tko ne zatvara vrata, netko tko ne opere čašu za sobom... ima toga koliko hoćeš, pa čak i neke čisto dobronamjerne i prijateljske kritike: "Trebam češće do grada popiti kavu s Davorom" ili "Moram ove godine posjetiti PEEK&POKE!"
29.05.2018 | 22:03
OK, shvatio...
Dvije stvari.
LMGTFY, kojeg spominje Đipi, po mom iskustvu, ljudi redovito dožive kao uvredu i napad. Naravno. Jer takvi koji postavljaju nepotrebna pitanja čine to jer su prekomotni da se potrude sami.
Zato ja sve češće koristim justfuckinggoogleit.com. Kad se ljudi ionako uvrijede i uzvraćaju napadom, neka onda to barem bude opravdano.

Skolded sam, eto, probao. Moj prijedlog je da umjesto mailom, kaznu treba biti moguće poslati u obliku linka pa onda možeš takvo što koristiti i na forumu (poput ovog), kroz razne instant messaging platforme, facebook itd, a ne samo E-mailom.
29.05.2018 | 22:16
Prijedlog dodan na wishlistu (dobrodošli su!), blizak je jednom koji je već tamo pa ćemo ih pokušati "pomiriti" ASAP.
  • Dijete
  • Posjetitelj
29.05.2018 | 23:44
Djipi kaže:
Prijedlog dodan na wishlistu (dobrodošli su!), blizak je jednom koji je već tamo pa ćemo ih pokušati "pomiriti" ASAP.


Meni se bas jako dja!

A dodatno me nasmijao Mazohist? kad sam htio sam sebi poslat da generiram link.. Tim sa smislom za humor... klap! klap! klap!
26.06.2018 | 14:35
Nakon što smo uspješno odradili pokoru i zagrijali prstiće sa 100x "Kaznu treba biti moguće poslati u obliku linka" objavljujemo i prvi veći update kodnog imena "Skolded Unregistered", za sve pripadnike iGeneracije i Ljenčine (bez "i") općenito. Riječima Tima Cooka: "Ovo je naš najveći apdejt do sada!"

Ne samo da je kaznu moguće poslati u obliku linka - moguće ju je jednim (1) klikom objaviti na FB/TW. Awesome!

Kako bismo dodatno potencirali lijenost, omogućili smo i zadavanje (anonimnih) kazni nelogiranim korisnicima, a logiranima smo, da se ne osjećaju uskraćeno za anonimnost, omogućili uključivanje anonimnog moda. Konačno možete reći ono što doista mislite i hrabro se sakriti iza Skoldeda! Oboje se odnosi samo na "šerane" kazne - za osobne (upućene konkretnom korisniku) je i dalje preduvjet biti prijavljen. Great!

Usputno smo neprijavljenim korisnicima omogućili uvid u (ghostani) ostatak weba, da vide kakve ih sve điđe čekaju ako se potrude smisliti password (što je jedini preduvjet registracije). Amazing!

U procesu smo polomili stari format kazni (da malo osjetimo ljubav korisnika na Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript ), ali zauzvrat uveli Poke za poslane kazne, da nestrpljivi korisnici mogu dosađivati onima koji ih ignoriraju. Awesome #2!

I ne, ne možete defaultno kazniti Rickyja Gervaisa. Ali Papa može.



P.S. Nebrojeni novuvedeni bugovi su dodatni bonus. Svaki za sebe je One More Thing. I svi redom su amazing! Najbolji bugovi koje smo ikada ugradili u neki naš softver!
26.06.2018 | 14:58
Djipi kaže:
P.S. Nebrojeni novuvedeni bugovi su dodatni bonus. Svaki za sebe je One More Thing. I svi redom su amazing! Najbolji bugovi koje smo ikada ugradili u neki naš softver!


ROTFLMAO
26.06.2018 | 15:11
Kakav šamar sam dobio kada sam probao pristupiti preko moba, haha. Get yourself a proper desktop computer. Prejako.
10.07.2018 | 14:56
Ljeto je pa da se korisnici dodatno ne znoje, dodali smo mogućnost Facebook i Google logina. Razmišljamo i o uvođenju 24-satnog door-to-door supporta koji će tipkati kazne po kućama, da ne morate vi. Ali, kao što rekoh - ljeto je pa ćemo samo razmišljati i dalje.

Važnije! Uselila nam se jedna (samo jedna?) maca tako da smo od sada i službeno cat-friendly, što s ponosom ističemo u invitationu - razlog više da ga nekome pošaljete!


P.S. Mobitel je i dalje beskoristan, ali to valjda znate i bez Skoldeda.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 15 sati, 37 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, Gjuroo, Maxxy, Riba, Anonimci (523)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.35 Seconds

Provided by iJoomla SEO