Prazne kutije
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Prazne kutije


25.02.2018 | 10:18
Po oglasnicima nalazim kakko ljudi prodaju prazne kutije os Apple proizvoda.
U čemu je štos?
25.02.2018 | 10:45
Koliko sam ja shvatio ide ovako. Ides prodat neki uredaj, ali ti fali kutija. Ovi sto cuvaju kutije, voljni su ih se rijesiti za neke nemale novce s obzirom da misle zadržati svoj uređaj do kraja radnog vijeka. Imamo onda ponudu, a i potražnju. I zato se prodaju.
25.02.2018 | 10:50
"Ljudski je um nesavršen, a razum ograničen. Zato samo glupost pruža beskrajne mogućnosti." Oscar Wilde
25.02.2018 | 11:35
Stvarno nevjerojatno. Ovo pojma nisam imao!
Pa zar ima tipova koji više plate Apple uređaj jer ima kutiju (i koji su toliko neupućeni da ne mogu usporediti serijske brojeve sa kutije i uređaja)?
Osim toga, uređaj se gleda po izgledu njega samoga izvana i "iznutra", a ne - kutije...
Ali baš to - ima nas svakakvih.
EDIT:
Osobno, mislim da kutija ne garantira apsolutno ništa ukoliko sam uređaj nije omotan onim vakumiranim najlonom kojeg više ne možeš vratiti kako je izgledao tvornički.
Ako je unutra takav uređaj, i još ukoliko je kutija omotana Appleovim najlonom, ajde - nov je - inače vijedi koliko i uređaj bez kutije.
Zar ne?
25.02.2018 | 11:42
Kloba kaže:
Stvarno nevjerojatno. Ovo pojma nisam imao!
Pa zar ima tipova koji više plate Apple uređaj jer ima kutiju (i koji su toliko neupućeni da ne mogu usporediti serijske brojeve sa kutije i uređaja)?
Osim toga, uređaj se gleda po izgledu njega samoga izvana i "iznutra", a ne - kutije...
Ali baš to - ima nas svakakvih.


Ima. Haha, jako puno ljudi.
25.02.2018 | 11:52
Toliko me Žabac zainteresirao da sam morao ić na Njuškalo ukucati "Apple kutija".
Rezultati su - zapanjujući.
Od kutija za satove, mobitele, tablete, do plastičnih za slušalice - ali cijene. Većina ih traži 20 do 30 kuna, ova plastična stoji 40 kn, ali ima majstor koji kutiju za iPhone 7 prodaje za - 200 kuna!?!
Drugi za kutiju šestice traži - "samo" 180 kn. Najluđe je što se taj posljednji oglas pogledan 282 puta. Da li ljudi ne mogu vjerovati pa pogledaju iz čuđenja ili stvarnog interesa, ne mogu dokučiti...
25.02.2018 | 12:29
Kutija je potrebna u trenutku kada se mac treba poslati poštom. Npr. prodaješ iMac, a bacio si kutiju. Originalna kutija je idealna, sve ostalo je improvizacija koja može dovesti do loma uređaja.
25.02.2018 | 12:52
Ja cuvam kutije. Nisam jedini ovdje.
Ima zainteresiranih?
25.02.2018 | 12:57
zabac kaže:
Ja cuvam kutije. Nisam jedini ovdje.
Ima zainteresiranih?


Haha! Ja isto. Sve kutije, računajući i dodatno remenje za watch. Sve čuvam, a neznam ni sam zašto. stoji u kutiji od iMaca. Ne smeta mi pa nek bude.
25.02.2018 | 13:04
Ja kutije čuvam neko vrijeme, a onda ih krenem bacati. Barem ove od većih proizvoda, tipa TV, kompjutor.
Ali uvijek sačuvam kutiju od iPhonea, jer znam da će prije kupovine idućeg ići na prodaju.
DrAle, ovo što kažeš ima logike - ali postoje kutije u Pošti svih veličina i oblika. I mislim da tamo mogu proizvod dodatno zaštiti onim najlonom sa zračnim mjehurićima, tako da mogućnost loma svedu na minimum. Što se plaća dodatno, jasno.
No, što se dimenzija tiče, original je original - naravno.
Ipak, 200 kn za kutiju od telefona mi je too much...
25.02.2018 | 13:07
Baš nešto po oglasima tražim neko pojačalo... S obzirom da se baš i ne kužim u tu priču, konzultiram kuma koji je audiofil.
Tako on meni veli da provjerim jel pojačalo dolazi u originalnoj ambalaži jer inače mogu spustiti cijenu akonto neimanja ambalaže.

Očigledno i ta kartonaža ima svoju cijenu. Vjerojatno nije samo stvar u cijeni kartona već ima nešto i u tome što DrAle kaže, a može govoriti i o tome koliko se vlasnik brine / brinuo o samom elektroničkom uređaju.

Kloba, Apple je prvi koji će te demantirati po tome da je "bitno samo ono što je unutra...". Pogledaj samo kakve su njihove kutije. To ti je, brate, state-of-the-art u izradi kutija
25.02.2018 | 13:12
Kod nekih računala kutija je big-deal za bilo kakav siguran transport ako to čovjek ne radi sam. Govorim vam iz debelog iskustva s nekoliko ružnih epizoda u kojima niti zračni jastuci nisu pomogli. Originalna ambalaža je najbolja zaštita.
25.02.2018 | 14:12
Ma original ambalaža je original ambalaža. I Appleove su kutije i pakiranja općenito dovedene do savršenstva, to nisam ni dvojio.
Ali, kada kupujem proizvod Gjuroo - uzmimo za primjer da sam se odlučio za Appleov 5K iMac, ali nemam love za novi, no imam za generaciju, dvije stariji i sada tražim po oglasnicima.
Hoću li uzeti onaj koji je hiper očuvan, bez IJEDNE ogrebotine, kojeg sam osobno pregledao od tipa koji je kutiju bacio, ili isti iMac - koji je malo prljaviji, tipkovnica je malo masnija - vidi se da ga tip nije toliko pazio - ali on ima kutiju? I toga sam, primjera radi, osobno pregledao i uočio te razlike između dva stroja. Stoje isto. Koji da kupim? Ovaj sa kutijom kutije radi? Pa doma čišćenje stroja i dodatna gnjavaža, ili ovaj koji nema kutiju, pa doma plug and play?
O tome pričam, ne o važnosti kutije kao kutije.
I sam sam gore napisao da je original ambalaža "original - naravno"; zar ne?
No, da ne ispadne da se pravim pametan - ovo što sam sada naveo stoji SAMO ukoliko proizvod ne mora putovati Poštom ili nekom dostavnom službom. Kada nešto kupujem preko oglasnika, vjerujem kao i svi mi, uvijek prednost dajem prodavačima iz moga grada jer je manja tlaka. Ako ih nema, onda slijede drugi gradovi i dostava.
Ako se proizvod mora dostaviti, naravno da onda stoji upravo ovo što ste ti i Davor napisali - jer u suprotnom može doći do gadnih posljedica.
No, mislim da jedan mobitel (samim svojim oblikom i veličinom) i kutija za isti koja se naplaćuje 200 kuna ne spadaju u te slučajeve, jer Apple slušalice za taj mobitel - a znamo koliko Apple naplaćuje proizode, cijeni 50 kn više...
Ne može mi rabljeni komad kartona i plastike u koji se pakira mobitel vrijediti gotovo isto kao nove slušalice za isti.
Eto, to je poanta svega.
25.02.2018 | 14:50
Kloba kaže:
Hoću li uzeti onaj koji je hiper očuvan, bez IJEDNE ogrebotine, kojeg sam osobno pregledao od tipa koji je kutiju bacio, ili isti iMac - koji je malo prljaviji, tipkovnica je malo masnija - vidi se da ga tip nije toliko pazio - ali on ima kutiju? I toga sam, primjera radi, osobno pregledao i uočio te razlike između dva stroja. Stoje isto. Koji da kupim? Ovaj sa kutijom kutije radi? Pa doma čišćenje stroja i dodatna gnjavaža, ili ovaj koji nema kutiju, pa doma plug and play?
O tome pričam, ne o važnosti kutije kao kutije.


A što ako kompjuteri imaju isti nivo očuvanja i istu cijenu... Hoćeš li kupiti onaj s kutijom ili bez?
A što ako kompjuteri imaju isti nivo očuvanja i ovaj s kutijom je 100 kuna skuplji i treba ga dostaviti iz Županje...?

Ma samo hoću reći da to prodavanje kutija bez uređaja i nije baš toliko čudno kako se čini. Na kraju krajeva, svaka roba ima svoga kupca. Moram vidjeti koliko koštaju kutije od 3gs-a...
25.02.2018 | 15:35
Sada smo ušli u u sferu 1000 zašto 1000 zato. U ovom si slučaju u pravu - naravno. Dao bih 100 kuna više.
Ali ne kužim kako ne vidiš da pričamo o istoj stvari na sličan način (i sam sam rekao da je sa dostavom kako ti pišeš), samo s dvije točke gledišta.
Idem u off topic da pojasnim.
Kao neki dan kada mi je Žabac napisao da nema istočnijeg od Japana. Malo sam razmišljao o njegovoj rečenici i na prvu sam se slagao sa napisanim. A onda sam pomislio: čekaj malo - što je istočno u Japanu? Zemlja nije mapa da nema istočnijeg, zemlja je okrugla - točnije gotovo okrugla.
Znači, Japancima je istočno - zapadna obala SAD-a.
Da li se svi muslimani na svijetu klanjaju okrenuti prema istoku?
Ne, klanjaju se prema Mecci, Saudijska Arabija. Znači, 200 milijuna vjernika najbrojnije muslimanske nacije na svijetu Indonezije - klanjaju se okrenuti sjeverozapadu. Jer njima je Mecca tamo.
Svaka stvar na ovome svijetu ima ne jednu, niti dvije, nego puno točaka gledišta.
Ja sam se čudio cijeni kartonske kutije iPhone-a. I još uvijek se čudim. Nitko drugi ne mora, to je osobna stvar svakoga od nas.
25.02.2018 | 15:46
Ha ništa, idem krenut skupljat za novi auto


IMG_2792.jpeg
25.02.2018 | 16:04
Kloba kaže:
Kao neki dan kada mi je Žabac napisao da nema istočnijeg od Japana. Malo sam razmišljao o njegovoj rečenici i na prvu sam se slagao sa napisanim. A onda sam pomislio: čekaj malo - što je istočno u Japanu? Zemlja nije mapa da nema istočnijeg, zemlja je okrugla - točnije gotovo okrugla.


Ma to je glupost i pseudoznanost!!! Svi znamo da je Zemlja ravna ploča

Je, primjetio sam da se slažemo oko kutija ako je u pitanju dostava...
25.02.2018 | 16:05
energyman kaže:
Ha ništa, idem krenut skupljat za novi auto


IMG_2792.jpeg


Bit će za prvu ratu Bentleya
25.02.2018 | 16:25
Baš!
Ali lijepo izgleda, šta jest jest. Najviše mi se dopala srebrna jabuka.
Ne znam da li je od Applea, ali svemu daje poseban štih.
25.02.2018 | 16:51
Moram vam fotkati kutije od Apple certifikata koje čuvam u kolekciji... a jedna od boljih kutija je i ona od njihove majice... joj i iSight ima super kutiju... u biti razumijem tu maniju s kutijama!
25.02.2018 | 18:22
dpasaric kaže:
Moram vam fotkati kutije od Apple certifikata koje čuvam u kolekciji... a jedna od boljih kutija je i ona od njihove majice... joj i iSight ima super kutiju... u biti razumijem tu maniju s kutijama!


Zar se ti nisi hvalio s kubikom praznih kutija od Apple-a?
25.02.2018 | 18:41
Moguće, ali to je drugo, mi u toaletu u firmi držimo gomilu kutija od naše vlastite opreme, nemamo ih običaj bacati. A dio je zanimljiv i u okviru našeg muzeja informatike jer je zabavno pratiti razvoj ambalaže uz razvoj računalne opreme.
25.02.2018 | 18:56
dpasaric kaže:
Kod nekih računala kutija je big-deal za bilo kakav siguran transport ako to čovjek ne radi sam. Govorim vam iz debelog iskustva s nekoliko ružnih epizoda u kojima niti zračni jastuci nisu pomogli. Originalna ambalaža je najbolja zaštita.


Osobno čuvam sve ambalaže ali ih nemam izloženo ovako lijepo . Nedavno sam prodavao imac, pa se potpuno slažem sa Davorom. Što je je, original je original i uvelike olakšava transport, a i prodaju.
25.02.2018 | 19:10
dpasaric kaže:
Moguće, ali to je drugo, mi u toaletu u firmi držimo gomilu kutija od naše vlastite opreme, nemamo ih običaj bacati. A dio je zanimljiv i u okviru našeg muzeja informatike jer je zabavno pratiti razvoj ambalaže uz razvoj računalne opreme.


A ovaj, gdje onda nuzdu obavljate?
  • Mate22
  • Posjetitelj
25.02.2018 | 19:48
hahahah a budalo majko mila
25.02.2018 | 20:32
zabac kaže:

A ovaj, gdje onda nuzdu obavljate?


Pa u kutije
25.02.2018 | 22:23
zabac kaže:
dpasaric kaže:
Moguće, ali to je drugo, mi u toaletu u firmi držimo gomilu kutija od naše vlastite opreme, nemamo ih običaj bacati. A dio je zanimljiv i u okviru našeg muzeja informatike jer je zabavno pratiti razvoj ambalaže uz razvoj računalne opreme.


A ovaj, gdje onda nuzdu obavljate?


O, pa imamo mi ogroman toalet, zapravo to je više kupaonica, ali je tuš kada uklonjena.
26.02.2018 | 11:11
Nešto ovako? A to još nije sve!

IMG_5251.JPG
26.02.2018 | 11:43
Čovječe - ti bi skupio za novi iPad Pro prodajući sve te kutije - ovo je više istina nego šala.
Kako ti je tako lijepo ispala Pano slika? Mirna ruka, stalak ili edit rubova nakon?
Stvarno izvrsna panorama, nikada ovako čisto nisam uspio slikati rukom.
Uvijek bi mi rubovi odlazili, a predmeti na slici ispadali izobličeni...
Mada i energyman ima isto lijepu sliku. Ne toliko dugu, ali dobru.
26.02.2018 | 12:55
Nemam pojma, iz ruke slikano, lagani zaokret i to je to. I to još slikano prije cca 4 godine sa peticom valjda.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 59 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.22 Seconds

Provided by iJoomla SEO