osma epizoda... :)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

osma epizoda... :)


20.11.2017 | 09:04
[quote="stefanjos" post=163205][quote="kole" post=163203][quote="smayoo" post=163189]kole kaže:

Dok ja evo, neznam koji mi je bolji, Rogue One ili Force Awakens. Oboje odlicni filmovi, da mi je znat sto muci covjeka u zivotu da su ovakva dva filma negledljiva, stvarno nejasno



Eto…mogu i ja biti malo bezobrazan pa reci da zaista ne znam natjera covjeka da pogleda do kraja takav poluuradak i jos mu se svidja!?
Zar zaista u zivotu nisi pogledao boljh filmova…nema veze, budes…jos si mlad

Mozda da probam pojasniti…to se zove “ukus” i ne mozemo o tome raspravljati.
Mozda nam nije isti ali definitivno tvoj ili moj nije bolji.

Pa svejedno nisam bezobrazan i ne pitam se sta tebe muci u zivotu.
20.11.2017 | 09:09
dpasaric kaže:
kole kaže:

Zaista, svega cega se disney primi postaje sveamericko pretenciozno govno koje je nazalost negledljivo…
Ubio bi za dobar SF. Zadnji zabavan i nelos je bio “edge of tomorow”.


No, pa Blade Runner 2049 nije razočarao, meni najbolji SF u zadnje desetljeće sigurno.

www.jabucnjak.hr/forum/razno/161490-blade-runner-2049.html



Nisam ga jos pogledao...ne idem u domaca kina zbog uzasnog zvuka pa ga cekam.
Ali to sigurno nije glupi disney pa ima nade
20.11.2017 | 09:10
[quote="kole" post=163211][quote="stefanjos" post=163205][quote="kole" post=163203]smayoo kaže:
kole kaže:

Dok ja evo, neznam koji mi je bolji, Rogue One ili Force Awakens. Oboje odlicni filmovi, da mi je znat sto muci covjeka u zivotu da su ovakva dva filma negledljiva, stvarno nejasno



Eto…mogu i ja biti malo bezobrazan pa reci da zaista ne znam natjera covjeka da pogleda do kraja takav poluuradak i jos mu se svidja!?
Zar zaista u zivotu nisi pogledao boljh filmova…nema veze, budes…jos si mlad

Mozda da probam pojasniti…to se zove “ukus” i ne mozemo o tome raspravljati.
Mozda nam nije isti ali definitivno tvoj ili moj nije bolji.

Pa svejedno nisam bezobrazan i ne pitam se sta tebe muci u zivotu.


Da ti se film ne svida, razumijem, ali da je negledljiv, to nije istina. Nisam nigdje aludirao da je moj ukus bolji od tvoga.
20.11.2017 | 09:24
Ponavljam:
Ukusi su razliciti, nema istine i neistine.
Nisi nigdje aludirao ali si se (sise:) pitao sta mene muci u zivotu. to je bezobrazno

Dakle, film je apsolutno negledljivo pretenciozno smece sa nerazradjenim scenarijem, bezvoljnom a napucanom rezijom i jedva odradjenim glumackim izvedbama.
Jedino sto je na nivou je zvuk od Benn Burtta koji je poslovicno odlican, iako ni tu nema nista novo i uzbudljivo...ali je gosponu Bennu ipak skoro 70.

To je moje misljenje a ne istina.
Istina u ovom slucaju ne postoji.
20.11.2017 | 09:28
Mislim da sam bio dovolljno proziran kad to pitanje nije bilo ozbiljno vec namijenjeno u kontekstu pitanja da je film potpuno gledljiv. To sto se meni svida je meni bonus, a tebi se eto ne svida. Da je oku neugodan, nije.
20.11.2017 | 09:34
E jebiga sad...nije oku neugodan ali je mozgu
I svasta nije oku neugodno pa je negledljivo...eto, primjer...Mamma mia, odlicna fotografija i izvedba...vrlo oku ugodno, ali cim krenu pjevati...meni negledljivo.
Dakle...umjesto da tu polemiziras oko toga sta si mislio, obrazlozi po cemu su to dobri filmovi.
20.11.2017 | 09:41
Dok čekate SW ep.8, a ako volite SF, umjesto da razgovarate o probavi pogledajte (ako još niste) The Expanse i Dark Matter.
SyFy je nažalost otkazao snimanje četvrte sezone Dark Mattera no postoje spekulacije da bi MGM mogao uskočiti i snimiti završnu sezonu, ali zato se snima četvrta sezona The Expanse pa nije sve crno
20.11.2017 | 09:47
The Expanse je meni osobno jako dobra serija s obzirom da što god syfy izbaci uzimam sa zrnom ili 2 soli, ali ovaj put su napravili solidan posao. Za popuniti vrijeme, samo tako.
20.11.2017 | 09:48
Pocet cu sa force awakensom. Prvo, tehnicka strana. Odlicna rekreacija klasicnog sw svemira koja produbljuje imerziju u film, svemirske scene jos ostrije i aktivnije, a kostimografija i svemirci odlicno dizajnirani, osim, rakhtara to mi je i dan danas grozno i onaj "nilski konj" koji pije vodu pored finna na jakkuu mi je bio too much. BB8 mi je super dodatak, i bas je u nekom ludom sw stilu napravljen, od toga kako se giba pa do govora i neverbalne komunikacije. Svi ostali kostimi i scene su mi bas lijepo odradeni, osim ovog sto sam vec naveo.

Sto se tice price, svida mi se jer imamo misterij. nema luka, neznamo tko je rey, a bolje barata silom vec svi do sada(s obzirom da je svladala dosta toga u par dana, mozemo reci da je jako dobra). u prvome filmu, a new hope, takoder je bio misterij, sto je to sila, a sada kada svi znamo, taj misterij su zamijenili. tj. pronasli su nacin kako zaintresirati gledatelja a da nije sve transparetni nastavak. Pa onda imamo snoke-a, kojemu je glavna tematska muzika skoro pa ista kao u ROTS kada palpatine prica anakinu o darth plageiusu (ili kako se vec pise). dodatan misterij koji me zaintrigirao, jel snoke stvarno palpatineov master ili nije. sumnjam da je, ali lijepo je mastati.

ubojstvo hana mi pase, jer se ionako vukao po filmu, a i pridonosi prici u smislu razvitka kylove price. a i morali smo vidjeti nesto brutalno jer do tada nismo znali koliko je kylo zapravo zao. znamo da je pobio sve u kampu jedija od luka, ali neznamo dal je sam organizirao pobunu ili mu je u skupini 'knights of ren' ispran mozak i tamnom strane sile postao master of the knights of ren.

rey mi se dopada, jedva cekam nastavak njene price, pa da napokon i otkrijemo tko su njeni roditelji, ali istina, volio bi da filmovi izlaze svake 4 godine. da ne bude zasicenja, ali sto je tu je.

veliki propust filma mi je njihov povratak u bazu pobunjenika, kada chewie ne zagrli leu.


a za rogue one. zabavan side filmic koji nismo trebali dobiti, ali ga obje rucke prihvacam. nisu unistili nista njegovim stvaranjem, vec su zakrpali rupu koju nije trebalo krpati. malo je tamniji film, ali opet ima elementa humora. produbili smo znanje o kyber kristalima koji pokrecu lightsabere, a likovi koji se pojavljuju dobili su neku svoju konkretnu pricu. drago mi je kako nitko nije uspio prezivit, dodalo je elemnt katastrofe kakav stvarno postoji u ratovima.

a zadnja scena, perfektno.
20.11.2017 | 11:14
stefanjos kaže:
...produbili smo znanje o kyber kristalima koji pokrecu lightsabere, a likovi koji se pojavljuju dobili su neku svoju konkretnu pricu. drago mi je kako nitko nije uspio prezivit, dodalo je elemnt katastrofe kakav stvarno postoji u ratovima.


Što bi rekao moj sin: "nemoj mi to reći!"
20.11.2017 | 13:04
WTF, zar nisi još pogledao Rogue One??
A i - nije baš neki spoiler, pa to je "side story" koji se spominje u IV epizodi i prilično je jasno kako su svi izginuli.
20.11.2017 | 13:32
Njet, nisam pogledao, malo sam zaostao...
Planiram pogledati kad ulovim malo vremena. Sad moram ići pogledati IV-ku za početak. Stefanjos, nije neki spoiler, kada nešto odlučim pogledati nema tog spoilera koji će me spriječiti!
20.11.2017 | 17:35
stefanjos kaže:
Pocet cu sa force awakensom. Prvo, tehnicka strana. Odlicna rekreacija klasicnog sw svemira koja produbljuje imerziju u film, svemirske scene jos ostrije i aktivnije, a kostimografija i svemirci odlicno dizajnirani, osim, rakhtara to mi je i dan danas grozno i onaj "nilski konj" koji pije vodu pored finna na jakkuu mi je bio too much. BB8 mi je super dodatak, i bas je u nekom ludom sw stilu napravljen, od toga kako se giba pa do govora i neverbalne komunikacije. Svi ostali kostimi i scene su mi bas lijepo odradeni, osim ovog sto sam vec naveo.

Sto se tice price, svida mi se jer imamo misterij. nema luka, neznamo tko je rey, a bolje barata silom vec svi do sada(s obzirom da je svladala dosta toga u par dana, mozemo reci da je jako dobra). u prvome filmu, a new hope, takoder je bio misterij, sto je to sila, a sada kada svi znamo, taj misterij su zamijenili. tj. pronasli su nacin kako zaintresirati gledatelja a da nije sve transparetni nastavak. Pa onda imamo snoke-a, kojemu je glavna tematska muzika skoro pa ista kao u ROTS kada palpatine prica anakinu o darth plageiusu (ili kako se vec pise). dodatan misterij koji me zaintrigirao, jel snoke stvarno palpatineov master ili nije. sumnjam da je, ali lijepo je mastati.

ubojstvo hana mi pase, jer se ionako vukao po filmu, a i pridonosi prici u smislu razvitka kylove price. a i morali smo vidjeti nesto brutalno jer do tada nismo znali koliko je kylo zapravo zao. znamo da je pobio sve u kampu jedija od luka, ali neznamo dal je sam organizirao pobunu ili mu je u skupini 'knights of ren' ispran mozak i tamnom strane sile postao master of the knights of ren.

rey mi se dopada, jedva cekam nastavak njene price, pa da napokon i otkrijemo tko su njeni roditelji, ali istina, volio bi da filmovi izlaze svake 4 godine. da ne bude zasicenja, ali sto je tu je.

veliki propust filma mi je njihov povratak u bazu pobunjenika, kada chewie ne zagrli leu.


a za rogue one. zabavan side filmic koji nismo trebali dobiti, ali ga obje rucke prihvacam. nisu unistili nista njegovim stvaranjem, vec su zakrpali rupu koju nije trebalo krpati. malo je tamniji film, ali opet ima elementa humora. produbili smo znanje o kyber kristalima koji pokrecu lightsabere, a likovi koji se pojavljuju dobili su neku svoju konkretnu pricu. drago mi je kako nitko nije uspio prezivit, dodalo je elemnt katastrofe kakav stvarno postoji u ratovima.

a zadnja scena, perfektno.




Odlicno…meni su negledljivi
Hocu reci, ulazimo opet u “svidja mi se” raspravu koja nema kraja ni smisla.

Mozemo i tehnicki…ok, idem po sjecanju jer, ponavljam, zaboravio sam radnju kako sam ga pogledao, sto znaci da je radnja toliko razvucena i napucana nekim likovima, koji su uglavnom ripoff nekih drugih likova, a sve sapunicarski provuceno kroz medjuodnose.
Kostimografija i cijeli product design je bogat, ali nikako mastovit. Nista novo, nista posebno i nista vrijedno tolikog (okvirno prikazanog) budgeta.
Novi likovi i roboti su toliko bezkarakterni da ih je tesko za gledati...jos besprizorniji luke skywalker (koji i je jedan od besprizornijih likova su SW).
Skenjati JEDINOG karakternog i duhovitog lika kako bi napravili mjesta za lose zamjene je idiotski, ali vecina scenarija, pogotovo sve sto ima veze sa disneyem je idiotski i nekom sa malo manje tolerancije, gadljivo.
Sa hano solotom su izgubili ono malo humora koji su imali i koji je cesto opravdavao tonu nespretnih i nekad traljavih izvedbi.
I tak...mozemo do 2020-te...
Ti ovdje uglavnom opisujes radnju i tok price a ja pricam o golom seciranju filma, bez subjektivnih stavova koji su apsolutno na strani SW.
Da, tehnicki je film apsolutno na nivou, pogotovo na nivou utrosenih novaca i nepotrebno je raspravljati o tome.
Poanta je da rasprava o tome “sto mi se svidja” nije bas zahvalna jer ulazimo u duboke ljudske tajne koje moramo uvaziti…unatoc tvojoj opseznoj zadacnici
Jos uvijek ne vidim razloga tvoje zabrinutosti mojom glavom?
20.11.2017 | 18:04
stefanjos kaže:
svemirske scene jos ostrije i aktivnije, a kostimografija i svemirci odlicno dizajnirani, osim, rakhtara to mi je i dan danas grozno


Sad si me natentao da idem googlati "rakhtar" i druga slika na google images je malo vise nego R rated.
20.11.2017 | 18:34
Riba kaže:
stefanjos kaže:
svemirske scene jos ostrije i aktivnije, a kostimografija i svemirci odlicno dizajnirani, osim, rakhtara to mi je i dan danas grozno


Sad si me natentao da idem googlati "rakhtar" i druga slika na google images je malo vise nego R rated.



ups, izgleda da je rathtar
20.11.2017 | 18:36
kole kaže:
stefanjos kaže:
Pocet cu sa force awakensom. Prvo, tehnicka strana. Odlicna rekreacija klasicnog sw svemira koja produbljuje imerziju u film, svemirske scene jos ostrije i aktivnije, a kostimografija i svemirci odlicno dizajnirani, osim, rakhtara to mi je i dan danas grozno i onaj "nilski konj" koji pije vodu pored finna na jakkuu mi je bio too much. BB8 mi je super dodatak, i bas je u nekom ludom sw stilu napravljen, od toga kako se giba pa do govora i neverbalne komunikacije. Svi ostali kostimi i scene su mi bas lijepo odradeni, osim ovog sto sam vec naveo.

Sto se tice price, svida mi se jer imamo misterij. nema luka, neznamo tko je rey, a bolje barata silom vec svi do sada(s obzirom da je svladala dosta toga u par dana, mozemo reci da je jako dobra). u prvome filmu, a new hope, takoder je bio misterij, sto je to sila, a sada kada svi znamo, taj misterij su zamijenili. tj. pronasli su nacin kako zaintresirati gledatelja a da nije sve transparetni nastavak. Pa onda imamo snoke-a, kojemu je glavna tematska muzika skoro pa ista kao u ROTS kada palpatine prica anakinu o darth plageiusu (ili kako se vec pise). dodatan misterij koji me zaintrigirao, jel snoke stvarno palpatineov master ili nije. sumnjam da je, ali lijepo je mastati.

ubojstvo hana mi pase, jer se ionako vukao po filmu, a i pridonosi prici u smislu razvitka kylove price. a i morali smo vidjeti nesto brutalno jer do tada nismo znali koliko je kylo zapravo zao. znamo da je pobio sve u kampu jedija od luka, ali neznamo dal je sam organizirao pobunu ili mu je u skupini 'knights of ren' ispran mozak i tamnom strane sile postao master of the knights of ren.

rey mi se dopada, jedva cekam nastavak njene price, pa da napokon i otkrijemo tko su njeni roditelji, ali istina, volio bi da filmovi izlaze svake 4 godine. da ne bude zasicenja, ali sto je tu je.

veliki propust filma mi je njihov povratak u bazu pobunjenika, kada chewie ne zagrli leu.


a za rogue one. zabavan side filmic koji nismo trebali dobiti, ali ga obje rucke prihvacam. nisu unistili nista njegovim stvaranjem, vec su zakrpali rupu koju nije trebalo krpati. malo je tamniji film, ali opet ima elementa humora. produbili smo znanje o kyber kristalima koji pokrecu lightsabere, a likovi koji se pojavljuju dobili su neku svoju konkretnu pricu. drago mi je kako nitko nije uspio prezivit, dodalo je elemnt katastrofe kakav stvarno postoji u ratovima.

a zadnja scena, perfektno.




Odlicno…meni su negledljivi
Hocu reci, ulazimo opet u “svidja mi se” raspravu koja nema kraja ni smisla.

Mozemo i tehnicki…ok, idem po sjecanju jer, ponavljam, zaboravio sam radnju kako sam ga pogledao, sto znaci da je radnja toliko razvucena i napucana nekim likovima, koji su uglavnom ripoff nekih drugih likova, a sve sapunicarski provuceno kroz medjuodnose.
Kostimografija i cijeli product design je bogat, ali nikako mastovit. Nista novo, nista posebno i nista vrijedno tolikog (okvirno prikazanog) budgeta.
Novi likovi i roboti su toliko bezkarakterni da ih je tesko za gledati...jos besprizorniji luke skywalker (koji i je jedan od besprizornijih likova su SW).
Skenjati JEDINOG karakternog i duhovitog lika kako bi napravili mjesta za lose zamjene je idiotski, ali vecina scenarija, pogotovo sve sto ima veze sa disneyem je idiotski i nekom sa malo manje tolerancije, gadljivo.
Sa hano solotom su izgubili ono malo humora koji su imali i koji je cesto opravdavao tonu nespretnih i nekad traljavih izvedbi.
I tak...mozemo do 2020-te...
Ti ovdje uglavnom opisujes radnju i tok price a ja pricam o golom seciranju filma, bez subjektivnih stavova koji su apsolutno na strani SW.
Da, tehnicki je film apsolutno na nivou, pogotovo na nivou utrosenih novaca i nepotrebno je raspravljati o tome.
Poanta je da rasprava o tome “sto mi se svidja” nije bas zahvalna jer ulazimo u duboke ljudske tajne koje moramo uvaziti…unatoc tvojoj opseznoj zadacnici
Jos uvijek ne vidim razloga tvoje zabrinutosti mojom glavom?


sam si sebi odgovorio na ovo zadnje pitanje uopce postavivsi ga.
20.11.2017 | 18:56
Riba kaže:
stefanjos kaže:
svemirske scene jos ostrije i aktivnije, a kostimografija i svemirci odlicno dizajnirani, osim, rakhtara to mi je i dan danas grozno


Sad si me natentao da idem googlati "rakhtar" i druga slika na google images je malo vise nego R rated.


Joj... ranit ću se

Tipfeler = ono kad ideš izgooglati sliku Rathtar-a, a u tražilicu upišeš Rakhtar
20.11.2017 | 20:43
[quote="stefanjos" post=163244]kole kaže:
stefanjos kaže:

Jos uvijek ne vidim razloga tvoje zabrinutosti mojom glavom?


sam si sebi odgovorio na ovo zadnje pitanje uopce postavivsi ga.



Ne znam, bezveze si bezobrazan. Mozda nastavimo pricu kad malo narastes, shvatis i ispricas se kao odrasla osoba.
20.11.2017 | 20:51
[quote="kole" post=163251]stefanjos kaže:
kole kaže:
stefanjos kaže:

Jos uvijek ne vidim razloga tvoje zabrinutosti mojom glavom?


sam si sebi odgovorio na ovo zadnje pitanje uopce postavivsi ga.



Ne znam, bezveze si bezobrazan. Mozda nastavimo pricu kad malo narastes, shvatis i ispricas se kao odrasla osoba.


Ma čekaj malo, većsmo riješili dio pitanja tvoje glave, ja sam prešao od toga i počeli smo s komentarom, a ti si vratio to u priču... Ako sam te uvrijedio ispričavam se, ne vidim previše kako jesam, osim ovog zadnjeg jer tu sam namjerno prcao. Možda netko od kolega me prosvijetli.
21.11.2017 | 08:49
No, no, momci, lijepo se igrajte.

Ako ćete p"#$arat, prebacite to na moj YouTube kanal, dobro će mi doći malo prometa

I da, Blade Runner 2049 je nešto... wow, baš wow
21.11.2017 | 08:58
Postali smo k'o ljepše nam polovice. U određene dane u mjesecu svi popizdimo.
23.11.2017 | 13:31
Dodao bih ja i Vorkosigana!
14.12.2017 | 19:07
Eto, bili jučer sin i ja na pretpremijeri u Zagrebu. Bio i @stefanjos, u Rijeci. Vidim @stefanjos na vikalici piše da je razočaran. Ja nisam. Meni je bilo jako dobro. Iznad očekivanja. Stefanjos, zašto si ti razočaran?
14.12.2017 | 19:31
smayoo kaže:
Eto, bili jučer sin i ja na pretpremijeri u Zagrebu. Bio i @stefanjos, u Rijeci. Vidim @stefanjos na vikalici piše da je razočaran. Ja nisam. Meni je bilo jako dobro. Iznad očekivanja. Stefanjos, zašto si ti razočaran?


Da, jesam. Evo probat ću kratko, jer imam puno toga. SPOILERI! NE ČITAJ DALJE AKO NISI GLEDAO!

Podrijetlo Reyovih roditelja mi je sumnjivo, i nije mi ni strašno što se još ne zna, jer mislim da Kylo laže, tj. pretpostavljao sam da nećemo ni saznati zato da ne vuče paralelu petog filma gdje Luke sazna da mu je Vader otac. Oko ovoga sam indiferentan totalno, samo nešto što želim obznaniti.

Lein svemirski hod mi je užasan, jasno mi je da ju sila spašava, ali malo previše za moj ukus, da ne spomenemo da je to grozno izgledalo, a i pogotovo što je preminula u pravom životu, djelovalo mi je neukusno.

Scena gdje Luke sretne Rey i on odbaci lightsabre. Pljusak u facu svih fanova i originalne trilogije. Jasno mi je da Luke ne želi ništa s tim, ali kulturnije bi izgledalo da je odmahnuo rukom i odbacio u stranu. također, odkud Maz Kanati taj lightsabre? (U TFA je rekla da je to priča za drugi put, eto neznamo odkud joj, još je misterioznije to što je taj lightsabre izgubljen u petom djelu u svemiru, da, u svemiru!)

Onda većina šala odbacivala me fan filma. Pogotovo "rebel scum" uzvici. Jedanput je lijepo, previše puta ne valja.

Ovo su sitnice, sada slijedi što me najviše razočaralo. Nedostatak objašnjenja skoro ičega iz TFA.

1. Lor San Tekka (jedi svećenik) kojeg je Kylo Ren ubio na početku TFA totalno je nebitan na kraju, očekivao sam neku povezanost njega i Luke-a, ali ispadne da je on totalno nebitan (kao i neki drugi, čitaj dalje)
2. Snoke, kao i Lor San Tekka, veliki misterij TFA, odlazi jednim potezom svijetlosnog mača. Nemam ništa protiv rješavanja Snoke-a, čak ni to da je relativno brzo, bio mi je drag, ali totalno, ponavljam, totalno ne iskorišten i ne objašnjen. Znači, tko je on? Odkud je on? Kako je postao tako moćan? Kako se naučio vitlati silom? Kako je upoznao Kylo-a? Znaju li se Luke i Snoke? Je li Snoke bio u jedi akademiji? (očito nije, ali ono, ni to ne možemo isključit)
3. Snoke-ovi zaštitari. Totalno nedopustivo, tu su ulogu trebali igrati Vitezi Rena (Knights of Ren). Na sva nebesa se hvali Kyla kako je on MASTER of the Knights of Ren, a gdje su ti vitezi? Zašto ih nigdje nema? Jesu li mrtvi? Tko ih je ubio? Bila je savršena prilika za uklopiti njih kao Snoke-ove zaštitare, a potom stvoriti konflikt između učitelja (Kyla) i učenika (vitezi Rena). Nakon ubojstva Snoke-a, mogao je slijediti ovaj konflikt koji bi bio savršena paralela koju smo vidjeli sa Luke-om i Renom. I dalje bi Ren bio u ljutnji zato jer bi na kraju morao pobiti i svoje učenike. Volio bi onda da je jedan uspio pobjći da imamo koga hvatati kasnije.

General Hux mi je bio super, ali imao je on nekih dijelova koji su ličili na slaptik komediju.

Rose, da budemo iskreni, ona je tu jer je azijatkinja. Taj rasni portfolio mogli su bolje riješiti, npr. viceadmiralka Holdo je mogla biti azijatkinja, a Finna pustit samog sa BB-8 da pokuša svoje napraviti. Mjesto snimanja Dubrovnika je totalno neiskorišteno, tu je mogao biti lijepi subplot gdje Captain Phasma lovi Finna među bankarima i ratnim profiterima, umjesto toga, Phasma je opet nedovoljno korištena, a policajci na planetu su mi bezveze. Preferirao bi lov na Finna, a da ga lovi Phasma u društvu par klasičnih bijelih jurišnika.

Poe Dameron, super lik, sve 5 kod njega.

Luke i Yoda odlični, razgovori Ren-a i Rey odlični!

Zadnja scena totalno van pameti. Ok, mali ima sposobnosti, ali što to nama znači, kad bi on trebao ući u priču? Kako će njega Rey naći ako započne akademiju Jedija, ako ga nikad nije upoznala, tj. nitko tog malog nije upoznao...

Ma toliko nelogičnosti i loših odabira za nepovjerovat.

Malo je nebitnih stvari oko kojih se zapalim, ali jedna od tih tema je Star Wars. Nisam očekivao remek djelo, ali očekivanja nisam ni imao. Ušao sam totalno neutralan u slučaju da je loš, ali eto, toliko me je razočaralo da me uspijelo izbacit iz takta.

Ukratko, znam da je dugo, ali ima toga što nisam ni spomenuo.
14.12.2017 | 21:10
A hebo ga patak, pa što nisi spoiler stavio kao spoiler

:pinch: Upozorenje: Spoiler!
14.12.2017 | 21:12
Pa napisao sam SPOILER NE ČITAJ DALJE.

sorry
14.12.2017 | 21:29
Pa nisam čitao... ja se mogu kontrolirati

... samo sam ti htio skrenuti pozornost da možeš na forumu koristiti spoiler
14.12.2017 | 21:32
Bertone kaže:
Pa nisam čitao... ja se mogu kontrolirati

... samo sam ti htio skrenuti pozornost da možeš na forumu koristiti spoiler



Ahaaaa, kako se treba napisat? U ovom izborniku gore ne nalazim?
14.12.2017 | 21:44
Pa nemaš u izborniku, ali kaj nikad nisi isprobavao koje su sve mogućnosti foruma na kojem smo gotovo svakodnevno

Pišeš kao i svaki drugi tag... u uglate zagrade u prvu napišeš spoiler a u zadnju napišeš /spoiler (ili otvori/quotaj moj post pa ćeš vidjeti)
15.12.2017 | 10:38
stefanjos, jesi možda "izračunao" kroz koliko se to dana/noći odvija sve to?
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 14 sati, 15 minuta
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, damir1, m@xym, Maxxy, Riba, VanjusOS, Anonimci (372)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.69 Seconds

Provided by iJoomla SEO