Državna prijevara
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Državna prijevara


02.06.2006 | 18:16
Jeste li vi svjesni da hrvatski \"apple\" zarađuje na jednom prodanom macbooku zarađuje otprilike 3000 kn. Koja je to prijevara kod nas vrijedi ona filozofija 1$ = 9 kuna. Hrvatska nema apple. Hrvatska ima firmu koja je generalni zastupnik za apple u hrvatskoj. E i da apple nije uopće isplativ. Macbook sa preformansama kakve jesu dodje 9000 kn. Za 9000 kn se nabavi pet puta bolji acerov laptop. To ne znaći da ja neću kupit maca. Najvejerojatnije ču dobit macbook. Al nema to veze. Da svi živimo u SAD-U macbook bi nas došao 6500 kn. Imac bi nas došao 7794 kn. Uglavnom apple je u hrvatskoj pre skup. jel za 11000 kn kolko dodje imac kupim komp koji sravni tog imaca u bilo kojem testu.
02.06.2006 | 21:41
Gdje u svemu tome prste ima \"drzava\"?
03.06.2006 | 01:03
zajeb...
04.06.2006 | 11:44
krugoval je napisao:
jel za 11000 kn kolko dodje imac kupim komp koji sravni tog imaca u bilo kojem testu.


Hej, daj mi pokaži takav komp, a jedini mi je uvjet da ima legalno instalirani OS X i da sve radi pic-pic.
04.06.2006 | 18:26
Prije nego sam kupio svoj novi iMac imao sam oko 7-8 PC-a (tko bi se sjećao). Zvijeri od grafičkih, procesora. Konstantno su mi se po glavi povlačile razne nadogradnje i tu su se počeli nekontrolirano gomilati iznenadni troškovi. Na kraju sve te priče zaključio sam da je bolje kupiti računalo koje RADI i RADITI na njemu godinama. Bezbrižno. PC je bunar bez dna. Je, Mac je kod nas zaista skup, ali to nije PC koji se mijenja svakih godinu-dvije. Ja ću svog iMac-a koristiti još najmanje 5 godina. Za igre sam ionako kupio X-Box 360 i time sam na duge staze zaokružio priču posao-igra. Ne treba smetnuti s uma ni činjenicu da uz Appleova računala ide i hrpa licenciranog software-a.
04.06.2006 | 21:06
Tko priča o osxu? Tu se priča o hardware-u.

Intel Pentium D 830 BOX Dual core, 2×3.0GHz, 800MHz, 775-pin, 2×1MB
MB Gigabyte G1975X, s775, i975X, DDR II, FW, RAID, GLAN
2x DDR2 512MB PC5300 (667MHz), GoodRAM
HDD Maxtor 6V300F0, S-ATA300, 300 GB/16MB/7200rpm
DVD+RW/-RW TEAC (DV-W516G-B95/A38), 16x16, 4xDL, bulk
Powercolor Radeon X1800XT PCIE, 512MB, VIVO, dual DVI
Monitor LG LCD L1732S, 700:1, 8ms, 17\"

cijena 9439 kn
04.06.2006 | 21:24
Tko prepoznaje prednost Macintosha nad PC računalima potrošit će koliko god da košta. Opet, onaj tko ima mogućnost i tko je snalažljiv otići će van i kupiti jeftinije. Po meni se i najveća mrcina od PC-a jednostavno ne može mjeriti s bilo kojim Macom. Oni koji vole brojke (3 GHz, 2048 RAM, bla bla...) će kupiti PC, drugi koji žele funkcionalnost, ljepotu i lakoću korištenja prepoznat će kvalitetu koju im omogućuje Mac.
PC nosi na sebi mrlju imenom Microsoft i dok god je tako neće nikada moći biti ni blizu, a kamoli ispred Maca. Stoga, ako te pale sve ove specifikacije koje si nabrojao trkom u prvi kompjutr šop i pohvali nam se sa, čekaj... na kojem service packu su ono windowsi sad?
04.06.2006 | 21:34
danijelr15 je napisao:
Tko prepoznaje prednost Macintosha nad PC računalima potrošit će koliko god da košta. Opet, onaj tko ima mogućnost i tko je snalažljiv otići će van i kupiti jeftinije. Po meni se i najveća mrcina od PC-a jednostavno ne može mjeriti s bilo kojim Macom. Oni koji vole brojke (3 GHz, 2048 RAM, bla bla...) će kupiti PC, drugi koji žele funkcionalnost, ljepotu i lakoću korištenja prepoznat će kvalitetu koju im omogućuje Mac.
PC nosi na sebi mrlju imenom Microsoft i dok god je tako neće nikada moći biti ni blizu, a kamoli ispred Maca. Stoga, ako te pale sve ove specifikacije koje si nabrojao trkom u prvi kompjutr šop i pohvali nam se sa, čekaj... na kojem service packu su ono windowsi sad?


Slažem se!Ali ipak mislim da Apple Hrvatska malo pretjeruje u cijenama.
04.06.2006 | 21:36
Ja tu govorim o Apple hrvatska. Ona pretjeruje s cijenama.
05.06.2006 | 00:15
krugoval je napisao:
Tko priča o osxu? Tu se priča o hardware-u.


I što češ onda s tim hardverom? Vrtiti windowse?
Samo izvoli.
05.06.2006 | 00:18
krugoval je napisao:
Ja tu govorim o Apple hrvatska. Ona pretjeruje s cijenama.


Pretjeru? Naravno da pretjeruju, i treba se buniti njima, gnjaviti ih, pisati peticije, zvati u centralu Applea, bilo što...

Ipak, premlad si da bi se sjećao kako je bilo - prije
Moj prvi novi Mac - Power Mac 7100/66, mislim da je onda imao 8MB rama, 17\" Apple Trinitron, LaserWriter Select 360... ako se dobro sjećam, cca 16000 DM circa 1995.

Odmah kad sam ispao iz srednje škole, otišla mi je sva ušteda i još sam dvije godine radio da bi platio samo pola stroja....

A danas? Puno vam je 5k kuna za Minija koji je 100x brži i bolji stroj. ))))
  • User
  • Posjetitelj
05.06.2006 | 01:27
Vanjuška je napisao:
A danas? Puno vam je 5k kuna za Minija koji je 100x brži i bolji stroj. ))))


Je ako taj isti kosta koju tisucu manje u drugim drzavama gdje ljudi imaju vise para a jeftinije strojeve. Ovdje je obrnuto.
05.06.2006 | 03:29
krugoval je napisao:
Tko priča o osxu? Tu se priča o hardware-u.

Intel Pentium D 830 BOX Dual core, 2×3.0GHz, 800MHz, 775-pin, 2×1MB
MB Gigabyte G1975X, s775, i975X, DDR II, FW, RAID, GLAN
2x DDR2 512MB PC5300 (667MHz), GoodRAM
HDD Maxtor 6V300F0, S-ATA300, 300 GB/16MB/7200rpm
DVD+RW/-RW TEAC (DV-W516G-B95/A38), 16x16, 4xDL, bulk
Powercolor Radeon X1800XT PCIE, 512MB, VIVO, dual DVI
Monitor LG LCD L1732S, 700:1, 8ms, 17\"

cijena 9439 kn



nista.
odlicna masina za aftere i rendere.
ja bi radje ubo nvidiu...
i osx naravno gore,.
i windowse za css


savrseno..
05.06.2006 | 04:56
i još ti naspram cijeni imaca ostane 2500 kn za ram ili tako nešto.
05.06.2006 | 06:20
...i za pola godine (ili manje) opet sve ponovo. Mislim, tko voli nek izvoli, ali PC te u 2 godine košta kao Mac kojeg ćeš imat 5 godina. Da i ne spominjem razbijanje glave s antivirusnim programima, svakojakim firewallovima i ostalim pomagalima da bi sustav uopće funkcionirao.
Kad kupiš Mac stigneš doma, uključiš ga u struju i počneš radit odnosno uživat. Kad kupiš PC prvo moraš pospajat sve sa svim, podignut Windowse (formatirat hard, itd.), nakon prvog startanja odmah uključit sve moguće zaštite uz nezaboravne balončiće iz donjeg desnog kuta, pa iskakanje Messengera, pa \"take a tour\", pa \"your computer my be in danger\". Nakon svega toga tek onda treba instalirat sve drivere za sav živi i neživi hardver, pa sve aplikacije i ostale gluposti. Ne hvala, za mene je PC mrtav makar bio osuđen na svoj PB G4 do kraja života.
  • MAK
  • Korisnik
  • 13
05.06.2006 | 06:24
Da, cijene su grrr... A ako sam dobro shvatio, ni oni koji ih prodaju ne mogu baš dobro živjeti od toga. Tim gore
05.06.2006 | 16:56
danijelr15 je napisao:
...i za pola godine (ili manje) opet sve ponovo. Mislim, tko voli nek izvoli, ali PC te u 2 godine košta kao Mac kojeg ćeš imat 5 godina. Da i ne spominjem razbijanje glave s antivirusnim programima, svakojakim firewallovima i ostalim pomagalima da bi sustav uopće funkcionirao.


ma o cemu se tu prica?

ne bih se bas flejmo.
imam meka veca istog vec 4 godine .dual g4 ispod stola.
ovaj moj sadasnji pc jede taj dpg4 za dorucak u cemu god=?
a kanta kosta 3k kuna!!!!! alooooooo

sta tu nije jasno?
powerbook g4 je na stolu sa strane za vjinging i traktor....

ovakakv pc ako ga dobro slozis moze ti trajat masu... samo rama da ima..
gotova prica....i da ga redovito odrzavas,

.....
i dalje po meni mekovi rulaju...
ali sad vise nema bas puno...
sta ljudi mislite da je onaj intel u meku sto kuca posebno razvijen za Apple?!?!?!?!??!

allllooooooooo


osvejstite se :=)

pozdrav....
05.06.2006 | 19:00
User je napisao:
Vanjuška je napisao:
A danas? Puno vam je 5k kuna za Minija koji je 100x brži i bolji stroj. ))))


Je ako taj isti kosta koju tisucu manje u drugim drzavama gdje ljudi imaju vise para a jeftinije strojeve. Ovdje je obrnuto.


Ljudi moji, a u onoj mojoj priči isti je stroj vani koštao sigurno jednu trećinu manje. Pa si ti misli.
05.06.2006 | 20:19
Stavi na PC sa 2 GB RAM-a i P4 3.2 npr. ripati CD u iTunesima i probaj si onda otvoriti npr. Word, ili neku web stranicu. Sve ode u k...c. Hvala lijepo. PC više pod moj krov ne ide. Vrtnja u krug - bunar bez dna. Mac je Mac, bio i ostat će. Ma koji god procesor u njemu bio.
05.06.2006 | 21:03
Dražen je napisao:
Stavi na PC sa 2 GB RAM-a i P4 3.2 npr. ripati CD u iTunesima i probaj si onda otvoriti npr. Word, ili neku web stranicu. Sve ode u k...c. Hvala lijepo. PC više pod moj krov ne ide. Vrtnja u krug - bunar bez dna. Mac je Mac, bio i ostat će. Ma koji god procesor u njemu bio.



lol

jelda?
a kakav ti to pc imas?
lolll
primjer?
CSS+temaspeak + webbrowser +mreza online cijelo vrijeme.
a to sve guta rama.
odakad sam kuio pc nisam nista mjenjo.
eventualno cu kuciste,
dogme o spec hardveru vise ne postoje.

itunesi radi isto i na meku i pcu.
osim sta su na pcu nestabilniji(iz iskustva)
i to je pc kriv jelda????



nemojmo se flejamt.


meni je svejedno na cemu radim samo da je soft koji znam.
ostalo je mozak.zar ne?
ugodniji rad na meku svakako..
ali na moj pc ce i osx bez beda
samo da se dorade neke sitnice i ispeglaju drajvere

:=)

less flame more work
  • User
  • Posjetitelj
05.06.2006 | 22:06
Vanjuška je napisao:
Ljudi moji, a u onoj mojoj priči isti je stroj vani koštao sigurno jednu trećinu manje. Pa si ti misli.


Pa ne kazem da se stvari od tada nisu popravile, ali jos se moraju sredit ohoho... Nadam se da cemo imat jeftinije Macove u EU, odnosno ne jeftinije nego po normalnoj cijeni...
05.06.2006 | 22:18
Nerado se miješam u tuđe polemike :/) ali ovaj put stvarno moram, mislim da su se nekom malo polupali lončići, ono što User ustvari želi reći je da su stvarno kod nas cijene prenapuhane i zato mu trebamo dati pravo, nije bitno dali je PC sporiji ili je nekad Mad bio još skuplji, ono što je bitno je da su kod nas Macovi skuplji nego u Europi gdje je životni standard puno bolji i točka. Bravo User....da svi dignemo svoj glas možda bi nešto uspjeli i promijeniti, ovako sigurno nečemo. (ok ....ovo je bilo malo utopistički:))
  • User
  • Posjetitelj
06.06.2006 | 04:35
rkrosl hvala na analizi i pogodio si u cemu je rijec . Stalno se prica o tome kako se za Mac isplati dat vise para (s cime se i slazem) ali u Americi i EU se radi o tek malo visoj cijeni u odnosu na PC (a negdje su PC-i slicnih karakteristika i skuplji) a kod nas se dodatno povisenje cijene ne odnosi na dodatke i softver uz komp nego cisto uz carinu i PDV, sto mi se bas i ne placa ako ne moram. Odnosno, da ta carina i PDV iznose neku pristojnu i razumnu cifru pa jos bi mi i drago bilo dat drzavi koju kunu al koliko oni oderu dzep pa to vec granici s kriminalom.

Da imam stalan posao i makar osrednju zaradu za nase uvjete, ne bih se toliko bunio oko previsoke cijene Macova u Hrvatskoj ali treba ove godine platit i fakultet i smjestaj i putne troskove i hranu i ovo i ono a svakako i neki laptop za taj fax i normalno da cu gledat na svaku kunu!
06.06.2006 | 17:09
Ima i Austrija svoj PDV (MWSt) koji je par posto manji nego naš , pa je Ipod 100 Eura jeftiniji. Ne znam kak je sa carinom , al kod nas ga stvarno deru ... i nisam baš siguran da je problem samo u carini i PDV-u.
06.06.2006 | 18:31
Deru na nekim stvarima, na drugim ne. Najme, nikog ne branim, svatko ima svoje mišljenje, svoje stavove, a nadam se i razum. Po meni nije nimalo jeftinije kupovati vani.
Razlog: put!
Cijene u austriji: McShark --> Mac Book (black) 1519 €, Mac Book Pro 2499 €
M-Store --> potpuno ista stvar
Bilo koji Apple store --> ista stvar
Cijene u Italiji: Bilo koji Apple store --> ista stvar

U preskupoj hrvatskoj, MB dođe 1785.28 € (po današnjem tečaju), s našim PDV-om, šta ga čini skupljim za 266€
MBP dođe 2932€ ili 433€ skuplje nego u drugim državama.

E sad dolazi caka. Porez u tim državama iznosi 20 %, a ne naših 22%. Taj porez teško da ćete vratiti ukoliko nemate nekog poznatog na granici. Otići samo po komp u Grac, Beč, Trst, ne znam kolko je ljudima na ruku. Zadnjih godina se tendencija Zagreba prema Grazu smanjila, pogotovo dolaskom Metro-a u Hr.
U hrvatskoj postoje 2 načina povratka poreza. Jedan je da je novac doniran izvana nekoj od ustanova i imate potvrdu - robu automatski dobivate bez poreza, no to je teža varijanta. Druga varijanta je da firme koje su registrirane u hrvatskoj ako kupuju robu preko fakture ili R1 računa mogu na kraju godine zatražiti povrat poreza. Sa povratkom poreza, MB u Hr iznosi 1463€, a MBP 2403€, šta je još uvijek skuplje ako uspijete vratiti MWSt ili ITV, ali to već prepuštam vama.

BTW carnina na kompjutorsku opremu je maknuta 1999. , al mogo bih se varati
06.06.2006 | 23:51
[meni je svejedno na cemu radim samo da je soft koji znam.
] ...meni nije. Nije mi svejedno da mi PC zuji 8-10 sati dnevno, Mac je u odnosu na PC - nečujan. Soft je soft, na svakoj platformi sa njime ako ga znaš koristiti odrađuješ svoj posao. Mnogi bi htjeli od PC-a ''stvoriti'' Mac - ali to ne ide. Htio sam i ja, no na kraju sam ipak kupio Apple iMac. I to je to.
  • User
  • Posjetitelj
07.06.2006 | 00:56
Kad se ovdje govori o PC-ima svi misle na tajvanske brljotine za 3000kn s printerom, monitorom i linijskim DVD playerom uracunatim u tu cijenu. Malo tko se usudi radit *!*hardverske*!* usporedbe sa nekim skupljim i brand-name PC-jem. IBM-ove (sada Lenovove) masine dolaze u kucistima koja su sasvim ugodna oku (nisu ko Macovi al su po meni blizu) a dolaze s predinstaliranim OS-om i sa svim potrebnim driverima + dodatnim programima za sigurnost itd. Jedino sto im zapravo fali je jos neki dodatni softver tipa jedne igre i nekog uredskog paketa koji se isporucuje kao kod Applea da bi se moglo radit out-of-the-box (s manje stila i pouzdanosti, doduse, ali to nije kriv proizvodjac PC-a nego Microsoft) ali hardverski i dizajnerski gledano ipak postoji dostojna PC konkurencija Macu, samo sto za nju, kao i za sam Mac, treba izdvojit vise para! Jedini problem je sto se za OS na brandname PC-ima jos uvijek biraju Windowsi.

Jos jedna greska je u tome sto mnogima relacija PC <-> Mac znaci isto sto i Mac OS X <-> Windowsi. Prosjecan korisnik kojemu racunalo treba za koristenje Interneta, slusanje muzike i rad s tekstom, tablicama itd i cak pokretanje pokoje igre moze se prebaciti na neku desktop distribuciju linuxa bez ikakvih problema, sto im jamci sigurnost, stabilnost i nisku cijenu programa. Fedora je dovoljno spreman OS za prosjecnog i neukog korisnika - programi se instaliraju dvoklikom a u slucaju da neki dependency paket fali on se automatski skida s Neta, a sucelje je ljepse i vise user-friendly od samih windowsa i jos je samo pitanje vremena kad ce sredit i njegovu 3D akceleraciju. I za razliku od Winblowsa, dodatni softver koji dolazi s Fedorom je i sasvim dobar za out-of-the box rad kada bi se ta ista distribucija davala predinstalirano na PC-ima, a sav softver ukljucujuci OS kosta 0kn. Sa svim ovim hocu rec da se i na PC-u moze normalno radit iako mozda uz malo vise truda oko sredjivanja sistema i koristenja nekih alternativa, ali to ne znaci da su svi PC-i bucni, da se svi ruse, da su svi ruzni itd.
07.06.2006 | 01:54
Znaći ustvari ti se više isplati sjest jedno jutro na vlak. Otić do austrije. Kupit maca i vratit se doma. E da i merverštojer kolko ja znam dobiješ natrag kada opet dođeš u tu državu.
  • User
  • Posjetitelj
07.06.2006 | 03:12
krugoval je napisao:
Znaći ustvari ti se više isplati sjest jedno jutro na vlak. Otić do austrije. Kupit maca i vratit se doma. E da i merverštojer kolko ja znam dobiješ natrag kada opet dođeš u tu državu.


Pa i ne isplati bas koliko mi se cini... tu su uvijek troskovi puta a ni cijene vise nemaju toliko drasticnu razliku da se mora ic u druge drzave, ali se ipak osjeti na nasim djepovima no osjetis i cijenu puta po djepu(ovisno gdje zivis)...
07.06.2006 | 03:59
I koji je zaključak ove rasprave?Kako se može najpovoljnije doć do maca???
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 1 minute
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.35 Seconds

Provided by iJoomla SEO