windows 7, particije diska
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

windows 7, particije diska


27.02.2015 | 19:59
starci imaju windows 7 masinu koju sam slagao ima vec par godina. kada sam to radio, optimisticno sam C disk postavio na 40 gb. tada mi se to ucinilo dovoljno, ali windowsi su u svojim folderima nabrali toliko smeca krzo vrijeme, da im je sada ta particija tijesna.

totalno mi se ne da reinstalirati winse i podesavati cijeli pc da im sve bude kao sto je sada, pa trazim neku mogucnost da povecam particiju A DA SE NISTA NE POREMETI!
najradje bi da je kao na OS X-u pa da samo slajderom povlacim i odaberem velicinu particije.

ako netko ima iskustvo iz prve ruke, bio bi mi od velike pomoci.
27.02.2015 | 20:51
Acronis disk director npr. Pokazao mi se brz na terenu, imam ga na minixp-u na stick-u
28.02.2015 | 03:15
Skini Hiren's Boot. Naci ces lako to sto trazis.
28.02.2015 | 08:16
Ja za takve stvari koristim Windowsov Disk Management (diskmgmt.msc).
28.02.2015 | 08:49
iAnte kaže:
Ja za takve stvari koristim Windowsov Disk Management (diskmgmt.msc).


Da li on zna promjeniti particiju bez gubitka podataka?
28.02.2015 | 09:33
U nekim slučajevima može. Ovisi o samoj situaciji na disku.

U idealnom slučaju može smanjiti jednu particiju i isto toliko povećati drugu bez gubitka podataka.
28.02.2015 | 12:30
iAnte kaže:
U nekim slučajevima može. Ovisi o samoj situaciji na disku.

U idealnom slučaju može smanjiti jednu particiju i isto toliko povećati drugu bez gubitka podataka.


Nikad mi se nije dogodilo da se nešto izgubilo, čak ni u doba windowsa 98 i tadašnjeg nadaleko poznatog partition magic-a... particije se mogu povećavat i smanjivat ovisno o zauzeću na disku
28.02.2015 | 12:32
Može biti jedino problem da nema mjesta na disku pa se mora nešto formatirati prije micanja.
Ali samo povećavanje/smanjivanje ne gubi podatke.
28.02.2015 | 13:11
iAnte kaže:
Može biti jedino problem da nema mjesta na disku pa se mora nešto formatirati prije micanja.
Ali samo povećavanje/smanjivanje ne gubi podatke.


Njemu se zapunila C particija i hoće ukrast prostora s D... Ako je i D pun, neće mu dat da se proširi... podaci su ionako razasuti po disku, defragmentacija ih tek posloži
28.02.2015 | 13:23
Sta komplikujete iAnte je dobro rekao.Sve moze zavrsiti preko diskmgmt.msc. Idi na drugu prticiju D i desni klik pa shrink i onda napravi jos jednu prticiju.Onda je samo spoji sa C i to je to.10 minuta posla.Moze uraditi defrag diska ali nije neophodno jer win sam radi tj u slucaju shrink sam slaze.
28.02.2015 | 13:35
Mislim da ne mora ni raditi novu particiju već samo shrink na D pa expand na C.
Ali samo ako ima slobodnog mjesta na D.
28.02.2015 | 14:11
Jbt, kako je meni lijepo... Nakon 8 godina navikao sam sve oko sebe da je koristim windowse i da više ništa o njima ne znam. Ima najmanje 4 godine da me je zadnji put itko išta u vezi windowsa pitao.
28.02.2015 | 14:21
heheeheheh ma nisu oni toliko lose samo su puni problema
28.02.2015 | 19:29
saint kaže:
Sta komplikujete iAnte je dobro rekao.Sve moze zavrsiti preko diskmgmt.msc. Idi na drugu prticiju D i desni klik pa shrink i onda napravi jos jednu prticiju.Onda je samo spoji sa C i to je to.10 minuta posla.Moze uraditi defrag diska ali nije neophodno jer win sam radi tj u slucaju shrink sam slaze.


Nisam nikad koristio Shrink u win 7... Ne možeš extend uvijek napravit, ako ti možeš uvijek, onda mi demonstriraj
Skineš hirens ili acronis dis director i stvar gotova za 2 minute, što god poželiš
28.02.2015 | 19:36
saint kaže:
heheeheheh ma nisu oni toliko lose samo su puni problema


Više problema imam sa osx-om nego s windowsima... Koristim oboje da nemam nepoznanica kad mi netko donese na servis.
Daleko od toga da je osx po mom mišljenju loš, kaska ili slično... Nego sam se nagledao glupih problema, gubitak startup drive-a, reset smc-a zbog nepunjenja baterije i slično.
28.02.2015 | 19:50
saint kaže:
heheeheheh ma nisu oni toliko lose samo su puni problema


Pouceni prijasnjim iskustvima, OSX je preporod. Sad vise nista ne reinstaliram, nista nepodesavam. Mozda i nisu losi, ali meni je istustvi steceno na starijim verzijama vindoza sve samo ne pozitivno.
28.02.2015 | 21:26
@havdic probaj ne grize.
Govorim ti iz mog skromnog iskustva od preko 20 godina od dosa do win 8 . Na os x nisam vidio nista slicno bsod-a od kako sam prvi put pokrenuo macintosh. Ovo nije tema Os x vs win. Navrati kod mene na kafu u servis rado cu ti pokazati kako uraditi resize particije. Moze i iz cmd-a brze je i sigurnije . Jbt ode prica cije veci

Ps. Ja sam uvijek tvrdio da win nije los operativni. Daleko od toga ali da ima mana ima i to dosta vise od os x-a. 2000,XP i win 7 beton.
28.02.2015 | 21:46
Ne treba... Imam alate u koje sam siguran da rade i nisu me iznevjerili
Ma daleko od toga da sam rekao da je osx po ičemu loš, ili da je win bolji, nije po ničemu... Osx kao i apple strojevi su puno kompleksnije složeni od pc-eva... Samo htjedoh napomenuti da nije da nema problema
Od osx-a imam macbook air i hackintosh od dell-a 780
Skromno iskustvo, malčice manje od 20 godina ali tu smo negdje...
Btw, šta ćeš kad te netko pita kako u disk managementu nema Extend, siv je?
28.02.2015 | 22:00
Otvoriti CMD i pokrenuti diskpart pa onda lako format fs=ntfs quick label=test pa .......
Alati kao partition magic i ostali su imali smisla na XP, Visti(Jer to nije os vec sprdacina) Ali na win 7 je to sve skoro pa nepotrebno. Tvrdim da je win 7 najbolje sto je MS ikada izbacio.
28.02.2015 | 22:13
Većini ljudi komplicirano... Ovako je preglednije, a poznavajući MS, ne želim iskušavat
Win8 je bolji, točnije 8.1... Win7 je nakon xp-a bio preporod... A sad 8-ica tako dobro radi da su žalopojke kako je loša, jer eto radi i na atomu
03.03.2015 | 22:51
volio bi da mi windowsov disk management odradi posao. sto manje toga morasm instalirati, petljati, to mi je draze.
probat cu, samo da mi ne sje... podatke jer ako budem ponovno morao insalirati onaj glupi usb kljuc od fine, poludit cu!
  • Sank
  • Moderator
  • 219
04.03.2015 | 07:48
@kinsif prvo backup, backup, backup... Zar nemaju windoze nekakav backup jednostavan ko što OSX ima Time Machine?
04.03.2015 | 08:14
Sank kaže:
@kinsif prvo backup, backup, backup... Zar nemaju windoze nekakav backup jednostavan ko što OSX ima Time Machine?


Yeah, right.

Kinsif, po mom iskustvu, ili će ti dat opciju širenja diska koja će proć bez problema, ili ti neće ponudit tu opciju. Ako ti kaže da moraš formatirat disk, valjda nećeš to napravit.
04.03.2015 | 16:33
Dok sam imao windowse to sam odrađivao s drugim alatima, ali se sjećam da sam jednom namjerno išao probati windowsov disk management, tek da vidim jel to odrađuje dobro. Bio je slučaj isti kao kod kinsifa, trebalo je povećati primarnu particiju i sve je prošlo ok. Starci ti vjerojatno imaju osobne podatke na D particiji. Trebaš vidjeti koliko je slobodnog mjesta na D particiji. Ako ga ima dosta, onda neće biti problema...koliko sam shvatio, tebi bi bila veća šteta da shebeš D particiju nego same windowze na C particiji.
04.03.2015 | 22:55
Sank kaže:
@kinsif prvo backup, backup, backup... Zar nemaju windoze nekakav backup jednostavan ko što OSX ima Time Machine?


zadnje sto sam se detaljnije bavio sa winsima je bila vista. od 95ice pa do nje, nisam nikada nasao backup alat da mi odradi ono sto ima OS X. dakle da ti vrati svaku tocku i zarez na svoje mjesto. uredno bi svaki novi komp morao sve dizati iz nule! u medjuvremenu se sigurno nesto i pojavilo, ali cilj mi je da ulozim minimalan trud kako bi rijesio ovaj problem.

@cariblanco disk D je nebitan, ubacio sam bio u komp i drugi fizicki disk, tako da je sada taj F primaran za podatke, koji su jos i backupirani preko dropboxa i usb memorija, tako da mi to nije frka. ima prostora za prosirivanje.
ono sto mi se ne da je reinstalirati windowse, pa onda instalirati office 2003. (stara odbija ikakvu pomisao na drugu verziju), pa na njih moram povuci hrvatsku lokalizaciju, pa virtualna masina preko koje vrti dos program za knjigovodstvo, pa usb kljuc od fine koji mi je uzeo jedno 3 sata kada sam ga pred godinu dana instalirao, i tako jos 10 sitnica koje se moraju vratiti u identicno stanje jer ako nije to tako, nastaje panika!
dakle u najgorem slucaju, napravit cu sve to, ali dok se ja svega toga sjetim, pa vadi stare instalacije... ode jedno popodne a da se ne okrenes!
04.03.2015 | 23:06
U tom slučaju bi sve trebalo proći bez ikakvih posljedica.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 14 sati, 46 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, amsterdamxxx, dpasaric, Maxxy, Riba, Anonimci (551)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.25 Seconds

Provided by iJoomla SEO