Kupnja preko interneta - iznosi, carine, PDV
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kupnja preko interneta - iznosi, carine, PDV


15.09.2013 | 14:06
Ja se iskreno nadam da ce takav nacin kupovine zazivjeti kod nas. Kupci bi profitirali.

Amerikanci puno vise kupuju online nego u klasicnim ducanima. Ali to je jedna drzava pa nemaju probleme sa carinama i sl.

Zelim reci da su sustav online trgovine i svu potrebnu logistiku doveli do savrsenstva.

Ja u pon narucim trenerku ili patike, i u petak to dobijem u Afganistanu, free shipping, pa ti vidi :/

Rijetko, rijetko, traje vise od 7 dana. I to 2-3 dana se izgubi dok to sortiraju ovdje na odredistu.
15.09.2013 | 14:15
ma jasno, samo ne znam ko to prodaje 2032 na ruke za 40 kn. zavidim im! morat cu se prilagoditi
sa druge strane, cinjenica da ih niko ne prodaje po 10 kn ocito govori da nema prostora da ih se prodaje po toj cijeni.

@radar brtva od cora je genericna, suunto ih ne proizvodi. promjer * debljina, to je to. svaki ozbiljan urar ce imati takvu brtvu, ili moze nabaviti kroz par dana i cijena je 20, 30 kn kako kod koga. bitno je poslije testirati u suhoj ili mokroj komori da si na miru, iako je core prilicno siguran jer je kod njega zamisljeno da korisnik sam lako moze promijeniti bateriju. bitno da si se snasao. nadovezao sam se samo da ne ispadne kako smo u hrvatskoj u srednjem vijeku sto se tih stvari tice!

isprika svima na oftopicarenju, necu vise!
15.09.2013 | 14:57
Ima najmanje 4 godine da nisam kod nas kupio dugmastu bateriju (isto ni one male cilindrične od 12V, što se obično koriste za daljinac od garaže), tako da je, možda, i kod nas cijena pala u međuvremenu. Ja ne bih rekao da nema prostora da ih se kod nas prodaje po 10 kn. Štoviše, siguran sam da ima prostora da ih se kod nas prodaje po 5 kn. I to sveukupno, s troškovima uvoza, uvozne deklaracije, itd. Samo, očito se nikom ne da. Vi urari to kupujete od nekog distributera, taj distributer od uvoznika, a uvoznik od nekog distributera, koji to kupuje od proizvođača. Svatko nabije 70-90% marže i boli vas q. Imate i pravo. Dokle god ima ljudi koji to plaćaju, imate pravo.
15.09.2013 | 23:04
Fala ) nisam isao za time. U Digiluxu su mi rekli da mogu biti i miran i komotan 4god, pa i vise. Posto ne idem sa satom pod vodu na xy metara, ovo mi ostalo niti nebi trebalo biti problem; no imao sam izrazito neugodno iskustvo u Frankopanskoj, kada mi je "urar od formata" u kojeg nisam nimalo sumnjao (imao je radnju i puno prije od 80ih kada sam tuda isao svaki dan u srednju skolu) zamijenio bateriju na Polar-u i za par dana nakon treninga u Maksimiru kao da ga je neko zalio iznutra, elektronika je osla k vragu, a i moj sat. Nakon toga.... pazim sto radim. Prema onome sto su mi jos rekli, ta je gumica svake godine nakon zamjene i testiranja nesto tanja. Iako je pritisak kada se poklopac na satu vrati natrag, na tu gumicu velik, nisma fakat zbog par desetaka kuna, htio riskirati sat od skoro 300EUR; ako se imalo onda za sat, mora se imati i za servis, a novci nisu veliki.

Meni je vise od svega zao, sto danas kada se nj satovi mogu kupiti u svakom Intersportu i sl ducanima, nemamo podrsku od strane proizvodjaca, a generalni zastupnici su postojali sve ovo vrijeme za koje mi je trebao taj mini-servis, podrske jednostavno nema. Puno sam puta odgledao video-clipove na youtube kako zamijeniti bateriju, no iskustvo me poucilo da dam majstorima ono sto ne mogu "pod ziher" sam napraviti, i svima dobro

Pozdrav r
17.09.2013 | 18:17
Evo da ja podjelim moje friško iskusvo s naručivanjem izvana Bio mi je crko punjač za MacBook, te sam ga odlučio kupiti s OWC-a. Platio sam ga 57,98$ (325,27kn). Kroz 10-tak dana je bio u Hrvatskoj. Kad je došao dobio sam od pošte pismo u kojem mi kažu da im trebam dostaviti račun na carinu. To sam im poslao isti dan na mail koji su naveli. Nakon toga sam čekao nekih 10 dana da to carine i pošalju mi. Na cjenu koju sam dao za punjač platio sam samo 25% PDV-a što je bilo 81,32kn te 24kn pošti za dostavu i svu tu papirologiju valjda što su oni radili.
18.09.2013 | 12:22
Kad san isa prominit bteriju na satu ...tip uzme metalnom pincetom i stavlja je u sat.
reka sam mu da ne moze tako vec s plasticnom, jer je spojio + i - i naravno da baterija onda brze crkne.
sad mi traje najmanje 3 god.

Inace kad san naruciva izvanka jedino sta san ceka 6 tjedana je T-shirt Keitha Richardsa jer je dolazila iz USA i bila velika narudzba jer je majica bila limited edition.
18.09.2013 | 17:35
ima metalnih koje su premazane izolacijom, pa racunaj i na to!
a mozes i sa obicnim metalnim loviti bateriju po bokovima na kojima je polarizacija ista, i na kraju, slazem se da nije bas profesionalno loviti bateriju metalnim pincetama tako da spajas + i -, ali u radu sata bit ces zakinut za mozda sat vremena... ako i toliko. radi 5 sekundi kratkog spoja baterija ne moze izgubit trecinu kapaciteta bez brige!

trajnost nije samo stvar baterije. ista baterija na jednom mehanizmu moze trajati dvije godine, na drugom 5 godina, tako da i to treba imati na umu jer neki znaju banalno usporedjivati tipa: "stavio sam maxell bateriju i trajala je 2 godine na ovom satu, a na ovome drugom sam stavio renatu i trajala je 4 godine"... takva informacija bez razmisljanja o mehanizmu i njegovoj potrosnji ne znaci apsolutno nista!

a rekao sam da necu vise spamati
18.09.2013 | 17:49
Mirkec kaže:
Evo da ja podjelim moje friško iskusvo s naručivanjem izvana Bio mi je crko punjač za MacBook, te sam ga odlučio kupiti s OWC-a. Platio sam ga 57,98$ (325,27kn). Kroz 10-tak dana je bio u Hrvatskoj. Kad je došao dobio sam od pošte pismo u kojem mi kažu da im trebam dostaviti račun na carinu. To sam im poslao isti dan na mail koji su naveli. Nakon toga sam čekao nekih 10 dana da to carine i pošalju mi. Na cjenu koju sam dao za punjač platio sam samo 25% PDV-a što je bilo 81,32kn te 24kn pošti za dostavu i svu tu papirologiju valjda što su oni radili.

Ja sam svoj dodatni ispravljac za MBP narucio sa eBaya za nekih $25 skupa sa postarinom. Za dvadesetak dana sam ga dobio u kaslic. Naravno bez papirologije i PDV To je bilo tako jer je vrijednost bila ispod 200 HRK.
18.09.2013 | 20:35
a ja sam nekak ipak odlucio za OWC djelovlo mi bolje od ebay-a
19.09.2013 | 01:14
jmirakul kaže:
Mirkec kaže:
Evo da ja podjelim moje friško iskusvo s naručivanjem izvana Bio mi je crko punjač za MacBook, te sam ga odlučio kupiti s OWC-a. Platio sam ga 57,98$ (325,27kn). Kroz 10-tak dana je bio u Hrvatskoj. Kad je došao dobio sam od pošte pismo u kojem mi kažu da im trebam dostaviti račun na carinu. To sam im poslao isti dan na mail koji su naveli. Nakon toga sam čekao nekih 10 dana da to carine i pošalju mi. Na cjenu koju sam dao za punjač platio sam samo 25% PDV-a što je bilo 81,32kn te 24kn pošti za dostavu i svu tu papirologiju valjda što su oni radili.

Ja sam svoj dodatni ispravljac za MBP narucio sa eBaya za nekih $25 skupa sa postarinom. Za dvadesetak dana sam ga dobio u kaslic. Naravno bez papirologije i PDV To je bilo tako jer je vrijednost bila ispod 200 HRK.


I onda se čudimo onim vijestima da je laptop ili smartphone eksplodirao i zapalio se

Taj adapter ima nisku cijenu s razlogom, a na njima ne bi smio štedjeti.
19.09.2013 | 09:31
Vanjuška, lupetaš. Imam isti takav, koštao je isto toliko, kupljen s E-baya. Nije eksplodirao, nije se zapalio, već 3+ godine veselo radi, najmanje 6h dnevno, a uštekan je na 220 neprekidno. Ali je onaj originalni završio u smeću jer se iz njega čulo iskrenje, miris ozona (dakle, iskrenje) i izlazio je dim.

I što ćeš sad?
19.09.2013 | 09:32
Appleov "originalni" adapter ima *visoku* cijenu s razlogom. A razlog je taj da postoje ljudi koji su dovoljno naivni da je plate.
19.09.2013 | 09:44
Meni je isto eksplodirao Appleov "originalni".
20.09.2013 | 00:21
smayoo kaže:
Vanjuška, lupetaš. Imam isti takav, koštao je isto toliko, kupljen s E-baya. Nije eksplodirao, nije se zapalio, već 3+ godine veselo radi, najmanje 6h dnevno, a uštekan je na 220 neprekidno. Ali je onaj originalni završio u smeću jer se iz njega čulo iskrenje, miris ozona (dakle, iskrenje) i izlazio je dim.

I što ćeš sad?


Ama baš ništa. Ako te zanimaju detalji googlaj si malo što se nalazi u adapterima, tj. kako izgledaju Appleovi kad se otvore, a kako ovi kineski no-name.
Pa će ti biti malo jasnije, nije sve u pljačkanju bedaka. Možeš i sam otvoriti oba pa baciti pogled, neće ti niš biti, dok god ih izvadiš iz utikača.

Al kad ti kuća izgori jer si bio škrt, nemoj se tu doći plakati
20.09.2013 | 00:31
Pa rekoh ti, skoro ju je zapalio originalni napajač. Zašto to ignoriraš? Ponašaš se kao da te Apple plaća da tu širiš neutemeljeni strah među ljudima.

Onaj Appleov originalni, kad je krepao, otvorio sam ga. Pločica nije imala dovoljan broj slojeva izolacijskog laka i došlo je do proboja izolacije i iskrenja na 220 V strani, radi čega je počelo gorjeti sve unutra. Megafuš svjetskog kalibra. Eto, to sam vidio.

E, a kad ovaj "kineski" (ovaj "originalni" kobajagi nije kineski - ne, on je proizveden u Švicarskoj, u onoj svemirskoj tvornici između Rolex satova i Lindt čokolade, jel' da? ) krepa, otvorit ću i njega pa ću javiti kako on izgleda.

Dakle, s obzirom da sam te struke i znam o čemu pričam, ne trebaju mi google detalji. Znam što sam vidio i čemu vjerujem.

Molim te ne bacaj tu više "bombe" na temelju "rekla-kazala" informacija.
22.09.2013 | 12:01
Postovani,
molio bih Vas da mi netko kaze gdje bih mogao najpovoljnije kupiti novi macbook pro retina 15, posto bi mi dobro dosao za posao.

Hvala unaprijed na odgovoru, nadam se da nisam pogrijesio temu.
22.09.2013 | 12:21
Ako znaš nekog tko ide tamo, najjeftinije ga je kupiti u USA. Iduća najjeftinija varijanta je kod nas ako kupuješ na firmu. Ako ne, kažu, Švicarska
22.09.2013 | 12:27
Ok, hvala puno na odgovoru, znaci ipak je jeftiniji u Svicarskoj nego recimo na ebay / amazone-u.
Na zalost ne mogu ga kupiti na firmu, jer to sef ne odobrava, a neznam nikoga tko bi isao u USA.
22.09.2013 | 12:37
Samo ako ga se nabavi u Svicarskoj , placa li se carina i pdv ili kako?
22.09.2013 | 14:57
Da. Samo ne znam da li se plaća švicarski ili hrvatski pdv. Ima ljudi koji žive u CH pa će znati.
23.02.2014 | 22:01
Pozdrav ljudi!

Imam i ja pitanje vezano uz kupnju preko ebaya. Konkretnije šta očekivati?

Radi se o iPhone 5S 64gb silver. Našo sam super ponudu (kažem super bar naizgled) iz Hong Konga za 799 dolara i FREE shipping... znači dosta jeftinije nego kod nas...

U opisu prodavač navodi da prilikom slanja on navodi da je pošiljka GIFT i da zbog toga neću trebati plaćati porez i carinu...
E sad, mene zanima jel to stvarno tako ili ne? I jel to ovisi sve o carini? Tj. čovjeku na carini koji će u tom trenutku primiti paket u ruke i odlučivat jel će mu se dati otvarati paket da vidi šta je nutra ili neće napravit ništa, već ga poslati dalje... na poštu... (il kud već to ide nakon carine)... znam da sam naručivao već dosta stvari iz HK-a, maksimalni iznos paketa mi je bio cca 400kn i taj paket sam dobio poštom doma bez dodatnih troškova... Jel postoje šanse, i kakve, da se to dogodi i s iPhone-om?
23.02.2014 | 22:11
Nema šanse. Ako ti ovaj to pošalje i napiše "gift", tražit će te ime i adresu onog tko ti to poklanja da njemu naplate PDV. U pravilu traže da im se dokaže da je vrijednost deklarirana na pošiljci - istinita - na način da im se dostavi izvadak od kreditne kartice i paypal račun te eventualno i sve ostalo po čemu se može jednoznačno sravniti da je to točno ta cijena za tu pošiljku.
23.02.2014 | 22:19
Koliko sam ja skužio to je neka firma koja to prodaje (ne znam jel mogu ovdje lijepit link s e-bay.a?) i ak su oni voljni preuzeti to na sebe (taj rizik valjda) zašto bi se ja s time zamarao? Mislim, njihova stvar? Ili nije?

Ja mogu drage volje poslati carini izvadak od kreditne kartice... Mislim, ja bi to platio onolko kolko traži! A valjda bude on napisao pravu cijenu na paket.

Oprosti, al meni stvarno nije jasno to s carinom, poklonima i ostalim... dosta sam googlao i ništa konkretnog nisam našao... zato i pitam tu.

Jel bi ja morao još platiti nešto RH da dobijem taj telefon u ruke ili bi ipak bilo (s moje strane) plati cijenu s ebay-a i telefon u ruke? A da bi ostale troškove pokrivao prodavač? Ak sam dobro skužio...
23.02.2014 | 22:31
Nisi dobro skužio. Ti kao kupac snosiš sve troškove.
23.02.2014 | 22:38
smayoo kaže:
...tražit će te ime i adresu onog tko ti to poklanja da njemu naplate PDV...


Na šta si to mislio onda?

Makar i ako mi naplate carinjenje robe 25% to je na cijenu od 4400kn još dodatnih 1100kn što ukupnu cijenu novog telefona zaokružuje na 5500kn što je opet 2000kn jeftinije nego u RH ili čak EU...

Evo da još spomenem samo da prodavač na ebay-u ima 99,7% pozitivni feedback i jedan od njih je upravo za taj iPhone... taj kupac koji se odvažio kupiti taj telefon nije napisao ništa o dodatnim troškovima, već nešto u stilu: "sve super, orginalno, sve kako je prodavač opisao, svaka čast!"

Ugl. ako se odlučim kupiti taj telefon (osim ako me neko ovdje ne uvjeri da mi to nije pametno zbog mogučih komplikacija) obećajem da ću detaljno opisati tijek kupnje/dostave i opis telefona!
23.02.2014 | 23:09
Fsp1311 kaže:
smayoo kaže:
...tražit će te ime i adresu onog tko ti to poklanja da njemu naplate PDV...


Na šta si to mislio onda?


Dakle, carinici polaze s pretpostavkom da "GIFT" napisano na deklaraciji nije istina i da je pokušaj muljaže. S obzirom da nemaju dokaza za to, traže od tebe da im dostaviš ime i adresu onog tko ti to poklanja. Ako je to netko iz HR, onda će njemu poslati pismo u kojem traže da im dostavi izvod od kreditne kartice, račun od paypala i ostalo. Ako im daš adresu nekog iz inozemstva, jednostavno će tražiti od tebe da pribaviš sve te papire i da platiš porez. Ako im kažeš da to nije gift, nego da si kupio i dostaviš sve papire, možda ti ne naplate globu, nego samo porez.

Makar i ako mi naplate carinjenje robe 25% to je na cijenu od 4400kn još dodatnih 1100kn što ukupnu cijenu novog telefona zaokružuje na 5500kn što je opet 2000kn jeftinije nego u RH ili čak EU...


U to uopće ne ulazim. Ako ti nije sumnjivo da je tako jeftin, ti kupi.

Kako god okreneš, uvijek ti svaki prodavač napiše kako može doći do dodatnih troškova carine i sl. i kako to nema veze s njima, nego to snosiš ti.

Ti nisi baš puno kupovao preko E-baya, zar ne?
23.02.2014 | 23:27
smayoo kaže:
Ti nisi baš puno kupovao preko E-baya, zar ne?


pa jesam dosta, al nikad ovakve skuplje stvari... zato i pitam tu kakva je procedura s tim...
dosta si mi pomogao razjasniti neke stvari tako da hvala na tome!

evo prenosim dio opisa oglasa od prodavača s ebaya na engleskom jeziku:

"FAQ (PLEASE READ BEFORE BUYING & ASKING)

Q1) Why is this price so cheap??
A1) This price is actually the normal selling price for iPhones in Hong Kong. Users sign a contract and get their iPhones at a low cost. It is Europe itself which is selling the iPhones at a high price.

Q2) Any warranty?
A2) All iPads come with 1 Year International Warranty upon activation. All will be BRAND NEW AND SEALED.

Q3) Shipping Info / Duties & Taxes
A3) We will send by registered airmail. It takes 8-14 working days to reach destination. Usually much quicker. It depends on the Airline. We have no control over any delays. However the advantage is, you will not need to pay any duties & taxes if we ship this way. We will declare it as a gift. If you cannot wait, please do not buy as this is the only way you do not need to pay any duties and taxes. All orders will be shipped out within 3 business days."

A budući da ima visoki feedback nemam razloga sumnjati u prijevaru... a opet, tu je i Ebay Money Back Guarantee za zaštitu kupaca...
Nadam se da ne ispadam naivno, al stvarno mislim da je taj oglas legitiman
23.02.2014 | 23:35
Molila bih te da mi pošalješ link u PP ili ovdje.
24.02.2014 | 01:08
Fsp1311 kaže:
[quote]smayoo kaže:
A budući da ima visoki feedback nemam razloga sumnjati u prijevaru... a opet, tu je i Ebay Money Back Guarantee za zaštitu kupaca...
Nadam se da ne ispadam naivno, al stvarno mislim da je taj oglas legitiman


Ne znam da li je prijevara (da li ćeš dobiti pravi iPhone ili neku kopiju), ali prilično sam siguran da ćeš platiti PDV bez obzira na to što će oni napisati da je poklon. I od toga te Ebayev money back guarantee ne štiti.
24.02.2014 | 01:26
Nisam siguran, ali cini mi se da osim PDV-a postoji i nekakva carina na robu iz Kine ako vrijednost prelazi famoznih 22€
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 21 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Sank, tino1, Anonimci (519)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.37 Seconds

Provided by iJoomla SEO