The Day After...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

The Day After...


01.05.2005 | 17:21
... Tigar!?!?

Tresla se brda, ima li preživjelih, ima li žrtava, ima li slavlja... (upravo čujem vani bubnjeve... mimohod s transparentima, zastavama... ah pročitah, to nema veza s Tigrom, danas je praznik, sorry)

Krasno je bilo pratiti nagovještaj tog događaja ovog stoljeća, pa za nas Mac-ovce i nije još bilo većeg događaja. Sjajna kampanja, čak sam imao prilike prvi put na Jabučnjaku vidjeti nekoliko dealera kako privlače na direktnu Modnoviziju, uz prezentaciju, domjenak i čak igre na sreću, yiiihhhaaa, konačno. Do sad sam bil na par prezentacija od strane vrhovnog uvoznika i zastupnika, pa za sve nas ostale i dealere i usere. Ovaj put je to od vrhovništva izostalo, prebačeno je na dealersku razinu. Jedva sam stigao na jedno od mjesta zbivanja (Finder) i nije mi žao, bilo je krasno, poučno i sasvim sigurno jedva čekam neki novi poziv i happening!

No ja moram priznati da moji dojmovi, tipa mac-korisnika koje vodi software vezan uz posao, a manje poznavanje platformne kompleksnosti u smislu digitalne matematike na kojoj taj software radi, dakle \"malo\" fah idiotski pristup, pruža premalo znanja da bih mogao u tako kratkom roku pouzdano shvatiti kompleksnost novog OSa. Potrebno je vremena i parcijalnih spoznaja tako sofisticiranih features-a novog sistema, da apsorbiram uopće globalno problematiku vezanu uz najosnovnije vuewse, windowse, toolse i tehnike tipa browsinga do save-anja..., pa iz toga izvučem fahidijotske potrebe te njihovu mogućnost realizacije s vlastitim mogućnostima u novim okvirima MacOS 10.4 sistema, za unapređenje ali i pojednostavljenje zadaća.

Ostali su dojmovi, kako kod dealera, tako i kod korisnika... Vidim korisnici su počeli ... Nadam se da dealeri ne budu sad stali, ostanite s nama, jer vi ćete prvi i moći, ovaj put objektivno, iz iskustva prokomentirati postojeće features Tigra i nastaviti kampanju, jer lagano ćemo svi svićati-na Tigra!

Moji prvi utisak je bio malo i razočaravajući, jer očekival sam sasvim primjeren (kampanji i eNews propagandi) novi look ili design, dakle sav aqua, ali u crnim nijansama. Tako sam bil oduševljen upravo vidjevši da su Widgets-i, valjda sam dobro zapamtil, u tom designu! Malo premalo, a ova ružna (meni) metalna zbrušena kanta, stalno me strah da se ne porežem, je ostala dominantna! Nadal sam se više u tom pogledu. Kako sam još uvijek mišljenja da je moj prvi Blue&White G3 najljepši mac harware (kao i prvi iMacovi), a prva Agua OSX najljepša platforma, očekival sam revoluciju i dostojnu najavama novu crno obojenu dobrodošlicu u novi Mac OS Tigar! Veselje je blago reći, izostalo!

Najveći dojam ostavil je RSS vidjevši da se Jabučnjak vrti, to će mi faliti dok ne nabavim Tigra, jer tad sam shvatil da je to tek moguće koristiti s tim sistemom.

Features, koje sam imal prilike vidjeti, ili bolje rečeno akceptirati, su svakako zgodni, svakako i korisni, no ne mogu se oteti dojmu, da od kako postoji taj journaling ili još prije indexing, uvijek to moram isključivati, jer je to užasno opterećenje za nekakve zahtjevnije radne zadatke, naročito govorim s stanovišta kompleksno zahtjevnih audio pretenzija! A sad je sve bazirano na upravo tome, čak i po interentu stalno vršljaju, otvarajući i druga osmišljavajuća pitanja.
Dakle svakako su ti featuresi vrlo korisni kad vam je stroj office oriented! Meni to više služi za dušu, nego za papicu i posel! No da me krivo ne shvatite, mene to strašno veseli! Ono kak se pokazuju kao da izrone iz vode... ludilo! Moram priznati da sam ja dobrim djelom i zbog tih stvari macovac!

E sad upravo ovo i pišem, da dobijemo feedback oko odterećenosti procesora, novim preusmjeravanjem grafičkih zadaća s procsora na grafičke kartice, to će oni koji prvi kupe Tigra moći i zaključiti, između ostalih i dealeri, pogotovo oni koji opslužuju i pružaju usluge servise zahtjevnijih usera, jer teorija je danas sasvim sigurno najčešće nešto mimo prakse!
A mi koji još nismo nabavili Tigra i dalje smo svi znatiželjni, a nisam vidio da je itko napisal bilo kakav osvrt na bilo koju od jučerašnjih i prekjučerašnjih prezentacija, nikakve dojmove, a kamoli da je netko zahvalio nekom na organiziranoj promociji, uspjeloj zabavi, ili obratno zahvalu na velikom zanimanju i bogatoj posjeti!

Izvolite...
  • ozren
  • Posjetitelj
02.05.2005 | 11:01
za sad sam stavio Tigar na ibook a na desktop ne...dojmovi? (priznajem nisam sad rovao po svakoj applikaciji al preletio sam ih i dobio dojam)

1. instalacija?

ok, prilicno bezbolno i jednostavno, no sreca da sam pogledao u Custom instal inace bi instalirao 1.2 GB drivera za printere, besmislica...

2. Spotlight - ok brzo. No, prvo je 2 sata indexiro 30 GB disk, sta bi bilo na G4 gdje imam 620 GB diskova? Indexiranje od tjedan dana? Cini mi se da je ovdje Apple iskorisio ono sto je vec odavno postojalo - indexiranje (od OS 9, a mozda i ranije) samo je sada onemogucio korisniku izbor hoce li ili nece indexirati sadrzaj na diskovima pa je sve pod mus. Nije ni cudo da je search nakon toga brz. Evo bas cu na Jaguaru indexirat disk pa cemo usporediti ima li tu neceg revolucionarnog. osim zagledanja u sadrzaj fileova

3. Widgets = isti k.. ko Konfabulator, cak je i ime skinuto, samo sto ima show/hide na F tipku...cini mi se da je ovdje jedini dobitak optimizacija u koristenju CPU-a i memorije u odnosu na Konfabiulator, to je nesto, ali nikakav mega napredak

4. Sync - nesto dopunjen (mail account i Keychains) no nista od tog za sad necu koristiti

5. iChat AV - jaaaako vazno u zemlji gdje ispod 1% ljudi ima broadband a 1% tih web kameru :-P

6. Automator - SkriptMaker koji je dobio GUI, ajd mozda pomogne. ok

7. QuickTime7, nije Pro pa ga nisam uspio usporediti sa starim, al po zasivljenim menijima ima par novina. Sta cu ja imat od H.264 jos nisam shvatio!?

8. RSS u Safariju?, nista sto se nije moralo napraviti, kao da su u iTunes stavili da podrzava mp3 , cak ni to jer je vaznost i upotreba RSS puno manja i losije izvedena u safariju nego drugdje (Konfabulator RSS feed widgets, neke aplikacija (NetNewsWire - probao par dana nakon Safari RSS-a i puno je bolji)

Eto, mozda za par dana kazem Uuuu ovaj feature X je zakon, al zasad moj slabi vid vidi ovako...(VioceOver je dobar al da je jos malo bolji
04.05.2005 | 16:04
Prije nego se odlucimo na Tigra, pogledajmo najprije najvaznije:
Sto pod Tigrom radi, a sto ne radi. Popis nekompatibilnih alata je dugacak, a sve imamo zahvaliti Appleu koji je po jos jedan put izmijenio APIje na svim razinama.

Klikni na link i dobro provjeri, jerbo ce Tigar nekom postat bolno iskustvo.
Dakako, ovo su samo dosad otkrivene musice.

www.macintouch.com/tigerreview/incompatibility.html
05.05.2005 | 21:44
krenuh čitati popis, ali mi je dosadilo vrlo brzo (predugačak je). No, eto nevolje, Software Update mi od jučer ne radfi, naime, ruši se nakon što je obavio pola posla. Na Pantheru je radio bez problema.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 15 minuta
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.23 Seconds

Provided by iJoomla SEO