Tigar = Nevolja
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Tigar = Nevolja


01.05.2005 | 05:37
Popis neugodnih sitnica koje dolaze s Tigrom. Posebno me nerviraju sitnice broj 1 i 2, koje potvrdjuju strah da Mac platforma opet nije naklonjena web developerima. Dakle, pametno i pazljivo prije instalacije:

* * * * * * * * * * * *

Ten nasty Tiger traps - spot them before it's too late

* * * * * * * * * * * *

1. If you have tweaked the Apache web server or Postfix mail server on your machine, their settings will be overwritten by Tiger

2. Spotlight indexes lots of file types, but web developers will be disappointed to find it doesn't look at .php or .html files.

[Zasto? Zasto? Zasto sine Jobse? Pa to je bar toliko jednostavno! To su obicne teskstualne datoteke!]

3. Spotlight doesn't index your Safari cache. (Apple says this is \"too tough\" at the moment). Someone might write a plugin which will, though.

4. If you're using Airport, you may think that the reception has suddenly improved because it shows more bars in the menu icon. Not so. Apple says \"we revised the Airport indicator so it better indicates the performance you should get with your current connection. In this case more bars means faster throughput.\" My tests suggest the signal strength remains the same, but there's less noise.

5. You can't create a Smart Folder inside a Burn Folder for an easy backup (eg \"files modified since 29 April 2005\"). The disc burnt would only contain the instructions for the Smart Folder.

6. Four years after \"classic\" Mac, the number and style of window styles is multiplying. There's now \"brushed metal\", \"plain\" and \"other\". Mail 2.0 has different icons from any other app; the Finder is still brushed metal. And Dashboard's widgets have no set style at all - it's chaos.

7. The keyboard shortcut to move between tabs in Safari has been changed, to Cmd-Shift-}. (Though on my upgraded system the old one (Cmd-Shift-right arrow) still works.)

8. Mail 2.0 uses a different format and has to import your old mail. Crashes can happen. (Your old mail survives.)

9. To use Safari's RSS detector to subscribe to a site's feed, you have to bookmark the site - rather than dragging the RSS icon (which seems more obvious) to your bookmarks.

10. Spotlight isn't exactly an application, more a system function - which means its windows are hard to navigate to if you're a keyboard fan.
01.05.2005 | 10:31
Zvonimir je napisao:
Popis neugodnih sitnica koje dolaze s Tigrom. Posebno me nerviraju sitnice broj 1 i 2, koje potvrdjuju strah da Mac platforma opet nije naklonjena web developerima. Dakle, pametno i pazljivo prije instalacije:

1. If you have tweaked the Apache web server or Postfix mail server on your machine, their settings will be overwritten by Tiger


No pa ovo je bilo tocno za svaki veci OS X upgrade.
01.05.2005 | 13:56
Riba je napisao:

No pa ovo je bilo tocno za svaki veci OS X upgrade.


To ja zovem sporim ucenjem i zanemarivanjem korisnika.
Bolje rec, maltretiranjem.
Nije im tesko napravit tako slozenu aplikaciju kao sto je FCP, a tesko im je sacuvati serverske postavke na disku. Dobro je da instalacija ne zbrise sve dokumente i elektronicku postu koju imas. Treba li skinut kapu i klanjat im se zbog toga?
Pffff ...
01.05.2005 | 17:45
Zvonimir je napisao:

6. Four years after \"classic\" Mac, the number and style of window styles is multiplying. There's now \"brushed metal\", \"plain\" and \"other\". Mail 2.0 has different icons from any other app; the Finder is still brushed metal. And Dashboard's widgets have no set style at all - it's chaos.


Ovo i mene muci! Koji im je da toliko pretjeruju sa GUI verzijama - OK, metal ide dobro za neke programe, dok je plain dobar za ostatak - čemu još komplicirati - ovo sranje kaj su u 10.3 počeli mixati plain i metal usred findera jos nisam progutao...
01.05.2005 | 18:50
Vanjuška je napisao:

Ovo i mene muci! Koji im je da toliko pretjeruju sa GUI verzijama - OK, metal ide dobro za neke programe, dok je plain dobar za ostatak - čemu još komplicirati - ovo sranje kaj su u 10.3 počeli mixati plain i metal usred findera jos nisam progutao...


U Appleovom prirucniku o grafickom sucelju pise da se bruseni metal koristi za prozore aplikacija koje ovise o komunikaciji s vanjskim ulaznim uredjajima (iTunesi i iPod, iPhoto i digitalke, iMovie i dv kamkorderi i sl.).
Onda, cemu bruseni metal na novoj Mail.app? Ili na kalendaru? Ili na kalkulatoru?
Pfff .. nista ne kuzim.
U biti, mislim da su namjerno ovo napravili, htjeli unijeti neke novitete pa ce tijekom sljedecih mjeseci vidjeti koliko ce korisnici gundjati ...
04.05.2005 | 16:05
[Ovo se ponavljam, ali nije zgoreg ..]

Prije nego se odlucimo na Tigra, pogledajmo najprije najvaznije:
Sto pod Tigrom radi, a sto ne radi. Popis nekompatibilnih alata je dugacak, a sve imamo zahvaliti Appleu koji je po jos jedan put izmijenio APIje na svim razinama.

Klikni na link i dobro provjeri, jerbo ce Tigar nekom postat bolno iskustvo.
Dakako, ovo su samo dosad otkrivene musice.

www.macintouch.com/tigerreview/incompatibility.html
04.05.2005 | 18:05
Svi koji trebaju znati nešto o APIjima, to i znaju. Apple je otvoreno rekao da će se APIji mijenjati. Stalni APIji su jedna od najvecih novosti koju donose 10.4 i više verzije.

Za više:
arstechnica.com/reviews/os/macosx-10.4.ars/4
05.05.2005 | 10:47
Apple je otvoreno rekao da će se APIji mijenjati.

Sad nam je bistrije zasto Microsoft ima toliku podrsku u svijetu softwera.
05.05.2005 | 14:45
Zvonimir je napisao:
Apple je otvoreno rekao da će se APIji mijenjati.

Sad nam je bistrije zasto Microsoft ima toliku podrsku u svijetu softwera.


Da, sigurno zbog APIja. Mogao bi ti Delovski reci dvije tri o windows APIjima iz prve ruke... ali sigurno mu se nece dati...
05.05.2005 | 15:17
GANDALf je napisao:

Da, sigurno zbog APIja. Mogao bi ti Delovski reci dvije tri o windows APIjima iz prve ruke... ali sigurno mu se nece dati...


Mogu samo kratko: MS je APIje stitio zbog kompatibilnosti aplikacija, tako da tranzicije izmedju razlicitih verzija Windowsa budu sto bezbolnije i da ne razbjesni korisnike i developere.
To je ono sto zeli biznis. U jednu ruku je to dobro, ali i nije: tako zbog starih omotnica Windowse nakon pete inkarnacije vise ni Bog ne moze odrzati na istom mjestu, a da bude brza, suvisla cjelina poput OS X-a. Zbog toga Longhorna cekamo godinama. Longhorna muci rep, a ne rog, drugim rijecima.
Apple zbog svog sitnog trzisnog udjela moze napraviti takve API lomove i zafrkavat developere do mile volje. Medjutim nakon Tigra, stvari postaju ozbiljne i Apple to shvaca. Kazu, drzat ce interfejs pod lancem i nece ga mijenjat. U Tigra su ubacili toliko novih tehnologija da su naprosto morali mijenjati stosta.
Medjutim, to pak znaci da ce 10.5 donijeti kompatibilnost unatrag, plus nove APIje, specificne samo za nj. Odnosno, od 10.5 pa naprijed, Apple ce se usporiti kao i MS, ocuvavati kompatibilnost unatrag i tako jos par verzija u sljedecih 7-8 godina. Nakon toga ponovno ispocetka, kao na pprijelazu izmedju OS 9 i OS X, jer ce stvar postati preglomazna za odrzavanje.
3 godine sam proveo u Win APijima razvijajuc kojekakav softwer i ne zanimaju me vise. Nimalo.
  • MAK
  • Korisnik
  • 13
10.05.2005 | 22:27
Osim Dashboarda s divlje postavljenim pokretanjem widgeta, jedina nevolja koju sam skužio je nedostatak \"parent\" kriterija u spotlightovu prozoru s nađenim stvarima, kad postaviš pogled u stilu liste. Naravno, i onaj bijedni prozorčić dolje koji, kao, treba pokazivati path do nađenoga filea - kojeg nekad vidiš, a nekad ne i nemam pojma zašto - sascim mi je nezadovojavajuć. Bilo bi dobro da ta vodoravna pregrada, između prozora unutar prozora s nađenim, bude onoga tipa \"s bradavicom\", kao npr. u iTunesima, Mailu,... pa da si čovjek podesi...

Da, a u Večernjem sam opisao slučaj kad mi je iSync u oba telefona iz potpuno nepoznatih razloga pobrisao popis posljednih razgovora! No, to je tek smiješno...
11.05.2005 | 03:10
MAK je napisao:
Osim Dashboarda s divlje postavljenim pokretanjem widgeta, jedina nevolja koju sam skužio je nedostatak \"parent\" kriterija u spotlightovu prozoru s nađenim stvarima, kad postaviš pogled u stilu liste. Naravno, i onaj bijedni prozorčić dolje koji, kao, treba pokazivati path do nađenoga filea - kojeg nekad vidiš, a nekad ne i nemam pojma zašto - sascim mi je nezadovojavajuć. Bilo bi dobro da ta vodoravna pregrada, između prozora unutar prozora s nađenim, bude onoga tipa \"s bradavicom\", kao npr. u iTunesima, Mailu,... pa da si čovjek podesi...

Da, a u Večernjem sam opisao slučaj kad mi je iSync u oba telefona iz potpuno nepoznatih razloga pobrisao popis posljednih razgovora! No, to je tek smiješno...



To su sve razlozi da se napise par rijeci Appleu.
Na njihovom web sajtu, pod Support.
Eh, cini mi se da ce 10.4.1 bit poooveci update Mozda ga budu isporucivali na DVDu
11.05.2005 | 14:38
Zvonimir je napisao:

To su sve razlozi da se napise par rijeci Appleu.
Na njihovom web sajtu, pod Support.
Eh, cini mi se da ce 10.4.1 bit poooveci update Mozda ga budu isporucivali na DVDu


E tu si u pravu! Idemo im napisati par rijeci! Sigurno ce se isprestraviti kad im nesto napisemo.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 15 minuta
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.10 Seconds

Provided by iJoomla SEO