mac ili windows
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

mac ili windows


15.08.2006 | 02:45
upisala sam prvu godinu građevine, trebam dakle novi laptop.I tu je moj problem. Htjela bih kupiti Apple Macbook (bijeli) sa Mac OS X ali zapravo ne znam nikoga tko je radio na Mac OS a i ja cijeli život radim sa win. I tako moje je pitanje da li je pametno kupiti baš taj laptop (s tim operacijskim sustavom) i moželi možda taj laptop podržavati i winxp??? Sve mi je to jako mutno (očito nemam pojma ništa o tome
PLEASE HELP!!!!
  • User
  • Posjetitelj
15.08.2006 | 03:05
Eh da si prosle godine upisivala prvu godinu onda bi bio problem izbora, ali ove godine ne moras imat straha... MacBook je Intel-based masina i podrzava Windowse koristenjem BootCamp softvera. Instalacija i konfiguracija je vrlo jednostavna. Inace ti ne bih preporucio Windowse ali ako od CAD softvera iskljucujes sve osim AutoCAD-a (ako ides na gradjevinu pretpostavljam da ti treba ) onda nemas druge opcije nego ih instalirat. Za sve drugo sam siguran da ces OS X-om biti prezadovoljna!

Ako AutoCAD nije obavezan, odnosno moze i neki drugi softver, mislim da imas ArchiCAD za Mac OS X.

Uzmi MacBook, neces pozalit. Ja sam takodjer upisao prvu godinu i isto sam odabrao MacBook za svog vjernog pratioca .
15.08.2006 | 06:47
Hvala
odgovor je bio više nego koristan.
Samo, imam još jedno pitanje jesi radia na 13\" i dali je taj premal? mislim znam da je uvijek pametnije kupiti veći, al jel ovaj dovoljan??
15.08.2006 | 07:06
Samo MacBook + 512 RAM-a + BootCamp (da možeš vrtit AutoCad).
15.08.2006 | 07:09
Znači 13\" je dovoljno???
15.08.2006 | 18:21
Hermy je napisao:
Znači 13\" je dovoljno???


Mislim da ti 13\" nije bas tako preporucljivo za CAD, bolja ti je solucijia da si kupis monitor pa da onda prikljucis laptop na monitor i tako rado.

No ako se naucis niti 13\" nije malo.
  • User
  • Posjetitelj
15.08.2006 | 18:50
Hermy je napisao:
Hvala
odgovor je bio više nego koristan.
Samo, imam još jedno pitanje jesi radia na 13\" i dali je taj premal? mislim znam da je uvijek pametnije kupiti veći, al jel ovaj dovoljan??


Imao sam prilike radit na MacBooku i meni je ekran fantastican iako mi zapravo nikad toliko nije ni bila bitna velicina ekrana koliko desktop prostor, dakle rezolucija. Rezolucija je bila i razlog zasto nikad ne bih kupio iBook da su ga nastavili proizvodit, a MacBook u malim dimenzijama pruza sasvim pristojnu rezoluciju (1280x800) koja je meni osobno optimum. I sve se lijepo vidi bez da moras priblizavat oci ekranu . Mislim da ce i tebi bit dovoljna za CAD kad budes \"na terenu\", ali za uporabu kod kuce isto preporucam koristenje vanjskog monitora, ali tu moras pripazit - MacBook ima samo MiniDVI izlaz za monitor pa se raspitaj gdje bi se mogao nabavit MiniDVI --> DVI adapter da ga mozes spojit na vanjske DVI monitore.

P.S. po ovome \"radia\" pretpostavljam da zivis u Splitu (ili okolici) i da ces tamo studirat, pa ako bude kakvih dodatnih pitanja i sl. slobodno mi se obrati. Ja tamo selim krajem 9og mjeseca
15.08.2006 | 20:59
Hermy je napisao:
Znači 13\" je dovoljno???


hm... da budemo realni.
za auto cad definitivno nije dovoljno 13'' za komociju u radu. ja imam PowerBooka od 15,4'' i radio sam dosta u aplikacijama za vektorsku grafiku i dosta sam se namucio sa tih 15''.... mislim da je za komotan rad potrebno min 17''...

zakljucak:
- nabavi si neki monitor (ako nadjes te adaptere...) od bar 17'', optimum 19''
- za \"prvu pomoc\", rad na terenu i slicno moglo bi posluziti i tih 13'', ali... moja prijateljica arhitektica ima 15'' notebook i koristi ga samo kada mora.... (za usporedbu..)
  • User
  • Posjetitelj
15.08.2006 | 22:20
morfnaom je napisao:
- za \"prvu pomoc\", rad na terenu i slicno moglo bi posluziti i tih 13'', ali... moja prijateljica arhitektica ima 15'' notebook i koristi ga samo kada mora.... (za usporedbu..)


A koju rezoluciju ima taj od 15\"? MacBook sa 13\" ima vecu rezoluciju nego vecina kanti od 15 koje imaju 1024x768. I neki 19\" LCD monitori podnose maximalno 1280*1024 sto u odnosu na MacBook i nije veliki dobitak osim u velicini slike. S druge strane, malo veca investicija u monitor svakako moze dosta pomoc u radu, ali s tim da monitor podnosi vise rezolucije.

Inace se slazem s tobom.
16.08.2006 | 00:04
User je napisao:
Rezolucija je bila i razlog zasto nikad ne bih kupio iBook da su ga nastavili proizvodit, a MacBook u malim dimenzijama pruza sasvim pristojnu rezoluciju (1280x800) koja je meni osobno optimum. I sve se lijepo vidi bez da moras priblizavat oci ekranu .




sve ima svojih prednosti..da je ibook velicine macbooka ne bi mi na primjer stao u ruksak, volim taj osjecaj pa mi je kratica mac postala sinonimom za oruđe koje nosim svuda sa sobom i k tome je nevjerojatno izdrzljiv, sve sto je prozivio u ruksaku, prignjecen knjigama.. do pada. jos je ziv i zdrav, vjerujem da MB nije nista manje robusan ..vazno mi je da prijenosnik bude prenosiv

..moja sestra trenutno koristi MB 1.8 white,
i nazalost ne dolazi s minidvi -> dvi ili s vga kao sto je dolazio ibook (dok sam doma ibook koristim u extended modu uz mali hack)
MB bat. traje oko 4h
ekran je fenomenalan (reflektivni sloj nije bas po mom ukusu),
trackpad je ogroman i najprecizniji - ikad koristen
i MB je puUuno brzi od bilo kojeg G4 prethodnika

1gb ram u MB je okay ako vrtis universal aplikacije
no vrtis li i powerpc aplikacije rosetta ce ti progutati i mnogo vise
pa 2gb bi bilo taman (ponekad se gusim s 1gb na G4 ibooku)

ninidvi -> dvi za macbook kosta €19 u austriji gdje je kupljen i MB
MB nema dial-up modema, pa ako u mjestu boravista nemas
adsl ili wireless moras izdvojiti 450kn za USB modem

hermy, vjeruj nam, neces zaliti za windowsima, a macbook je prekrasan stroj

napomena:
(odgajan sam u vremenu PowerPC arhitekture pa sam jos uvijek malo emotivno vezan za vrijeme kad smo se smijali na racun (W)intela pa mi nemojte zamjerit; a sad bi svi vrtili windowse na svojim macovima, sva sreca sto apsolutno sve sto trebam radi 100% na OS X)

s MacBookom mozes i sto-sta drugo

www.techeblog.com/index.php/tech-gadget/...macbook-modsprojects

cheers!
  • User
  • Posjetitelj
16.08.2006 | 07:03
E da... Ako je AutoCAD jedino šta te veže uz Windowse, daj šansu ArchiCAD-u. Radi na Mac OS X-u i ima reputaciju, a postoji i besplatna studentska verzija - dakle baš ono sto bi ti i trebalo.

Njihova stranica za Hrvatsku je http://www.archicad.com.hr/miniweb/index.asp
16.08.2006 | 19:26
mozes i na virtual pc stavit autocad.malo ce sporije raditi ali sve 5.ja imam i acad i solidworks instaliran na vpc7 i sve radi ko sat.bez boot camp app
16.08.2006 | 19:46
User je napisao:
A koju rezoluciju ima taj od 15\"? MacBook sa 13\" ima vecu rezoluciju nego vecina kanti od 15 koje imaju 1024x768. I neki 19\" LCD monitori podnose maximalno 1280*1024 sto u odnosu na MacBook i nije veliki dobitak osim u velicini slike. S druge strane, malo veca investicija u monitor svakako moze dosta pomoc u radu, ali s tim da monitor podnosi vise rezolucije.

e sad ne znam.. imala je neki tavel mate od asusa i imao je vecu rezoluciju od tih 1024x768, ali sad koju - to ne znam...
da, kuzim te ali velicina monitora je ipak, bez obzira na rezoluciju jako jako bitna u grafickim programima. kao sto sam rekao, ja imama PB koji je wide 15,4'' (to je velika razlika u odnosu na 13'') i ima jako dobru, \"prirodnu oku\" rezoluciju (1280x854), ali mi je ipak rad u apps za vektorsku grafiku bio malo prenaporan. radio sam u illustratoru uglavnom, malo u canvasu... pretpostavljam da bi sa autocadom bilo jos i gore.... naravno da si u pravu i da nije samo velicina monitora bitna, ali bitna je i rezolucija i velicina monitora... sto je bitnije? to nije ni bitno, jer ja mislim da za autocad ipak treba nesto vise od 13''. ali naravno, mozda se netko snadje i na takvom monitoru... ja iznosim svoj stav zasnovan na mom iskustvu.


E da... Ako je AutoCAD jedino šta te veže uz Windowse, daj šansu ArchiCAD-u. Radi na Mac OS X-u i ima reputaciju, a postoji i besplatna studentska verzija - dakle baš ono sto bi ti i trebalo.

super, ali malo je problem ako cijela grupa na faxu radi sa auto cadom, a ti vrtis nesto drugo... to moze biti malo problematicno za jednog studenta... prica o kompatibilnosti, razmjeni iskustava itd.... nazalost, ali.... tu treba ramisliti ako si pocetnik (prva godina faxa). s druge strane, treba malo uzeti u obzir konkretnu app - tj. razlike/slicnosti auto cada i archi cada.
16.08.2006 | 19:52
gosinisha je napisao:
mozes i na virtual pc stavit autocad.malo ce sporije raditi ali sve 5.ja imam i acad i solidworks instaliran na vpc7 i sve radi ko sat.bez boot camp app


Oprosti, ali moram te pitati ZASTO?
pa zar ne iskoristi prednost koju sad dobija sa kupnjom intel based maca? mislim ono... pruza ti se prilika da u native modu vrtis win app (auto cad u ovom slucaju)... cemu onda prespore emulacije????
a i vrlo sam skreptim po pitanju brzine jedne takve ozbiljne app u emulaciji... kada kazes \"malo sporije\" sta to znaci u odnosu na win?

malo smo off topic, ne bih da skrenemo puno sa teme i pitanja koje je postavljeno...
16.08.2006 | 20:54
morfnaom je napisao:
gosinisha je napisao:
mozes i na virtual pc stavit autocad.malo ce sporije raditi ali sve 5.ja imam i acad i solidworks instaliran na vpc7 i sve radi ko sat.bez boot camp app


Oprosti, ali moram te pitati ZASTO?
pa zar ne iskoristi prednost koju sad dobija sa kupnjom intel based maca? mislim ono... pruza ti se prilika da u native modu vrtis win app (auto cad u ovom slucaju)... cemu onda prespore emulacije????
a i vrlo sam skreptim po pitanju brzine jedne takve ozbiljne app u emulaciji... kada kazes \"malo sporije\" sta to znaci u odnosu na win?

malo smo off topic, ne bih da skrenemo puno sa teme i pitanja koje je postavljeno...

Ja recimo imam instaliran Parallels i preko njega Windows XP. E sad recimo Photoshop CS2 koji jos nije UB radi brze preko emulacije. Uopce ne radi puno sporije nego preko BootCamp-a kolko sam ja primjetio.
I kod Parallels postoji zgodna kombinacija sa VirtueDesktops da mozes sa kombinacijom tipki prebacivati iz jednog OS-a u drugi, tzv. fast user switching.
I to sve skupa radi jako dobro.
16.08.2006 | 21:50
all in all, preporučljivo je kupiti 15-17\" ali ipak je moguće (iliti uredu) raditi sa 13\" ???

P.S. po ovome \"radia\" pretpostavljam da zivis u Splitu (ili okolici) i da ces tamo studirat, pa ako bude kakvih dodatnih pitanja i sl. slobodno mi se obrati. Ja tamo selim krajem 9og mjeseca


Pa, ne baš u Splitu blizu...
Ne, upisala sam građevinu u Zg.A ova dodatna pitanja ne vride ako studiram u Zg?
  • User
  • Posjetitelj
16.08.2006 | 21:57
Hermy je napisao:
all in all, preporučljivo je kupiti 15-17\" ali ipak je moguće (iliti uredu) raditi sa 13\" ???


Tako je! Bar po meni. Na tvome mjestu bih radije uzeo 13\" MacBook nego 15-17\" PC laptop, a to cu i napravit.

Hermy je napisao:
Pa, ne baš u Splitu blizu...
Ne, upisala sam građevinu u Zg.A ova dodatna pitanja ne vride ako studiram u Zg?


Vrijede, naravno! Imas forum i private messages na jabucnjaku koji su ti uvijek na raspolaganju
16.08.2006 | 22:13
ok! mislim da ću i ja to napraviti. Hvala
17.08.2006 | 19:42
strija je napisao:
morfnaom je napisao:
gosinisha je napisao:
mozes i na virtual pc stavit autocad.malo ce sporije raditi ali sve 5.ja imam i acad i solidworks instaliran na vpc7 i sve radi ko sat.bez boot camp app


Oprosti, ali moram te pitati ZASTO?
pa zar ne iskoristi prednost koju sad dobija sa kupnjom intel based maca? mislim ono... pruza ti se prilika da u native modu vrtis win app (auto cad u ovom slucaju)... cemu onda prespore emulacije????
a i vrlo sam skreptim po pitanju brzine jedne takve ozbiljne app u emulaciji... kada kazes \"malo sporije\" sta to znaci u odnosu na win?

malo smo off topic, ne bih da skrenemo puno sa teme i pitanja koje je postavljeno...

Ja recimo imam instaliran Parallels i preko njega Windows XP. E sad recimo Photoshop CS2 koji jos nije UB radi brze preko emulacije. Uopce ne radi puno sporije nego preko BootCamp-a kolko sam ja primjetio.
I kod Parallels postoji zgodna kombinacija sa VirtueDesktops da mozes sa kombinacijom tipki prebacivati iz jednog OS-a u drugi, tzv. fast user switching.
I to sve skupa radi jako dobro.


da, ali gosinisha je mislio na virtual pc, a to je nesto sasvim drugo - puno, puno sporije u odnosu na parallels... ako imas intel based maca - ili both camp ili parallels je za sada najbolje rjesenje...

izmedju both campa i parallelsa treba odabrati ono rjesenje u odnosu na cime se bavis. svaki od ovih solucija donosi svoje prednosti, ali puna iskoristivost intel mac procesora je tek sa both campom (znaci igrice - both camp )... ali ako ti treba brz switch i ne radis sa zahtjevnom 3D grafickom akceleracijom, onda je parallels ok rjesenje... evo, tvoj primjer sa photoshopom je super - on ne treba neke graficke akceleracije i zato je dovoljna i emulacija/virtualizacije preko parallelsa. cak kazes da nema neke razlike u brzini bothcamp vs parallels sa photoshopom... zanimljivo...

samo, ako se dobrto sjecam negdje sam procitao da Paralles ne koristi (za razliku od both campa) obe jezgre na core duo procesorima; isto tako cini mi se da sa podrskom za usb ima nekih problema...
17.08.2006 | 19:50
Hermy je napisao:
all in all, preporučljivo je kupiti 15-17\" ali ipak je moguće (iliti uredu) raditi sa 13\" ???


upravo tako!
jedan savjet: ako mozes odi u trgovinu i probaj malo kako je raditi na 13'' ili preko jabucnjaka se nadji sa nekim tko eventualno ima jednog macbooka... idealno bi bilo kada bi direkt probala auto cad ili aplikaciju sa kojom ces se najvise baviti. za ostale poslove (mail, surf, office, gledanje DVD...) 13'' ce ti biti sasvim dovoljno (koristio sam jedno vrijeme 12'' Powerbooka i sve se to odradjuje na tih 12'' bez problema)

u svakom slucaju, ako udjes u mac svijet slobodno si bookmarkiraj jabucnjak (u safariju recimo ) kao \"must to visit\" sajt jer ovdje u svakom trenutku mozes naci na ljude koji ce ti pomoci sa savjetima u rjesavanju problema na mac platformi...
17.08.2006 | 20:58
morfnaom je napisao:
da, ali gosinisha je mislio na virtual pc, a to je nesto sasvim drugo - puno, puno sporije u odnosu na parallels... ako imas intel based maca - ili both camp ili parallels je za sada najbolje rjesenje...

izmedju both campa i parallelsa treba odabrati ono rjesenje u odnosu na cime se bavis. svaki od ovih solucija donosi svoje prednosti, ali puna iskoristivost intel mac procesora je tek sa both campom (znaci igrice - both camp )... ali ako ti treba brz switch i ne radis sa zahtjevnom 3D grafickom akceleracijom, onda je parallels ok rjesenje... evo, tvoj primjer sa photoshopom je super - on ne treba neke graficke akceleracije i zato je dovoljna i emulacija/virtualizacije preko parallelsa. cak kazes da nema neke razlike u brzini bothcamp vs parallels sa photoshopom... zanimljivo...

samo, ako se dobrto sjecam negdje sam procitao da Paralles ne koristi (za razliku od both campa) obe jezgre na core duo procesorima; isto tako cini mi se da sa podrskom za usb ima nekih problema...

Stvarno neznam dal se koriste obje jezgre procesora, i mozda Photoshop nije jednako brz preko Parallels i BootCamp-a, to je bio moj dojam. Nisam jos probao raditi nest zahtjevnije, posto ni nemam Mac tako dugo.
U Parallels nisam imao nikakvih problema s USB-om, sasvim normalno detektira recimo externi disk, jedino se onda ne vidi u OSX-u. Ali postoji mogucnost shareanja folder u OSX-u da se vide u Parallels Win XP.
Igru nisam nijednu uspio pokrenuti preko Parallels, ali to vjerojatno zbog toga jer ima neki svoj graficki driver. Pa sam za igre postavio BootCamp, i isprobao sam samo Max Payne 2 za sad, koji odlicno radi, ali ipak je malo starija igra.
Samo da napomenem da za Parallels treba malo vise RAM-a, meni sa 2GB radi cisto solidno.
18.08.2006 | 00:13
ok.hvala svima. malo sam sumnjala u kupnju mac-a... al nakon ovih odgovoran potpuno sam sigurna da je on ono što tražim

jer ovdje u svakom trenutku mozes naci na ljude koji ce ti pomoci sa savjetima u rjesavanju problema na mac platformi...


Nisam ni sumnjala
08.06.2007 | 01:47
zanima me za VJ-ing kaj napraviti,,,probao sam s ArkKaosom ali mi nije kao Resolume (koji je samo Windows). mislio sam ga instalirati na BootCamp, no ova kombinacija s nekom virtualnom mašinom mi je zanimljiva a nisam nikad radio s tim. takodjer koja je razlika izmedju parallela i virtualne mašine, kaj jede najmanje resursa jer mi za resolume kad radim paralelno s tri prozora u kojima se svakom vrti drugi .avi/.mov treba čim više snage.
thnx unaprijed
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 10 sati
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

tino1, Anonimci (284)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.34 Seconds

Provided by iJoomla SEO