Yosemite noćni automatic update
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Yosemite noćni automatic update


19.08.2015 | 09:21
Kako kod mene u Klićima (Marčelji) još uvijek živimo negdje u '90.tim godinama 20.og stoljeća, pojam pristupa Internetu je poprilično zamračen. Ukratko, ne postoji način da dobijem bilo kakvu izvedbu DSL-a, te sam prisiljen koristiti VIP-ovu SIM karticu u kombinaciji s 3G routerom. Dakako, ne postoji flat rate, ali postoji skoro pa alternativa: max. data paket od 25 GB + noćni flat rate.

Naslov teme govori na što ciljam. Postoji li način da se OSX-u kaže da check i download updatea aplikacija i sustava radi isključivo u zadano doba dana (noći)? Razlog je vrlo jednostavan: bilo kakav OSX ili iLife update automatski podrazumijeva Giga+ download što mi u doba dana kada Vip prati količinu prometa jednostavno nije opcija. Zato je "Download newly available updates in the background" kod mene isključen.

Unaprijed se zahvaljujem!
Prilozi:
19.08.2015 | 10:14
Navodno ako klikneš na check now, OS X će od tada na dalje svaki dan provjeravati u isto to vrijeme, pa to napravi jedan dan u pola noći i to bi trebalo biti to.

Ako te čini nervoznim ovaj navodno onda isključi automatic update i podesi crontab da to radi i pokreće ovu komandu u isto vrijeme:

softwareupdate --download --all


Ovo će skinuti sve updateove ali ih neće instalirati. Editiraj crontab sa crontab -e i dodaj ovu liniju da se softwareupdate pokrene svaki dan u 23h npr:

00 23 * * * /usr/sbin/softwareupdate --download --all >> /dev/null


Pogledaj i man stranice za ostale opcije za softwareupdate.
19.08.2015 | 10:22
Evo i jedan koristan link:

www.macworld.com/article/1139860/schedulesoftwareupdate.html
19.08.2015 | 11:10
dpohl kaže:
Kako kod mene u Klićima (Marčelji)


Ej, kade si mi ćo, sused!

Dakako, ne postoji flat rate


Ako ti se bilo gdje s kuće vidi Učka, razmisli o Keter Air. Ja sam imao HT ADSL, ko fol 10/0,5 flat, a nikad nisam uspio izvući više od 4/0,2 (što ih nije spriječavalo da mi naplaćuju punu previsoku cijenu). Prije par mjeseci sam ugovorio uslugu s K3, stavili su svoju usmjerenu antenu (sliči satelitskoj) i "upucali" je na Učku i sad imam flat rate na ugovorenih i vrlo stabilnih 4/0,5 za 160 kn, dakle bitno manje od HT cijene. Do sada - nula problema.

VIP sam koristio prije nego sam uspio (preko veze i da ne pričam kako sve ne) dobiti HT ADSL i ne nalazim riječi prijezira i mržnje za tu firmu, a naročito njihovu indolentnu i nesposobnu tehničku podršku.
19.08.2015 | 14:35
Cekaj sad, zadnj pasus ide vipovcima ili hateovcima?
19.08.2015 | 14:47
Vipovcima
19.08.2015 | 16:26
Ako u ht-u ne poznaš kvalitetne ljude s terena, sve pada u vodu ukoliko situacija nije idealna... Šteta u što se pretvorila firma
Jučer sam aktivirao 50/10 u firmi, opet vezom, jer bi mi mjeseci trebali za službeno istjerat.
Maksimalna propusnost parice je 111,81mbps

Ima i HT antenske linkove odavno, ne znam kako to tražit i dobit
19.08.2015 | 20:01
Ja imam stan i u Tuzli (BiH) u centru grada, i molio sam BH Telecom svim mogucim nacinima da mi izmjere propusnost.

Njima je solucija "Ne mozemo mi to sada posebno mjeriti, podnesite zahtjev i potpisite za zeljeni paket, pa ukoliko ne uspijemo isporuciti kasnije ga ukidajte". A klauzula im je da je ugovor ispostovan sa njihove strane ako isporuce barem 60% obecanog

Ranije mi trebalo otkljucati portove na routeru, i zavrsio sam to zahvaljujuci dobroj volji clana JABUCNJAKA!

Pa vi kukajte na svoju tehnicku podrsku


ScreenShot2015-08-19at21.10.24.png
19.08.2015 | 20:50
havdic kaže:
Ako u ht-u ne poznaš kvalitetne ljude s terena


HT više nema ljude na terenu (osim terenskih prodavača). HT je izbacio praktički svo tehničko osoblje iz svog sastava (u Ericsson servise). HT se sastoji od meneđera (s tvrdim "Đ"), marketinških "stručnjaka" i nesretnika iz call centra. Prodaju struju i satelitsku TV. Sutra će i posteljinu i medicinske čarape, a dogodine će skidati uroke i gatati na grah, isto kao i ekipa iz Pošte.

@drlovric: Ja sam jednom čekao VIPnetovu korisničku podršku da mi se javi na telefon CIJELI SAT i još koju minutu više. Beat that...
20.08.2015 | 08:16
smayoo kaže:
havdic kaže:
Ako u ht-u ne poznaš kvalitetne ljude s terena


HT više nema ljude na terenu (osim terenskih prodavača). HT je izbacio praktički svo tehničko osoblje iz svog sastava (u Ericsson servise).


Netočno... Ericsson je za održavanje centrala, crtanje trasa, kablaže, održavanje mobilne itd... Ima još jako puno terenskih tehničara
Imaš krive informacije Moja firma je u vlasništvu HT-a i svim tim ljudima održavam inf opremu (ericsson i HT), tako da odlično poznam brojevno stanje... A znam i za ostale gradove, jer vidim sve prijave kvarova na opremi
Daleko od toga da imaju dovoljno svojih tehničara i da firma nije u banani
20.08.2015 | 08:48
smayoo kaže:
@drlovric: Ja sam jednom čekao VIPnetovu korisničku podršku da mi se javi na telefon CIJELI SAT i još koju minutu više. Beat that...


Ovo mi je jako poznatno. Gotovo kao Sheldon: .... I have endless patience. I once spent two-and-a-half hours on hold with Hewlett-Packard customer service just to complain about their customer service.

20.08.2015 | 10:20
Riba, hvala ti

Btw, na MacDeveloperu stoji ovo:
Note: Although it is still supported, cron is not a recommended solution. It has been deprecated in favor of launchd.

Kako zbilja nisam na "ti" s OSX-om malo sam zbunjen sa svime ovime...
20.08.2015 | 10:24
smayoo kaže:
dpohl kaže:
Kako kod mene u Klićima (Marčelji)


Ej, kade si mi ćo, sused!

Dakako, ne postoji flat rate


Ako ti se bilo gdje s kuće vidi Učka, razmisli o Keter Air. Ja sam imao HT ADSL, ko fol 10/0,5 flat, a nikad nisam uspio izvući više od 4/0,2 (što ih nije spriječavalo da mi naplaćuju punu previsoku cijenu). Prije par mjeseci sam ugovorio uslugu s K3, stavili su svoju usmjerenu antenu (sliči satelitskoj) i "upucali" je na Učku i sad imam flat rate na ugovorenih i vrlo stabilnih 4/0,5 za 160 kn, dakle bitno manje od HT cijene. Do sada - nula problema.

VIP sam koristio prije nego sam uspio (preko veze i da ne pričam kako sve ne) dobiti HT ADSL i ne nalazim riječi prijezira i mržnje za tu firmu, a naročito njihovu indolentnu i nesposobnu tehničku podršku.



Ćo, sused, kade si ti?

K3 mi nije opcija, osim ako u nocnim satima ne udruzimo snage pa porezemo stabla na vrhu brda, koja mi opticki onemogucavaju vidljivost Ucke. Bili su mi decki iz K3, jos prosle godine. Nis od tega.

A sto se bakra tice, kapaciteti su im popunjeni, a nitko nema hrabrosti odobriti tkz. mini projekt da se kapacitet poveca. Sve u svemu, do daljnjega nista.
20.08.2015 | 10:30
smayoo kaže:
Ja sam jednom čekao VIPnetovu korisničku podršku da mi se javi na telefon CIJELI SAT i još koju minutu više. Beat that...


Meni nije trajalo sat vremena, ali jest cijelo prvo poluvrijeme finala prošlogodišnjeg Mundijala. Crko Maksić u nezgodno vrijeme...
20.08.2015 | 10:31
havdic kaže:
Ako u ht-u ne poznaš kvalitetne ljude s terena, sve pada u vodu ukoliko situacija nije idealna... Šteta u što se pretvorila firma
Jučer sam aktivirao 50/10 u firmi, opet vezom, jer bi mi mjeseci trebali za službeno istjerat.
Maksimalna propusnost parice je 111,81mbps

Ima i HT antenske linkove odavno, ne znam kako to tražit i dobit


U mom konretnom slucaju sve se i temelji na vezama i poznanstvima. Stvar je "razradjena" do te mjere da je kolega i prijatelj dosao kod mene na kucu, odradio tocno 3 poziva, i nakon sto smo popili kavu, vec je bio tehnicar na terenu. I iako sam bio sam ushicen i izvan sebe da ce mi doci pokrenuti cijelu pricu, uslijedio je hladan tus. Dakle, na TK razdjelniku nekih 300-400 m zracne linije od mene, kapaciteta vise nema. Da bi kapacitet povecali, potrebno je odobrenje tkz. "mini projekta" (MP). Provjerom je utvrdjeno da je MP zatrazen vec nekoliko puta, da se na listi cekanja nalazi 20ak kuca u mojoj blizini, i da to nitko ne odobrava. Onda moj frend zove nekakvog operativca i njegovog sefa, obojica na godisnjem, koji potvrdjuju da ce MP biti odobren cim se vrate s g.o., sto mi ostavlja nadu. Nakon g.o. ne dogadja se nista, i onda jos jedan hladan tus - Ericsson prica unijela je strah i nervozu medju ljude, i nitko se ne usudjuje napraviti nista.

Uglavnom, sve se to odvijalo u ovo vrijeme prosle godine. Sada isti taj moj prijatelj neki dan govori da bi se sad mozda moglo ponovno ispitati situaciju kad prodju g.o., ali nakon svega ja neku osobito veliku nadu bas i ne gajim.
20.08.2015 | 10:34
havdic kaže:
smayoo kaže:
havdic kaže:
Ako u ht-u ne poznaš kvalitetne ljude s terena


HT više nema ljude na terenu (osim terenskih prodavača). HT je izbacio praktički svo tehničko osoblje iz svog sastava (u Ericsson servise).


Netočno... Ericsson je za održavanje centrala, crtanje trasa, kablaže, održavanje mobilne itd... Ima još jako puno terenskih tehničara
Imaš krive informacije Moja firma je u vlasništvu HT-a i svim tim ljudima održavam inf opremu (ericsson i HT), tako da odlično poznam brojevno stanje... A znam i za ostale gradove, jer vidim sve prijave kvarova na opremi
Daleko od toga da imaju dovoljno svojih tehničara i da firma nije u banani


Obojica ste i u krivu i u pravu.
Prijatelj kojeg sam spomenuo u prethodnom postu nekadasnji je legendarni HT-ovac koji doslovce zna cijelu vertikalu jedne i druge tvrtke (HT-a i Ericssona). Dakle, nacelno HT nije prodao poslovanje vec ga iznajmio Ericssonu, no, svim tim ljudima u konacnici ipak upravlja upravo Ericsson.

Nadam se da cu u neko dogledno vrijeme imati update kakvo je stanje stvari medju njima, i tko hoce ili nece odobravati projekte i prikljucke, ali tijekom prvih 6 mjeseci nitko se nije usudjivao uciniti apsolutno nista.
20.08.2015 | 12:28
Poanta onog što sam (ironično i cinično) napisao je da garnitura indolentnih managera opće prakse gura firmu u propast dugoročno, a sve da bi se kratkoročno prikazao dobar poslovni rezultat.
20.08.2015 | 12:57
smayoo kaže:
Poanta onog što sam (ironično i cinično) napisao je da garnitura indolentnih managera opće prakse gura firmu u propast dugoročno, a sve da bi se kratkoročno prikazao dobar poslovni rezultat.


Apsolutno se slažem!
20.08.2015 | 14:35
Ja imam od VIP-a kabel i brzina varira od 20-48 Mbps (garantiraju os 5-50). Iako je brzina veca (bilo 4) stranice se ne otvaraju spektakularno brze. Skidanje ide brze.
Nije da ih ljubim, ali T-Com je bio losiji.
20.08.2015 | 19:00
To je zato što je tvoj provider zapravo B-net, samo si novi korisnik pa ti se ne zove B-net, nego Vip.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 20 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.37 Seconds

Provided by iJoomla SEO