Maverick's
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Maverick's


23.10.2013 | 01:27
Evo da ne pisemo u vikalici. Sto vas muci, ili odusevljava kod mavericksa.

Meni na prvu ne stedi toliko rama kako se pricalo, te je u 30 min koristenja potrosilo 10 % baterije.

A vama?
23.10.2013 | 01:35
Mene muci što mi je S.M.A.R.T. na ”Ne uspijeva” i ne mogu zapoceti instalaciju.

Ima li netko rješenje kako ovo otkloniti?
Slika_zaslona_2013_10_23_u_00.png
23.10.2013 | 02:16
Me like:
- ventilator mi se znatno rjeđe vrti preko 3k rpm
- Safari ždere bitno manje rama
- sve je brže nekako
- tagiranje je über korisno!
- jako jako mi se sviđa autocorrect za ne-engleski tj. za francuski i ruski na kojima relativno često pišem

Me no like:
- poklapanje kad je priključen vanjski monitor ne rezultira sleepom (dobro, ovo je možda neka postavka koju ja ne znam promijeniti al svejedno no like)
- redoslijed u Spotlightu nije ko prije i ne može se po volji podesit. sada mi je riječ u rječniku skroz dolje umjesto da bude prva ili pri vrhu, što mi bitno usporava rad kada nešto prevodim ili samo provjeravam.
- autocorrect ne radi u svim aplikacijama jednako dobro. npr. u Safariju čak i na različitim stranicama različito radi, a začudo, najbolje radi na Facebooku :O
- ne znam kako da "triggeriram" autocorrect kada sumnjam da je riječ krivo napisana tj. fali naglasak na pojedini vokal, a onda on ili kaže da nema greške a ja znam da ima (npr. eleves se može pisati i élèves i élevés i znači jako drugačije stvari, a on mi nudi bez naglasaka) ili kaže da ima grešku ali umjesto da mi ponudi alternativu, koju biram strelicom, samo mi zacrveni i moram desnoklikati...

Me no care:
- Finder tabs meni nit smrdi nit miriše. Možda mi je čak i draži "stari" sistem rada
23.10.2013 | 03:43
"jako jako mi se sviđa autocorrect za ne-engleski tj. za francuski i ruski na kojima relativno često pišem"

Ako nisi znao mogao bi koristiti ovo za francuski: www.druide.com/antidote.html
23.10.2013 | 09:02
Moze li netto u terminali probati purge. meni kaze, operation not permited
23.10.2013 | 09:11
Evo i ja ga roknuo, Kao prvo začudio sam se da je mukte! Ovo je prvi put da je tako nešto mukte, sad me strah da možda ne radi kako treba.

Na početku ti troši RAM.-a ko lud. Ali to će se stabilizirati, kad sve indexira.

Po gotovo: ”Safari Web Content” i “Mail Web Content” to je sigurno neki Bug-ić vezan s mrežom, čekam kad se sve poslaže.


Opet sam ljut na sebe da nisam mogao čekati da se drugi opeku, nego morao sam ga odmah roknuti.
23.10.2013 | 09:47
ja sam jučer isto stavio to odmah . Testirao sam malo Maps aplikaciju i samo proletio kroz sve aplikacije koje imam u standardnoj postavi. Sve radi uredno.

TM također prema Synology NASu radi uredno bez problema. Što se tiče utilizacije RAMa i CPUu nisam primjetio neko 'zabijanje' ali pošto sam samo 15min testirao nije to još prava ocjena stanja.

Sam upgrade trajao je točno 20min (SSD), bez iti jednog jedinog problema (kompatibilnosti ili slično), naravno ovisno o tome o kojim je apliakcijama riječ.

Vjerujem da će se iskristalizirati sve u dogledno vrijeme.

1st impressions, +1
23.10.2013 | 09:49
stefanjos kaže:
Moze li netto u terminali probati purge. meni kaze, operation not permited


Pretpostavljam da taj purge vise nema funkciju. Procitaj izvrstan teskt o Mavericks na Ars Technici, pogotovo zanimljiv dio o upravljanju memorijom:

arstechnica.com/apple/2013/10/os-x-10-9/

Meni se ova verzija svidja, konacno su se uhvatili bitnih i korisnih stvari "ispod haube".
23.10.2013 | 09:51
ivan599 kaže:
Mene muci što mi je S.M.A.R.T. na ”Ne uspijeva” i ne mogu zapoceti instalaciju.

Ima li netko rješenje kako ovo otkloniti?


Najvjerojatnije novim diskom.
23.10.2013 | 10:22
Ovo me muči:

23.10.13 09:18:40,000 kernel[0]: SMC:: smcReadKeyAction ERROR F1Mx kSMCBadArgumentError(0x89) fKeyHashTable=0x0xffffff80da1c9000

Napravio sam SMC Reset i ništa. Možda traži nešto šta nema na Air-u?
23.10.2013 | 11:13
Sto je sa iLife/iWork paketima? Ako sam dobro shvatio to je free samo za nove strojeve, dakle za nas koji ga vec imamo instaliranog upgrade nije besplatan?
Da li je netko mozda probao?
23.10.2013 | 11:15
Ljudi, pitanje - kako radim instalaciju Mavericksa na Mountain Lion-u? Upravo ga skidam, u info Vam piše koja je mašina i backup, i imam USB od 8 GB.
Kad se skine, šta dalje?
23.10.2013 | 11:18
Meni je preko App Storea ponudilo update na Maverics, ja kliknio na update i počeo ga je downloadati (cca 5,9 GB), nakon toga je automatski išao update.

To sam stavio sinoć, a ujutro me je Air čekao da potvrdim lozinku za iCloud, dakle već je sve bilo gotovo.

Prošlo je bez ikakvog beda...
23.10.2013 | 11:33
Meni se safari zblesirao... Ne pamti zoom stranica, ne otvara ni novi tab ni novi window... Niti sa cmd+t ili cmd+n, niti sa file new tab ili file new window... Probao sam i na guest useru... Ista stvar...
23.10.2013 | 11:35
@MoschuS: i mene zanima iLife & iWork, a nisam još stigao isprobati...
Evo što kažu na MacRumors:
"Users who own iWork '09 or iLife '11 are supposed to receive the latest versions of both those app suites for free through the Mac App Store, but some are having difficulties."
23.10.2013 | 11:43
Ja imam iWork 09 i ponudilo mi je besplatan update kroz app store, upravo sam updateao, kaže installed, ali ja ne vidim da se išta promijenilo... I dalje kaže npr. Pages 09... Ni ikone se nisu promijenile... Čudno...
23.10.2013 | 11:57
Evo, isprobao i opciju extend desktop na Apple TV i radi... Samo me Safari zafrkava, nemogu napraviti ni reset istoga, kad to stisnem samo se sruši, bez da se reseta...
23.10.2013 | 11:58
Meni se isto ikone nisu same promjenile u Dock-u iako je napravljen update. Ručno sam ih izvukao iz aplication foldera…
23.10.2013 | 12:19
MacSlavko kaže:
@MoschuS: i mene zanima iLife & iWork, a nisam još stigao isprobati...
Evo što kažu na MacRumors:
"Users who own iWork '09 or iLife '11 are supposed to receive the latest versions of both those app suites for free through the Mac App Store, but some are having difficulties."

OK, super! Na poslu sam pa ne mogu ni ja jos isprobavati a nestrpljiv sam
23.10.2013 | 12:21
Stain kaže:
Meni se isto ikone nisu same promjenile u Dock-u iako je napravljen update. Ručno sam ih izvukao iz aplication foldera…


Gle stvarno... Hvala...
23.10.2013 | 12:38
stefanjos kaže:
Moze li netto u terminali probati purge. meni kaze, operation not permited


sudo purge
23.10.2013 | 12:41
Borostef kaže:
Ja imam iWork 09 i ponudilo mi je besplatan update kroz app store, upravo sam updateao, kaže installed, ali ja ne vidim da se išta promijenilo... I dalje kaže npr. Pages 09... Ni ikone se nisu promijenile... Čudno...


Sistemi je sacuvao stariju verziju appova, ako su bile u application folderu stavio ih je dodatno u iWork 09 folder, ikone nije promijennio jer su stare aplikacije jos na sistemu.
23.10.2013 | 12:53
Zdravac kaže:
Meni je preko App Storea ponudilo update na Maverics, ja kliknio na update i počeo ga je downloadati (cca 5,9 GB), nakon toga je automatski išao update.

To sam stavio sinoć, a ujutro me je Air čekao da potvrdim lozinku za iCloud, dakle već je sve bilo gotovo.

Prošlo je bez ikakvog beda...

Ma i meni je tako ponudilo i tako ga i skidam, paralelno uz još 20 updateova appova na iTunesima. Znači, samo pokrenem instalaciju unutar ML, ne moram prebacivati file na USB, restartati mašinu, izvađati neke cmd +... fore pa da dignem instalaciju sa USB-a?
23.10.2013 | 13:19
Kloba kaže:
Ma i meni je tako ponudilo i tako ga i skidam, paralelno uz još 20 updateova appova na iTunesima. Znači, samo pokrenem instalaciju unutar ML, ne moram prebacivati file na USB, restartati mašinu, izvađati neke cmd +... fore pa da dignem instalaciju sa USB-a?


Naravno da ne moras.
23.10.2013 | 13:57
Hvala na odgovoru Riba. Čitam neke upute s drugih Apple stranica i preporučaju update trenutnog sustava, aplikacija, iOS appova, pa tek onda update kompletnog OS-a.
Kao, manje mogućnosti da nešto pođe po zlu.
Tako ću napraviti, jel to OK?
23.10.2013 | 14:06
Ram na VGA povecan
2013_10_23_01.png
23.10.2013 | 14:08
Opa! nisam gledao na svom, ali cim dodjem kuci cu baciti oko. Imam 2.3GHz i7...
23.10.2013 | 14:14
saint kaže:
Ram na VGA povecan...

Jedan od featurea je da integrirana graficka dobije rama koliko joj je potrebno (do 1gb max ako sam dobro shvatio) dok je to prije bilo konstantno.
23.10.2013 | 14:25
Prije sam imao 756MB a sad 1024MB tako da je bolje
23.10.2013 | 14:46
Kloba kaže:
Hvala na odgovoru Riba. Čitam neke upute s drugih Apple stranica i preporučaju update trenutnog sustava, aplikacija, iOS appova, pa tek onda update kompletnog OS-a.
Kao, manje mogućnosti da nešto pođe po zlu.
Tako ću napraviti, jel to OK?


Mislim da je svejedno, u oba slucaja ce updateati na posljednju verziju sve.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 22 sati, 9 minuta
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.28 Seconds

Provided by iJoomla SEO