Vikalica i Anonimci
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Vikalica i Anonimci


06.05.2005 | 18:51
Odmah: podrzavam ideju da se anonimcima ne dozvoli koristenje vikalice.

Prvo: na Vikalici se bas nista ne rjesava. Postovi nestanu za par sati, najvise za dva dana ako nitko nis ne pise. Prema tome, gore od starih novina.

Drugo: nis ne kosta prijaviti se, dobiti nick i password, i srati koliko hoces. S tom prednoscu da mozes i pisati po forumu, a ne samo citati. A logiranje je automatsko.

Trece: ako izgubis password, ili si na nekom drugom kompu, automatski mailer ti posalje novi pass u sanducic

Cetvrto: pristojno je predstaviti se, makar i potpuno laznim identitetom (da sad ne ulazim ou price da svatko od nas, i mimo Interneta, ima tisucu lica, ser ser ser).

Vikalica, ustvari, ponajvise sluzi za 'dobro jutro' i 'zar jos ne spavas'. A ako je netko anoniman, kako da znam tko mi zeli dobro jutro?

Hvala na paznji
06.05.2005 | 19:38
Vrlo lijepo receno!
Osobno sam indiferentan prema ovom, no nakon sto sam treci put dobio upit zasto je anonimcima dozvoljeno koristenje vikalice, pomislio sam da bi bilo zgodno provjeriti da li se to pita vecina ili ne. Nema nikakve zavjere iza svega...
06.05.2005 | 20:16
Za. Ako se vec neko prosipa neka bar ima neko ime.
07.05.2005 | 00:41
Svakako sam za to da anonimici i dalje imaju pravo govoriti na Vikalici. Represija s jedne strane radi \"uvođenja reda\" uvijek stvori još veći nered na drugoj strani. Konkretno u našem slučaju to bi značilo samo daleko više lažnih prijava i nepostojećih korisnika, a Uredništvo ne stigne takve stvari baš uvijek provjeravati - iako se trudimo koliko možemo. Isto tako, mora postojati kutak za takvo što - eto, nedavno je u Rijeci na Koblerovom trgu postavljen \"Vox populi\" kamen s takvom idejom, a mi na Jabučnjaku imamo Vikalicu. Tko se blamira na Vikalici ionako ne dokazuje ništa nego svoju nekulturu, pa je možda i bolje da ostane anoniman. Kako imamo uredan i moderiran forum, onda pustimo taj ventil slobodan.
07.05.2005 | 01:23
Nešto si se omekšo
Bit će da te Tigar raznježio
09.05.2005 | 04:16
Nakon cetiri dana, anketa je tocno 50/50 - 41 za 41 protiv.
Mislim, ako se ne skupi 2/3 glasova da se anonimcima oduzme pravo koristenja Vikalice, da stvari treba pustiti kakve jesu.
Disclaimer na jab faq ne bi skodio, medjutim. Ja sam nesto, ne bas u vezi s Vikalicom, poslao Ribi, pa ne znam u kojoj smo fazi s tim teksticem...
09.05.2005 | 08:08
Iako sam za to da postoji mjesto i za one koji nisu članovi, pa na kraju je razum za to i prevladao na Vikalici. Tu se može i pretrpiti nečij neodgoj ili nepristojnost, no korisno je stvarno, čak mislim da je totalno zasjenila \"Pod krošnjom\", nisam tam bil već mjesecima, možda samo \"ždere\" brzinu drugim featurima na siteu!

Nešto što me privuklo na ovaj site je upravo i to da čovjek stoji iza svojih riječi i stavova, svojim imenom i prezimenom, ali i obratno da ima povjerenja u ovaj site i njegove članove s imenom i prezimenom, s simpatičnim nadimcima!

Prijmjetio sam tražeći neke članove da postoje i oni \"privilegirani\" bez pravih ID-a, samo pod pseudonimima, a da ne velim da mi se čini puno aljkavosti u prijavi i statistici članova, pa tako postoje neki s puno prijava, (s različitim nadimcima, s č i ć, pa bez kvačica, s rastavljenim imenom i prezimenom iz čudnog nadimka, samo s inicijalima pod imenom i prezimenom), dakle brojka o broju članova je vrlo proizvoljna, naravno ne mislim da je to namjerno od strane admina, no mislim da bi kriteriji trebali biti isti, i da se i te brojke srede, pa i dalje budemo razgovarali kao prave osobe s pravim, a ne slušali pranje glave od nekih s recimo samo inicijalima ili nebuloznim imenima pod profilom. Možda sve to i nije bitno, širenje sitea naravno nosi razne komplikacije, ja dajem svoju riječ u \"sređivanju\" na tom aspektu, jer vjerujem da je to bitno za kredibilitet foruma u Hrvata, pa i šire!

Dakle apsolutno \"Da\" da na Vikalici viće tko što hoće,
i apsolutno \"Da\" da se na forumima razgovaraju realne osobe!
09.05.2005 | 12:40
dpasaric je napisao:
Represija s jedne strane radi \"uvođenja reda\" uvijek stvori još veći nered na drugoj strani.


Apsolutno tocno! zasto uvoditi neke represije, kada ce to samo povecati broj onih koji ce po forumima prosipati svoje gluposti (ili \"misljenje\", ako hocete ). ovako forum ostaje nas (i relevantan i koristan)!!!! I ne vjerujem da puno mijenja sto ce iznad necijih gluposti (koje ionako nemaju nikakav znacaj) pisati njegovo lazno ime! ne razumijem?! Mislite da ce to sprijeciti te ljude da izjavljuju gluposti?

Nisam nikako i nikada za ukidanje prava glasa. kome smeta to sto se blamiraju po vikalici? ne vjerujem da se uzimaju za ozbiljno te kritike kada nisu na mjestu i kada onaj koji ih upucuje nije relaevantan. to je njihov problem, nije nas!

Jos nesto: cinjenica je da bar dio mac zajednice ima tendenciju getoizacije i zatvaranja u samu sebe. TO JE I VISE NEGO POGRESNOI TO MI JAKO SMETA!!! ja osobno nisam nikada za hermeticno zatvaranje, a u slucaju postojanja vikalice ovaj site je otvoren za sve i svima. To moze samo privuci nove potencijalne usere da pitaju odmah sto ih zanima u vezi maca. ako netko nije korisnik maca, nesto ga zanima, ali prije se mora prijaviti na forumu, mislim da to na neki nacin zatvara vrata tim ljudima. Ja osobno mislim da je otvorenost ono sto razlikuje npr. Linux, i sto bi trebalo da razlikuje mac od Windowsa! Nema skrivanja, nema lazi, nema prevare! Jako se nadam da necemo krenuti stopama Win filozofije!

Freedom of speech!!!!
09.05.2005 | 14:36
morfnaom je napisao:
Freedom of speech!!!![/quote]

... rece covjek ciji avatar je Arnie s ogromnim pistoljem u ruci i ne bas najprijateljskijom facom...
ma da, slazem se s morfom i davorom da samo povecavamo entropiju, cak i ovom diskusijom.
no dobro... pada kisa ubi misa...
09.05.2005 | 16:23
marin je napisao:


... rece covjek ciji avatar je Arnie s ogromnim pistoljem u ruci i ne bas najprijateljskijom facom...


Arnie ni mrava ne bi zgazio
Kao sto znas California je jedna od najliberarnijih USA republica!
10.05.2005 | 03:01
Da se osvrnem na dio o članovima - ja sam formalno voditelj baze korisnika i pazim na to koliko god mi vrijeme dopušta. Nitko, ali baš nitko, nema šanse da će se provući samo s inicijalima ili nadimkom. Sve takve prijave redovno brišem. Također, čim opazim dvostruki log-in - reagiram i brišem onaj zastarjeli. Sva sumnjiva imena osobno provjerim emailom. Nepotpune prijave, prijave sa sumnjivim imenima i emailom tipa \" Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript \" brišem odmah.

Poanta je da je Jabučnjak zamišljen kao ležerno, ugodno mjesto, mjesto gdje se ljudi koji se poznaju mogu opustiti i razmijeniti informacije na najlakši i najugodniji način. Tu anonimcima i provokatorima nema mjesta. S druge strane, nije cilj Jabučnjaka napraviti elitističko utočište za izabrane. Nekakva razmuna ravnoteža mora postojati. Dio te ravnoteže je i anonimna Vikalica. Mene npr. često zabavi kakav vrckasti komentar zavidnog Wintel gosta i reakcije \"domaće\" ekipe na to...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 40 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.03 Seconds

Provided by iJoomla SEO