Update krekanog iPhona
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Update krekanog iPhona


29.03.2010 | 14:31
Help needed deperately...
S obzirom da iPhone za mene nije običan mobitel, i da njegovom rukovanju (čitaj: skidanje aplikacija, igrica s iTunesa) pridajem vrlo malo vremena jer me strah da nešto ne ?!&%$$%,
molim vas da mi korak po korak objasnite kako da ga update-am a da prije toga negdje sejvam cijeli telefonski imenik jer mi je to u neku ruku i službeni mobitel.
Naime, postao je užasno spor a nemam iskorišteno ni 2 od 16GB... Zna se zblesirat, zagasit na pola igrice itd... Kupljen je u T-mobileu, krekan na 091, gdje mi je rečeno da NE SMIJEM kliknuti Update kad uđem u iTunes... 3G je, verzija 2.2
Da li je pametno da to radim sama ili da ipak prepustim nekom tko se kuži u iPhone do boli?!
30.03.2010 | 10:05
1. Legalnim downloadom (preuzimanjem) igara i aplikacija sa Apple storea zaista nemaš što s....ti.
2. Update se vrši ISKLJUČIVO preki iTunes aplikacije kada je telefon uključen na računalo, na kojem je sam uređaj prijavljen i registriran.
3. Službenim nadogradnjama ne gube se nikakvi podaci na telefonu, pa tako ni imenik, no postoji opcija za izradu backup kopije podataka, pri samom početku procesa.
4. Ako je uređaj crackiran sve ove točke padaju u vodu. Dakle, tada slijedi ručna izrada backupa, odlazak ''striceku'' koji crackira iPhone da ga otključa na najnoviju verziju (ako se može, naravno), te nakon toga vraćanje podataka.
5. Ako je uređaj spor postoji službeni servis i neka garancija, no ako je uređaj crackiran i spor tada garancija ne vrijedi. Zar ne? Barem je to vrlo jednostavno postavljeno.

Savjet: Vrati ga na tvorničke postavke (izgubit ćeš crack) i onda vidi dal je spor. Ako je, onda idi s njime na servis i reklamiraj. Kasnije si ga opet krekaš za cca. 100 kn.

Sretno!
30.03.2010 | 10:30
Ne mogu se skidati i instalirati aplikacije sa Apple Storea ako je mobitel jailbreakan i unlockan?
30.03.2010 | 11:53
Naravno da se aplikacije mogu skidati i instalirati ako je uređaj jailbreakan i unlockan, no čemu onda plaćati nešto što se može dobiti besplatno (čitaj ilegalnim putem)? Po meni to onda nema zdrave logike. Da se odmah ogradimo, ja sam protiv svake neovlaštene i ilegalne upotrebe softvera, što uključuje i jailbreak iPhone-a, no to je priča za neki drugi post. Da gospođica ili gđa. ima sve legalno ne bi postavljala ovakva pitanja. Softver je isto vroba kao i sve drugo.
30.03.2010 | 13:06
Slažem se. Samo si napisao da ''ako je uređaj krekiran sve ove točke padaju u vodu'', dakle i točka 1., a bio sam siguran da se instalacija aplikacija iz appstorea moze obaviti na jailbreakanom iphoneu.
30.03.2010 | 15:53
Koliko mi se cini da kad se unlocka, da nema utjecaja na update i to. Jailbreak je problem. Nisam sigra ako ga digne na ver. 3.1.3 da bus ista mogel napraviti ili se varam.
Ako je jailbreak-an ne ide s AppStorea, ako je unlockan onda ne.
30.03.2010 | 19:02
zabac je napisao:

Ako je jailbreak-an ne ide s AppStorea, ako je unlockan onda ne.


?? Ha ??


A što se tiče ostalog, imao sam iPhone i jailbreakan i unlockan i normalno sam stavljao aplikacije sa AppStorea! Siguran sam da besplatne mogu, bar na 2G! I još sam stavljao appse od Cydie.

A update sigurno ne moze proci ako je mobitel jailbreakan, mozda da ako je samo unlockan, to nisam siguran. Ako se jailbreakan mobitel preko iTunesa ide updateat dobit ce na sebe original novi software koji naravno nije jailbreakan (a moguce da se i unlock ponisti). Ugl, sve je o tome napisao Drazen... Vjerujem da zna sta pise.
30.03.2010 | 21:01
Malo mi je za vjerovati da appstore dozvoljava da se s jailbreak-anim telefonom skidaju programi. Unlock ide na stetu operateru, a jailbreak jos i Appleu.
Apropos ovih ilegalnih rabota, ja ni garanciju ne bi priznao. I stvarno mi nisu jasni ljudi koji u iPhone uguraju Tele2 ili Tomato SIM, kao da u E klasu tocim lozulje jer je dizel skup. LOL
31.03.2010 | 02:43
@Zabac: ne bih se bas slozio.
iPhone se u mnogim zemljama moze kupiti bez SIM lock-a, jest da je skuplja varijanta ali daje krajnjem korisniku mogucnost da izabere mobilnog operatera. Drugi par rukava je to sto neki operateri nemaju neke usluge koje iPhone rabi svakodnevno, ali hebi ga, postoje ljudi koji samo zovu i salju poruke i to im je dovoljno.
Mislim da bi nasa drzava trebala zabraniti "lokanje" uredaja, kao sto su vec neke europske zemlje uvele u praksu, i pustiti krajnjem korisniku da odluci o mobilnom operateru.
31.03.2010 | 09:34
Dakle, u principu, ne mogu ništa osim da dam nekom 100-150 kunića u da mi napravi siguran Update bar na 3.1.2. ?
BTW ja konstantno i bez problema koristim iTunes store, kupujem ili besplatno skidam aplikacije. Da sam mogla izbjeć krekiranje i ostalo - nisam - jer sam dobila mobitel iz T-mobile-a, a meni je službena mreža VIP...
Hvala na odgovorima... drugi puta ću pametnije...
31.03.2010 | 10:27
Pa kaj se u T-Comu neda kupitit otkljucani iPhone? Nekad se moglo i bio je oko 1000€.
Me mogu vjerovati da jailbreak-ani iPhone moze s AppStore-a skidati programe!!!???!!
31.03.2010 | 11:49
MacTea pošto imaš iphone 3G s verzijom 2.2 možeš napraviti update do verzije 3.1.2. pošto koristiš uređaj u drugoj mreži (VIP) odnosno treba ti unlock uređaja.

Dakle procedura ti je sljedeća. Uređaj moraš prikopčati na računalo, gdje imaš instalirano itunes, ako nemaš instaliraj ga.

Ako si i malo upoznata s računalima problem nije previše složen, ali moraš se držati nekih uputa.

Pa krenimo.

E sad kad uključiš iphone itunes će ti ponuditi da instaliraš naj noviju verziju... NE TO NAPRAVITI!!!

Neko samo odustani od toga i sljedi upute.

Kao prvo lijepo klikni desno na ikonicu od iphone-a u itunesu i reci backup. On će ti lijepo spremiti sve tvoje kontakte i sve aplikacije koji si skinula s itunesa (besplatne i one koje se plaćaju). Ali ako imaš neke aplikacije koje si instalirala preko Cydie e one će ti se prebrisati (to su ti one ilegalne aplikacije), ali ilegalu ne volim pa o tome ti ni neću ništa reći. Uglavno legalne aplikacije ne možeš izgubiti.

Pretpostavljam da koristiš Mac pa onda su ti upute za napraviti jailbreak ovdje

www.iclarified.com/entry/index.php?enid=7429

ili ako si win korisnik onda:

www.iclarified.com/entry/index.php?enid=7443

I kad svu tu proceduru napraviš kako treba.

Onda da bi napravila unlock još moraš provesti sljedeće.

www.iclarified.com/entry/index.php?enid=5900

I to ti je to.

Nakon toga tvoj iphone 3G na sebi ima 3.1.2 i jailbreak i unlock. I možeš ga slobodno koristiti.

Ili ako ti je lakše platiš nekome tko to zna pa da ti napravi. Ali uvijek je lijepo biti sam svoj majstor.

I da vezano uz itunes aplikacije. Bez obzira što je unlock-an uređaj ti možeš uvijek bez brige instalirati aplikacije preko itunesa bez straha.

Eto to je ukratko to.
31.03.2010 | 13:11
Svaka cast! Na kompovima sam od Commodora 64, a trenutno na Mac-u tako da sam poprilicno informaticki pismena
Ali!!! Ako ne uspije... vrag ti..?!!?!! Salim se! HVAAAAALAAA!
31.03.2010 | 14:07
MacTea je napisao:
Da sam mogla izbjeć krekiranje i ostalo - nisam - jer sam dobila mobitel iz T-mobile-a, a meni je službena mreža VIP..


U biti, izbjegla bi sve probleme da si kupila otključani mobitel u T-mobileu (cca. 7000kn ili da si otišla u Trst tamo uzeti isti takav za cca.500E).

Onda napravi kao što sam ja - napiši zahtjev VIPu da uvede iPhone u svoju mrežu. Šalji im mailove svaki dan, maltretiraj ih malo Kad nas se skupi dovoljno, možda izvade glavu iz guzice i poduzmu nešto...

Kako bilo, ako odmah poslije ljeta ne bude promjena, prebacujem cijelu svoju firmu i privat telefon na T-mobile, a VIP nek se slika... Članovi obitelji su dijelom već migrirali, silom prilika...
31.03.2010 | 14:27
Bojim se da ovo s VIP-om ne bu islo jer je licencni ugovor T-Mobile-a i Apple takav. I VIP, koliko god to zelio ne bu izgural (barem mi se tako cini). Puno je i to da su dozvolili prodaju otkljucanih telefona.
Nekak mi se cini da iPhone nije samo uredjaj, nego i vise od toga. Iza njega stoji servis i sve to zajedno cini fenomen iPhone zanimljiv. Sami uredjaj i nije toliko spektakularan (zbog svojih ogranicenja). Jedino mi je zao sto iTunes Store ne radi kod nas. Mada je to tema za neki drugi puta.
01.04.2010 | 09:35
Žabac je u pravu, iPhone se prodavao kako vani, tako i kod nas u sklopu jednog operatera. Ali, ovaj novi, zasad znan kao iphone HD ce se prodavati u Americi pod Verizonom, ali i kao sam uređaj unlockan. Tako ce valjda biti i kod nas. Sto se tice toga da bi trebalo skroz maknuti lock na telefonima ne slazem se bas, jer takvi telefoni, sa Simpom na primjer, zakljucani, su dosta jefitiniji nego isti sam uredaj. I to je po meni ok. Ali, jest blesavo da jedan uredaj postoji na trzistu samo pod jednim operaterom, iako mislim da to nije do operatera nego do prizvodaca mobitela.

I žabac, ja sam ovako skidao aplikacije na jailbreakani i unlockani iphone (kasnije sam ga updateao i samo unlockao jer mi je jailbreak bio nepotreban). Upalis iTunese, skines si aplikacije koje hoces, ja sam skidao samo besplatne. Onda prikljucis iphone i syncaš appse na njega. I radilo je. Govorim o 2Gu...
01.04.2010 | 11:38
bigkix je napisao:
Žabac je u pravu, iPhone se prodavao kako vani, tako i kod nas u sklopu jednog operatera.


I ti i žabac ste u krivu. iPhone se može prodavati ekskluzivno samo preko jednog operatera, kao u USA ili u nas, ali se može i sa nekoliko njih istovremeno, ako se oni dovoljno potrude - kao u svim ostalim EU državama, npr. Dalje, u Njemačkoj je T-mobile imao ekskluzivu, a onda su ga tužili i... više je nema. Slično i u Francuskoj. Stvar je samo u tome da je VIP unazad 3-4 godine totalno postao inertan i više se ne trude osvojiti korisnike.

Ali, ovaj novi, zasad znan kao iphone HD ce se prodavati u Americi pod Verizonom, ali i kao sam uređaj unlockan.


Jasno ti je da je to sve samo trač? Normalno, i ja vjerujem da će izaći i CDMA verzija za Verizon, osobito u svjetlu činjenice da im ugovor s AT%Tom ističe, a 4G mreža neće još 3 godine zaživjeti kako spada.

Ali, jest blesavo da jedan uredaj postoji na trzistu samo pod jednim operaterom, iako mislim da to nije do operatera nego do prizvodaca mobitela.


To je samo do dogovora i ponuđene pinke. A VIP je tu zakazao totalka

I da žabac - iTunes store ne radi kod nas - no to također ima veze sa time što smo maleni i što imamo nesposobne menadžere gdje god se okreneš.
02.04.2010 | 11:01
Koja je zapravo točna razlika između jailbreak i unlock?

viborb je napisao:

Onda da bi napravila unlock još moraš provesti sljedeće.

www.iclarified.com/entry/index.php?enid=5900

I to ti je to.


Imam iphone 3g I upravo sam raskinuo pretplatu s t-com pošto su mi računi bili abnormalno veliki i reko sam si da se vraćam na vip, a pošto sam ja dobio ovaj iphone iz t-com-a na njega mogu staviti samo njihovu karticu. Pa me sada zanima ako ja radim taj unlock koji sam stavio u quote jel oni mogu vidjeti da sam ja to stavio ako uređaj odnesem na servis? Pošto sam vidio da je to kao aplikacija koja se instalirava na iphone i kaj bi ju onda trebao samo obrisati i vratiti uređaj na početne postavke kako oni ne bi vidjeli da sam ja radio unlock? jel to moguće, pošto ne bi htio izgubiti garanciju koja još uvijek traje, a kolko ja sreće imam nešto će poć krivim putem.

tnx
02.04.2010 | 11:20
Vanjuška, znam da su to samo tračevi i nagađanja, ali uvijek u njima ima i nešto istine... Ovo za iphone u njemackoj i tuzbu tmobileu nisam znao, moj bed A VIP je upravo to, inertan, spor i neatraktivan. Nije ni tmobile nesto posebno, ali se puno vise trude i zato nikada nisam i ,ako ovako ostane, nikada ni necu razmisljati o VIPovoj mrezi!
02.04.2010 | 11:38
RayezFou je napisao:
[quote]Koja je zapravo točna razlika između jailbreak i unlock?

Jailbreak ti služi za instaliranje neslužbenih aplikacija na iphone. Dakle da na njega možeš korisiti nešto drugo osim aplikacija iz AppStora.

Unlock ti treba da bi uređaj oslobodio za druge mreže (VIP i ostatak družine)

E sad ako napraviš jailbreak i unlock ti uvijek možeš uređaj vratiti na tvorničke postavke tako da napraviš restore na tvornički firmware.

Tako da ti to nema problema.

Ako se nešto dogodi uređaju, bitno je da ga ipak možeš vratiti u tvorničke postavke.

E sad ako ni to ne uspiješ, e onda u konačnici ako ga daš na servis i oni nekako uspiju vidjeti (iako baš nisam siguran kako) jer iste metode pretpostavljam koriste i oni.

Eto mislim da sam dovoljno pojasnio.

Pozdrav
02.04.2010 | 11:54
ahha
da to sam i pretpostavljao...
a znači ne mogu raditi samo unlock bez da radim jailbreak?
tnx
02.04.2010 | 22:28
@Vanjuska as ti ne drzi vodu da iTunes Store u RH ne radi jer smo mali. Norveska recimo (ima jos manjih od nas). Supci iz ZAMP-a (tako sam nesto nacuo) brane zbog autorskih prava. Stite valjda pjevace cajki i ostalih narodnjaka. LOL
03.04.2010 | 12:52
zabac je napisao:
@Vanjuska as ti ne drzi vodu da iTunes Store u RH ne radi jer smo mali. Norveska recimo (ima jos manjih od nas). Supci iz ZAMP-a (tako sam nesto nacuo) brane zbog autorskih prava. Stite valjda pjevace cajki i ostalih narodnjaka. LOL


Prebrzo čitaš... Napisao sam, osim što smo premalena zemlja i premali igrači (koliko ih ima tko kupuje legalno), izostavio si i ostatak rečenice: "i što imamo nesposobne menadžere gdje god se okreneš."

A u tome i jest bit - nesposobni su svi odreda i ne žele talasati, da ne bi izletljeli zbog svoje nesposobnosti.
06.04.2010 | 09:53
Nu, nisam do kraja procital. LOL Mada si opet mislim, ako se more zaraditi, pa makar i malo, zakaj se nebi zaradilo, ali ne. Previsoke cijene medija koje su pune sunda (samo vidite koliko kostaju DVD-i po raznim kioscima (9,99kn), to je manje nego kaj vrijedi sama plocica, omot i valjda rad nekoga ili necega da ti nastanca. Lakse je namete na prazne medije staviti (Jeste znali da su predlagali i namet na perilice rublja jer imaju memoriju u sebi!?!), nego spustiti cijene ionako precjenjenim muzicnim CD-ima i DVD-ima.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 13 minuta
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, cariblanco, Maxxy, Riba, temeljnik, Anonimci (501)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.22 Seconds

Provided by iJoomla SEO