Sutra se iPhone...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Sutra se iPhone...


17.06.2009 | 22:12
Meni konstantno izbacuje ovu gresku da je server down. Probao sam 7-8 puta...

Ne znam ima li vise smisla pokusavati dok ova guzva ne prodje
17.06.2009 | 22:15
Meni upravo sada vrši update, maknula se ona poruka i sad se baš na iPhoneu vidi ona traka koja se puni
Iako sam vec poceo gubit nadu, ona poruka da se spaja sa serverom je bila 40 min
17.06.2009 | 22:22
I meni je evo na nekih 60% na ovoj traci na iPhone zaslonu

Valjda ce update vrijediti ove silne zajebancije
17.06.2009 | 22:31
Meni bez ikakvog problema se daunlodalo i instaliralo. Jedino mi se cini da malo sporije mi sve radi. za mrvicu ...
17.06.2009 | 22:37
Sve se skinulo odjednom bez ikakvih problema. Dojmove još nisam sredio
17.06.2009 | 23:03
Hmmmmm, meni je downloadao software ali je prilikom Ugradea, Server down !?!?!?
17.06.2009 | 23:10
Obzirom da je 40 milijuna korisnika navalilo, nije čudo da im je server down.
17.06.2009 | 23:15
evo, update gotov, ništa revolucionarno, cak mislim da radi i nesto sporije, da ne spominjem da mi ni jedan app nije kompatibilan sa novim OS 3.0 , super... sad cekamo 3.1
18.06.2009 | 00:01
Skinuo, instalirao, i nemam opciju Internet Tethering u network settingu, i nemam opciju uključivanja MMS. To sam za sada primjetio.
  • Law
  • Korisnik
  • 6
18.06.2009 | 00:16
ping je napisao:
Skinuo, instalirao, i nemam opciju Internet Tethering u network settingu, i nemam opciju uključivanja MMS. To sam za sada primjetio.


Paljenje MMS se radi pod Settings -> General -> Network -> Cellurar Data Network (postavke MMS sevisa),m a pog Settings -> Messages imas opciju ON/OFF za MMS Messaging
18.06.2009 | 00:37
Ja sam na vipu. Da li možda znaš potavke za VIP MMS? Od ostalog sam još provjerio Find my iPhone, jer imam MobileMe i to radi kako treba.
18.06.2009 | 00:54
Ovo otvara opciju MMS na Vipu, ali ne prolazi poruka

Settings > General > Cellural data network

Cellular data
APN: data.vip.hr
Username: 38591
Password: 38591
MMS
APN: mms.vipnet.hr
Username: (prazno)
Password: (prazno)
MMSC: VIPNET MMS
MMS Proxy: 219.91.99.91
MMS Max Message Size: 200
MMS UA Prof URL: mms.vipnet.hr/servlets/mms

Restartiraj iPhone i pod opcijama
Settings > Messages pojavljuje se opcija MMS
18.06.2009 | 01:28
Internet tethering mi radi bez problema na leopardu, kad isti postupak ponovim (doslovno plug n play) na pb g4 s 10.4.11, nista se ne dogadja. Ista stvar bilo BT ili USB veza...

Ima tko kakav prijedlog?
18.06.2009 | 02:07
Evo prvi problem. Ja mogu telefonirati bez problema, signal full, a kad me netko drugi zove nedostupan sam. U pocetku mislim nije bilo problema jer sam primao pozive i nisam obracao na to paznju dok mi cura na Ichatu nije rekla: "zasto ti je mobitel ugasen?".
18.06.2009 | 07:18
Update napravljen i za sada radi sve dobro.

Ovo pišem dok su mi iPhone i MBP spojen na Internet Tethering.
18.06.2009 | 10:23
Meni je tethering zakon Sad sjedim na brodu i surfam na "velikom ekranu"

Mislim nije nesto velik (15" na MBP) ali veci od iPhone u svakom slucaju

Sreca pa nisam potpisao ugovor za mobilni internet, jer imam 2GB u iPhone tarifi, taman i za mobilni net sada.

Ne znam samo koliko ce se tethering by bluetooth odraziti na trajanje baterija na iPhone i MBP. Mislim da ce drasticno smanjiti autonomiju oba uredjaja.

Kod mene nikakvih problema sa 3.0 za sada....copy-paste mi je super rijeseno u praksi....
18.06.2009 | 11:24
Ja sam se zaje..... i uzeo mobilni internet prije 2 tjedna. No kako sam vidio, Tethering radi bolje nego WnW, brži je i to provjereno, tako da ga možda i otkantam WnW. Budem vidio...
18.06.2009 | 12:06
evo danas sam malo bolje proucio OS 3.0 pa imam nekih novih dojmova

1. radi jednako brzo kao i prethodna verzija tako da tu nema nekih promjena
2. nasnimio sam ponovno sve app i sad rade, nema nikakvih problema
3. cut/copy/paste, naravno radi odlično
4. nisam imao priliku isprobavat spajanje na net preko iphona kao modema, tu citam vasa iskustva

eto toliko od mene, ugl. zna se sve što ovaj update donosi, ništa što nije vec spomenuto
18.06.2009 | 13:10
Dojmovi:

MMS odličanm...poslao sam ih od jučer 20-ak...
widescreen tipkanje: prelagano i efikasno, samo po meni malo sporo prebacivanje između widescreen i običnog tipkanja...
Spotlight: NAJBOLJA STVAR CIJELOG UPDATE-a
Voice memos: meni osobno nepotrebno
Shake to shuffle-radi dosta dobro...

Dojmovi: vrijedilo je čekati...
  • lex
  • Korisnik
  • 5
18.06.2009 | 13:24
Mislim da su ove stvari trebale biti na prvom iPhoneu, mislim da nisu revoljucija!! Svako da su jako korisne (MMS i nije toliko, ljudi trebaju koristiti mail na mobitelima, jeftinije je) landscape keyboard je odlična stvar, Voice memos je isto tako jako dobra stvar, copy/cut/paste sve odlično, al sve je već davno trebalo biti na iPhoneu.
18.06.2009 | 18:01
Meni sve radi super i zadovoljan sam, ali se nikako ne mogu oteti dojmu da je ovo "iPhone kakav je trebao biti" od pocetka

Mislim osjecam se glupo sto na mobu od 500-600 eura konacno imam MMS, koji sam imao prije 5-6 godina na svakoj kanti od moba. I sad bi se trebao osjecati srecnim?

Ali i dalje nemam brojac znakova u sms ili izvjesce o poslanoj poruci...

Smiju nam se ljudi kad ovo citaju

Ali mene boli briga, ja ga svejedno obozavam i naucio sam voliti sve njegove mane
18.06.2009 | 23:26
Ovo postaje iritantno. Nitko me nemoze dobiti na mobitel a signal mi je cijelo vrijeme ful i ja mogu obavljati pozive. Pa onda mu pukne da propusti par poziva nebitnih, pa onda oni bitni ne prolaze nikako.
Jel zna netko u cemu je problem, a da odgovor nije os 3.0, Murphy's law ili prokleti iPhone
18.06.2009 | 23:32
Defou, vjerojatno ti je krepao receiver. Vidio sam već sličan slučaj. Vrati u garanciji i spremi se za 4 tjedna čekanja dok ti ga "poprave". Naravno, ne popravljaju se, uvijek dobiješ novi. No, budi spreman na to da će i taj novi biti isto pokvaren, ali na neki drugi način - npr. neće ti raditi BlueTooth ili Wireless ili nešto treće.
19.06.2009 | 00:37
Da li je netko uspio osposobiti teethering na VIPu? Ja ga uopće ne vidim pod opcijama u Cellurar data network.
19.06.2009 | 04:51
Gubitak GSM i wi-fi signala je posljedica novog basebanda i nazalost nema pomoci nego cekat 3.0.1 i novi baseband. Na "srecu" ne javlja se svima, meni sve skoro savrseno radi

Tethering na Vipu i ostalim "nesluzbenim" operaterima nije trenutno moguc, al kao sto sam obeco na MK, bit ce za koji dan (s nekoliko klikova misem, bez jailbreaka il ikakvog prckanja po iPhoneu)
19.06.2009 | 09:30
dpasaric je napisao:
Defou, vjerojatno ti je krepao receiver. Vidio sam već sličan slučaj.


Pa ima nas malo previse da bi to bio slucaj...


pardon:
Restartao sam ga (ugasio pa ponovo upalio) i sad radi.
30.06.2009 | 22:27
ficho je napisao:

Tethering na Vipu i ostalim "nesluzbenim" operaterima nije trenutno moguc, al kao sto sam obeco na MK, bit ce za koji dan (s nekoliko klikova misem, bez jailbreaka il ikakvog prckanja po iPhoneu)


Da li si uspio riješiti tethering na VIPu?
30.06.2009 | 23:34
Jesam, evo imas tu upute: mackorisnik.com/forum/viewtopic.php?p=66878#p66878
01.07.2009 | 00:01
Konačno je njihov support priznao problem. Po tiho ljudima koji su imali probleme i dobili zamjenski iPhone savjetuju da NE RADE update na 3.0 jer se stvar može ponoviti!

Kažu da će izaći softverski patch koji bi to trebao srediti.

"An Emerging Issue" i "problem may happen again..."

Dugo im je trebalo da priznaju da su zafušali big-time!
01.07.2009 | 21:37
ficho je napisao:


Hvala.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 38 minuta
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, m@xym, Maxxy, Mislav2222, Riba, tino1, Anonimci (521)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.28 Seconds

Provided by iJoomla SEO