problem sa baterijom...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

problem sa baterijom...


12.04.2009 | 18:07
kupio sam iPhone 3G prije 5-6 dana (u T-com-u), medutim baterija mi traje svega dan i pol, s tim da i ne "cackam" previse po njemu upravo iz tog razloga. citao sam na nekim drugim forumima da je pozeljno bateriju NE prazniti do kraja vec ju samo nadopunjavati.

i jos nesto...u postavkama, dakle SETTINGS-GENERAL-USAGE u "poljima" Usage i Standby stoje mi dvije crtice...(kao prazna polja...)

ajde hvala svima...(unaprijed)
12.04.2009 | 18:31
Meni jednako dugo traje baterija na iPod Touchu, a sad me vec proslo ona faza u kojoj sam stalno visio na njemu, tako da se radi trajanja baterije ne trebas brinut. A u Settingsima kod mene ni nema Usage.
12.04.2009 | 18:40
u tim poljima mi je pisalo, mislim nesto u obliku nekog vremena, pretpostavljam vrijeme koje je proteklo od koristenja od zadnjeg punjenja ili tako nesto...

neznam previse o tome pa me zanima da li bi mi netko mogao to poblize objasniti...
12.04.2009 | 19:00
Mozda to vrijeme pokazuje kolko ga jos mozes koristit...
  • lex
  • Korisnik
  • 5
12.04.2009 | 19:19
Znam da će baterija dulje trajati ako iskulučiš: push, bluetooth, 3g, staviš na manualno provjeravanje mailova itd...
12.04.2009 | 20:20
istina, to bi trebalo biti vrijeme koje prikazuje koliko jos iPhone moze raditi te koliko moze raditi u standby modu ali meni tu ne pise nista, a pisalo je...
12.04.2009 | 20:21
lex je napisao:
Znam da će baterija dulje trajati ako iskulučiš: push, bluetooth, 3g, staviš na manualno provjeravanje mailova itd...


sve to sam napravio...
12.04.2009 | 22:43
Baterija na iPhoneu sucks!!
Meni ne izdrzi ni pol dana.
Bas me zanima koliko ce trajati sad kad upogone bluetooth.
12.04.2009 | 23:04
jupi je napisao:
Baterija na iPhoneu sucks!!
Meni ne izdrzi ni pol dana.
Bas me zanima koliko ce trajati sad kad upogone bluetooth.


postoji li neka aplikacija ili nesto takvo sta omogucuje ustedu baterije?

sorry ako su pitanja nesuvisla ali ne kuzim se bas u to pa pitam...
13.04.2009 | 00:21
Ako imas jailbreakan iPhone i nesto si instalirao, u tome problem. Naime, svaki put kad se nakon instalacije neceg u Cydiai/Installeru resetira springboard, gubi se usage statistika do sljedeceg 100%tnog punjenja.

Inace produzit ce ti se trajanje baterije, bez brige. Ja sam ga prvih tjedan dana punio (bar) 2 put dnevno, a sad mi zna trajat po 3 dana, a prilicno ga silujem.
13.04.2009 | 01:46
tikide je napisao:
jupi je napisao:
Baterija na iPhoneu sucks!!
Meni ne izdrzi ni pol dana.
Bas me zanima koliko ce trajati sad kad upogone bluetooth.


postoji li neka aplikacija ili nesto takvo sta omogucuje ustedu baterije?

sorry ako su pitanja nesuvisla ali ne kuzim se bas u to pa pitam...


Ma ne brini, nije nista nesuvislo
Nema softvera koji ti omogucuje ustedu.
Izlaskom 2.2 su se hvalili kako je cijeli operatvini sistem optimiziran tako da stedi bateriju... he! da, je vrajt... moz mislit.
Ako covjek zeli komfor, kao ja, onda ima upaljen u svakom trenutku wi-fi, 3g, mail se skida svakih 15 minuta...
Hmm.. to su native opcije ( nema veze sa jailbrakeom i cydiom (Ficho:))) pa eto ipak baterija traje samo pol dana ili mrvicu vise.
Nedo bog da slikas usput, malo se poigras ili da odes na FB ili skype... ni pola dana.. neka neko kaze da mu baterija izdrzi vise od toga... laze.
Dakle zakljucak, moras koristiti iPhone vrlo spartanski i ne koristiti sve i svasta jer eto... trosi puno baterije



13.04.2009 | 21:47
Pa ne znam, meni baterija traje 5 dana minimalno, iskljucio sam push, 3G, light sensor, location service.... Nisam baš stalno uz mob ali uz nekoliko poziva dnevno, poruka, maila , vrijeme trajanja je stvarno ok. Kad mi se ide na net jednostvno ukljucim 3G i gotovo. Nekad nakon slušanja glazbe ili gledanja videa stvarno ocekujem da se baterija barem malo smanji, no ona ostane an istoj razini (inace, bilo bi fora da pokazuje to u %)Razumijem također ove zagrižene Iphone usere Prvih par puta bateriju sam ispraznio do kraja pa tek onda punio, mislim da to ne bi trebalo imati neki utjecaj ali ipak, stara navika
14.04.2009 | 08:27
Ja nisam jos cuo za baterije koje je bolje nadopunjavati, uvijek i za sve je pravilo da
ih se prvih par puta puni i prazni od kraja tako postizu najbolji kapacitet.
Preostalo vrijeme koristenja ti ispravno pokazuje samo dok nije nekoliko puta
prikljucen na dok izmedju dva punjenja, obzirom da ga se i dokom puni
ili pripunjava kad se samo na kratko spojis vise nema tocnih podataka..
14.04.2009 | 08:42
Ovo što govoriš vrijedi za stare NiCd baterije ali ne i za nove Lithium Ion baterije koje se danas koriste u većini modernih uređaja. Lithium Ion baterije ne pate od memory efekta, te ih nije potrebno prazniti/puniti. S druge strane jednako gube kapacitet neovisno o tome nadopunjavaš li ih ili ne. Na Apple stranicama je objašnjen charge cycle kod tih baterija. Visoka temperatura je njihov najveći neprijatelj.
Na istim stranicama ima i hrpa savjeta kako maksimizirati trajanje baterije na iPhoneu, iPodu i prijenosnicima.
14.04.2009 | 09:51
@Riba ovdje pise također apple site support.apple.com/kb/HT1490 da se svaka 2-3 mjeseca treba (mislim ne treba ali bilo bi dobro) "kalibrirati bateriju .. sto je upravo rijesavanje tog memory effekta ... treba totalno ispraznii bateriju pa opet totalno napuniti ...
A to govore i za najnovije preijenosnike ?!?!
14.04.2009 | 15:40
jupi je napisao:
( nema veze sa jailbrakeom i cydiom (Ficho:)))

Pa ovo sto je on napisao (da nestaju podaci pod settings-general-usage, ima itekako veze sa installerom i cydiom jer se pri restartu springboarda nakon instalacije neceg iz njih gube ti podaci.
14.04.2009 | 16:29
ecvis17 je napisao:
@Riba ovdje pise također apple site support.apple.com/kb/HT1490 da se svaka 2-3 mjeseca treba (mislim ne treba ali bilo bi dobro) "kalibrirati bateriju .. sto je upravo rijesavanje tog memory effekta ... treba totalno ispraznii bateriju pa opet totalno napuniti ...
A to govore i za najnovije preijenosnike ?!?!


To je drugo, treba je kalibrirati jer LiIon baterija kao što sam napisao neminovno gubi svoj kapacitet sa brojem charge cycleova, ali to nema veze sa starim memory efektom. Kod memory efekta možeš povratiti dio kapaciteta potpunim pražnjenjem i punjenjem, no ovdje nije moguće to vratiti - treba je potpuno isprazniti i napuniti samo da bi battery management znao koliki joj je zaista trenutni kapacitet, a to je jedini način za to saznati.
14.04.2009 | 16:51
IgorS je napisao:
Ja nisam jos cuo za baterije koje je bolje nadopunjavati, uvijek i za sve je pravilo da
ih se prvih par puta puni i prazni od kraja tako postizu najbolji kapacitet.
Preostalo vrijeme koristenja ti ispravno pokazuje samo dok nije nekoliko puta
prikljucen na dok izmedju dva punjenja, obzirom da ga se i dokom puni
ili pripunjava kad se samo na kratko spojis vise nema tocnih podataka..


kako se bas i ne kuzim u sve to...naglasavam da sam na nekim drugim forumima nasao nesto vezano na nadopunjavanje baterije...stoga sam malo zbunjen (da malo)

jer nemam svoje misljenje o tome a bogami niti znanje
pa ako se nekome da pogledat
www.mackorisnik.com/forum/viewtopic.php?...=0&sk=t&sd=a
15.04.2009 | 08:29
Hm, doktor za baterije nisam ali svoje savjete primjenujem i mogu reci da sam ucinke
osjetio na svom telefonu.
Imam starog iphonea 4G i bivsi vlasnik ga je punio svaki dan, kad sam ga uzeo od njega
drugi dan je vec bila crvena baterija, nakon redovnih punjenja i praznjenja po odprije naucenom
principu sad ni nakon tri dana ne dodjem do 10% baterije osim kad ga bas forsiram,
puno wi-fi-ja i brdo poziva.
A upotreba je prosjecna, cak dapace on ga je koristio samo kao telefon a ja i
kao remote i ipod i mailovi na terenu...
Neznam, mozda je slucajnost, mozda vise vodim brigu ali meni se cini
da sam oporavio bateriju koristeci je onako kako mislim da bi trebalo?!
15.04.2009 | 11:42
IgorS je napisao:
Hm, doktor za baterije nisam ali svoje savjete primjenujem i mogu reci da sam ucinke
osjetio na svom telefonu.
Imam starog iphonea 4G i bivsi vlasnik ga je punio svaki dan, kad sam ga uzeo od njega
drugi dan je vec bila crvena baterija, nakon redovnih punjenja i praznjenja po odprije naucenom
principu sad ni nakon tri dana ne dodjem do 10% baterije osim kad ga bas forsiram,
puno wi-fi-ja i brdo poziva.
A upotreba je prosjecna, cak dapace on ga je koristio samo kao telefon a ja i
kao remote i ipod i mailovi na terenu...
Neznam, mozda je slucajnost, mozda vise vodim brigu ali meni se cini
da sam oporavio bateriju koristeci je onako kako mislim da bi trebalo?!


ok, sve to stoji. samo me nesto muci...ono kad kazes da se PRVIH PAR PUTA baterija treba puniti i prazniti do kraja,ali kazes da si ga kupio polovnog,zakljucujem (a nemora biti tocno) da si ti tim punjenjem i praznjenjem vratio trajanje (kapacitet) baterije.
jos nesto, citao sam da se to punjenje i praznjenje naziva CIKLUS i da svaka baterija ima odredeni broj ciklusa (potpuno punjenje i potpuno praznjenje) koje mozes iskoristiti za vijeka trajanja baterije...(dok ne vrisne)
(neznam da li sam napisao sve tocno i da li me se razumije)
ne kazem da ovo sto mi ti govoris nije tocno vec me samo zanima sta je od te dvije, recimo to tako teorije, tocno jer bi htio sacuvati bateriju jer zamjena vjerujem i nije bas jeftina...
15.04.2009 | 12:14
Misljenja, preporuke i teorije su ocito raznorazne, ali ja bi se osudio tvrditi da bilo koja vrsta baterija
vise voli stabilne cikluse punjenja i praznjenja od raznih dopunjavanja i pripunjavanja.
Mozda grijesim ali ja se vec dugo bavim raznim servisima i u praksi se pokazalo
da baterije svima koji paze da manje-vise redovito, barem jednom tjedno isprazne i napune do kraja
bateriju (bilo na laptopu ili mobitelu) te baterije drze bolje i duze od onih koje su pretezno na
punjacu ili se konstantno samo nadopunjavaju.
I to sve baterije i Ni i Li i...
15.04.2009 | 12:44
IgorS je napisao:
Misljenja, preporuke i teorije su ocito raznorazne, ali ja bi se osudio tvrditi da bilo koja vrsta baterija
vise voli stabilne cikluse punjenja i praznjenja od raznih dopunjavanja i pripunjavanja.
Mozda grijesim ali ja se vec dugo bavim raznim servisima i u praksi se pokazalo
da baterije svima koji paze da manje-vise redovito, barem jednom tjedno isprazne i napune do kraja
bateriju (bilo na laptopu ili mobitelu) te baterije drze bolje i duze od onih koje su pretezno na
punjacu ili se konstantno samo nadopunjavaju.
I to sve baterije i Ni i Li i...



Niklove baterije (oznaka) Ni imaju histerezu pri punjenju i praznjenju i kod njih je bitno punit i praznit do kraja, ili se smanji kapacitet. No, te promjene nisu trajne tj mogu se vratit na puni kapacitet
Litijeve baterije - puni i prazni kako zelis - nema utjecaja

18.04.2009 | 10:52
Najprije velik pozdrav svim forumašima.

Pred 9 dana sam si i ja u T-Mobile uz pretplatu uzeo iPhone 3G,i također sam imao problem sa baterijom.
Dakle nakon 9 dana korištenja sam skužio da mi je kapacitet baterije slab do nikakv, pa sam napravio test.

Oko 1 ujutro sam isključio iPhone sa punjača te namjestio alaram da me probudi. Alarm je uredno zvonio u 7, na putu do posla sam možda 20-30 min slušao glazbu i samo provjerio mail. Za vrijeme posla sam imao 1 poziv i 2-3 sms poruke. Ostatak vremena je uređaj do 15h proveo u standby modu.
Dakle u 15h završih sa poslom da bi mi pisalo da je baterija na 20%.

Ja naravno lud...sa uređajem sam izrazito zadovoljan, ali nije moguće da mi baterija ne može izdržati 24h (barem!), uz neku slabu do umjereneu uporabu, koju sam sada opisao.

Odoh ja potom na Apple web site, da vidim koliko su deklarirali radno vrijeme, kaže 300h standby - shvaćam da su to najoptimalniji uvijeti bez korištenja telefona, ali neka je i samo 1/5 toga ostvariva uz neki normalan rad, to je opet barem 2 dana (s čime bi ja bio i happy)

Pošto mislih da sam pročitao, da Zakon o zaštiti potropaća nalaže da se roba u roku 2 tjedna može zamjeniti, odoh do T-Centra, da bi dobio odgovor, da oni imaju samo rok od 3 dana.
Međutim, to i nije najolji dio priče, kaže da to ide u Zagreb i ako je malo složeniji problem da se to šalje u Mađarsku na servis.

Možda sam ja i paranoičan radi mojih loših iskustava sa servisima, ali imam osjećaj da će ga ovi razvaliti da bi (eventualno) zamjenili bateriju, te da će mi ga tako odfrlje sastavljenog opet vratiti, te da neću dobiti novi uređaj, koji radi kako treba.

Priči i ovdje nije kraj, s obzirom da sma na i500 tarifi (koja je samo iPhone tarifa, po T-Mobileu), postavlja se pitanje što ću u 2 tjedna servisa sa 5 GB prometa....sastavio sam im mail da zahtjevam da mi se iznos od pretplate odbije, koji je proporcionalan protuvrijednosti tog prometa, kojeg ne mogu iskoristiti radi kvara na uređaju. Sumnjam da ću išta postići, ali barem sam pokušao.

Eto, kakva su vaša iskustva sa servisima i sa susretljivosti od T-Mobilea kod ovakvih upita?
18.04.2009 | 13:04
Ja sam valjda ekstrem, ali meni baterija traje 7-10 dana. Evo, sada kada sam ga malo više koristio na putu za internet i kao foto-aparat izdržala je samo 4 dana. Ne znam što ljudi rade da uspiju potrošiti bateriju u jednom danu.
19.04.2009 | 19:44
Kad se vec spominje T-Mobile, podijelit cu i ja svoje iskustvo s njima.

Od prvog dana mi je iPhone radio probleme, i to da se ne upali ekran kada dolazi poziv. Tel zvoni i vibrira ali ekran ostaje ugasen, te se ne mogu ni javiti niti odbiti poziv.

Nakon 100 poziva sluzbi za podrsku, 2-3 posjete t-centrima, raznim restartima, resoracijama i sl, problem je jos uvijek bio prisutan.

Odem ponovno do t-centra i oni kazu da mob mora na servis 15 dana i daju mi neko HTC smece kao zamjenski mob.

Nakon 15 dana mi kazu da taj rok za sve mobitele osim iphonea kojem je rok mjesec dana.

Prodje i mjesec dana, oni uopce ne znaju gdje je moj mob ni sto je s njim. Nakon par njihovih internih emailova, poziva i sl, djelatnica je rekla da ce me obavijestiti tijekom dana jer nikakve info nema.

I stvarno, nakon 2-3 sata me je zvala i rekla da mi je odobren novi uredjaj, jer je na mom tvornicka greska.

Bio sam na putu i nakon tri dana od tog razgovora (subota) dodjem u T-centar da mi daju taj novi (i odobreni) mob.

Ali ne ))

Mora bas taj mob koji je poslan za mene biti urucen. Ne smiju oni meni dati neki drugi sa lagera.

Pogadjate taj "posebni, meni namjenjeni iPhone" nije stigao tako da ona tu nista ne moze. A i subota je pa ce tek u pon moci zvati ZG da vidi sto je s tim.

Htio sam istog momenta raskinuti sve ugovore s njima jer oni ne mogu ispostovati vlastita (ionako bezobrazna) pravila, ali onda bi ostao bez tog iPhonea i novca koji sam dao za njega, duplo popusio...

Ovako, ogorcen cekam ponedeljak, koji je hvala bogu sutra, i zivo me zanima sto ce biti i sto ce novo smisliti.

U takvim momentima se covjek osjeca stvarno bijesno ali i nemocno.


@tzumi:
Nece ti iPhone doci za dva tjedna sa servisa, budi uvjeren u to, vec se pripremi na cekanje od mjesec i preko...
  • lex
  • Korisnik
  • 5
19.04.2009 | 21:17
dpasaric je napisao:
Ja sam valjda ekstrem, ali meni baterija traje 7-10 dana. Evo, sada kada sam ga malo više koristio na putu za internet i kao foto-aparat izdržala je samo 4 dana. Ne znam što ljudi rade da uspiju potrošiti bateriju u jednom danu.


Kako je to moguće? Meni se čini da tvoj uređaj ima neku grešku!! Baterija ti jednostavno predugo traje, pošalji ga u servis!!
20.04.2009 | 01:00
drlovric je napisao:
Od prvog dana mi je iPhone radio probleme, i to da se ne upali ekran kada dolazi poziv. Tel zvoni i vibrira ali ekran ostaje ugasen, te se ne mogu ni javiti niti odbiti poziv.


ovo se i meni jednom dogodilo i odmah sam se sjetio tebe i tvog posta vezanog uz temu na forumu. uglavnom... gadan osjećaj... zvoni, a ne vidiš tko zove i ne možeš ništa nego ugasiti pa upaliti telefon.

i to nije sve... nekada ne mogu zvati s njega. zovem, ali se ništa ne dešava/čuje. ljudi mi kažu ponekad da im je zvonio telefon, ali meni nikakve signalizacije da se išta dešava. opet pomaže jedino off/on.

uglavnom... da skratim... iSmeće
20.04.2009 | 04:02
Iste probleme ima moj prijatelj na nekakvoj Nokiji, dakle može biti i do operatera, a ne samo do telefona. Ja ga zovem, čujem da mu kao zvoni, ali on se ne javlja. Pogledamo moj log - jasno se vidi kada sam ga zvao. Pogledamo njegov - prazno. Kada smo ponovili - bilo je ok.
20.04.2009 | 04:04
Hal, da nisi možda na T-Comu?
20.04.2009 | 04:10
lex je napisao:
dpasaric je napisao:
Ja sam valjda ekstrem, ali meni baterija traje 7-10 dana. Evo, sada kada sam ga malo više koristio na putu za internet i kao foto-aparat izdržala je samo 4 dana. Ne znam što ljudi rade da uspiju potrošiti bateriju u jednom danu.


Kako je to moguće? Meni se čini da tvoj uređaj ima neku grešku!! Baterija ti jednostavno predugo traje, pošalji ga u servis!!


3G mi ne treba, to mi je stalno isključeno (izgleda da on najviše troši), GPS uključim samo kada mi treba (Google Maps/Earth ili fotkanje radi lokacija), BT mi je isto isključen. Wireless mi je pak stalno aktivan jer sam uglavnom uvijek u zoni koja je pokrivena. Kada spavam ga isključim. Ne sjećam se kada sam ga punio za manje od 7 dana, a rekord mi je bio 10. Uvijek ga punim do vrha i praznim do kraja. Sinkanje radim jednom tjedno, uvijek kod punjenja.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 6 minuta
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Bertone, Maxxy, Riba, VanjusOS, Anonimci (464)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.24 Seconds

Provided by iJoomla SEO