potrosnja!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

potrosnja!


08.03.2009 | 09:44
Pozdrav!
Jucer sam kupio iphone u tarifi i300, ali mi je gospođa rekla
da se tarifa aktivira tek kad prođe ovaj mjesec, i da cu do kraja
mjeseca koristiti svoju staru flex tarifu. Nakon sto sam dosao
doma, prebacio slike i glazbu otisao sam na settings>Wi-Fi>On
nasao svoju kucnu mrezu upisao svoj pass i otisao na internet.
Danas me je probudila poruka od t-mobile da sam potrosio 339,26kn.
Nije mi jasno kako, kada sam se prikljucio na svoju wireless kucnu mrezu!
Hvala:(
08.03.2009 | 21:22
dobro si prosao, jednoj je poslovnoj zeni koja je citala mailove i to natuklo 5000 kn! (nekako mislim da je bila plavusa)
10.03.2009 | 20:16
Bas si me utjesio!
Sta nitko ne zna sta je?
10.03.2009 | 21:45
Koristi li, ili može koristiti netko drugi tvoj mob?
Siguran si da si koristio Wi-Fi ?
17.03.2009 | 23:12
Pa od čega bi mi T-Com isplatio dividendu svake godine
19.03.2009 | 20:19
Ma lopovi!
19.03.2009 | 22:02
Lopovi!!!

Djevojka je kupila bijeli, po jako povoljnoj cijeni na produljenje ugovora. 1. mjesec racun za internet promet 1000 a drugi 2500 kuna!!! Doma imamo wi-fi na koji se spajamo sa još jednim iPhoneom i MBA-om. Svi imaju odlican prijam signala i nema smetnji. No međutim t-mobov iPhone čim osjeti i najmanji pad u signalu prebacuje na GPRS/3G, momentalno. Osim toga pri kupovini nam je rečeno da se mora, i da se automatski!!!, uključuje tarifa od 75kn za data promet, no međutim nikada nije uključena! Na kraju sam tražio da deaktiviraju GPRS/3G što su učinili ali na računu svejedno imam zabilježen promet unatoč deaktivaciji!!!

Banda lopovska!!!
19.03.2009 | 22:33
Ja doma imam WLAN, i iPhone se uredno spaja na njega cim sam u dometu. Isto tako i na nekoliko hot spotova koje imam memorirane.

Sve to radi automatski tako da su moja iskustva stvarno izvrsna.

Kada nema signala, logicno da trosi prijenos podataka iz tarife, ali 2GB koliko imam jos niti jedan mjesec nisam potrosio. A nije da nesto stedim...
19.03.2009 | 23:03
i moj se iPhone, prve generacije, otključan, bez ikakvog problema spaja na kućnu mrežu, uredsku i raznim drugim mjestima. No ovaj zaključani na t-mob iz nekog razloga uključuje GPRS/3G. uostalom uključio ga je i kad je bio službeno isključen! siguran sam da postoji neka "namještaljka" ili nešto slično. ne znam dali je moguće da je uređaj "narihtan" da se uključi GPRS/3G čim "osjeti" mali pad u signalu ali čini mi se da je to slučaj
  • Law
  • Korisnik
  • 6
19.03.2009 | 23:25
Zar nitko od vas nije probao pod Setting -> General -> Network ugasiti par stvari da se iPhone ne spaja na net ako nema Wifi u blizini. Oprostite što to pitam, ali ja imam sve te opcije ugašene i moj iPhone ne može na net osim ako nije u dometu nekog Wifi-a. Opcije koje sam ja pogasio su:

1. Enable 3G
2. Cellular Data Network
3. Data Roaming (to je jako bitno za one koji žive uz granicu)

Eto ja mislim da kad se ovo ugasi neće biti problema. Možda sam ja krivo shvatio što se ovdje pita, ali meni ovo djeluje jednostavno
20.03.2009 | 15:19
@Law

U mom su slučaju 1 i 3 isključeni od prvog dana, ali 2 nije moguće isključiti jer se navedenom ne može ni pristupiti.
  • Law
  • Korisnik
  • 6
20.03.2009 | 15:32
crvenobradi je napisao:
@Law

U mom su slučaju 1 i 3 isključeni od prvog dana, ali 2 nije moguće isključiti jer se navedenom ne može ni pristupiti.


Možda je i u tome caka, ja kad uđem u taj Cellular Data Network bi trebao upisati podatke o spajanju:
1. APN - to je pristupna točka
2. Username
3. password

Kod mene su sve tri postavke prazne i mislim da je tu problem. Ako ne možeš ući u ovu postavku to je vjerojatno zato jer je iPhone lockan na T-mobile. Ja sam svog kupio u Italiji i nije bio zaključan te bi sada tu trebao upisati podatke o spajanju na net za VIP pošto korisiti Vip. Ovo isto tako nisam siguran 100% ali bojim se da je T-Mobile tako osigurao svoju zaradu
20.03.2009 | 15:39
Točno tako, i moj iPhone, 1.gen, otključan..., ima ta polja prazna i ne može se spajati na GPRS.
Ono što je zanimljivo da moj nikada, točnije vrlo, vrlo rijetko, u kući gdje imam wlan ne gubi signal i ne javlja da nema signala, a ovaj zaključan na t-mob s druge strane stalno ide na GPRS. Zato i mislim da je riječ o nekoj vrsti prevare.
07.04.2009 | 13:43
Ja vam preporucam da uzmete ovu tarifu od 75 kuna mjesecno jer iPhone 90% radi preko interneta tako da ako imate neke programe koji rade u pozadini kao sto ja imam za mail, rss i tako ta neka sranja, on ce vam se ako nema wi-fi u blizini automatski prebacit na edge a sto znaci da cete placat 5kn za 100 kb, a za one sto ne razumiju to vam znaci da cete za jednu najobicniju pjesmu od 3 mb platit 150 kn.
Cijene su perverzne i nemogu shvatit kako 500 mb moze kostat 25 000 kn, a ako uzmes ovu opciju samo 75 kn.
Mislim da je veliki rizik radit išta s iPhoneom ako ovo nemate ukljuceno jer, nemorate vi ali netko drugi vam moze prckat po njemu i pogledat 2 filmica na Youtube-u i za to cete masno platit.
07.04.2009 | 17:21
od prije imam web 'n' walk od gige pa me ovakve stvari ne mogu iznenaditi, a osim toga, iphone lijepo bilježi koliko se prometa napravilo
14.04.2009 | 22:40
epilog...

Nakon što sam poslao dvije pritužbe, a u drugom pismu dosta opširno objasnio o čemu se radi, gospoda iz t-mobile su poslali jedno krasno "ljubavno" pismo u kojem se očituju o brojnim problemima vezanim uz uslugu tj. velik račun, i u konačnici vraćaju gotovo pola ukupnog iznosa koji je napravljen kroz uslugu podatkovnog prometa.
Boje li se sudske tužbe i moguće medijske pompe ili ta kompanija ipak ima ljudsko lice ostaje upitno s obzirom da smo prihvatili ponuđeni iznos pa nećemo saznati jeli ipak riječ o ovom prvom
Eto, za sve koji imaju velike račune savjet; opširno i argumentirano!!! objasniti o čemu se radi, a osobito je zgodno ako imate zabilježen gprs promet u vremenu kada ste tražili da ta usluga bude isključena, i biti uporan, i ne gnjaviti ljude na call-centrima jer oni ionako nemaju nikakve moći u strukturi već samo pismenim oblikom preko faxa u t-centrima sa potvrdom o slanju pritužbe.
20.04.2009 | 00:56
Dobio sam racun od 900kn i idem pisati pritužbu odmah!
30.04.2009 | 01:36
Prije svega, pozdrav svima...
Vec dulje vrijeme koristim mac racunala i pratim ovaj sajt...sve pohvale...

Prije dva dana sam postao vlasnik iPhone uredaja na T-mobile i300 tarifi...
Posto sam se u vise navrata susreo oprecnim pojedinostima oko potrosnje internet prometa a samim time i iznosom racuna, mislim da je najbolje da ovdje upitam za savijet...

Svoj iPhone imam namjeru koristiti prvenstveno kao mobitel (pozivi i sms), ponekad kao mp3 player, dok mi je pristup internetu bitan iskljucivo u situacijama kad moram imati pristup mail-u a nisam u uredu ili doma...

U ova dva dana koliko posjedujem iPhone sam napavio 5MB prometa, prvenstveno iz razloga sto sam namjestio sve aplikacije i malo se igrao da vidim kako funkcionira, medutim, kao sto sam gore naveo, nemam namjeru skidati glazbu, bezgranicno surfati niti nista slicno...

Zanima me sljedece:
-citao sam da se iPhone konstantno cini update te da upravo zbog toga nabija racun...znaci i kad sami ne surfate odredena kolicina podataka se procesuira...posve jasna stvar ali me zanima dali je ta kolicina podataka velika ili zanemariva?
-opcenito me zanima dali se trebam plasiti od prometa iPhone-a ili se ti veliki prometi vecinom dogadaju nesmotrenoscu vlasnika koji odusevljeni proizvodom velik dio vremena provode igrajuci se raznim aplikacijama, surfajuci internetom i iskusavajuci razno razne opcije cime dolazi do nabijanja prometa, a samim time i racuna?

U slucaju da postoji opravdana opasnost od nabijanja racuna, molio bih vas da mi savjetujete na koji nacin da namjestim postavke da mi se slicno nebi dogodilo...

Unaprijed zahvaljujem!
30.04.2009 | 13:30
@ Atl

Uz i300 imaš dovoljno prometa da se ne moraš plašiti surfanja u hodu, ipak mejlove koji sadrže velike dokumente, you tube, maps i slične aplikacije treba izbjegavati u slučaju korištenja istih spajati se na wlan ili wifi. Isti princip koristi i za skidanje aplikacija sa AppStora. Aplikacije traže obnovu podataka, ali to ovisi o samim aplikacijama pa treba paziti pojedinačno o svakoj.

Ovo "...ti veliki prometi vecinom dogadaju nesmotrenoscu vlasnika koji odusevljeni proizvodom velik dio vremena provode igrajuci se..." je jedina istina.

Svakako provjeri jeli ti stvarno uključena tarifa za internet promet, neka to potvrde iz službe za korisnike, ako nije račun može biti uistinu ogroman!
30.04.2009 | 17:21
Zahvaljujem na informacijama!
  • lex
  • Korisnik
  • 5
30.04.2009 | 17:58
Mislim da sam u nekih 4mj potrošio 450 MB prometa, tako da ne vidim opasnost.
Moj savjet ti je da odmah isklučiš "data roaming" koji je uključe defaultu...
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 19 minuta
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, MacSlavko, Maxxy, Riba, VanjusOS, Anonimci (402)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.17 Seconds

Provided by iJoomla SEO