VIP i 3G
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

VIP i 3G


16.10.2008 | 17:31
OK, mislio sam da sam sve pročitao i da sve znam. I onda me zbunila jedna žena u službi za korisnike od VIP-a. Ona je rekla da preko VIP-a ne mogu korisiti 3G mrežu na iPhonu.

Da li mogu korisititi ili ne?? Nasao sam na njihovoj stranici info o Vipme Broadbandu za koji postoji nekoliko paketa. Jel to ide preko 3G mreze o da li funkcionira na iPhone-u?
www.vipnet.hr/cw/show?idc=8722797

Ako imate vremena, napisite mi sto moram napraviti na iPhonu da bi se na to spojio ako se moze. Prešao bih na pretplatu i uzeo taj paket od 512MB. Jel tko ovdje to koristi i kakva su iskustva?

Thx:)
16.10.2008 | 19:07
Nemam iPhone, javit će se valjda netko tko ima iPhone na VIPnetu i probao je ovo, no meni osobno ovo zvuči kao besmislica.

3G je dosta dobro ispeglan standard (čak je i GPRS već bio) i nisam do sad čuo da postoji neki 3G mobitel koji ne bi htio raditi 3G na VIPnetu ili bilo kojoj drugoj mreži. A dosta me ljudi traže s tim pitanjima jer surfam na mobitelu još od vremena kad je SonyEricsson R380S bio posljednji krik tehnike.

Možda je gospođa htjela reći da ti ne radi live video chat, MMS ili tako nešto? U vezi toga, vidi onaj post s usporednim testom kamena i iPhonea

Offtopično, sjećam se svojevremeno (davne 1987.) kad smo išli u Ljubljanu po moj Commodore 128D kako nam je gospođa u knjižari (tada je to bilo mjesto gdje se kupovalo informatičke potrepštine) odbila prodati 5,25" diskete kategorički tvrdeći kako to nisu diskete za Commodore, nego samo za IBM.

Sjećam se i trgovca iz tršćanskog MetroMarketa koji me pokušao uvjeriti kako lightpen za Commodore 64 sigurno neće raditi na mom televizoru jer je on napravljen isključivo za originalne Commodore monitore.

Ili neandertalca iz jednog ZG computer shopa koji je tamo negdje ranih 90-ih odbio reklamaciju na neispravnog miša s objašnjenjem da nije korišten na "original podlošci".

I tako dalje...

Htjedoh reći, od trgovaca se čovjek svašta nasluša, samo ne baš puno istine...
16.10.2008 | 19:49
Ma izgleda da će raditi, tako mi kažu drugi.

Žena u službi za korisnike od VIP-a je čak rekla da ona ima iPhone i da ga ne može koristiti preko VIP-a za pristup interentu. Ili ne smije davati podatke ili je jako glupa?!? Prije ovo prvo, al nikad ne znaš

Ako netko ima kakvih iskustva s iPhone-om na VIP-u, napišite mi!
16.10.2008 | 20:06
To bi ti trebalo raditi.
Nisam probala, ali ako radi na EDGE, nema razloga da ne radi na 3G. A to što čuješ od podrške bilo koje mreže sve moraš provjeriti x puta.
Vjeruj mi, ja sam u kontaktu s njima na dnevnoj bazi i od 3 uzastopna poziva dobijem 3 različita odgovora, sve ovisi ko ti se tamo javi. Tamo ima studenata sa 3 dana staža koji za ono za što nisu obučeni jednostavno nemaju odgovor pa im je najlaše reći da im nije poznato ili da ne radi.
Oni nemaju Iphone u ponudi i jednostavno nemaju pojma o njemu...
16.10.2008 | 21:26
Ako imaš Vip karticu,trebalo bi raditi.
Do sada sa 098 3G nisam se mogao spojiti na Vip 3G.
To sam probao prije dosta vremena,tako da nije sigurno.Netko će već sigurno znati!
19.10.2008 | 00:03
Ja imam iPhone i radi 3G na VIPu !
Ne moras brinut, radi ko zmaj !
Imam iPhone otvoren iz Trsta
Pozdrav
02.07.2009 | 20:13
Prespavao sam ovaj thread kad je bio aktualan.

Zanima me 3G/VIPme kombinacija (iPhone) - koristim VIPme i povremeno mi zatreba pristup Internetu, a otvorene wi-fi mreže nema u blizini. Postoji li neko praktično rješenje tog problema? Idealno bi bilo da "uključim nešto" i da me VIP pusti na Internet i počne mi cucati pare s VIPme računa. Pretpostavljam da se moram dodatno potruditi da bih im omogućio cucanje para?
02.07.2009 | 20:17
Još jedna sitnica - ovomjesečni BUGov poklon "Vipme Broadband SIM kartica" - uklapa li se ikako u rješenje mog problema ili radi (ako radi) u ili/ili modu (stara kartica za voice, ova kartica za data)?
03.07.2009 | 17:49
ako ti ukljucis 3G i koristis na sim karticu s bonovima, brzo ce ti to otici. ako imas 3.0 FW, skines ipcc za vip i sve radi barem meni, ali ne koristim jer papa lovu dosta brzo
03.07.2009 | 19:03
Nisam još apgrejdao na 3.0, a i nepoznat mi je i ovaj dio sa ipccom - ali pojasnit će mi se, s vremenom.
03.07.2009 | 21:17
Mora raditi, vidi ovdje:
http://www.mackorisnik.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=7653
03.07.2009 | 23:45
Evo, gledam i odlično je ficho to složio, ali ne mogu probati jer ne mogu preskočiti "Update" opciju pa ne mogu doći ni do Check for Updates (moguće da bi me Alt+"Update" odvelo u pravom smjeru, ali nisam trenutno "raspoložen" za update na 3.0 pa, u strahu da se to spontano ne dogodi - ne klikćem).

ficho, ako čitaš, pitanje: zaboravio sam gore napisati da je u pitanju iPhone 3G kupljen u Trstu i nije jailbreakan - zanima me hoće li ovo raditi na dotičnom, pod 2.x, BEZ pretplate (VIPme, ponavljam!) - ako uspijem uploadati ipcc na njega, naravno?

To bi zapravo značilo da mi ne treba nikakva dodatna "Broadband SIM kartica"? Ili možda...?
04.07.2009 | 00:00
OK, vrag mi nije dao mira. Alt+"Update" je pomogao - uspio sam uploadati ipcc. Uredno se pojavio "vip" logo, ali to je ujedno i sve što se dogodilo. Pretpostavljam da je rješenje u 3.x.

Usput, ako nekoga zanima, na 2.2.1 nemam ni mogućnost uklonjanja uploadanog profila: u Settings/General/Profiles mi lista samo moja dva dev profila koja su i prije bila tamo.

Trivije radi - kako se sad riješiti "vip" logića? Nije da smeta, ali svejedno me zanima.
05.07.2009 | 10:32
Stvar je u tome da to nisu standardni profili koje mozes nac drugdje po netu, nego carrier bundleovi koji su aktivni samo kad je kartica tog operatera unutra. Downgradea carrier bundlea nema, ali mogu ti poslat novi bez loga da "upgradeas" s njime ako zelis

Ako vec imas iPhone iz Trsta i nije jailbreakan, zasto ne stavis 3.0 na njega? Il 3.1 odma ako vec imas developer account?

Na 2.X nazalost nece radit (osim ako jailbreakas i instaliras PDAnet ili neki slican program koji to omogucava), ali stvarno ne vidim sto te sprijecava da upgradeas na 3.0, nije valjda ovih par losih komentara na jabucnjaku?
05.07.2009 | 12:52
napravi update, imas otkljucani telefon..neces imat nikakvih frka s otkljucavanjem, a za vecinu problema oko droppanja i sl. ima nekakvih rjesenja..updateas na 3.0 i imas i 3g i sve sto hoces
05.07.2009 | 13:49
iLood, ima rješenja ako ne spada u onu skupinu kojima će wi-fi hardver nepovratno otkazati nakon updatea. A onda to znači putovanje u Italiju, 4 tjedna čekanja, opet putovanje itd... nekako baš i ne izgleda kao razumna opcija.
05.07.2009 | 15:14
dobro, istina, u odgovoru nisam racunao na taj dio updatea..s jedne strane, ko veli da je njegov iPhone jedan od "tih"..a s druge strane, vjerujem da se covjeku ne da zezat..ja sam samo savjetovao sto se tice koristenja 3G-a etc.
05.07.2009 | 22:36
Stvar je u tome da to nisu standardni profili koje mozes nac drugdje po netu, nego carrier bundleovi koji su aktivni samo kad je kartica tog operatera unutra. Downgradea carrier bundlea nema, ali mogu ti poslat novi bez loga da "upgradeas" s njime ako zelis

Zahvaljujem, ali neće trebati - OK mi je ovaj logo (khm, kad da uopće primjećujem da je tamo ), a zavirio sam i prije nego sam instalirao profil u arhivu i package u njoj pa ga mogu i sam tunati ako mi ovaj dosadi.

Ako vec imas iPhone iz Trsta i nije jailbreakan, zasto ne stavis 3.0 na njega? Il 3.1 odma ako vec imas developer account?

Razlog koji je Davor naveo (ujedno i potvrda odgovora iLoodu) - primarno ljenost pod šifrom "ne diraj ako radi". Iako sam u međuvremenu, u pokušaju racionalizacije i natjeravanja samog sebe da ipak "požurim" na 3.0 osmislio odličnu strategiju - došao sam na pola puta u uvjeravanju da će biti dobro ako sve bude radilo nakon 3.0, ali i da će biti još bolje ako crkne (!) jer onda mogu odmah uzeti 3GS. Naravno, sve to pod uvjetom da imam info da je u Trstu dobavljiv isti dan kad odnesem postojeći na popravak. Bez toga upadam u "crnu rupu", a taj dio fakat namjeravam preskočiti.

Na 2.X nazalost nece radit

E, to me zanimalo. OK, sad je sve pod kontrolom, ne moram dalje petljati do 3.0. Dakle, dok se 3GS ne pojavi u trgovini u Trstu i bude nabavljiv "odmah".
05.07.2009 | 23:07
Stvarno mi nije jasno zasto jednostavno ne napravis update. Ne vidim cemu se drzat onog "ako radi ne diraj" kad ti ne radi tethering
06.07.2009 | 00:22
Zato jer mi tethering trenutno treba samo da se "poigram", a telefon i imenik u njemu za život svagdašnji.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 20 sati, 1 minute
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, Maxxy, Riba, Anonimci (327)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.17 Seconds

Provided by iJoomla SEO