iphone 5, zamjena baterije - na što paziti
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iphone 5, zamjena baterije - na što paziti

• Air
  • Korisnik
  • 7
14.12.2016 | 19:42
Pozdrav svima!

U postupku sam mijenjanja baterije na iphone 5. Zamjena je bila u servisu, cijeli postupak je trajao 5 dana.
Prvi puta su zamijenili ali se baterija nije punila, pa reklamacija - baterija izvađena.
Drugi puta nova baterija, baterija se napuni na 100%, telefon neko kratko vrijeme radi i počne pokazivati 1% i tako pokazuje cijeli dan, odnosno dok se telefon ne ugasi, pa reklamacija - baterija izvađena, testirana u drugom telefonu ali isto ponašanje.
Treći puta nova baterija, baterija se napunila do 25% (prvo punjenje izvršeno u servisu i prekinuto jer nisam imao vremena čekati). Nakon sata vremena, pogledam u telefon, telefon ugašen. Upalim ga, povučem klizač da ga otključam a on se ugasi, pa reklamacij - baterija izvađena - izvršen povrat novca.

Posebna stavka je stanje baterije "Cycles" koje iščitavaju aplikacije tipa "Battery life".
U drugom slučaju je aplikacija pod Cycles pokazivala 600 i nešto ciklusa.
U trećem slučaju je aplikacija pod Cycles pokazivala 200 i nešto ciklusa.

Sada je telefon bez baterije.
NIsam pametan što činiti.
Ima li tko slična iskustva.

Hvala na savjetima, preporukama...
14.12.2016 | 20:01
Ovisi koliki ti je budžet ali ja bi odnio u neki od ovlaštenih servisa i uzeo originalnu bateriju hah
14.12.2016 | 20:21
Navodno je ( tako sam čuo) zamjena baterije u ovlaštenom servisu s originalnom baterijom oko 700 kn, i njima ostaje stara.
15.12.2016 | 00:54
Ja sam bateriju u iP 5 promijenio jednom u ovlaštenom servisu, pod extended warranty programom. Ta druga koju sam dobio je počela poslije jednako dugog vremena pokazivati isti problem. Drugi put sam je zamijenio kod Josipa za 150 kn i ta radi super već dosta dugo. Sve ti je to lutrija. Idi u drugi servis.
  • Air
  • Korisnik
  • 7
15.12.2016 | 09:07
Nisam pri financijama da platim uslugu ovlaštenog servisa (iako imam saznanje da i oni ograđuju OEM baterije, ispravite me ako griješim).
Svi drugi servisi naručuju baterije od ista dva dobavljača, tako da vjerojatno opet upadam u istu seriju koja je trenutno na tržištu.

Da li neko ima saznanja o ciklusima punjenja novih baterija?
Pretpostavljam da su aplikacije o informacijama o bateriji u iP uređajima vjerodostojne po pitanju iščitavanja tih podataka, opet - ispravite me ako griješim.
Vjerujem da nova baterija mora pokazivati 0 ili 1 ako je bila tvornički napunjena (u zadnje vrijeme iz sigurnosnih razloga se baterije transportiraju parazne ili poluprazne - tako su mi rekli u servisu).
15.12.2016 | 11:47
Baterije imas po klasama,najbolja je naravno A klasa neke su kinezi divljaci bez ikakvog testiranja a ove bolje su OEM. Neke su prazne mada vecina dolazi oko 20-30% napunjene.Baterije se pune-testiraju prije slanja.
15.12.2016 | 12:26
Broj ciklusa punjenja nove baterije bi trebao biti neki vrlo mali. Možda ne 0 ili 1, ali sigurno ne veći od 10.
  • Air
  • Korisnik
  • 7
15.12.2016 | 12:33
Za prve dvije zamjene su rekli da je OEM baterija (tako su ju oni dobili od dobavljača), a treća je bila "samo" "Nova".

Da budem konkretan:

Kada zamjenim kod nekoga bateriju da li se mogu vjerodostojno pozvati na aplikacije koje iščitavaju broj ciklusa?
15.12.2016 | 12:59
Ne,jer te aplikacije nisu apple support

Jesi li ti siguran da je do baterije problem.Ja sam imao slicnu situaciju(koliko se sjecam 4s ili mozda 5) mijenjao sam 2 baterije musteriji i ni jedna mu nije bila ok.Na kraju sam stavio bateriju original iz mog telefona.Kod njega je trajala par sati a meni 2 dana normalnog koristenja.Mislim da je bio neki problem SW,vratio sam mu bateriju koja je navodno bila losa(koju sam mu ja prodao) uradi clean restore i sve je bilo ok.Moze se desavati slicna stvar i ako je HW problem.
  • Air
  • Korisnik
  • 7
15.12.2016 | 18:28
saint kaže:
Ne,jer te aplikacije nisu apple support.

Da li postoji nešto od Apple supporta na što se mogu osloniti?

Može i neko obrazloženje zašto te aplikacije nisu relevantne a npr. CoconutBattery se koristi kao mjerodavni pokazatelj stanja baterije?

Kod prve dvije zamjene baterije su stavljene u drugi telefon i ponašanje telefona je bilo isto.
15.12.2016 | 18:53
Jedino na što se možeš osloniti je CoconutBattery ili iBackupBot, aplikacije za iOS ne prikazuju vjerodostojnu situaciju.

Dakle tri puta su ti mijenjali bateriju i tri puta uređaj ne radi kako treba. Napiši kako se uređaj ponašao prije nego si ga uopće nosio na servis.

Kod prve dvije zamjene, baterije su se ponašale jednako loše i u drugom uređaju kao što se i na tvom pokazalo ili sam krivo skužio?
  • Air
  • Korisnik
  • 7
15.12.2016 | 19:27
mach1negun23 kaže:
Napiši kako se uređaj ponašao prije nego si ga uopće nosio na servis.
Kod prve dvije zamjene, baterije su se ponašale jednako loše i u drugom uređaju kao što se i na tvom pokazalo ili sam krivo skužio?

Dobro si shvatio, baterija se isto ponašala i u drugom telefonu.

Prije zamjene baterije telefon je funkcionirao sukladno staroj bateriji, brzo se isprazni i to je to.
  • Air
  • Korisnik
  • 7
15.12.2016 | 19:39
mach1negun23 kaže:
aplikacije za iOS ne prikazuju vjerodostojnu situaciju.

Koliko vjerodostojno?
Promaši 5, 10, 20 posto?
Ili je možda random?
15.12.2016 | 20:35
Sjećam se da sam jednom prilkom isprobavao razne aplikacije za iOS koje su pokazivale stanje baterije i ti rezultati mi se nisu poklapali s recimo CoconutBattery ili iBackupBot, ali sam evo sad iz znatiželje išao instalirati "Battery Life" na iPhone i mogu reći da pokazuje identičnu situaciju kao i iBackupBot. Možda su sredili te aplikacije, nemam pojma.

Ali sve to apsolutno nije bitno. Ne mogu vjerovat da ti netko tri puta stavlja bateriju sa smetlišta, jer nikako nije slučajno da ti aplikacija pokaže 600 ciklusa ili da se uređaj nasumično gasi.

Kažeš da se prije servisa samo praznio brzo i ništa više. Dali se praznio neubičajeno brzo (npr. izgubi 20-30% za sat vremena iako ne koristiš uređaj)?
  • Air
  • Korisnik
  • 7
15.12.2016 | 20:46
mach1negun23 kaže:
Dali se praznio neubičajeno brzo (npr. izgubi 20-30% za sat vremena iako ne koristiš uređaj)?

Bilo je da kod korištenja iscuri brzo neki postotak, ali to sam pripisivao bateriji (imala je preko 900 ciklusa). I pri kraju je bilo raznih scenarija, primjerice da pokazuje 100 posto ali iscuri vrlo brzo. To je zadnjih tjedan dana korištenja.
15.12.2016 | 21:02
S obzirom da tvoj iPhone još nije vidio ispravne baterije stvarno je nezahvalno reći što je točno problem.

Bez obzira što je baterija imala 900 ciklusa i sigurno je trebala biti zamijenjena, nije isključeno da imaš stvarno hardverski problem.

U tvom slučaju tri su moguća scenarija:

1. Baterija je loša, a u servisu su ti svaki put stavili neispravnu bateriju. Dakle, prvi korak je stvarno probati 100% ispravnu bateriju.

2. U servisu su ti prilikom zamjene baterije odvalili kondenzator (ili više njih) na tkz. gas gauge liniji, te će svaka sljedeća baterija pokazivati krivi postotak, uređaj će se gasit ili slični problemi.

3. Neispravan U2 kontroler na matičnoj ploči.
24.12.2016 | 15:36
I ja sam prije mj dana zamjenio batt u icentru na falerovom
Danas sam je reklamirao.
Imala je 0 punjenja i full kapacitit te nakon 2 tj je pocela zajee
Status je bio bad battery nakon samo 25 punjenja
Dali su mi novu, pa bum vidio opet za 2 tj
A mozda je i mob u banani
4s star 4 g
Cijena 213 kn
Probaj kod njih
Imas pol godine garanciju
Moderatori: jupi
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 16 sati, 16 minuta
  • dadavi: Desna se često ne uključuje
  • dadavi: Molim pomoć na forumu za aktivaciju airpods slusalica
  • Miro Spiro: Sretan Uskrs! :)
  • ping: Sretan Uskrs
  • LongVillage: Sretan Uskrs, puno blagoslova!
  • Borostef: Sretan Uskrs! :)
  • drazenp1706: Svim Jabučarima sretni uskršnji blagdani!
  • zoranowsky: Sretan Uskrs!
  • cariblanco: Sretan Uskrs jabučarima :)
  • Mate22: ?
  • Soffoklo: Tko to kaže, tko to laže... :-)
  • Mate22:
  • Kloba: Šta onda Vatikan ima, dođe mi da se pitam...
  • Kloba: Koliko vas vjeruje da je ono zaista "kruna" od trnja od pravog Isusa Krista?
  • rusty: taj vic sam u zadnja 3 dana čuo jedno 18x -.-
  • cariblanco: Pitali Quasimoda kako je počeo požar, al on se pravi grbav :D
  • Soffoklo: Da, najjači što se CPU-ova tiče i je 4.1 prebačen u 5.1
  • zabac: Je li najjači? To je 4.1 pretvoren u 5.1. Novci su svakako odlični.
  • Dijete: na NZ polovni takvi su oko 1500e...
  • drlovric: Ima li ikoga ovdje da igra DCS World simulacije? Primarno A-10C Warthog
  • Soffoklo: Ogoljen je samo s grafičkom, a to se da srediti za nekih 300€. Ostalo je top, najjači 12 jezgreni Xeoni, 64GB RAM-a i 1,5 TB SSD-a
  • smayoo: Taj konkretno baš i nije nešto ludo povoljan, s obzirom da je dosta ogoljen
  • Soffoklo: Vidim da su Mac Pro (5,1 i stariji) sve popularniji, pa ako je nekome usput ovo je odlična ponuda u Amsterdamu [link]
  • kupus: vrtili*
  • kupus: da se ne doxxam previse, radio sam u jednom takvom pa znam nekakva osnovna pravila. i da, vrti li su se windowsi ;)
  • kupus: Kao sto se i radi na sustavima gdje je sigurnost bitna, nevezano vrte li linux, osx, windowse ili nesto trece
  • kupus: @smayoo - to nije nesto sto nesto netko mozda moze, vec sigurno moze kad je otkriveno. Inace, kako bi bilo otkriveno? Da rezimiram, osx ima bugova i s njim nisi siguran. Ako hoces biti siguran, ne smijes vezati komp spojiti na internet, niti na njega spojiti vanjske medije.
  • Soffoklo: Nikakve :-) Općenito ljudi miješaju pojmove buga i malwarea i ne kuže da iskorištavanje nekog buga nije isto što i olakšana mogućnost zaraze malwareom zbog loše "dizajniranog" OS-a
  • smayoo: Kakve pak to fkn veze ima s virusima i općenito malwareom
  • Soffoklo: Je to s klincem je poznato. Našao je FaceTime bug pri pozivu s više od 2 sudionika mogao si čuti onog s druge strane bez da se javio. Apple mu je naknadno platio za otkriće tog buga.
  • smayoo: to su "vulnerabilities". Dakle, nešto što možda netko možda može, ako se sve zvijezde poklope, pokušati iskoristiti za neku zlu namjeru, a možda mu ne uspije.
  • kupus: ovo za klinca i ios posaljem za par dana, nisam bas pri internetu ovih dana. ako ti se da, vijest je bila prije cca mjesec dana na macrumorsu. ako ne, posaljem ja link za to kroz par dana
  • kupus: [link]
  • smayoo: piši u forum
  • Christian10: kako vi mjenjate ove ssd diskove na retinama...koristi li netko sintech adapter onaj ili bas bez adaptera diskove kupujete
  • smayoo: ?
  • smayoo: Kažem ti opet - "put your money where your mouth is". Ne prodaj maglu. Daj da vidimo konkretan link. Gdje je opisan konkretan security breach OSXa koji može bez gluposti korisnika napraviti štetu.
  • kupus: klinac 15-16 godina
  • kupus: @smayoo - ista stvar vrijedi i za apple, samo su oni ukinuli pare za otkrivanje bugova za macos. Bila je neka prica na macrumorsima nedavno, otkrio je bug u iosu i nije dobio isplatu od applea.
  • Beyorn: Mogu se prijaviti na iPhone ali na MBP 15" kaze cookies ili osvježi a cookies su dozvoljeni i osvježio sam xXx puta
  • zabac: Nad se vrte na Windowsima. :-)
  • Christian10: Sve je to ista firma hahah
  • Mate22: jadni mi sad
  • Mate22: smak svita hhhh
  • Mate22: Pa je i FB i Whats app i mnogo toga drugog... sve se je srušilo.
  • Christian10: Jel ovo pao instagram haha
  • zabac: OSX lezi na Unixu. Unix nije Windows. Unix je napravljen kako korisnik ne bi nista mogao sprckati. Ako korisnik zeli unistiti OSX, to moze napraviti ali treba imati i za to znanja. Kod Windowsa ne treba mati znanja za unistiti ih.
  • smayoo: Windowsima trebaju vječni security updatei jer im je sigurnosni koncept nepostojeći pa im dokoni šmrkavci od 15 godina nalaze sigurnosne propuste unedogled.
  • smayoo: I? Znaš za neki 10.6 - 10.10 sustav koji je "pao" zbog Apple nedostatka security updatea, a ne zbog gluposti korisnika? Ja ne znam. A ljudi me vuku za rukav na dnevnoj bazi
  • kupus: sori, zadnji security update za lion je bio 2013 ako se ne varam

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Borostef, drlovric, MacSlavko, rusty, Anonimci (658)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%