Koji iPhone, 6 ili 6s?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Koji iPhone, 6 ili 6s?


12.11.2015 | 13:46
Evo u nedoumici sam koji koji iPhone kupiti? Odnosno da li iPhone 6 ili 6s. Naime bratić me gnjavi da mu prodam svoj iPhone 5 jer je dobro očuvan i radi još fluidno i kako je bio naporan ja mu obećao do idućeg mjeseca prodati jer me gnjavi par mjeseci i morao sam ga skinuti sa vrata.

Već neko vrijeme sam razmišljao mijenjati ali uvije odustanem jer mi realno ne treba. I sad ajde da ne pregazim obećanje jer je rekao ženi i sad se ova veseli a imaju klince pa si ne mogu priuštiti novi i moram im prodati.

iPhone 6 sam probao i super mi je u uzeo bi od 64GB Space Gray boju ili 6s od 16 GB koji izgleda isto. Malo mi je glupo i nikad nisam uzimao S liniju jer poslije ide redizajn pa mi je to generacija koju sam izbjegavao.
E sad i pare su u pitanju. Za 6s bi trebao dati 1000 kuna više. Pa me zanima iskustvo onih koji su imali 6 i prešli na 6s da li se isplati 6s radi novih poboljšanja ili je 6 sasvim dovoljan?

Nije baš da mi se razbacuje sa novcem jer imam drugih troškova ali na firmu bi me koštao novi 6s kao i na oglasu ovdje.

Pitam jer nisam imao priliku isprobati 6s.
12.11.2015 | 14:33
Moje mišljenje je da treba čekati iPhone 7(iliti kako se već bude zvao), jer ove S linije uvijek su izgledom iste kao prethodnik. Sada da imam iPhone 5/5C/5S ne bih sigurno uzimao 6 ili 6S, jer sve što mogu sa 6/6S mogu i sa 5/5C/5S, samo par sekundi sporije.

Ako imaš viška love i ako ti je bitno da budeš u trendu onda samo naprijed.
12.11.2015 | 15:36
Stvarno si širokogrudan po pitanju svog bratića.
Kažeš da ti realno ne treba novi iphone. Pa koji klinac ga kupuješ, pogotovo ako su ti troškovi veliki problem? Mučiš nepotrebno, već duže vrijeme, prvo sebe i druge! Budeš završio na tabletama.
12.11.2015 | 15:40
Ma eto dosadan i pili ga. A volio bi malo promijeniti već mi je dosadio.
12.11.2015 | 16:58
Ja imam šesticu, 64 GB, i nemam nikakvih prigovora na njega... 6S sam imao priliku isprobati i čini mi se da je brži u otvaranju aplikacija.
Ako je vjerovati usporednim testovima 6S ipak ima prednost nad 6 zbog bržeg procesora i 2 GB RAM-a...
Ono što sam primjetio je da 6S ima puno brži touch ID, nisi ni stavio prst a on se već otključao.
Ali unatoč svemu tome, da biram između 6 od 64 GB i 6S od 16 GB izabrao bi onaj prvi... Po meni je 16 GB u današnje vrijeme stvarno premalo.
12.11.2015 | 17:02
Moze li mi neko objasniti mogu li nekog korisnika staviti na ignore ?

da nikako ne vidim njegove postove ...

hvala

inace ON Topic :

Ja cu cekati iPhone 7 , 5S mi je jos super
12.11.2015 | 17:34
iStrucnjak kaže:
Moze li mi neko objasniti mogu li nekog korisnika staviti na ignore ?


Nažalost, ne možeš...
12.11.2015 | 21:10
iStrucnjak kaže:
Moze li mi neko objasniti mogu li nekog korisnika staviti na ignore ?

da nikako ne vidim njegove postove ...

hvala

inace ON Topic :

Ja cu cekati iPhone 7 , 5S mi je jos super


Šta imaš kandidata?
12.11.2015 | 22:12
Josip R. kaže:
Evo u nedoumici sam koji koji iPhone kupiti? Odnosno da li iPhone 6 ili 6s. Naime bratić me gnjavi da mu prodam svoj iPhone 5 jer je dobro očuvan i radi još fluidno i kako je bio naporan ja mu obećao do idućeg mjeseca prodati jer me gnjavi par mjeseci i morao sam ga skinuti sa vrata.

Već neko vrijeme sam razmišljao mijenjati ali uvije odustanem jer mi realno ne treba. I sad ajde da ne pregazim obećanje jer je rekao ženi i sad se ova veseli a imaju klince pa si ne mogu priuštiti novi i moram im prodati.

iPhone 6 sam probao i super mi je u uzeo bi od 64GB Space Gray boju ili 6s od 16 GB koji izgleda isto. Malo mi je glupo i nikad nisam uzimao S liniju jer poslije ide redizajn pa mi je to generacija koju sam izbjegavao.
E sad i pare su u pitanju. Za 6s bi trebao dati 1000 kuna više. Pa me zanima iskustvo onih koji su imali 6 i prešli na 6s da li se isplati 6s radi novih poboljšanja ili je 6 sasvim dovoljan?

Nije baš da mi se razbacuje sa novcem jer imam drugih troškova ali na firmu bi me koštao novi 6s kao i na oglasu ovdje.

Pitam jer nisam imao priliku isprobati 6s.

Po svemu napisanom tebi treba šestica - nikako 6S. Jel 6S ima mogućnost snimanja 4K videa, i fotografije može slikati sa 1.5 sekundi videa prije i poslije same slike. To zahtjeva prostora - a kako 6S model ciljaš 16 GB, neće ti biti dovoljno.
Osorno sam prešao s petite na šesticu i prezadovoljan sam - pa ti preporučam da napraviš isto
13.11.2015 | 02:23
Imam iPhone 6 64GB, imao sam priliku duže se družiti s iPhone 5S i dosta kraće s iPhone 6S.
Razlika između 5S i 6 je minimalna u brzini, ali je zato velika u dizajnu, dok je razlika između 6S i 6 u brzini velika, ali u dizajnu nikakva

6S je mob sa skoro duplo jačim CPU-om i GPU-om i s duplo više RAM-a (2GB) + ima TouchID 2. generacije koji radi trenutno i značajno je brži od onoga na iPhone 6. Također kamera je značajno bolja na 6S, ne samo zbog megapiksela (koji u biti samo povećavaju veličinu slike) već su slike nekako bogatije/punije, dok je video značajno stabilniji, mirniji. I na kraju 6S ima tzv. 3D Touch koji se nakon par dana privikavanja pokazao vrlo korisnim i značajno mijenja korištenje iPhonea na bolje.

Zaključak: Ako imaš iPhone 6 onda nemaš prevelikog razloga prelaziti na 6S, ali ako si na 5S ili nižim serijama razlika će biti puno drastičnija (na bolje) nego da se pređe na 6.
Ako ti je novac problem osobno bih uvijek išao na više GB, jer mi je i potreba za njima važnija od čistih performansi i novih mogućnosti, ali s druge strane uz 50GB iClouda koji košta 1$ mjesečno ni prostor više nije preveliki problem, ali sve ovisi za što mobitel najviše koristiš.
13.11.2015 | 08:01
Pa kamera mi recimo igra ulogu jer bi počeo nešto snimati ali taj prostor mi je problematičan nadao sam se da će izbaciti tih 16GB ali nisu što je stvarno jadno od njih ali što ćeš vjerojatno koje sam sreće izbace sa sedmicom. Sad nešto se priča početak godine prije drugog Q iPhone 7 ili manji iPhone?

6S super zvuči, vjerojatno bi dulje držao korak sa novim iOSom.

Možda ipak financije presude ne znam. Nije da sam pri parama mislim imam ih ali ima bitnijih troškova.
13.11.2015 | 08:40
Koristio sam 6 16gb i kako je u firmi trebalo produziti pretplatu presao sam na 6s 64gb. treba kazati da mi nije bila namjera preci na 6s nego mi je namjera bila preci na 64gb, ali kada su mi ponudili istu cijenu za 6 64gb i 6s 64gb nije bilo razmisljanja.

e sada razlike... 2gb RAM-a cuda cine. rekao bi da je to daleko najveca razlika. nema reloada tabova u safariju, nema reloada aplikacija iz multitaskinga, yt video te cekao na mjestu na kojem si ga pauzirao bez obizira jesi li otisao pogledati 10 tabova u safari, provjeriti face ili ko zna sta. stvarno jedina prava razlika je u 2 gb RAM-a.
ne mogu kazati da mi je 6s drasticno brzi od 6, ali RAM cini da izgleda tako. sta se kamere tice ocekivao sam vecu razliku tako da mi to nije bilo nesto wauu. i naravano vracamo se na pitanje 16gb il 64gb. uvijek sam imamo 16gb modele al jednostavno to je danas premalo posebno za 6s gdje photo sada zbog vise megapiksela zauzima vise a da ne govorim za live photo i video. unatoc svemu gore recenom ja tvoje pitanje svodim na na izbor izmedu 64 gb ili 16 gb i tu je izbor jasan. nikad vise 16gb!

EDIT:
sto se pak tice touch ID-a, on je munjevito brz i rekao bih da ima 99,9% uspjesnost otkljucavanja dok sam na 6 imao oko 90% i cesto bi trebao brisati senzor, dok na 6s nema potrebe ALI ta brzina me je upocetku jako smetala, dode poruka il nesto i zelim je procitati sa lockscreena taknes home tipku i ne da nisi vidio poruku nego nisi vidio lockscreen. sada sam se vec navikao kada trebam nesto provjeriti, bilo sat ili notifikaciju, koristim power tipku ili prst koji mi nije prijavljen na touch ID
  • Sank
  • Moderator
  • 219
13.11.2015 | 09:03
@Ikica

a kako funkcionira famozni force touch? Ni si napisao ni riječi o tome, a to je pored tih 2Gb RAM-a jedna od novotarija na 6S modelima?

što se touch ID na 6 Plus tiče ja pak imam osjećaj da mi radi 99,9% prepoznavanja ova moja tri kobasičasta prsta koja sam prijavio, a nisam ga nikad nešto posebno čistio.
13.11.2015 | 09:20
Sank kaže:
@Ikica

a kako funkcionira famozni force touch? Ni si napisao ni riječi o tome, a to je pored tih 2Gb RAM-a jedna od novotarija na 6S modelima?

što se touch ID na 6 Plus tiče ja pak imam osjećaj da mi radi 99,9% prepoznavanja ova moja tri kobasičasta prsta koja sam prijavio, a nisam ga nikad nešto posebno čistio.


Šta se tiče touch id-a govorim svoje iskustvo jer ja iman malo "mokrije" prste Tj brzo se navlaze pa sam zbog toga morao brisati senzor na 6, sada ne moram. Ako nisi trebao to raditi na 6 onda ćeš primijetiti samo brzinu i ono što ide uz nju (što sam gore napisao).

Što se pak tiče force toucha, koristim ga najčešće na ikonici telefon. Ne trebam više ulaziti u favorite ili spotlight samo jače stisnem ikonicu telefon i on mi izbaci 3 broja koja najčešće biram. Ovdi je bitno za naglasiti da iOS vodi računa gdje se nalazim tako ako sam doma nakon force toucha na ikonu telefona nudi mi broj cure i 2-3 prijatelja, ako sam na poslu nudi mi 2-3 broja najvažnih partnera s kojim često komuniciram i broj cure . I naravno koristim ga u whatsapp u kad neko pošalje neki link pa laganim pritiskom na link provjerim (peek) jel link vrijedan ulaska il nije, ako nije samo pustim prst ako je jače stisnem i onda me odvede u safari il yt. I to je to što se force toucha tiče. Rekao bih korisno Al ne nešto presudno. Treba naglasiti isto da dok se to uspješno implementira na sve ostale aplikacije kroz cijeli sustav da ćemo tada vjerojatno bit u prilici kupiti iphone 7
  • Sank
  • Moderator
  • 219
13.11.2015 | 09:47
@Ikica hvala ti na info za foce touch. Zanima me jer to ima Apple Watch na mojoj ruci i doista ima zanimljivih načina korištenja i sviđa mi se kako je implementirano. Vjerujem da će se to proširiti kao što ima i sve više aplikacija koje imaju Apple Watch dodatak, premda ne rade svi baš najbolje, a neki i nikako, ali o tome u drugoj temi.
13.11.2015 | 23:01
Josipe, ljudino, valja te imati za bratica!

Nego, ovo sa 3d tacom, kad se pikne tako u primjerice messenger ili viber - moze li se vidjeti sadrzaj poruke a da ne javi seen?
14.11.2015 | 07:26
nemam pojma kako funkcionise ovaj force touch,al' ti mogu dati odgovor na pitanje @rak21

To sto ti zelis nece biti moguce ni sa force touch.

Ali je moguce ako u postavkama Viber accounta da to uradis,tj. omogucis/onemogucis seen opciju
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 18 sati, 42 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Maxxy, Riba, Anonimci (651)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.33 Seconds

Provided by iJoomla SEO