Miš na iPad
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Miš na iPad

17.07.2018 | 11:37
Želio bih spojiti miša na iPad i tako probati dobiti "uredsku konfiguraciju". Nažalost iOS nije namijenjen pointer uređajima kako što su miš i trackball. Zna li netko možda za kakav workaround a da nije Cydia.
17.07.2018 | 15:02
Čemu to?
MacBook je iPad s ekranom koji nije osjetljivog na dodir i s mišem/trackapadom i naravno tipkovnicom (koja radi i na iPadu).
Tome ide u prilog ako se pogleda "ispod haube"
www.geek.com/wp-content/uploads/2015/03/...atteries-625x352.jpg
18.07.2018 | 14:54
Imam MBP 15” a kako idem na more mislio sam koristiti samo iPad. Lako se može destiti da se objavi natječaj a specifikacija je u xls formatu. Kako imam Office 365 ne bi mi bio problem to editirati na iPadu. Samo sam se navikao koristiti miša odnosno trackball pa me zato interesiralo ima li neko rješenje.
18.07.2018 | 15:04
Ili odmaraš do kosti pa ti ne treba ni struja, a kamoli ipad; ili moraš nešto raditi pa ponesi mbp. Eto rješenje.
Da si pitur pa da te na odmoru zamole da u fušu riješiš neku ostavu ili garažu, bi li to radio rodulom ili slikarskim pinelićem?
18.07.2018 | 16:34
smayoo kaže:
Ili odmaraš do kosti pa ti ne treba ni struja, a kamoli ipad.

A ne. Oponiram. Kupil sam si pretplatu na Jutarnji i prvo si otvorim osmrtnice da vidim tko je otišal zanavek. Tek onda ide naslovnica, malo vijesti, malo komentara, sport pa tek na kraju pljuvanje po Jutarnjem jer je to ustvari skenirani pdf koji mi zauzima užasno puno memorije. Crnu kroniku nisam spomenul jel su sve vijesti osim rezultata ženskog hokeja na travi crna kronika.(Iako je ženski hokej na travi sam po sebi crna kronika.) Tu je naravno i bluefire reader koji mi otvara sve ePubove bez da ih spremam u iBooks. Bezeciran je Terry Hayes - Ja sam hodočasnik i Daren Acemoglu i James Robinson - Why nations fail (tu nemam sa prijevodom).
Kao što vidiš, iPad je esencijalni dio mog godišnjeg odmora, jer kad me žena zove (znaš one njihove bedastoće, ajmo se prošetat, ideš u vodi, baš sam žedna i slično) mogu se pravit kako je baš sad najnapetiji dio knjige ili me uzrajal Sanader koji se opet razbolil. Jebiga, foru sa sinkopom je prodal skiper sa cvjetnog trga pa to više ne prolazi.

smayoo kaže:
Da si pitur pa da te na odmoru zamole da u fušu riješiš neku ostavu ili garažu, bi li to radio rodulom ili slikarskim pinelićem?

Znaš kak bi ti na RTL-u rekli? A šta reć. (To mi je daleko najgluplja novinarska poštapalica.) Ne radim na RTL ali će izgleda MPB na more. Stavio bi smajlić al' mi nije smiješno. Šatro.
20.07.2018 | 13:06
hehe, dobar post, nasmije čoeka

E, a pencil ti nije opcija?
26.07.2018 | 11:47
Gledao sam i olovku ali ona je prvenstveno namijenjena risanju. Pa mi kao takva nije zanimljiva. Bila bi fora kad bi mogao rješavati sudoku iz Jutarnjeg. Koliko sam shvatio olovka radi samo u aplikacijama optimiziranim za nju. Sporu reakciju na prethodni post najbolje objašnjavaju fotke u prilogu. Pod uvjetom da sam ih umetnuo kako treba.

5A23E337-0733-4893-837C-A16437D6B543.jpeg

2A49DA80-56EE-4173-AD81-D55A61B53ED8.jpeg
26.07.2018 | 13:22
Eh, koje miline!
26.07.2018 | 15:26
Opraštamo ti!
27.07.2018 | 12:12
Cetiri zvonika - Rab...

Smayoo sutra jurimo iz Pazina u Lun tako da necemo stat u Rijeci, ali cemo doc katamaranom u sljedeca 3 tjedna pa se javimo.

A morat cemo se najavit i Sveti da nam otvori Pikija...
27.07.2018 | 13:57
Može. Kako rekoh, vjerojatno ću i ja s familijom naletit na Pag na par dana iza 5.8. pa se i ja javim tebi kad sam tamo. Ali ti se javi obavezno ako dolazite katamaranom u RI, u najmanju ruku da odemo nekamo na kolače i kavu.
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 15 sati, 5 minuta
  • gladhr2: [link] ajmo znalci :)
  • rusty: Hoće Dragan to... voli on palit vatru ;). Ma pitam samo zato da ne krenu savjeti po Bosni, i Jadranu, a tebi se recimo ne da doći do tamo.
  • Heretic: A ti isto sad kuriš frku, j... ga, zaboravio spomenut :D
  • drlovric: Bas si ti Rusty neki cudan lik. Pa valjda se podrazumijeva da je covjek iz ZG :D
  • Heretic: @smayoo bum pogledao, hvala.
  • Heretic: @rusty Zagreb
  • smayoo: ima svako toliko takva tema u forumu. Pogledaj tamo pa dopiši post tamo ako trebaš
  • rusty: A gdje si ti Heretic?
  • Heretic: Pozdrav ljudi, dali netko ima preporuku majstora/servisa koji bi mogao očistiti iMac od prašine. Radi se o iMac 5k 2017.
  • kupus: [link]
  • ivan.ocd: Ima li netko ideju kako napraviti ili gdje nabaviti eGPU za MacBook Pro?
  • ivan.ocd: Ima li netko ideju kako na
  • rusty: vidiš to mi nije palo napamet
  • energyman: Da se pozeleni kao i cijeli Jabučnjak :D
  • rusty: ma šta će nam to
  • energyman: Kada Jabučnjak planira uvesti SSL? :)
  • Moonlike: @drlovric mozda su samo bile spojene na laptop, pa kad iih hoces opet spojiti na iPhone valja to odraditi sto si opisao, ili obratno... kod mene ne visim problema oko toga
  • Mate22: Izbriši ih iz bluetooth postavki pa ih ponovo upari i bi će sve u redu!
  • drlovric: Ne upare se kad ih izvadim iz kutije i stavim u usi. Moram otici u Settings-BT pa kliknuti na njih. Ranije nisam morao :)
  • Yonkis: Kako te zezaju APodsi? Konekcija, battery status, uparivanje..?
  • drlovric: Pa izdali su taj update primarno da pokrpaju FaceTime, a mene sada malo zezaju AirPods. A prije update nisu...
  • mario.zg: pojasni malo
  • drlovric: Jucer sam instalirao. Popravili jedno, pokvarili drugo, postaju ko Android...
  • Yonkis: iOS 12.1.4 iz aut
  • stefanjos: smao imessage bajo moj
  • robee: Konacno, sjetili se :) cak je i Evernote dobio prije Vibera.
  • rusty: Eto Dark mode uskoro i za Viber - [link]
  • Beyorn: Pozdrav svima, imam mali problem oko novog fps na novom laptopu MBP 2018 zadnji model. Imam otvorenu temu pod Igre ako netko ima vremena. Hvala
  • big_mac: Obratite pozornost na postavke jer sa apdejtom su ukljucili natrag opciju prikazi obavijesti usluge
  • smayoo: A... evo, sad mi je ponudio update... :)
  • smayoo: 9.9.7
  • rusty: v10?
  • smayoo: O čemu vi? Kod mene je i dalje sve ljubičasto kao i prije...
  • rusty: Osobno mi je drago da su makli onu njihovu ljubičastu boju... ovako puno bolje izgleda (meni barem)
  • big_mac: Sta je sa apdejtom vibera??! Izgleda sada isto kao imessage
  • Mate22: Meni nije ali sam restartao macbook i sad radi valjda je nešto bilo moja greška ali sad je ok.
  • JOHN: meni radi kao i obično
  • Mate22: Jel to App Store pao na mac računalima? Jel to tko još primjetio?
  • anton12345: Pozz
  • cariblanco: apple tv 4
  • cariblanco: Ima li tko viška apple tv $ ?
  • drlovric: Imam dva Nimbus kontrolera za iOS. Pa ako ima neki gamer koji bi to koristio, javi se za neki deal :) [link]
  • Robert_84: garancija
  • smayoo: @energyman: A1 je već godinama teška kuruza od firme... :(
  • saint: Nema kodi :(
  • drlovric: Nez meni stvarno lijepo. I mrdaju se i 3D su. I aplikacije su mi ljepse. Sve mi je cool :) Mada sam ostavio i Xiaomi Box 3 u spavacoj , ima i on svoje prednosti.
  • Riba: A sto ima biti toliko posebna sminka u rtedovima ikona na ekranu? :)
  • drlovric: Kupio sam Apple TV, nako bez veze, i malo je reci da sam odusevljen interfejsom. Stvarno je sminka mrtva. Sad opet imam Android box viska :)
  • energyman: Logično nema ništa od Applea, samo Samsung i Huawei.
  • energyman: Jel se to meni pričinjava ili je A1 ostavio samo 3 mobitela u ponudi za poslovne korisnike?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%