cydia tweaks ,apps,sources
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

cydia tweaks ,apps,sources


31.05.2012 | 18:47
evo za pocetak par aplikacija i twekova koji ce vam uvelike olakasati koristenje iphona/ipada ili sta vec koristite

pa za pocetak da bi mogli ove neke aplikacije koristiti morate dodati par sourca koji ako ne znate kako onda idite na cydia/manage/sources /add i tu upisete.
pa evo par izvora:

EDIT - izbrisano od strane moderatora.

e sada tweaakovi
iPhoneDelivery - medju vaznijim stvarima koje je apple izostavio a to je izvjesce o isporuci.

bite sms - super zamjena za izvornu aplikaciju, ima omoguceno sifriranje, quick reply, emoticona i u postavkama se moze namjestit da se originalna aplikacija sakrije te da se samo ova vidi

SBsettings - sve precaci na jednom mjestu, ne mora se ulazit u postavke

winterboard - da bi mogli mjenjati izgled tema i uredjivati

folderenhancer - po meni supe stvar jer se mogu ubacivati folderi u foldere i jos mozete urediti pozadinu foldera.

cy delete - to da mozete cydia aplikacije brisati odma na ekranu , da se ne mora ici u cydiu i tamo brisati.
passwordPilot - super stvar, u postavkama njezinim se upise sifra od app stora i svaki put kad skinete neku aplikaciju sifra vam je vec upisana ne morate je svaki put upisivati

infiniti dock- da se u docku mogu ubaciti vise nego 4 aplikacije sto je veoma korisno

mail more photos- mozete emailat vise od 4 fotografije koje je apple ogranicio

make it mine- da promjenite naziv operatera u kantunu koji vam stoj

MultiIconMover- odlicna stvar koja omohucuje premjestanje vise applikacija istovremeno

activator- opce poznato , bez njega sb ne moze funkcionirati



to su meni top 10 aplikacija i twekova bez kojih ne mogu zamisliti koristenje iphona.

upiti i kritike su dobro dosle, nadam se da sam vam malo pomoga.. i olaksa...

Evo updejt i nove aplikacije i tweakovi, ovaj put nadam se bez podizanja prasine oko njih
Pa krenimo :
QuickLock 2 - omogucuje zakljucavanje mobitela pritiskom na ikonu, sta je brze i ucinkovitije , a ako nekoga zeza tipka odlicna zamjena.

Bytafont- dosadia vam je obicni font na iosu? Prava stvar za promijrniti ga , preporucavam da na youtube pogledate koje imaju i pod kojim su imenom.

NoOta badge - sakriva brojku na postavkama koja pokazuje da je izasla nova verzija iosa. Po meni super stvar jer taj crveni krugoc iritira.

Noappstore badges - sakriva brojku dostupnih updejta na appstorovoj ikonici

Appslider - na lock screenu sa obje strane strelice omogucuje postavljanje dviju aplikacija. Preporuka staviti aplikacije kojr najvise koristite radi lakog pristupa

Icon bounce - ikonice u dovku poskakuju i rotiraju se , zgodna stvarcica

Vuziq - super stvar, kad vas neko zove mozete namjestit da spot bude umjesto zvonjanje
01.06.2012 | 16:22
Sve je to lijepo i krasno od tebe, ali ako nisi upoznat sa stvarima kako stoje na ovome forumu se postaju i pomaže oko stvari koje su legalne i ne promovira se hackirano.
Tek tolko da znaš
01.06.2012 | 17:38
Black:

Jailbreak nije ilegalan

Odlican i koristan post za sve nas koji nemam vremena eksperimentirati i traziti dobre stvari po Cydia
  • Sank
  • Moderator
  • 219
01.06.2012 | 22:24
Istina je da je za sada jailbreak legalan, no navedeni repoi nisu jer sadrže krakirane i hakirane aplikacije i zbog toga su izbrisani iz posta.
02.06.2012 | 20:52
drlovric kaže:
Black:

Jailbreak nije ilegalan

Odlican i koristan post za sve nas koji nemam vremena eksperimentirati i traziti dobre stvari po Cydia


Legalan je ko što Sank kaže zasad, a ti repoi i njihovi app i tweakovi nisu. Pogledaj u one repoe koje već imaš i u tim repoima, isti tweak na jednom košta a na drugom je free, govori nešto?
03.06.2012 | 08:50
Ahhh da, dezurni moralisti su naravno tu

Mi ostali cemo ravno u pakao, jer smo instalirali tweak na iPhone

Dajte ljudi ne zamarajte se glupostima, pa i Apple krade ideje od najpopularnijih twaekova, pa se to pojavi kao legitimna opcija iOS-a

Ja ocekujem od telefona koji sam platio nekoliko stotina baksa, da mi dopusti da na njega instaliram sto god ja hocu.

Imam svoje custom applikacije koje mi jednostavno ne rade bez jailbreaka...

I sada treba razapeti iphonemaniac jer je objavio neke repo koji mogu da sadrzi crackirane applikacije.

To me podsjeca na ZAMP i naknadu za CD jer mozete snimiti glazbu na njega pa neka jedna kuna (od medija na koji sam snimio maturski rad recimo) ide Thompsonu ili Rozgi za svaki slucaj
  • Sank
  • Moderator
  • 219
03.06.2012 | 11:46
drlovric kaže:
Ahhh da, dezurni moralisti su naravno tu

Nema tu nikakvog moraliziranja već se radi o jednostavnom pravilu jabučnjaka da se ne propagira JAVNO piratluk i TOČKA!

Mi ostali cemo ravno u pakao, jer smo instalirali tweak na iPhone

Uopće me nije briga što netko instalira na svoje iUređaje, pa i piratske kopije dok to ne čini javno ovdje na jabučnjaku.

Dajte ljudi ne zamarajte se glupostima, pa i Apple krade ideje od najpopularnijih twaekova, pa se to pojavi kao legitimna opcija iOS-a

Ja se uopće ne zamaram time, a što Apple radi je njihova stvar. Ova civilizacija se ionako bazira na profitu, što znači da daš manje, a uzmeš više. Onaj kome se to ne sviđa svejedno mu nedaje za pravo da samo uzima, a ne daje ništa. Mislim da se to zove krađa u tom slučaju

Pored toga, to što netko radi nešto loše ne bi trebao biti izgovor drugima da rade isto. Za primjer, netko baci stari pokvareni hladnjak na lijepu livadu pored ceste. Drugi to vide pa i oni dovezu svoje smeće tamo i za kratko vrijeme od lijepe rascvjetane livade naprave divlji deponij. Tebi je takvo ponašanje znači ispravno?

Ja ocekujem od telefona koji sam platio nekoliko stotina baksa, da mi dopusti da na njega instaliram sto god ja hocu.

Očito da očekuješ previše Nisi probao s nekim drugim telefonima, npr. Androidima, možda tamo dobiješ nešto više za manje para?

Imam svoje custom applikacije koje mi jednostavno ne rade bez jailbreaka...

Pa da, to je samo zato jer ne želiš platiti Appleu 99$ da dobiješ developer status i da onda možeš svoje custom aplikacije instalirati na uređaje bez jailbreaka.

I sada treba razapeti iphonemaniac jer je objavio neke repo koji mogu da sadrzi crackirane applikacije.

Ako još uvijek znaš čitati onda ćeš vidjeti da je iphonemaniac samo upozoren da ne propagira javno piratluk i to je sve.

To me podsjeca na ZAMP i naknadu za CD jer mozete snimiti glazbu na njega pa neka jedna kuna (od medija na koji sam snimio maturski rad recimo) ide Thompsonu ili Rozgi za svaki slucaj

Uspoređuješ kruške i jabuke. Jabučnjak je potpuno besplatan forum i ne naplaćuje od svojih članova unaprijed kaznu zato jer bi mogli napisati nešto što nije primjereno za javnost.
03.06.2012 | 23:18
Ispricavam se , nisam bio upucen , a i nisam isao za time..
Brzo sljedi nova doza appsa i tweakova , bez izvora ilegalnih
04.06.2012 | 08:02
Sank:

Ja ne znam za tebe, ali znam da moju inteligenciju vrijedja cinjenica da bi morao Appleu placati 99$ (svake godine) da na telefonu vrtim vlastite aplikacije (koje nisu za prodaju, nego su specificne i custom samo za mene i moj posao).

1. Platio sam Apple-u Mac koji koristim za izradu APP

2. Platio sam Apple-u iPhone na kojem se izvrsavaju te APP

3. Trebam svake godine platiti i pravo da to dvoje objedinim? Ja ne zelim APPs prodavati pa da to pravo (uz izdasnih 30%) placam njima svake godine.

Ja cu to usporediti ovako:

Tvrtka ti proda ciglu (betonski blok, Ytong ili sta vec) i ti sazidas svoju kucu. Ali sada ta tvrka koja ti je PRODALA ciglu, trazi da njima placas mjesecni najam za kucu koju si izgradio "njihovom" ciglom.

Tako Apple tretira svoje korisnike u ovom slucaju...
  • Sank
  • Moderator
  • 219
04.06.2012 | 09:56
drlovric:

Od kad sam se rodio u ovaj svijet moja inteligencija je uvrijeđena postupcima pripadnika moje vrste. Civilizacija koja se temelji isključivo na materijalnom dobitku, čitaj profitu, pohlepi, gramzivosti, taštini i bezobzirnosti prema pripadnicima vlastite vrste i potomstvu, zapravo prema svemu.

Da li sada shvaćaš kako je tvoja uvrijeđenost Appleom zapravo beznačajna? A nije ni nerješiva, jednostavno promjeni platformu, odaberi onu koja te manje vrijeđa, npr. Samsung s Androidom, a nije uopće ni tako loša.

Ako pak voliš Apple proizvode, sviđa ti se puno toga na njima, zar ne misliš da biš onda trebao biti malo tolerantniji prema nekim osobinama koje te smetaju? Slično kao i u ljubavi sa ženom. Nema te žene koja će ti biti savršena i uvijek će postojati barem neke sitnice, koje će ti kod nje smetati, pa ipak, ako je ljubav prava bit će i tolerantna

Ako pak ne želiš biti tolerantan i vršit ćeš nasilje nad njom da bude sva po tvojim željama, onda to sigurno nećeš raditi JAVNO zar ne?

Ona usporedba iPhonea i Maca sa ciglom Ytong potpuno je neumjesna, osim kad ih se nestručnim prčkanjem i jailbreakanjem u "ciglu" pretvori

Razlika je zapravo jako velika. Ciglu možeš upotrijebiti samo jednom tako da postane dijelom neke građevine, iPhone i Mac pak možeš bezbroj puta upotrijebiti da ti pomognu u zgrtanju profita. Ta razlika možda postane manja kad izmisle "smart brick", tj. Pametnu Ciglu

I da zaključimo ovu polemiku i ne odemo previše OT, pisanje o ilegalnom i piratskom nasilju koje vršite nad svojim ljubimcima nije poželjno na jabučnjaku. Hvala na razumijevanju.
04.06.2012 | 10:04
Ma ne promoviram ja covjece nista. Niti sam ja objavio post. Samo zelim reci da imam pravo jalibrekati svoj uredjaj.

Na koncu, pa i ti to radis, cim dajes onako iscrpne upute, ne bi rekao da si bas neupucen u taj svijet

Samo si ti pozitivac jer to ne kazes javno
04.06.2012 | 16:09
Jedno je jailbreakati iuređaj a drugo instalirati ilegalne (krekirane) app i tweakove na njega.
Isto ko što za komp svi skidaju igrice kojekake umisto da kupe (nema ko nije bar jednom) ili filmove i serije itd...

AL opet ako se o tome na forumu ne priča i ako je zabranjeno, onda se ne priča
05.06.2012 | 12:45
Dajte narode dosta off topicka jer ovaj post nije namjenjrn prepucavanjima i za izrazavanja misljenja jeli vam se svidja jailbreak ili ne. Maklo smo ilegalan sadrzaj kao sta su repoi, a sve ove ostalr aplikacije su sasvim legalne kao i sam jailbreak. Da jr apple bia pametan pa sam to ommogucia onda bi zasigurno ima jos ovoliko korisnika.
Ii mobitel od 3500kn da je zakljucan i ogranicen na sve moguce nacine?? Mislim da se to nikome ne svidja. Zamisao ovog posta je daa se olaska pretrazivanje po cydia i da im pokazem kakve korisne stvari bez da se muce kao ja po cijele noci kopat po netu i trazit. Zato molim vas !
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 57 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

accom, Air, Gjuroo, m@xym, Maxxy, Riba, Yonkis, Anonimci (820)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.14 Seconds

Provided by iJoomla SEO