Airport Express Problem
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Airport Express Problem


16.03.2012 | 11:55
Screen_Shot_2012_03_16_at_10-eb8dc76b3d69faa49d9d05777ee854db.png
16.03.2012 | 11:56
Screen_Shot_2012_03_16_at_10-d96182d0a5bc9293a781a7dda07c405a.png
16.03.2012 | 11:57
Screen_Shot_2012_03_16_at_10-a064349bf911b557e5452000d719b28f.png
16.03.2012 | 12:56
ok ako sam dobro razumio iz ovih slika. Mac ranučao ima 192.168.1.100 adresu sa gateway 1.1 (Tcom router koji ujedno ima i dignut DHCP sa poolom od 1.17 - 1.253) Nakon toga je Express definiran da ima 192.168.1.2 adresu sa istim gateway 1.1, ali ima dignut DHCP također na sebi koji ima pool od 1.100-1.200? Zašto?

dali možeš sa tako definiranim statičkim adresama pingatti router (192.168.1.1) i Express na 192.168.1.2? Što dobiješ kao rezultat preko Terminala?

Koji od uređaja želiš da handlea DHCP dodjelu adresa?

169.x.x.x adresa je tzv APIPA adresa i to ti govori da uređaj koji je postavljen da dobije adresu preko DHCPa ne dobija što upučuje na problem u komunikaciji (kabel, port ili nešto treće) prema DHCP "serveru" (routeru).

Kada imaš više uređaja u mreži koji imaju DHCP servis na sebi to načelno nije dobro. Jedan uređaj neka ima tu ulogu. U svakom slučaju prvo treba provjeriti komunikaciju između ta 3 uređaja.
16.03.2012 | 13:22
@Rusty

Stavljao sam one adrese sto mi je Smayoo rekao da stavim u predhodnim postvima pa pogledaj sto je on pisao, to sam i ja upisivao.
16.03.2012 | 15:14
sve to stoji, ali dali si probao komunikaciju sa recimo Maca (putem Termal aplikacije) prema Gigaset routeru i Expressu?

recimo ovako:

ping 192.168.1.1 (za pinganje prema routeru)
ping 192.168.1.2 (za pinganje prema Expressu)

dali dobiješ kakvo ispisivanje redova? tj napravi copy paste rezulat malo ako ti nije problem

btw prekidanje ping naredbe ide sa Ctrl+C kombinacijom.
16.03.2012 | 16:42
Ne, OK, mislim da mi je sada jasno. T-com optički "router" nije router, nego samo modem. On ima adresu 192.168.1.2, ali samo za administriranje. On ne routa. Kad spajaš Gigaset na njega, na gigasetu taj kabel je spojen na port označen sa "ADSL" ili tako nekako?

Dakle, onda bi Airport trebalo staviti u router mode (a ne bridge), ako on to uopće ima. Dodijeliti mu adresu 192.168.1.1, uključiti na njemu DHCP, a za DNS upisati adrese stvarnih DNSova na internetu (od tvog providera).
16.03.2012 | 17:18
Bojim se zbog ogranićenja kako to i nije moguće. Samo AirPort Extremem može raditi u router modu (nisam siguran).
Vidite kako su mu adrese izmješane.
Daj ti to poslikaj detaljno, nešto definitivno ne štim.
Meni u mreži stoje dva AirPort expressa, jedan Extremem i ZyXel modem, router (T-Com) i sve radi ko vurica.
16.03.2012 | 17:48
@ Samyoo

Radi se o ovom routeru za optiku:

slika_big_9862588.jpg


Ericsson T063G

Kabel koji ide iz optike na Gigaset ide u jedan od LAN utora, ne u ADSL.
Airport inace radi jer sam ga danas testirao kod Davora u Kreativnom (zahvaljujem Davore).
E sada ja stvarno neznam jel to samo router ili modem, to mi je tesko reci, tocnije neznam

Imas jos neku ideju za postavke da probam?Sta sa DNS da stavim od T-com-a?

@ Zabac

adrese su izmjesane jer sam probao vise opcija, manualno sam upisivao adrese, jedino je ona 169. automatska.
Nisam bas neki haker hehe, ali vjerujem da je rijec o nekoj sitnici ili ako su ovi u T-com eventualno napravili neki firmware koji jedino prepoznaje gigaset?
16.03.2012 | 17:59
@rusty

Ovo su ping-ovi iz Terminala...

Gigaset:

Screen_Shot_2012_03_16_at_4.png
16.03.2012 | 18:00
Airport:

Screen_Shot_2012_03_16_at_4-295deed13b9d7acafea66ff5b295a34c.png
16.03.2012 | 18:06
IP adrese se dodjeljuju ili automatski (DHCP) ili ručno. Ima mogućnost i poluautomatski, ali ja bi to izbjegavao.
Na samim portovima ti obično piše, jeli LAN ili WAN.
Poslikaj portove od Ericssona i od Gigaseta. Možda iskombiniramo što.
16.03.2012 | 18:14
Ovo na gigasetu je LAN, ali znam mi nekada kod konfiguracije pisati da se adrese ne slazu sa WAN. ----> kazem za Airport, za Gigaset sve ok.
Sada sam pricao sa covjekom iz T-coma i kaze da je ovo od Ericssona ONT, a ni router ni modem e sada jel to ista pasta ali drugo pakovanje neznam

Takoder spominje kako su njihovi uredaji napravljeni da rade zajedno i da nebi preporucio nikakvo prckanje po firmware.
Nemam pojma, jer mi je cudno ako ja npr. ne zelim uopce bezicni internet u nekom slucaju, nemogu ni Macbook putem kabela koristiti za net jer ne radi...

A ludilooo
16.03.2012 | 22:52
Bio Kile danas kod mene u Kreativnom da isprobamo na našoj mreži, pa da stvar bude zabavnija, ovdje je sve radilo!
17.03.2012 | 09:44
Ako taj "Airport Express" (koji je to qua uopće ako ne može u router modu raditi?) ne podržava router mod, onda ne možeš izbaciti Gigaset iz priče jer ti treba router. Možeš eventualno (ako baš baš baš silno želiš koristiti Apple điđu) isključiti Wifi na Gigasetu pa koristiti AE za Wifi pristup.

Iako, ja bi onda na tvom mjestu, Kile, taj Airport Express prodao nekom jer tebi je, zaključujem ili beskoristan, ili suvišan.
17.03.2012 | 13:11
@Smayoo

Stvarno neznam za te router opcije, mislim da bi Defou trebao znati jer ga on koristi.
Za lokaciju di je optika ga jednostavno necu koristiti, kupio sam ga zbog jednog drugog razloga tj. lokacije koju cu testirati za 2 tjedna pa cu znati hoce li tamo raditi...uglavnom biti ce zanimljivo jer se radi o V-Sat sistemu.

Na taj sistem planiram staviti Airport, inace samo upiknem kabel u Macbook i radi pa se nadam da ce raditi i sa Airportom.
17.03.2012 | 13:46
Ako se Wireless stavi na opciju Create a wireless network onda se pod Internet tabom pojavi PPPoE sto je ja vjerujem cak u modem modu znaci moze biti i ruter. Uglavnom ne znam o cemu pricam

Evo vam snapshot


Screen_Shot_2012_03_17_at_12.png
17.03.2012 | 14:44
očito nema komunikacije prema Expressu što i screen pokazuje. Koliko se meni čini najbolje što se u ovoj konfiguraciji može dobiti je da on glumi Wifi točku a da gigaset bude glavni router (dhcp servis). U toj situaciji je def Express višak jer gigaset može taj dio odraditi bez problema. Nemam iskustva sa Expressom ali ako ne može u router mode onda je malo beskorisan u cijeloj ovoj kombinaciji.

Ericcson optika je tu samo da bi dofurala optiku i onda cijelu priču preuzima Gigaset kao "glavni" kooridnator. Ericcson samo glumi komunikaciju sa centralom i to je to. Na tvom mjestu Kile ja bi se riješio Expressa i pustio samo ericcson da služi kao "modem" a Gigaset definirao kao glavni router/wifi uređaj i to je to.

Evidentno da ti radi uredno komunikaciji prema njemu sa maca i ne vidim potrebu za još jednim uređajem.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
17.03.2012 | 16:21
Ja imam tu optiku i tog istog Ericssona i koliko ja znam on radi samo kao konverter medija optika-žica, a Gigaset router ne možeš eliminirati, a niti ga je jednostavno zamijeniti s nekim drugim routerom jer T-Com ne daje upute kako i što. Jedino što mi je sad Max-TV spojen direktno na Ericssona, a ne više preko Gigaseta, dok je Gigaset opet spojen na Ericssona preko LAN priključka.

Ja sam zato ostavio Gigaset da bude veza na internet, zgasio sam mu WiFi koji me je zezao, a i isključio DHCP server, te u svoju mrežu ubacio drugi router od TP-Linka koji mi sada radi kao DHCP server te WiFi bridge jer ima puno kvalitetniji sklop i podržava veće brzine.

Možda sam doduše sve to mogao riješiti i bolje, ali nisam si dao truda da se malo više zezam, nego sam išao najlakšim putem. U svakom slučaju sve mi to dobro radi pa mi se nije dalo dalje prčkati.
17.03.2012 | 21:33
Nije mi jasno koji klinac Gigaset radi uopće. Ako Ericsson ima 4 LAN porta, zar je bitno što se iza spaja?
Zar se u Ericssona ne može direktno uštekati komp s kabelom?
17.03.2012 | 21:58
Ne može, jer nije router. Kužiš? Ako nije router, jbg, onda ne zna routati pakete s LANa na Internet.
18.03.2012 | 00:45
zabac kaže:
Nije mi jasno koji klinac Gigaset radi uopće. Ako Ericsson ima 4 LAN porta, zar je bitno što se iza spaja?
Zar se u Ericssona ne može direktno uštekati komp s kabelom?


Ericcson je media converter sa optike na LAN (Ethernet), a onda Gigaset u biti počinje kao prvi router uređaj
18.03.2012 | 00:49
Ja imam tu optiku i tog istog Ericssona i koliko ja znam on radi samo kao konverter medija optika-žica, a Gigaset router ne možeš eliminirati, a niti ga je jednostavno zamijeniti s nekim drugim routerom jer T-Com ne daje upute kako i što. Jedino što mi je sad Max-TV spojen direktno na Ericssona, a ne više preko Gigaseta, dok je Gigaset opet spojen na Ericssona preko LAN priključka.


Identicno kod mene, znaci kabel sto ide iz Ericssona u Gigaset sam stavio u Airport i ne radi iz razloga koje je naveo Smayoo.
Koristiti cu ga sada na jednom drugom sistemu pa uglavnom javim kako ce biti sa time.

Ostaje ova kombinacija jer jednostavno radi, steta za Airport da ne radi,ali eto sta se moze, nadam se da ce raditi tamo di ocekujem tj. di ce mi trebati
18.03.2012 | 11:42
Koga vraga Ericsson ima 4 LAN porta? Meni on ne izgleda kao media converter.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
18.03.2012 | 14:54
zabac kaže:
Koga vraga Ericsson ima 4 LAN porta? Meni on ne izgleda kao media converter.

Eh zabac, Ericsson ti je ONT iliti Optical Network Terminal čija je uloga da optički signal pretvori u žični i odvoji voice, internet i video. Ovaj ima četiri LAN priključka od kojih se jedan koristi za Max TV (dva su označena za tu svrhu), a druga dva za internet, dok je voice telefon još uvijek preko bakrene žice. Takva je T-Comova konfiguracija, što ne znači da bi se mogao koristiti i drugačije. No, naravno nije preporučeno igrati se njegovim postavkama.

Dakle, nakon što se optički signal pretvori u žični i odvoji, još uvijek za spajanje treba router i zato T-Com isporučuje Gigaset ili neki slični.
18.03.2012 | 16:33
OK. Opet je neko zasral u T-Com-u i naručil najjeftiniju opremu.
18.03.2012 | 19:38
Teško da su Ericsson i Siemens "najjeftinija oprema". Vjerojatno imaju premalo FTTH/FTTO korisnika pa im nije bilo isplativo nabavljati all-in-one uređaj za te korisnike.
18.03.2012 | 19:41
Sorrn najjeftinija je trebalo biti u navodnicima. S onim Gigaset routerima na početku je bilo velike muke koliko znam.
U jednom vrtiću su ga držali na prozoru jer se pregrijavao (mjenjali su ga ali je "luftanje" bilo efikasnije).
18.03.2012 | 21:49
Od Siemensa možeš svašta očekivati, ali moje iskustvo s Ericssonom je upravo suprotno. No Ericsson radi profi opremu, a ne all-in-one kućna rješenja. Tako da nije ništa čudno da taj njihov uređaj nije istovremeno i router. Jer, ovisno o primjeni, router ti možda ni ne treba, ili ti treba ovakav, ili onakav...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 21 sati, 22 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, Maxxy, Riba, tino1, Anonimci (747)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.28 Seconds

Provided by iJoomla SEO