Slanje velikih datoteka
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Slanje velikih datoteka


23.02.2010 | 18:52
Ne znam kako se to stručno zove, ali evo objašnjenja. Ponekada moram nekim izdavačkim kućama poslati velike datoteke u PDF-u (prelomi knjiga sa ilustracijama), pa me interesuje kako i pomoću koga to programa/servisa, ili kako se to već zove, da to činim?

Riba mi preporuči uploading.com, (nije loš), jedan prijatelj Sendspace (možda još bolji) , YouSendit (nisam prokužio kako ovaj zadnji radi za nas Mac korisnike), a moje pitanje je - zna li neko za još bolje i brže rješenje?

Kako brzo slati datoteke od 50 - 100 ili više MB? I kojom će to brzinom onome kome je datoteka poslana moći da je preuzme?

Ima li neki baš brz način?
  • Dijete
  • Posjetitelj
23.02.2010 | 20:10
Jedina stvar koja te tu može mučiti glede brzine je tvoja brzina uplouda..

ja sam se zakačio na DropBox - www.dropbox.com/


imaš tu malo o tome.. www.jabucnjak.hr/forum/softver/45272-mob...ternativa.html#45655
23.02.2010 | 20:14
A MobileMe usluga? 65 eura godisnje. Dosta toga nudi, a i ovo tvoje ide bezbolno. Mislim da dozvoljava do 1GB datoteku!!
Kaj znaci brzina??? Ovisi kolika je veza s internetom, eto meni je 256kbps u slanju, a skidanje je 4Mbps. Ako saljem 1GB na mrezu, to je malo vise od 9 sati (32768 sec) u idealnim uvjetima. A kad bi skidao isti file onda bi to trajalo 2048 sec ili malo vise od 34 minute.
Cak bi i preko gmaila mogao nesto iskemijat jer dozvoljavaju da se prostor mail boxa koristi kao mrezni disk.
23.02.2010 | 20:22
Jos jedan glas za Dropbox! Postao mi je stvarno nezamjenjiv za neke stvari.
23.02.2010 | 21:29
Laki, prosuđujući na temelju tvojih ranijih pitanja, zaključujem da ti računalna tehnologija nije osobito bliska pa je Dropbox vjerojatno najzgodnije rješenje za tebe. Besplatan je za osnovnu uslugu koja uključuje 2 GB spremišnog prostora na njihovom serveru. Kad instaliraš njihov softver na Mac, dobiješ "Dropbox" folder među ostalim svojim folderima. Sve što odvučeš u njega sinkronizirat će se automatski na server. Unutar Dropbox foldera ima i Public folder. Sve što tamo staviš, bit će dostupno bilo kome kome E-mailom pošalješ link. Zaista vrlo jednostavno, sve na 2-3 klika, jednom nakon što postaviš cijelu stvar i aktiviraš svoj account.

Koliko će brzo tvoj dokument biti dostupan izdavaču ovisi o brzini tvoje veze PREMA GORE (dakle sa skidanje s neta možeš imati i vrlo veliku brzinu, ali za dizanje na net obično imaš višestruko manju brzinu). Ja sam na T-com ADSL-u i za upload 550 MB na Dropbox trebala je cijela noć.
23.02.2010 | 21:47
Još jedan glas za Dropbox. Ukoliko imaš iPhone dobro je znati da postoji i besplatna inačica za iPhone.
23.02.2010 | 23:41
Hm, hm, za posao koristiti nekomercijalne alternative. Pa valjda moze odvojiti koju kunu za neku komercionalnu varijantu. Pitanje je sigurnosti podataka i pouzdanosti servisa.
23.02.2010 | 23:46
zabac je napisao:
Hm, hm, za posao koristiti nekomercijalne alternative. Pa valjda moze odvojiti koju kunu za neku komercionalnu varijantu. Pitanje je sigurnosti podataka i pouzdanosti servisa.


Dropbox jest komercijalan
Dropbox___Dropbox___Online_backup__file_sync_and_sharing_made_easy.jpg
24.02.2010 | 00:48
Glasam za dropbox - za takve stvari solidan

Ali nekim sam tiskarama slao preko Iskonovog Jumbo maila (do 700 MB), za slanje je solidan, ali mislim da postoji ograničenje od 10-ak dana koliko tvoj mail može biti na njihovom serveru nakon toga ga brišu
24.02.2010 | 08:44
Filemail.com
24.02.2010 | 08:51
Dropbox je malo skup. 120$ za gobinu. A 2GB i nije toliko raskosno. Kako imam MobilMe, nisam ni gledao ostalu ponudu.
Priznajem gresku.
Kod e-maila mozda nije problem u onome koji salje, vec tko prima i njegov mailbox.
24.02.2010 | 10:52
Dakle, ako sam dobro razumio, najbolje je da koristim svoj MobileMe, s obzirom da imam adresu Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript , a da sve ostalo zavisi od brzine s kojom raspolažem u pristupu internetu i brzine pristupa onoga koji će tu datoteku primiti. Proizlazi da ne treba da koristim druge besplatne programe kao što je predloženi Dropbox i sl.

Međutim, neki poznanici mi tvrde da:

a) korisnici windowsa teže pristupaju i preuzimaju datoteke sa MobileMea,
b) da je situacija u Americi sasvim nešto drugo i da je MobileMe i namijenjena njihovim korisnicima

Pretpostavljam da primaocu moram poslati link ipassword.
24.02.2010 | 11:55
Na MobileMe imas, kao i na DropBox-u, PUBLIC folder. U taj folder stavljas sve sto zelis da bude vidljivo svima. Imas mogucnost da taj folder zastitis passwordom ili da ga ostavis otkljucanom. Primatelju samo posaljes link na public folder i to je to. Takodjer i drugi imaju mogucnost postavljanja fileova na tvoj Public folder. Druga stvar je, da mozes sherati bilo koji file na svom MobileMe disku i poslati link primatelju na mail. On klikom na taj link automatski radi download sheranog filea. Koristim Mac, ali dosada nisam imao nikakvih problema s MobileMe i PC-om, jer na poslu koristim OC i uredno se logiram, uploadiram i downloadiram datoteke. Takodjer kao i za DropBox, postoji mobilna verzija iDisk-a i to free za iPhone.
24.02.2010 | 11:55
Dropbox! Oduševljen Hvala svima. Vidjećemo kako će to raditi u poraksi i kako će biti zadovoljni oni koji budu skidali moje datoteke.
24.02.2010 | 12:07
Da li se na DropBoxu primatelj mora registrirati kada mu posaljes link ?!?! Isprobao sam poslati i dobijem linka na stranicu i onda zahtjev: "Create a Free Dropbox Account"
  • Dijete
  • Posjetitelj
24.02.2010 | 12:15
Ne moras bit registriran za primanje.. nope..
24.02.2010 | 12:32
To onda pobija tvrdnju da korisnici PC teže pristupaju i sporije skidaju datoteke?
  • Dijete
  • Posjetitelj
24.02.2010 | 12:57
nitko nije tako nesto rekao..

osim tebe kada si pricao o mobileme i win korisnicima (al i to ne drzi vodu za ovu pricu primanja datoteka)

samo da rezimiramo, Dropbox nije dio MobileMe.. al je po meni puno bolji od iDisk usluge koja je dio MobileMe..
24.02.2010 | 18:55
Iskonov Jumbo Mail je g*vno jer ne smiješ prekinuti internet vezu, niti suspendirati računalo (a normalno, niti zatvoriti prozor surfalice) dok ti se ne uploada kompletni file. A kad tako pokušavaš poslati nešto od parsto mega čak i po najbržem kućnom ADSL uplinku, to traje satima. Ako ti slučajno nešto pukne, sve zaboravi i počni ispočetka...
24.02.2010 | 20:53
Slazem se da je Iskonov Jumbo lose rjesenje, cesto nam klijenti salju neke materijale preko njega i vrlo cesto je uzasno sporo za skidanje.
24.02.2010 | 22:39
Htel sam nekaj odgovoriti, ali bolje da sutim.
24.02.2010 | 23:36
Pa onda si trebao zaista odšutjeti. Ovo što si napisao zapravo znači "želim da me nagovarate da kažem, kako bi kasnije mogao reći da nisam htio reći, ali ste inzistirali".
24.02.2010 | 23:45
@ Laki, mi u redakciji upravo za razmjenu velikih pdfova i slika koristimo a drive. Besplatan je i učinkovit.

Lp

www.adrive.com/
25.02.2010 | 00:59
Što se tiče jumbo maila u potpunosti se salžem s tobom smayoo (koristio ga jednom 400MB poslao tek od trećeg ili četvrtog puta izgubio nekoliko sati i cjelu mu geneologiju po spisku ... ) Drugi puta sjeo u auto i fizični odnio u tiskaru izgubio pola sata - kraće je trajalo

Upravo sam se predbilježio na adrive 50GB free(jedino ne mogu vidjeti history, da li mi to treba?) ostalo je jeftinije od dropboxa
hvala crvenobradi
25.02.2010 | 19:30
@smayoo vec sam napisal odgovor, ali sam ga i izbrisal, pa sam onda ipak nekaj moral.
Sve jedno ste mi svi vi super. Cuvajte se.
26.02.2010 | 13:01
Na kraju, ispostavilo se da je DropBox najjednostavniji i ono što mi treba. Sada desno gore imam ikonicu (u obliku otvorene kartonske kutije), jednostavno u nju stavim šta želim - i to je to! Pošaljem link kome želim i on to skine. Oduševljen sam. Od svih koje sam isprobao ovo je najjednostavnije.
27.02.2010 | 12:09
Sheram folder na Dropboxu u kojem su odredjeni fileovi, posaljem covjeku mail, on mi odgovori:

"Ne mogu nista tamo pokupiti... morao bi se registrirati."


Da li ja nesto krivo radim ili ?!?!?!
27.02.2010 | 13:02
Da.

Što imaš shareati folder? Shared folder i jest za to - da mu imaju pristup samo određeni, registrirani korisnici.

U dropbox folderu po defaultu imaš public folder. Tako se zove. "Public". To što netko neregistriran treba pokupiti jednostavno stavi tamo i onda public link pošalji primatelju.

Naravno, to što je tamo može skinuti bilo tko na svijetu tko ima taj link (ili ga slučajno nabode) pa, ako su to neki povjerljivi podaci, nemoj to raditi na takav način.
28.02.2010 | 11:18
Nazalost, primjetio sam da mogu iz PUBLIC foldera poslati link - samo sa filea. Znaci, nemogu kompletan PUBLIC folder poslati link, nego moram iz PUBLIC foldera odabrati odredjeni file i onda dobijem opciju COPY LINK ?!?!
28.02.2010 | 11:57
@dCakmak:
Dobro si primjetio... inače to tako ide
Ako želiš poslati više fileova odjednom... desni klik i Compress (prije uploada).
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 12 sati
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

tino1, Anonimci (513)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.28 Seconds

Provided by iJoomla SEO