iMail attachment problem
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iMail attachment problem


15.03.2007 | 04:33
nisam bas nasao da se netko bunio, no mene je pocelo zivcirati nesto.

radi se o slanju grafickih elemenata kao attachemtn.
nasao sam jos ljudi koje to zivcira
www.ncmug.org/tips/mail_attachments.html
docs.info.apple.com/article.html?artnum=151530
www.macosxhints.com/article.php?story=20041018030308514
itd..

i na svima kaze ukljuci \"send windows friendly\".. no naravno to ne sluzi onome sto ja zelim.

saljem 5 slika, i sve slike ostali mac korisnici vide kao attachment, no u win mail klijentima se taj image pokaze kao inline image, gdje outlook npr neke niti ne zeli exportirati drag'n'droppom ili save asom, thunderbird moze sejvati ali ne pokaze npr \"save all\".

naravno, rjesenje je zipati, no, zelim poslati nabrzinu jebenu sliku koju ce moci otvoriti svi.

kako?
thanx
16.03.2007 | 00:54
\"iMail\"?
16.03.2007 | 06:17
miomika je napisao:
\"iMail\"?


haha, i ja ga lupim,, ma iMac, iBook, iMC, iBurgerking pa ono,, zanio se hehe

jel ima tko rjesenj da je to rijesio?

hvala
16.03.2007 | 18:41
a po netiquette-u ti je opcija da se remote images nesmiju prikazivati u Body-ju mail poruke, a mislim da je kod njih to po defaultu ukljuceno, na na mailu je iskljuceno (konkretno, kod mene je ukljuceno), jer je to ponekad znak spamerima da je mail adresa aktivna ako ocitava slike u body-u. Znaci, .negdje radi, a negdje ne
16.03.2007 | 19:47
ovdje se ne radi o remote slikama, znaci, mejl je velik 2mb, ima 10 slika u njemu, posaljem kolegi na Mac, u Mailu vidi attachemnte, no u outlook/thunderbird i jako vjerovatno ostali win mail klijenti vide fotke u mailu, no ne vidi ih ko attachment i nastaju problemi kod sejvanja toga.

cudno mi malo da za tako \"jaku\" aplikaciju ovo ne radi ili ne radi kako treba a na gornjim linkovima ima jos ljudi koje to zivcira.
17.03.2007 | 08:59
Probaj staviti format poruke na Plain Tetx umjesto Rich Text. Nisam isprobao ali nekako mi je logicno
17.03.2007 | 13:19
neko bizarno riješenje je sljedeće.. prije nego pošaljš mail, u Mialu stavi da ti slike pokazuje kao ikone... desni klick, pa wiev as icon, svaka slika dolazi, no u outlooku se pojavljuje (u slučaju da šalješ jednu slike) da su došla dva file-a. Nisam stručnjak u ovom pdručiju, no predpostavljam da je jedan od njih file koji pokazuj mailu i normalnim mail programima da je slika unutra i koristi ju za priewiev. Pouči svoje PC kolege da skidaju veći file (po Kb/Mb), a onaj drugi koji je par Kb da ostave na miru. Taj problem sam uočio već davno prije, no.. za sad nema drugog riješenja, ili bar ja za riješenje ne znam...
Inače sam svima morao objasini da je to samo informacijski file, pa sad više ne dave zašto i kako i s čim i gdje i na koji način otvoriti.
Attachment je 100% tamo...
17.03.2007 | 18:01
ok, hvala strija i mika budem se ovih dana pozabavio time. i ja sam citao o tim famoznim 2 fajla ali nisam bas skuzio jer nisam procitao sve.

hvala
17.03.2007 | 19:26
Ja cesto u firmi na pcu dobijem po 2 filea kad mi klijenti salju neke materijale ali vec sam naviknuo na to i odmah znam da je s Maca. Jednostavno manji file od par kb treba ignorirati jer je to thumbnail a veci je file je onaj \"pravi\" medjutim problem nastaje kad netko tko to ne kuzi dobije takav mail jer u 99% slucajeva ljudi kliknu \"save all\" za attachmente i onda se ti fileovi medjosobno zele overwriteat.
17.03.2007 | 20:10
da to je ista shema kao kada ekipa salje thumb.nesto sa pca.
da, meni nije problem to poslati, kako rekoh, problem je njima to iscupat iz dokumenta kada imaju jednu sliku ispod druge, vec sam se ispraksirao pa saljem samo zipove a i ljudi to vole vise, ali opet..

nadam se da ce to biti rijeseno sada u leopardu
17.03.2007 | 23:14
dadopg je napisao:

nadam se da ce to biti rijeseno sada u leopardu



ne vjerujem da oce...inace .jpeg nije propriety file koji ide u att, u attachmente idu samo propriety komprimati (.zip, .rar,itd..) zbog spama....


sve više i više SMTP servera ce ti ih blokirati



ne vidim zašto iste ne zipati i poslati is primaocu, pa .zip je vec default opcija u OS-u
17.03.2007 | 23:14
18.03.2007 | 03:27
miomika je napisao:
dadopg je napisao:

nadam se da ce to biti rijeseno sada u leopardu



ne vjerujem da oce...inace .jpeg nije propriety file koji ide u att, u attachmente idu samo propriety komprimati (.zip, .rar,itd..) zbog spama....


sve više i više SMTP servera ce ti ih blokirati



ne vidim zašto iste ne zipati i poslati is primaocu, pa .zip je vec default opcija u OS-u


ukinut jpeg slanje? sumljam
vidim da ti radis samo u mac okruzju, i ja bi to volio.
osx ima problema sa slanjem fotki i mene cudi kako to nikog ne zivcira.
google je prepun foruma sa gnjevnim ljudima koje to zivcira.

ovo bas nisam ocekivao, no ako nastavi, brijem da cu se vratiti starom thunderbirdu
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 15 sati, 36 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, Gjuroo, Maxxy, Riba, Anonimci (495)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.20 Seconds

Provided by iJoomla SEO