outlook / dodavanje exchange office 365 racuna
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

outlook / dodavanje exchange office 365 racuna


13.11.2017 | 18:58
Pozdrav!

Zelim povezati svoj exchange office 365 racun/regionh.dk s outlook aplikacijom na svom macbooku. Medjutim, sync nikako ne mogu uspostaviti pa molim za pomoc (pfa screenshot).

Zahvalna na konstruktivnim sugestijama!

Lp,

Haja
Prilozi:
13.11.2017 | 21:48
Malo više detalja daj ako želiš konstruktivnu pomoć. Ovako napamet - naravno - budi 100000% sigurna da su ti korisničko ime i password točni. Osobito ako u passwordu imaš znakova koji sliče jedan drugom, a ti ga pretipkavaš (umjesto copy-pasteaš) - dakle malo "L" i veliko "i", nula i veliko O i tako...
Inače, sasvim nekonstruktivno, outlook i exchange server nisu neko oličenje pouzdanosti. Ne bi me čudilo da ne radi jer eto jbg ne radi. Možda proradi sutra, možda idući tjedan, a možda nikad...
13.11.2017 | 21:54
Smayoo hvala na odgovoru!

korisnicko i lozinka su 100000% ispravni! (uspjesno syncani na outlook aplikaciji na mobu/android)

Koje dodatne informacije bi ti bile od pomoci?



Haja
13.11.2017 | 22:44
Što točno znači "sync nikako ne mogu uspostaviti"? Kad ne uspije, što točno kaže? Ima li neki gumb kojeg možeš uklikati da ti napiše više detalja? Neki "Connection Doctor", "Debug information"... tako nešto?

Imam jedan Exchange account, a imam i Outlook na Macu (kojeg sam sad prvi put pokrenuo) i mogu ti reći da se spojio najnormalnije, syncao i da sve uredno radi. Što nisam očekivao od Microsofta.
Uglavnom, ja se na svoj Exchange account spajam tako da za username upišem svoju E-mail adresu i još neku kvačicu "automatski nešto bla bla". Možeš li i ti tako?

Jesi li probala spojiti se na taj exchange account pomoću Mail.app?
14.11.2017 | 11:35
Onako na prvu,
da li ti je složen / uključen "use cached exchange mode" pa onda neki vremenski period unazad (npr posljednja godina)?
14.11.2017 | 12:24
@smayoo

zeleni kruzic kao indikator synca mi je zut (vidi screenshot); gum za vise detalja- advanced (takodjer screenshots)

sada (update outlooka) sam opet probala dodati novi exchange i javlja
:unable to add account: ili
:unable to connect to server:



@Zdravac
ne znam je li mi ukljucen cashed exchange mode. gdje to mogu provjeriti? google izbacuje samo primjere na windowsima
14.11.2017 | 13:35
Kako ti je na androidu napisan DOMAIN/USERNAME ?
14.11.2017 | 13:54
REGIONH\HRAD0001
14.11.2017 | 14:58
hrad kaže:
REGIONH\HRAD0001


Ma mora nešto biti sa tom kombinacijom username / pass
Vidim da ti je na prethodno priloženim slikama, na nekima i IMAP konfiguracija.

A kod exchange konfiguracije, nije ti taj username.

Daj, pobriši prethodno složeni exchange account (onaj koji je žut), i probaj ponovo unijeti username pass - onako kako je i na androidu i poštivaj velika mala slova.
Ili jednostavno pod username napiši mail adresu koja je registrirana na MS Exchange.

Exchange bi trebalo najjednostavnije složiti jer nema onog petljanja po serverima.

Probaj ponovo, pa javi.
15.11.2017 | 08:16
svi pokusaji pobrisani, probala jutros novi/identicno prijavi na androidu. nista unable to connect to the server
15.11.2017 | 08:49
Pa onda je za pretpostaviti da je server down, kvragu... ili imaš krive pristupne podatke
  • Daddo
  • Posjetitelj
15.11.2017 | 09:10
da nije tipfeler u imenu servera?

baš treba biti webamail.xxxx a ne webmail.xxxx ?

jer eto meni ping za webamail.regionh.dk daje:


ping webamail.regionh.dk

Ping request could not find host webamail.regionh.dk. Please check the name and
try again.

ping webmail.regionh.dk

Pinging webmail.regionh.dk [80.243.127.213] with 32 bytes of data:
15.11.2017 | 10:20
@smayoo je li moguce da server padne a da svejedno primam mailove na androidu (s istim i prihvacenim prostupnim podacima)?
15.11.2017 | 10:22
@daddo

tipfeler je bio, ispravljen. Unable to connect to server. Please try again.
Prilozi:
  • Daddo
  • Posjetitelj
15.11.2017 | 11:19
U directory service nemaš unesen server (pretpostavljam da je isti). Nije ti uključen SSL pod directory service.

Provjeri da nije u firewallu blokiran promet po tim portovima koje koristi tvoj server za komunikaciju.
15.11.2017 | 11:26
hrad kaže:
@smayoo je li moguce da server padne a da svejedno primam mailove na androidu (s istim i prihvacenim prostupnim podacima)?


Čekaj, kako sad - primaš mailove kad si napisala da si pokušala na androidu unijeti i da ne radi? Daj, saberi se lijepo, organiziraj misli, shvati da mi NE ZNAMO koji ti je radni setup, koje uređaje koristiš, koju internetsku vezu, itd. Dakle, nemoj da pincetom moramo izvlačiti informacije. Ako želiš pomoć, napiši sve, od početka do kraja.

Exchange mi radi s uređaja tog, preko aplikacije te, koristeći internetsku vezu tu.
Isti taj Exch mi NE radi s uređaja tog tog i tog, preko aplikacije te, te i te, koristeći internetsku vezu istu ili neku drugu...
15.11.2017 | 21:09
Ja niti ne pokušavam složiti Exchange na Mac-u. Imam WEB Mail, a na iPhone-u imam Outlook aplikaciju i ona mi javi da n+mi je došai mail, a onda na kompu pregledam. Imam SSD koji je 128GB i ne puni mi ga se još i mailovima s posla.
16.11.2017 | 09:21
smayoo kaže:
hrad kaže:
@smayoo je li moguce da server padne a da svejedno primam mailove na androidu (s istim i prihvacenim prostupnim podacima)?


Čekaj, kako sad - primaš mailove kad si napisala da si pokušala na androidu unijeti i da ne radi? Daj, saberi se lijepo, organiziraj misli, shvati da mi NE ZNAMO koji ti je radni setup, koje uređaje koristiš, koju internetsku vezu, itd. Dakle, nemoj da pincetom moramo izvlačiti informacije. Ako želiš pomoć, napiši sve, od početka do kraja.

Exchange mi radi s uređaja tog, preko aplikacije te, koristeći internetsku vezu tu.
Isti taj Exch mi NE radi s uređaja tog tog i tog, preko aplikacije te, te i te, koristeći internetsku vezu istu ili neku drugu...


Mailove uspjesno primam na android uredjaju (mobitel), MS Outlook aplikacija, exchange account.
Mailove ne primam jer (iz X razloga? za kojeg se savjetujem ovdje s vama) nemam uspostavljen sync istog exchange racuna na macu (laptop), MS Outlook aplikacija.

za internetsku vezu ne razumijem. pojasni koje su opcije.
16.11.2017 | 09:24
Daddo kaže:
U directory service nemaš unesen server (pretpostavljam da je isti). Nije ti uključen SSL pod directory service.

Provjeri da nije u firewallu blokiran promet po tim portovima koje koristi tvoj server za komunikaciju.


Kako da znam koje portove koristi moj sever za komunikaciju?

Hvala puno!!
  • Daddo
  • Posjetitelj
16.11.2017 | 10:18
hrad kaže:
Daddo kaže:
U directory service nemaš unesen server (pretpostavljam da je isti). Nije ti uključen SSL pod directory service.

Provjeri da nije u firewallu blokiran promet po tim portovima koje koristi tvoj server za komunikaciju.


Kako da znam koje portove koristi moj sever za komunikaciju?

Hvala puno!!


Pitaš svog mrežnog administratora da ti da postavke za mail, tamo pišu i komunikacijski portovi i da li je promet po njima zaštićen certifikatom (SSL).

Također, možeš privremeno u postavkama računala isključiti firewall. (trenutno nisam za Macom pa da znam točno gdje je, ali negdje u System Preferences, tražit će te administratorske ovlasti za to - NIKAKO TO NIJE TRAJNO RJEŠENJE!)

Smayoo te (pretpostavljam) pita da li ti je taj android telefon na kojem mail radi spojen na istu mrežu kao i Mac kod kojeg mail ne radi. (Isti WI-FI?)
16.11.2017 | 10:44
Daddo hvala!

Administrator kontaktiran. Postavke ce mi javiti nakon sto/ako odobre zahtjev - najvjerojatnije je iz sigurnosnih razloga onemoguceno povezati racune u outlooku/ iako je moguce pristupiti preko webmail aplikacije (?! sta ne dodje na isto?)

Smayoo te (pretpostavljam) pita da li ti je taj android telefon na kojem mail radi spojen na istu mrežu kao i Mac kod kojeg mail ne radi. (Isti WI-FI?)


Da, macbook i android su povezani na isti wifi.
  • Daddo
  • Posjetitelj
16.11.2017 | 11:04
hrad kaže:
Daddo hvala!

Administrator kontaktiran. Postavke ce mi javiti nakon sto/ako odobre zahtjev - najvjerojatnije je iz sigurnosnih razloga onemoguceno povezati racune u outlooku/ iako je moguce pristupiti preko webmail aplikacije (?! sta ne dodje na isto?)

Smayoo te (pretpostavljam) pita da li ti je taj android telefon na kojem mail radi spojen na istu mrežu kao i Mac kod kojeg mail ne radi. (Isti WI-FI?)


Da, macbook i android su povezani na isti wifi.


Webmail (nekad se zvao Outlook Web Access, ne znam kako ga sad zovu, pa su sve firme imale adrese owa.domainname.topleveldomain) i Outlook nisu isto, pa samim tim ni ne koriste iste portove za komunikaciju.

Za bolje razumijevanje načina na koji funkcionira "Internet" preporučam pogledati odličan filmić. Odskače od ove teme, ali dat će ti uvid u to što se dešava kad surfaš, mailaš ili što već radiš na internetima.
16.11.2017 | 15:02
hrad kaže:
Daddo hvala!

Administrator kontaktiran. Postavke ce mi javiti nakon sto/ako odobre zahtjev - najvjerojatnije je iz sigurnosnih razloga onemoguceno povezati racune u outlooku/ iako je moguce pristupiti preko webmail aplikacije (?! sta ne dodje na isto?)

Smayoo te (pretpostavljam) pita da li ti je taj android telefon na kojem mail radi spojen na istu mrežu kao i Mac kod kojeg mail ne radi. (Isti WI-FI?)


Da, macbook i android su povezani na isti wifi.


Da, to me zanimalo. Bio sam shvatio da ti ne radi ni s androida (napisala si dvosmislenu rečenicu). Ako ti s androida radi, a s Maca ne, onda probaj još pristupiti Exchange accountu iz Mail.app umjesto iz Outlooka..

Firewall kojeg spominje Daddo je ovako: klik na jabučicu pa System Preferences, pa Security & Privacy, pa klik na tab Firewall. Ako je uključen (ima kvačicu), onda klik dolje lijevo na lokot (ako je zaključan), utipkaj administratorski password, i isključi firewall.

BTW taj "ugrađeni" firewall je ionako govance i ne služi ničemu osim da zaje... Ako nemaš (a svakako mora tako biti!) admin account bez passworda, isključi ga zauvijek i ne beri brigu. Od ozbiljnog napadača te neće zaštititi ionako, a za neozbiljne nije ni bitan, temeljni BSD security je dovoljno dobar.
16.11.2017 | 17:35
Ako joj ne dozvole sa serverske strane onda ne bude islo. Ocito je dozvoljeno s mobitela.
Web mail i mail client nije jedno te isto. Web mail ne moze narusiti sigurnost korisnika (osim ako se passworda netko ne do kopa).
S administratorom vidi kako podesiti mail client, uzmi komp i otidji do njega ako je moguce.
Nama je dugo bilo blokirano spajanje na server preko moba. Sad su dozvolili. Mail client nikad nisam niti probao postaviti jer web mail radi dovoljno dobro za povremeno slanje poruka.
16.11.2017 | 18:42
Ispravite me ako sam krivo shvatila. Postoje sljedece opcije kojima -teoretski- mogu pristupiti exchange accountu:

1. moj mobitel, android, MS Office/Outlook aplikacija: sve radi, super.

2 macbook, iOS, MS Office/Outlook software: ???

3. webmail app (Chrome/Safari: webmail.regionh.dk/my.policy#path=/mail ) na bilo kojem od uredjaja: funkcionira
(4.interna racunala na institutu, windows, sa MS Office/Outlook programom instaliranim; funkcionira)


Zasto bi mi sa serverske strane dozvolili MS Office/Outlook aplikaciju na androidu, a istovremeno trazili dopustenje za MS Office/Outlook software na iOSu? Kolika je razlika izmedju programa Outlooka za android i programa Outlooka za iOS (tj opcije 1 i 2)?

Filmic :+1

hvala puno puno svima koji sudjeluju u rasvjetljevanju!
16.11.2017 | 18:53
WEB mail nema veze s mail clientima. To kao da kažeš kako ti Google radi ali ne radi gmail.
Ja imam na iPhone-u instaliranOutlook itunes.apple.com/us/app/microsoft-outlook/id951937596?mt=8
Spojio sam se na Exchange server samo s korisničkim imenom i lozinkom. U istom programu imam i @hotmail.com account. Rade bez problema, iako sam imao problema s nativ Mail aplikacijom na iOS-u. Za Gmail sam koristio baš njihov program za iOS.
Gnjavi administratora da ti upogoni mail na MAC-u.
16.11.2017 | 19:05
ok, zanemarimo webmail. Svejedno mi nema simisla da isti program radi na jednom a steka na drugom uredjaju. Ne koristim nativni Mail na iOSu.

A jadan admin, ni ne zna sto ga ceka
  • Daddo
  • Posjetitelj
16.11.2017 | 19:47
napisao sam dugačak post s objašnjenjem zašto ima smisla da isti program na Androidu radi a na macOS-u ne, a onda sam kao stari korisnik PC-ja u objašnjavanju htio iskoristiti backslash ( \ ) i fino stisnuo Commmand key + Q čime sam efikasno ubio Safari .

Neću se ponavljati ali probaj kod unosa credentialsa za spajanje na taj server ne koristiti oblik SERVERNAME\USERNAME već umjesto toga upiši kao username svoju punu mail adresu, a password je naravno isti u oba slučaja.
16.11.2017 | 19:52
ajoj.

Ok.

Hvala!
  • Daddo
  • Posjetitelj
16.11.2017 | 20:37
oće to kad si friški mac korisnik na kratkoj tipkovnici sa tajlandskim slovima po njoj.

ukratko, tvoj administrator je mogao policyjem (nema neka smislena domaća riječ za to, sretao sam "polisa" ali to je onako, GNU objašnjenje) reći da na mail server X mogu samo klijenti koji koriste:

1. webmail - ovo jako vole svi admini jer je de facto svejedno koji uređaj koristiš, mogući vektor napada je jedan jedini port ( najčešće 443) koji je lakše braniti no više njih. Dodatno, dodaš potpisani certifikat koji jamči da je server na koji se spajaš zaista taj za koji se izdaje, pa još dodaš zaštitu u prijenosu podataka (TLS - transport layer security) kako bi onemogućio neželjenim očima pristup prometu koji se odvija između klijenta i servera.

2. klijent koji se vrti na androidu - recimo da organizacija za koju radiš ti daje na korištenje službeni telefon - odmah ti unutar svog IT sustaa složi postavke upravo za taj uređaj i onda ih pošalje svima koji koriste taj uređaj. Nakon X vremena nešto se u postavkama promijeni iz nekog razloga, napraviš promjenu na jednom mjestu, ona se opet provede svima "automatski". Zaštita? Pa da, provjeravam prilikom spajanja koristiš li odgovarajuću verziju klijenta i/ili operativnog sustava i ovisno o rezultatu provjere te:
a) spojim ukoliko je sve u redu
b) gurnem "u predvorje" uz obavijest da trebaš ažurirati to i to za pristup
c) odbijem te spojiti jer koristiš nepodržanog klijenta i/ili OS i tretiram te kao uljeza.

Mi možemo nagađati što od svega toga je ili nije istina, jedini pravi odgovor dat će ti tvoj mrežni administrator zadužen za Exchange.

Naši savjeti su bili - provjeri pristupne podatke - oni su ok.
Provjeri firewall da ne blokira portove lokalno na Macu. (Ne blokira ih).
Kako su ti i android telefon i mac na istoj mreži a jedan može a drugi ne pristupiti tvom mail serveru, očito nije problem ni u routeru i portovima na njemu (da su zatvoreni ni mob ne bi mogao do mailova).

Ostaje opcija da:

a) ručno unoseći podatke za pristup serveru nešto si unijela / podesila krivo. Jedine točne podatke za ovo ima tvoj admin
b) nekakav policy na serveru ne dozvoljava klijentu na Macu da se spoji na server. Jedini mjerodavan za ovo je tvoj admin.

Preporuka: plati pivu svom najdražem adminu, zatrepći okama, objasni da je hitno i bitno i zamoli da ti to riješi.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 21 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

m@xym, Maxxy, Riba, Zmay, Anonimci (689)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.25 Seconds

Provided by iJoomla SEO