Dodatni RAM za moj Mac
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Dodatni RAM za moj Mac


06.06.2015 | 11:42
Poslušao Zabca i naručio RAM memoriju od Kingstona, 8gb, DDR3L SDRAM, 1600 MHz, CL11
Svaki keks od 8 gb košta 384 kn + PDV
Sve uredno radi, i ne moram ni govoriti da sada sa 24 gb rama iMac leti
hvala Žabac
svrati na pivo i ćevape kad si u Pazinu
21.09.2015 | 23:39
Posto je ovo duga tema nisam procitao sve postove pa ako se moje pitanje ponavlja sorry.
Radi se o Mac Pro 2010, memorija Kingston. Ako stavim vise memorije da li je pozeljno staviti Kingston ili mogu kupiti OWC, Crucial?
22.09.2015 | 05:50
MacPro treba ECC (Error-correcting code) memoriju. To nije ona koja je išla u većinu PC računala. Za PC je bila non-ECC, ostale oznake opisuju tip memorije i oblik pločice.
Tu nemoj zeznuti jer to nije ješto što se kupuje u lokalnom dućanu.
Vidi koje su cijene. Možeš i preko oglasnika naći.
22.09.2015 | 15:27
Znam da treba ECC. Moje pitanje je da li smeta ako bi memorija bila od dva razlicita proizvodjaca?
22.09.2015 | 16:17
Drow kaže:
Znam da treba ECC. Moje pitanje je da li smeta ako bi memorija bila od dva razlicita proizvodjaca?


ako se upali, nema
22.09.2015 | 18:26
Drow kaže:
Znam da treba ECC. Moje pitanje je da li smeta ako bi memorija bila od dva razlicita proizvodjaca?


U principu da, smetalo bi. Memorije rade u paru i dvije i dvije moraju biti iste.
Još jedna stvar bi možda mogla biti bitna, a to je organizacija memorije.
Znam kako u prvi Mini nije išla baš svaka memorija, već se trebalo i na organizaciju gledati.
Sad lupam napamet, ali 8x32 nije isto kako i 16x16 bez obzira što je kapacitet isti, što je ECC i što je keks isti i brzine.
Novi kontroleri ne bi trebli biti izbirljivi (oni oko Intela) ali oni oko PowerPC-a su valjda bili.
Zato kupovima na OWC-u ima smisla jer oni prodaju memoriju za toćno određeni model Mac-a.
Najbolje je otici s kompom u dućan/servis i ptobati na licu mjesta ako radi (naravno, pitati prije). Recimo Links to dozvoljava (barem je frendu dozvolio kad smo kupovali memoriju za njegov prijenosnik).
Ispravite me ako sam u krivu.
22.09.2015 | 18:55
Ugradio u dosta njih... Bilo je raznih memorija i radi naravno istih specki
22.09.2015 | 20:03
Hvala na odgovorima, mislim da cu kupiti OWC.
22.09.2015 | 22:37
Drow kaže:
Hvala na odgovorima, mislim da cu kupiti OWC.


usporedi cijene kod nas i tamo... mislim da bezveze bacaš novce... s razlikom kupiš nešto drugo
22.09.2015 | 22:52
Drow kaže:
Hvala na odgovorima, mislim da cu kupiti OWC.


samo mala napomena prije nego se odlucis za OWC, ja sam takodjer bio u pocetku samo za tu opciju... na kraju sam se odlucio na crucial memoriju koja isto tako dobro radi sa macovima..kao i svaka koja je kompatiblina zapravo... od 4mjeseca imam 8gb , 2x4gb crucial.. i radi ko urica...kupljeno u našoj lijepoj rvackoj!

my 2 cents
22.09.2015 | 23:24
Pozdrav ,

Kupio sam kod nas Corsair 2x8GB za macbook pro i radi sve savrseno.
Cijena 820kn s pdv-om
24.11.2015 | 20:55
da ozivim temu...
pitanje za Iskusne dugogodisnje korisnike MacPro 1.1..1.2...i slicnih makina...
dosao sam u posed za sitnu lovu dva Ram modula(slika ispod,samo su moju 2x2Gb)i probao sam ih,i rade....
e sad primetio sam da se ovakvi moduli vise greju,nego oni debeli od Appla....
sta vi mislite,koliko je to sigurno na duze staze....znam za lika,koji je navodno shebao 'Memory Riser Board Card'zbog prevelikog grejanja takvih Ram modula....jer nije mala razlika..iStat Menus mi na mojim starim od 512Mb(koje sam planirao da menjam) pokazuje recimo 50˚a ovi od 2Gb,pokazuju 80˚+...sto bas i nije mala razlika....inace za sada sam na 6 Gb....ako njih stavim,dobijam 9 gb...
ili da jurim po Ebay originalne...
25.11.2015 | 00:23
80 je debelo previše za RAM u tom stroju. A slušaj - ili sa smcFanControl digni hlađenje memorijskog hangara toliko da ti temperatura padne na oko 50 (meni je sada recimo 48) ili najviše 60, ali ako ti je onda preglasan, onda možeš još pokušati naći bolje hladnjake za ove. Moguće i da netko ima krepane, pa ti da samo hladnjake...
25.11.2015 | 08:43
da,imam ortaka koji ima isti kao Moj MP,i uglavnom ima ovakve module,kao sa slike(nekih 16gb)...i kaze da nema problema u radu,ali se greje za medalju,a leti radi kao 'John Deere'...videcu,za sada se samo informisem...
@jos samo jedno pitanje za dpasaric...na koliko ti stoji 'exhaust ...rpm...kad ne diras nista,a na koliko ga recimo sam pojacas,jer imam tu opciju u iStat Menus
11.01.2016 | 10:19
macbook 1.1 dual core 2.0
dva keksa od 512, naplatne kućice lučko!
zaboravio brand prošle su godine, about this mac i hardware test kažu da radi!

punks not dead
fresh
13.04.2016 | 12:58
namjeravam stavit jos rama u mac mini early 2009 (sada ima 2x 2GB). Da li da samo zamjenim jednu plocicu sa 4gb pa da bude 2+4 ili da zamijenim obje pa da bude 4 + 4 ? neznam dal je to overkill za tako stari mac mini tj dal bi ista utjecalo ?
da li performanse opadaju ako nisu iste velicine ram-ovi ? ono nesto sa dual chanel memorijom, neznam dal tako nesto uopce postoji na to mac miniju ili to nema veze? umjesto te druge plocice mozda radije neki najeftiniji SSD?
13.04.2016 | 13:38
Obzirom da se radi o starijem mac miniju koji ima SATA port na 3Gbit\s (do 375MB), SSD neće biti potpuno iskorišten, ali opet SSD će radit bolje nego mehanički kojeg pretpostavljam imaš... 8GB RAM nije overkill..

dakle moj savjet.. .2 x4 GB RAM i SSD i ti si good to go...
13.04.2016 | 15:17
mujagawudakhi kaže:
Obzirom da se radi o starijem mac miniju koji ima SATA port na 3Gbit\s (do 375MB), SSD neće biti potpuno iskorišten, ali opet SSD će radit bolje nego mehanički kojeg pretpostavljam imaš... 8GB RAM nije overkill..

dakle moj savjet.. .2 x4 GB RAM i SSD i ti si good to go...


ok.
mac mini ce inace koristiti moji starci (ne ja) jer mi je dopizdilo slusat "a sta sada / pa opet ne radi / sta trebam kliknut " na windowsima prek telefona
13.04.2016 | 15:38
Zašto uopće dirati i mijenjati? Ako ide starcima (nekako si mislim kako nisu prva mladost), tada im je i 4GB dovoljno i mehanički disk je OK.
Imam iBook G4 i radi perfektno za godine koje ima. Mailovi, WEB, tekst procesor, DVD player, iTunes, osnovno fercera bolje nego sam se nadao.
15.04.2016 | 23:22
Samo da javim da sam na kraju uzeo samo ssd i mac sad doslovno leti, tako da ram nemam potrebu dirati..
  • Air
  • Korisnik
  • 64
27.01.2018 | 21:30
Pozdrav svima,

Za frenda za MacBook Pro "Core 2 Duo" 2.26 13" - MacBookPro5,5 trebam dodati memorije (ima 2GB)
Na stranicama:
everymac.com/systems/apple/macbook_pro/s...0-unibody-specs.html

sam našao link za memoriju:
eshop.macsales.com/item/OWC/8566DDR3S8GP/

Da li sam dobro povezao, jel to OK memorija za taj komp?

Prateći formum vidim da većina naručuje OWC. Nisam našao ovu memoriju u ponudi na hr stranicama pa ne mogu napravit nikakvu usporedbu.
Koliko se čeka od narudžbe i ima li dodatnih troškova?

Tnx
27.01.2018 | 21:43
Ne trosi pare bezveze,uzmi polovnog kingstona te letencije i ima da radi ko zmaj
  • Air
  • Korisnik
  • 64
27.01.2018 | 21:46
saint kaže:
Ne trosi pare bezveze,uzmi polovnog kingstona te letencije i ima da radi ko zmaj


OK. Kojeg Kingstona?
Pokušao sam tražiti takvu memoriju na hr stranicama ali nisam ništa našao.
Koji podaci su mi presudni za pretragu?
15.10.2018 | 13:11
Zdravo ljudi, evo još jednog pitanja o nadogradnji rama:

imam macbook pro 13'' mid 2010, Core 2 Duo u kojemu su trenutno 4Gb 1067 MHz DDR3 i HDD 500gb.

Budući da jako volim taj komp i ne kupuje mi se novi, da li bih ga ubrzala ako nadogradim još rama, i ako da, što i koliko čega da uzmem?

Hvala vam na odgovorima.
15.10.2018 | 13:12
bok, ugradi SSD i RAM i bit ces good to go

naravno, ako je sve ispravno...da se isplati radit upgrade...

uzmi neki ssd od 300-500kn 120-250gb i RAM 2X4 GB ako nadjes na 1067Mhz so-dimm
15.10.2018 | 15:22
Ako nema kod nas 1067 MHz RAM-a, ima na Macupgrade.eu
15.10.2018 | 15:31
Niti kod nas niti na Macupgrade nisam našao RAM na 1067 MHz. Da nije typo? Ipak je 1066 standardna frekva.
15.10.2018 | 15:41
Piše mi 1067, ali kaže gugl: 1066 / 1067MHz RAM is really 1066.66(repeating)MHZ (ie1066 2/3MHz)
RAM . Some people just drop the decimals when describing it. Others round it up.

Pretpostavljam da je to ista stvar onda.
15.10.2018 | 16:28
Da, iste su. Valjda praznovjerje pa se izbjegavaju sestice.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.13 Seconds

Provided by iJoomla SEO