Dodatni RAM za moj Mac
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Dodatni RAM za moj Mac


13.08.2014 | 14:53
bok ljudi,

nadogradio bih svoj macbook pro 13(mid 2012) sa RAMom, odnosno, kupio bih 2 keksa po 4gb od kingstona a one koji su
unutra 2x2gb original bih maknuo...

je li bi to trebalo sve radit kako treba sa ovim ramima??

KINGSTON RAM

imate li savjet za neki drugi RAM da uzmem a da se mogu uzeti kod nas u dućanima diljem ZGBa?

pozz i hvala
muwu
13.08.2014 | 15:43
To bi trebalo biti to. Lu Linksu dozvoljavaju probu prije kupovine. Odes u servis, ubacis sam memoriju ili to serviser napravi i vidis da li radi. Platis i odes doma. Bilo je tako kad sam za dva prijenosnika kupovao memoriju.
13.08.2014 | 16:17
hvala na odgovoru, mogao bih to chekirati tamo... ali jel naplacuju to rastavljanje i stavljanje memorije, posto laptop nije kupljen kod njih? garancija mi je aman jos par dana, iako za RAM sam procitao negdje da se garancija prizna ako sam nadogradjujes i to samo RAMe, ne znam je li to istina...
13.08.2014 | 17:17
Pogledaj u korisničku uputu koju si dobio s Macom. Ako ti je unutra objašnjeno kako se mijenja RAM, to znači da priznaju taj zahvat kao user serviceable.
13.08.2014 | 17:24
mujagawudakhi kaže:
hvala na odgovoru, mogao bih to chekirati tamo... ali jel naplacuju to rastavljanje i stavljanje memorije, posto laptop nije kupljen kod njih? garancija mi je aman jos par dana, iako za RAM sam procitao negdje da se garancija prizna ako sam nadogradjujes i to samo RAMe, ne znam je li to istina...

svakako cu chekirati da budem siguran iako mi je garancija jos par dana valjana.

sto kazes na ovaj kingston ram?? imas li kakav bolji savjet ili preporuku?
13.08.2014 | 17:28
Taj će ti raditi. Bitno je da je odgovarajući clock i tip (1600 MHz SO-DIMM DDR3). Skrećem ti pažnju samo da si dao link na keks od 8GB, a u tekstu pišeš da bi stavio 2 od po 4.
Stroj ti prima maksimalno 2x8, ali i 2x4 će ti raditi.
13.08.2014 | 17:29
Memi je gratis skinuo poklopac jer se drzi s jednim srafom. Mada, ako zele prodati, pomoci ce ti. Iza ugla imas Mikronis (ZG Tresnjevka). Mozes i kod njoh probati. Sad je ljeto, tesko da je guzva. Uzmi neki rucnik sa sobom da ne izgrebes poklopac.
13.08.2014 | 17:33
hvala decki na odgovorima, dao sam vam palčeve gore ali ne registrira forum...ili ja to ne vidim...ugl..

@smayo... link sam zeznuo da...ali namjeravam 2x4gb...nemam sad para za 2x8 pa zato ...

@zabac posto sam na kneziji, jako su mi blizu oba shopa, otici cu pitat prije kupnje sa macom u ruksaku pa koji od dva shopa da bolju ponudu , njihov sam hhh...

thx decki
25.09.2014 | 20:55
Bok ekipo...I ja kao i ostali vidim bi nadogradio svoj macbook pro 13 (early 2011) sa RAMom tj kupio bih 2 rama po 4gb a ove sta su unutra od 2gb original bih maknuo...Imate li savjet i link za neki dobar RAM da uzmem tu kod nas a da mi radi ok...inace mac koristim za dj-ing...

Pročitao sam malo postove na tu temu al me sad post od smaya zbunio jer kaže da mašina od mujagawudakhi podržava 2x8gb to je 16gb a citao sam da max moze 2x4gb odnosno max 8gb...jel to tocno ili sam krivo shvatio.

Hvala
25.09.2014 | 21:12
OWC kaže da ti MBP podržava 16GB, znači da podržava.

OWC MBP 13" 2011
29.09.2014 | 18:42
Neki link gdje mogu kupiti RAM od 2x8 al kod nas???
29.09.2014 | 18:55
Pa bilo gdje. Gdje inače kupuješ informatičku opremu. Nije to ništa posebno. 2x8 SO-DIMM DDR3. Bitno je da nađeš clock 1333 MHz.
29.09.2014 | 19:28
www.links.hr/

www.mikronis.hr/
06.11.2014 | 22:59
Macbook Pro 6.2
Instalirano 8GB (2x4GB) 1333MHz memorija i sve radi kako treba iako bi po specifikacijama trebala ici 1067MHz memorija.
Eto mozda nekome bude od pomoci.
07.11.2014 | 07:23
Super!
27.12.2014 | 09:29
Pozdrav ,

Nadogradio bi svoj macbook pro 13 8,1 sa RAM. Trenutno je u njemu 2x2RAM 1333MHz htio bi stavi ili 2x4 ili 2x8 ! Zanima me da li bi radili RAM od 1600MHz?

Hvala
27.12.2014 | 10:44
Najvjerojatnije - ne. Barem jedan keks RAM-a mora biti na 1333 ili sporiji da bi se sva memorija uspješno spustila na tu brzinu, jer ti matična ima DMA sabirnicu na 1333 MHz ili niže pa sa 1600 MHz ne može raditi.
27.12.2014 | 12:09
Pozdrav ,

Hvala na informacijama.

Lp
27.12.2014 | 13:20
Ja imam pozitivna iskustva s Links-om. Odes tamo i ubace ti memoriju. Ako radi, kupis. Ako ne radi, probas s drugom.
16.02.2015 | 00:24
molim pomoć!!!

htjela bi nadograditi Imac (27-inch, Late 2009),11,1, intel core i5, ima u sebi 1066MHz PC3-8500 DDR3 SO-DIMMs 2x2 GB, imala sam i 2x4 GB mushkin essentails al to nije zavrsilo najbolje pa me sada zanima koje da uzmem, a da ziher sve šljaka kako treba?

hvala!
16.02.2015 | 12:35
Ako nekom treba 1333MHz Crucial ram, 2x 4Gb Ram za mac, ja imam dva nova, 400kn. Može i ugradnja odmah ša da vidimo da li je sve ok.
24.03.2015 | 15:16
Pozdrav,

zanima me jel pasu ovi rami u MBP 5.5 www.protis.hr/products/details/memorija-...uffered-retail/84279 ??

ako ne, di bi se moglo kupiti u zg 2x4gb rama a da nisu astronomske cijene kao u nekim Iducanima?

Lp, Josip
24.03.2015 | 23:13
Pašu
25.03.2015 | 10:19
Hvala. Nisam bio siguran jer proizvodac ih ne navodi kad kompatibilne a na internetu sam nasao svakakvih informacija
27.03.2015 | 18:20
smayoo kaže:
Pašu



izgleda da ipak ne pasu. kupio i razocaranje. nece se podici sistem. kad sam vratio stare rame radio normalno Mac, ove sam stavio u PC da provjerim rame i radi normalno.
21.04.2015 | 21:39
Sorry, nisam bio vidio ovaj post ranije. Nema šanse da ne pašu ako je sve ispravno. Možda ti slot za memoriju nije ispravan pa ti manji keks rama radi, a veći od 4 - ne. Šteta, jbg, da sam vidio na vrijeme, bio bi ti sugerirao da se poigraš pa probavaš kombinacije jedan novi + jedan stari u ovom ili u onom slotu.

A možda bi ti i proradilo da si par puta uštek-ištek kekse u slotove.

Enivej da se pohvalim i da pomognem još jednom dodatnom informacijom.

Danas sam stavio 2x8GB 1600 MHz DDR3L (dakle keksi na nižem naponu 1,35V) u MacBookPro9,1 (Mid2012, 15,4" non-retina). Konkretno, radi se o Kingston memoriji KVR16LS11/8 (www.ventex.hr/pd/0131455/pg/1201/SO-DDR-...z-KVR16LS11-8.wshtml).

Uglavnom, radi fino. Prije ove, imao sam 2x4GB na 1,5V, i to je isto radilo fino. Dakle, mogu iz prve ruke potvrditi da na tom modelu (MBP9,1), a vjerojatno i svakom koji koristi Ivy Bridge, uredno radi i stari RAM na 1,5V, i novi DDR3L na 1,35V.

Teoretski, 1,35V RAM bi trebao imati i manju potrošnju pa se povećana količina RAMa ne bi trebala negativno odraziti na autonomiju baterije, ali o tome ću donijeti sud kroz neko vrijeme.
27.04.2015 | 16:43
Ja sam ubo crucial 2x4gb keksiche na 1.35v i ssd i macbook pro 13 iz mod 2012 radi strava... Mavericks na ssdu na na toshibinom 500gb disku podaci u caddyu sa ebaya...
01.06.2015 | 19:39
Pozdrav ekipa,
odnedavno imam iMac i5 27" retina 5K late 2014
koji tvornički dolazi sa 8 gb RAM-a, 1600 MHz DDR3
i došla je na red potraga za dodatnim RAM-om
Prvo sam pogledao na OWC eshop.macsales.com/item/Other%20World%20Computing/1600DDR3S16P/
gdje 2 keksa od 8 gb dođu 155 $ = 1.085 kn + PDV = 1.356 kn + dostava, cca 1.500 kn sve skupa ( bar se nadam )
I pozitivna stvar je u tome da svi hvale OWC da je taj RAM sigurno kompatibilan sa tim modelom iMac, međutim, negativna stvar je cijena i rok dobave...
Pa gledam ako mogu uzeti od nekog domaćeg trgovca, i pronašao sam kod PROTIS-a www.protis.hr/products/details/memorija-...es-hx316c10fr8/83200
gdje 2 keksa koštaju ( 2 x 488,72 kn ) 977,44 kn sa PDV-om, trošak dostave je max. 40 kn, uzeo bih preko firme, tako da sve skupa dođe oko 750 kn, a to je duplo jeftinije nego OWC i plus pomažem domaće trgovce
Samo me buni što na OWC-u stoji oznaka DDR3L SO-DIMM
a na PROTIS-u DDR3 CL10 DIMM HyperX FURY Red Series
dakle, nakon onog DDR3... oznaka modela je drugačija
Ima netko iskustva sa takvim modelima je li taj od PROTIS-a isto radi na iMacu 5K ili ne ?
Sugestije za neku treću opciju su dobrodošle
01.06.2015 | 19:49
Te dvije memorije nisu iste. Jedna je SO-DIMM, a druga je DIMM. Prva je kraća i za "prijenosnike" je, a druga je diuža i za "stolna" računala je. Mada to danas i nije bitno ali se razlikuju.
Nemoj se zeznuti.
Prije bi ti išle ove:
www.protis.hr/products/index/memorija/10...B0ACAAWwBNAEIAXQA%3D
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 41 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.34 Seconds

Provided by iJoomla SEO