kompatibilnost Maca i Siemens ADSL USB modema
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

kompatibilnost Maca i Siemens ADSL USB modema


22.09.2004 | 23:53
Lijep pozdrav svima i kratak upit.
Naime, ugradih u svoj dom ADSL (u USB) varijanti, te spoznah kako nema drivera za Mac (posjedujem iBook (G3 900 mhz, MAc OS X, version 10.3.5). Stvar funkcionira sjajno na PC-u, kojim se mahom koriste moji klinci, ali nikako na iBook-u, premda sam skinuo nekoliko drivera, uključujući i službene (vezane uz OSX, 10,2). Naime, u popisu modema se pojavio Siemens Santis 100 koji sam dobio od HT-a, ali MAc ne reagira kada se modem uključi na USB port (obavio sam cijelu proceduru oko dodjele nove lokacije i novih postavki...). Dakle, ima li netko ideju što činiti, ili ipak moram posegnuti za nekim, kompatibilnim, vjerovatno Ethernet DSL modemom (kojim?)
23.09.2004 | 00:20
Kao prvo objasni nam zašto si pobogu odabrao USB varijantu ADSL-a?!?! USB je odabir za bilo kakvu periferiju tek kada nema bolje solucije. HT kod uvođenja obično nudi Ericssone koji imaju i mrežni i USB port i problema nema. Danas je gotovo nemoguće pronaći računalo da nema mrežni port, pa mi zaista nije jasno čemu USB kod ADSL-a. Kako vjerojatno imaš HT-ov uređaj, jednostavno traži zamijenu za onaj s mrežnim portom. Ako na istoj lokaciji imaš više računala (PC od klinaca si spomenuo), onda kupi još i kakav jeftini router i spoji ih sve preko njega. Moja topla preporuka je D-Link Dl604.
23.09.2004 | 00:31
Hm, bit će da sam to napravio u trenutku kraćeg pomračenja pameti (brzopletog ispunjavanja upitnika na HT stranicama). Ipak, da li je ta zamjena jedino moguće riješenje jer mi traženje zamjene u trenutku HT-ove ADSL kampanje sluti na višetjedno čekanje.
23.09.2004 | 11:25
Ako drivera za njega za Mac nema, a vjerojatno ih nema jer ih nema za praktično niti jedan ADSL modem - iz razloga što desetljećima ne postoji Mac bez mrežnog porta, onda je to jedina solucija. Napravi tako i na miru si zauvijek.

Postoji još jedan workaround, ali ja se ne bih s njime zezao jer je nije elegantan i traži da ti cijelo vrijeme PC bude uključen - dakle, može se podesiti da putem njega ideš van, a Mac spojiš mrežnim kabelom na PC. To traži malo čačkanja po Windowsima, ali na kraju radi. To preporučujem tek kao soluciju u nuždi.
25.09.2004 | 20:59
Hvala na savjetu koji poslušah pa sada mrežno funkcioniraju i MAc i PC. Ipak, upozorenje ostalima, ako se nađu sučeljeni sa problemom poput mojeg - zamijena modema nije nimalo jednostavna zadaća. Točnije, pokazalo se kako ju je gotovo nemoguće (bez dodatnih troškova!)ostvariti običnim zahtjevom.
27.09.2004 | 20:30
Na slijedecoj adresi mozete pronaci driver za MAC OS X za Santis 100.

www.mfi.hr/mac_stuff/mac_santis_100.hqx
27.09.2004 | 20:40
Bravo!
03.10.2004 | 19:27
Mario,
Molim Te dam mi na moj e-mail javis kljuc svojeg rijesenja sa zamjenom USB na Eternet ADSL adapterom.

Unapred Hvala
Skosutic
11.10.2004 | 22:08
Mala ispravka!! Navedeni Santis driver isprobano ne radi!!! Naime, dodje do faze kad bi trebao prikazati prozor New Port Detected, no ta priča se ne dešava. Test računala su bila iMac Flat screen 1GHz 768 MB, 80 MB HDD i PowerBook Titanium 15” 500 MHz. Eto nazalost to je to. Ipak hvala za pokusaj pomoci.

Pozdrav
skosutic
21.10.2004 | 18:03
mario! ovaj drajver za adsl siemens modem sigurno radi:
ftp://client5:g= Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript
pozdrav
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 5 sati
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, jura22, korisnik, m@xym, Maxxy, Riba, smayoo, ZeljkoB, Anonimci (427)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.07 Seconds

Provided by iJoomla SEO