Očekujete li prinovu?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Očekujete li prinovu?


  • eucryl
  • Posjetitelj
09.09.2003 | 16:35
Hola,

baš brojim nešto ove tmurne dane na prste i maštam o dalekoj Ngodini i pitam se koliko vas uzima ovu prvu generaciju G5 što dolazi za par dana i u naš kutak svemira?
Ja bih molio hrpu dojmova nakon što se smjeste u tople domove, možebitne slikice tako da hranim oči drage mi ženice (možda čak i izgled zavoli) da može početi razmišljati o novom rasporedu sobe
Kome će se dati nositi G5 na kavicu?
09.09.2003 | 16:45
Ja svakako kupujem G5, ali to će morati čekati dvije stvari: prvo, da Apple izbaci nove Cinema monitore koji će biti istog dizajna i drugo, da izbace prvu reviziju novih strojeva. Jednom davno sam uzeo Beige G3 Rev A, pa mi je bilo žao. Zato bi sada pokušao izdržati ne kupiti ga dok ne izađe revizija B - uvijek se sjete srediti nešto, a kako je ovo potpuno nova arhitektura siguran sam da će biti nekih problemčića na početku - kao i obično. Dakle, moram čekati... nadam se da će negdje 1-2 mjesec izbaciti barem dual 2.25 GHz ili nešto slično... a i drugi drive bay bi bio dobrodošao.
  • eucryl
  • Posjetitelj
09.09.2003 | 17:01
Znači moje čekanje do nove godine je u svakom slučaju dobro? Ajde, sad barem mogu to gledati i na drugi način
Samo da se ne dogodi da ta revision two ne stigne kod nas much later... prognoze?

p.s. ja se tak veselim svojoj prinovi
09.09.2003 | 17:13
Ja kada kupim Maca očekujem da mi traje 5-6 godina - uz manje upgradeove. Evo, tako je sada s mojim Beige G3 - još uvijek je to super stroj i ne samo da radi, nego i zarađuje punom parom. Ja sam kompletnu G4 generaciju preskočio kada je u pitanje moje vlastito računalo, pa kada sam već toliko čekao, mogu i još malo. Uostalom, što više čekam skupiti ću više para, a nekako me privlači ideja o 30" monitoru u kompletu s G5... nadam se da to nije samo trač bez osnova.
  • zvonimir
  • Posjetitelj
09.09.2003 | 17:18
I mi smo stali s narudjbom 2 duala G5 -- na moju inicijativu, iako je stroj vec bio predbiljezen. No bilo je presudno:
- Htjeli smo dobiti Panthera i odmah srediti sve sitnice i krupnice na strojevima -- skok sa OS 9 na 10.3 i na hrpu novih sitnica treba dobro istestirati. No buduci da ne mozemo dobiti Panthera sada ... prebacivanje ce cekati pauzu, raspolozivu vjerojatno oko Nove Godine.
- Nejasna igra s Cinema monitorima -- dok cekamo Panthera, cekamo i to da se vise rijesi.
- Reviziju B mozda valja cekati, ali mislim da nije previse presudna. Takodjer, glede Davorovg posta, mislim da ce taktovi sljedecih revizija biti visekratnici brojeva 800, 900 i 1000 (po onome sto sam shvatio iz rijeci IBMovog inzenjera), odnosno 2.4, 2.7 i 3.0 GHz. Odnosno, bit ce sve teze i teze skakati na vise taktove, i to zbog brzine busa. Tako ce se PowerMacovi, ako bude sve islo kako treba, visim taktom unaprijedjivati svakih ... 9 mjeseci, otprilike.

No drzim da je iznenadjenje moguce vec oko Bozica, kad ce mozda biti predstavljen 3 GHz model, ali samo zato sto ce 2 GHz tada biti vec oko ... 8 mjeseci star (jer se proizveo sigurno bar 2 mjeseca prije keynotea u lipnju).

Eto ...
  • Vanjuška
  • Posjetitelj
09.09.2003 | 23:48
Blue & White G3 je u reviziji 1 imao problem sa IDE kanalima, tj. nije podrzavao vise od jednog HDDa. Ja sam imao G3 rev.2 pa sam izbjegao taj problem, ali doista to je jedini model za kojeg znam da je imao nekakve musice u rev.1 osim eventualno eMaca i njegovih display problema.

Ako trebas - kupi odma, ako mozes pricekati pola godine (a u Appleovom slucaju to zna biti i duze) onda cekaj

Ja idem na Duala za doma i posao, samo jos moram da se odredim oko toga - kada
  • MAK
  • Korisnik
  • 13
10.09.2003 | 01:51
Za sada po netu nema dojava o losim korisnickim dojmovima, pa cak ni o sitnicama. Bus je brz, i ima jos rezerve za ubrzanje. Apple s novim generacijama hardvera ide uvijek konzervativno, cca jednu stepenicu ispod "nazivnih" performansi, a zadnje generacije hardvera obicno su na neku foru skoro cak i overcloskirane. Sjetite se da je uoci dolaska beige G3 strojeva (233 i 300 MHz) istodobno izasao stroj sa PPC604 Mach procesorom na 350 i vlasnici su jos dugo ignorirali hype sa G3. Ista stvar bila je kod prelaska sa 68k na PPC. Isli su s top-modelom na 80, a onda se o 100 i 110 MHz govorilo kao o "demonu brzine". Ali je Quadra 840 AV uz pomoc DSP-a jos duuugo drzala korak, pogotovo jer je OS bio jos dugo (sjetite se SCSI managera!) bio pod emulacijom, a strojevi, pogotovo na 603, razmjerno ocekivanjima opako spori.
Ista stvar bila je i s traznzicijom 68k-PPC na Powerbookima. Blackbird sa 68040C (520 i 540) bio je izvrstan, a reklamirao se kao "ready for PPC upggrade". Tim se apgrejdom ama bas NITKO nije usrecio.
Sasvim sam siguran da prijelaz na G5 nece biti tako drrrrasticno konzervativan (naprotiv, siguran sam da ce se potpuno promijeniti percepcija desktop ambijenta), ali sam i ja bio frustriran prvom generacijom plavo-bijeloga G3, iako je to u osnovi bio odlican stroj. S druge strane, onaj tko planira kupti jednoprocesorskoga, mislim da moze razmisljati o 1.6 masini, jer on ima jos obicnih PCI slotova, pa ce se stari SCSI hardware isplacivati jos najmanje jednu godinu. Pogotovo ako to nije stroj u ulozi flagshipa u konfiguraciji, iako ce kod nekih i to biti. A pogledajte cijene!
  • eucryl
  • Posjetitelj
12.09.2003 | 14:50
Kupovina se očekujem krajem Dec, početkom Jan pa ću tada vidjeti što se nudi. Čini mi se da mi rev. 2 neće biti od presudne važnosti jer ako ju najave za neki kasniji mjesece, nažalost neću moći čekati jer je i ovo već puno mjeseci preda mnom.. Imao sam neke noćne more da si slažem složenca da imam jači stroj što prije, ali hvala bogu, bješe to samo san )
Drago mi je da MAK reče da je sve ok što se tiče rev.1 Uostalom, nisam ni sumnjao da neće biti... Meni ionako treba stroj koji će i za 5 godina raditi ono za što ga ja želim sutradan -> kućni audio/video editing s prizvukom profesionalne kvalitete...
23.09.2003 | 17:54
S obzirom da je sve jak frisko, a ja ne stignem sve pratiti, imali kakve naznake za neke G5 Powerbooke? Znam da su sada "poojacali" seriju Tibooka no to mi nis ne znaci jer sam zadovoljan s ovim kaj imam.
23.09.2003 | 22:13
G5 PowerBook tek krajem 2004 ako sve bude išlo po planu. To su Jobsove riječi.
01.11.2003 | 02:31
sve je to fino i krasno i za (g)5, no...
ja pred desetak dana unesoh G4/1,25 i to sasvim namjerno. Prvo, cijena mu je sad bas taman. Drugo, to je zadnji OS 9 bootabilan stroj. trece, ima pun kufer PCI slotova, a ja ne namjeravam pobacat u smece tone i tone opreme koja je SCSI ili serijska... dvije kartice, i sve rijeseno za manje od 200 baksi.
najvise me veselilo prebacivanje sa stare kante na ovu... naprosto sam uzeo stari disk i utaknuo u novu kantu.
Nesto sam kroz sve ove godine i hrpu kupljenih Macova naucio. Danas kupis ultra-skupo najopakiji stroj, sutra ti je vec zastario (iako i dalje normalno radi sve sto treba, to se razumije). Pa onda, zasto uopce ganjati najnovije kante? Svakih 5 godina treba uzeti onaj stroj koji je taman postao out-of-date jer mu to daje sjajnu cijenu - i vise od toga je cisto luksuziranje.
01.11.2003 | 13:43
Grofe, taktika ti nije loša. Ja npr. u životu nisam za sebe kupio novo računalo (tj. jesam, jedan Spectrum sam kupio ono baš nov), ali sada sam si obećao da ću ipak, barem jednom, kupiti potpuno novi stroj i to baš zadnje generacije i full-optional. I mogu reci da do sada nisam imao neki loših iskustava s kupovinom "predzadnjih" verzija strojeva.

Što se tiče kupovine novog, sada je Apple zeznuo na svojoj strani - žele prodati G5 razmaženim Macovcima, a nisu u stanju uz njega dati pristojan monitor i tastaturu. Prvi sam koji će radije odgoditi cijelu kupovinu za 4-5 mjeseci nego pljunuti zilion kuna za top-dog stroj, a onda na stolu imati skoro PC buvljak estetiku - monitor starog dizajna, smiješnu tastaturu od eMaca i onda uz to G5 tower. To ne ide. Apple nas je naučio da budemo sitničavi i sada mu se to vraća.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 41 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.16 Seconds

Provided by iJoomla SEO