VisionPro
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

VisionPro


05.06.2023 | 20:09
Nitko nije gledao?

Uskoro znači ide nova tema unutar Apple je, Mac nije.

Meni ovo izgleda super. Uskoro ćemo znati više, ali za sada izgleda kao ozbiljan proizvod i nova platforma tj. ronilačka maska

www.youtube.com/live/GYkq9Rgoj8E?feature=share&t=4996
05.06.2023 | 20:10
Još procesuiram što sam upravo vidio. Cijeli keynote je bio super, ali VisionOS i VisionPro... stari moj...
05.06.2023 | 20:13
Ja definitivno nisam spreman za tak nešto imat na glavi.
05.06.2023 | 20:28
Ja sam prestar za to.
05.06.2023 | 21:35
Odlično, baš sam oduševljen mogućnostima. Terenski rad je sad sasvim nova kategorija, i to mislim na klasiku - ponesem laptop i to je to, nisam skućen s malim ekranom više, imam slobodu bez da nosakam veliki monitor sa sobom. Da je cijena 2500E uzeo bih ga odmah, jer toliko dođe Studio Display plus sitno...

Treba vidjeti koliko je udoban nakon nekoliko sati, ostale VR naočale koje sam imao priliku isprobati nisu sve komforne nakon nekog vremena.

A ljudi sa slabijim vidom, koje će tek njima prilike biti omogućene... Jedino, čekati početak 2024. i još samo u USA... Uf.
05.06.2023 | 22:02
Ako ćemo iskreno, mene malo plaši.
  • Dijete
  • Posjetitelj
06.06.2023 | 00:32
Vrijeme je za upogonit novu kasicu prasicu za slucaj da Blender bude dostupan od prvog dana.
To bi mi bio killer app.
06.06.2023 | 09:39
Autonomija je svega 2H. Ne mozes jedan film pogledati a kamoli nesto ozbiljno raditi. To je u startu prilicno limitirajuce. Ne znam da je ikada Apple predstavio ista sa kracim trajanjem baterije

Druga stvar je tezina i koliko to u stvari zamara korisnika, jer djeluje mi dosta teze od konkurencije. Kao AirPods Pro recimo, jer su odabrali napraviti METALNE slusalice, bez ikakvog razloga. Pa ih zato nisam ni kupio, jednostavno ih osjetis na glavi.

Koncept ovog VR proizvoda je brutalan, ali da se ne lazemo ovo je tek verzija, 0 ili 0.5 Bice to u buducnost puno puno bolje, ali kvalitetni temelji za tehnologiju su postavljeni.

Za Apple Watch kada je predstavljen sam govorio da mi ne pada napamet da kupim, pa opet jesam. Ali to je bila Verzija 3 ili 4. Danas kada gledam svoju Ultru, daleko je to odmaklo. Tako ce biti i ovdje.

Ja bih rado kupio ovakve naocare (ne nuzno Apple) bez svih ovih dzidza, samo da imam kvalitetan 4K monitor, za pogledati film/seriju ili igrati PS5 u miru
06.06.2023 | 20:56
stratechery.com/2023/apple-vision/

> Apple claims that the threshold for your brain to notice any sort of delay in what you see and what your body expects you to see (which is what causes known VR issues like motion sickness) is 12 milliseconds, and that the Vision visual pipeline displays what it sees to your eyes in 12 milliseconds or less. This is particularly remarkable given that the time for the image sensor to capture and process what it is seeing is along the lines of 7~8 milliseconds, which is to say that the Vision is taking that captured image, processing it, and displaying it in front of your eyes in around 4 milliseconds.

> ... while the user experience is a time-sharing operating system that is indeed a variation of iOS, and runs on the M2 chip, there is a subsystem that primarily operates the R1 chip that is real-time; this means that even if visionOS hangs or crashes, the outside world is still rendered under that magic 12 milliseconds.
07.06.2023 | 08:03
Nikad mi nije bilo jasno kopiranje dijela clanama ovdje u dorum.
Zar link nije dovoljan?
Zar pitanje vezano za temu, a referirano na clanak nije dovoljno?
07.06.2023 | 10:47
jura22 kaže:
Nikad mi nije bilo jasno kopiranje dijela clanama ovdje u dorum.
Zar link nije dovoljan?
Zar pitanje vezano za temu, a referirano na clanak nije dovoljno?


Što ti nije jasno?
Citira ti se dio direkt u postu, a imaš link za cijeli članak ako želiš sve pročitati. Link na cijeli članak i autora bi morao uvijek biti obavezan dio uz citat.
07.06.2023 | 16:33
Što je clanama a što dorum?
07.06.2023 | 16:34
jura22 kaže:
Nikad mi nije bilo jasno kopiranje dijela clanama ovdje u dorum.
Zar link nije dovoljan?
Zar pitanje vezano za temu, a referirano na clanak nije dovoljno?


youtu.be/dQw4w9WgXcQ
07.06.2023 | 16:38
Vanjuška kaže:
jura22 kaže:
Nikad mi nije bilo jasno kopiranje dijela clanama ovdje u dorum.
Zar link nije dovoljan?
Zar pitanje vezano za temu, a referirano na clanak nije dovoljno?


Što ti nije jasno?
Citira ti se dio direkt u postu, a imaš link za cijeli članak ako želiš sve pročitati. Link na cijeli članak i autora bi morao uvijek biti obavezan dio uz citat.


Meni nije jasno zašto bi netko stavio samo link bez par citata sa linka ili barem neku svoju interpretaciju ili sažetak. Uopće mi se na da klikati na random linkove ako ne znam bar približno o čemu se radi.

Isto tako je bez veze i kad netko nešto citira a ne stavi link. Davor je tu masterchef. Sve u navodnicima a nigdje linka.

A vezano uz članak, mislim da ga se jako isplati pročitati jer sam saznao mnoge zanimljive stvari. Sad mi se nekako čini da je taj Vision način kako ćemo za 20 godina svi koristiti računala (a za 10 mnogi). Apple je odlučio po ne znam koji put napraviti iskorak. Svi ostali rade jedno te isto, samo malo brže, malo jeftinije nego prošle godine ali nitko nema volje napraviti totalnu revoluciju.

Ne kažem da nitko drugi to ne bi želio, ali ispada da do sada nitko nije imao i viziju i sredstva i volju riskirati kao Apple. Realno, prvi Mac je bio revolucija. Skup i nepraktičan, ali revolucija koju su svi zatim slijedili. Onda iPhone, također potpuni zaokret od klasičnih mobitela.

Ovo je odbacivanje svega što postoji i prelazak na novu paradigmu. Ekrani su skučeni, teško ih je prenositi iz prostorije u prostoriju ili ne-daj-bože na teren. Tako da su ove naočale jedini način da nosimo glomazne monitore sa sobom i da imamo (ili nemamo) miša i tipkovnicu pri ruci. Danas ne znam nikoga tko nosi sa sobom dva velika monitora uz laptop kad ide na put. Digitalni nomadi tu neće uopće imati izbor. Oni su prvi adopteri.

Kao i AppleWatch koji polako postaje mainstream od 2016. do danas, tako će i ovoj napravi trebati desetak godina da je masovno tržište uopće primjeti pa onda i još toliko da se skroz udomaći.

Do tada mora pojeftiniti, mora izgledati ko deblje naočale ali svi temelji su tu. Razvili su sve hardverske i softverske elemente koji su potrebni da na tome mogu graditi. Sad to moraju malo po malo peglati i već krajem tridesetih ćemo svi nositi Vision okolo. Naravno, do tada ko živ ko mrtav.
07.06.2023 | 17:21
IgorD kaže:
Meni nije jasno zašto bi netko stavio samo link bez par citata sa linka ili barem neku svoju interpretaciju ili sažetak. Uopće mi se na da klikati na random linkove ako ne znam bar približno o čemu se radi.


Da, baš tako. Staviš samo link, šanse da ću kliknuti su relativno male, a ako staviš samo citat uskraćuješ mi podatke koji će me možda zanimati i onda se radi bespotrebni šum kad krenu pitanja, otkud to i slično.


Ovo je odbacivanje svega što postoji i prelazak na novu paradigmu. Ekrani su skučeni, teško ih je prenositi iz prostorije u prostoriju ili ne-daj-bože na teren. Tako da su ove naočale jedini način da nosimo glomazne monitore sa sobom i da imamo (ili nemamo) miša i tipkovnicu pri ruci. Danas ne znam nikoga tko nosi sa sobom dva velika monitora uz laptop kad ide na put. Digitalni nomadi tu neće uopće imati izbor. Oni su prvi adopteri.

Do tada mora pojeftiniti, mora izgledati ko deblje naočale ali svi temelji su tu. Razvili su sve hardverske i softverske elemente koji su potrebni da na tome mogu graditi. Sad to moraju malo po malo peglati i već krajem tridesetih ćemo svi nositi Vision okolo. Naravno, do tada ko živ ko mrtav.


U ovakvom obliku kakav je sada, uzeo bih ga odmah, makar na kredit. Dok minijaturizacija dođe da bude prihvatljivih dimenzija (kao obične naočale) bit ću prestar za sva ta sranja I rekao sam već, slabovidni ljudi koji se sad muče s rezolucijom 1024x na 27" monitoru bi s ovim vjerojatno procvjetali i "prodisali". Vjerojatno jer nisam siguran da li je Accessibility uključen u visionOS, ali ako nije, u v3 bude sigurno to je Apple.
  • Daddo
  • Posjetitelj
07.06.2023 | 17:51
@vanjuška - kao nekom tko je proveo određeno vrijeme u radu sa slijepima i slabovidnima, smiješna mi je tvrdnja:

slabovidni ljudi koji se sad muče s rezolucijom 1024x na 27" monitoru bi s ovim vjerojatno procvjetali i "prodisali".

Plastično objašnjenje zašto mi je smiješno - “evo ti veći zvučnik da me bolje čuješ”.

On topic - AR/VR je super korisna stvar koju treba razvijati i koja zaista potencijalno može svašta. No još uvijek nije dogurala dalje od “daj mi pokaži IKEA trosjed” u boravku. Niti bi IMHO trebala ići u tom smjeru.
07.06.2023 | 19:48
Daddo kaže:
@vanjuška - kao nekom tko je proveo određeno vrijeme u radu sa slijepima i slabovidnima, smiješna mi je tvrdnja:
slabovidni ljudi koji se sad muče s rezolucijom 1024x na 27" monitoru bi s ovim vjerojatno procvjetali i "prodisali".


Daddo moj, kao netko tko već 25+ godina na razne načine radi sa i oko slabovidnih, gluhih i gluhoslijepih osoba ne pričam napamet. S obzirom da imaš iskustva trebao bi znati da ima toliko slojeva slabovidnosti da ih ne možeš sve strpati u isti koš. Tako da i dalje stojim oko svoje tvrdnje, a veći zvučnik zbilja možda pomogne slijepom dijelu populacije koji i slabije čuje [/quote]
07.06.2023 | 20:07
Mozda sam ja ovdje nesto krivo shvatio, ali na 1024x (pretpostavljam 1024x768) rezoluciji svi elementi izgledaju ogromno na 27" ekranu.
Ako je netko slabovidan zasto bi se mucio s time, to bi mu samo trebalo olaksati, prije bi se mucio s 2k, 4k itd. rezolucijama.
  • Daddo
  • Posjetitelj
07.06.2023 | 20:09
Ideja da ćeš kraj svih TTS aplikacija, Siri/Google/Bixby/Alexa, hw sintetizatora govora, brailleovih redaka… forsirati skupu (i još uvijek jako glupu) i nepraktičnu skalameriju… meni osobno je “jako nakaradna i pogrešna”.

I opet, ne pričam na pamet.
07.06.2023 | 20:20
songoku kaže:
Mozda sam ja ovdje nesto krivo shvatio, ali na 1024x (pretpostavljam 1024x768) rezoluciji svi elementi izgledaju ogromno na 27" ekranu.
Ako je netko slabovidan zasto bi se mucio s time, to bi mu samo trebalo olaksati, prije bi se mucio s 2k, 4k itd. rezolucijama.


Muči se baš zato što je skučeno, a "veća" rezolucija bude presitna. Sad, brijem da furaju 1280 ili 1344 ili tu negdje u tom stillu, s fontovima na max i slično. Neki dijaloški prozori su zeznuti u tom slučaju, no nema tu puno opcija. Kod novijih OSova je lakše sa skaliranjem veličine slova doduše... To su Macovi, namjestim jednom i ne vidim te ljude godinama
07.06.2023 | 20:24
Daddo kaže:
Ideja da ćeš kraj svih TTS aplikacija, Siri/Google/Bixby/Alexa, hw sintetizatora govora, brailleovih redaka… forsirati skupu (i još uvijek jako glupu) i nepraktičnu skalameriju… meni osobno je “jako nakaradna i pogrešna”.

I opet, ne pričam na pamet.


Ali, baš mi se čini da pričaš napamet.

Netko samo želi veliki, jako veliki ekran što bliže sebi. Gdje god bio. Kako ćeš to postići? Do sada bi se snašli tako da nabave najveći monitor i TV pa bude nekako, ali čim se maknu od doma, na izlet, godišnji, izgubljeni su jer nemaju svoja pomagala. A naočale koje koštaju manje nego taj tv i monitor (s kompom) imaju i jedno i drugo. HRT valjda radi

I opet, pričamo o HR, TTS aplikacija? Siri i ostali pomažu samo onima koji dobro čuju, a i to u HR mora da znaju engleski. Braille redak opet skupa stvar brate, a netko s ostatkom vida ga neće uzeti kao prvi izbor, zašto i bi?
  • Daddo
  • Posjetitelj
07.06.2023 | 20:40
Gle, ne da mi se. Složit ćemo se da se ne slažemo.

Meni je ideja da slabovidna osoba nosi “stereo naočale s ogromnim ekranom” a vidi obrise i kontraste i da joj stvaraš i personaliziraš cijeli svijet oko nje da bi ga “vidjela” ne samo jako (puno pre)skupa nego i nakaradna.

Što se ostatka posta tiče, evo ti par linkova (godina je 2003-2004):

www.index.hr/amp/vijesti/clanak/predstav...-slijepe/159085.aspx

vdocuments.mx/godinjak-hrvatski-savez-sl...benika-i.html?page=9

uuosso.hr/default.aspx?id=150
07.06.2023 | 20:59
Daddo kaže:
Gle, ne da mi se. Složit ćemo se da se ne slažemo.


Složiti ćemo se jedino da ne čitaš što govorim. Ti govoriš sa strane isključivo SLIJEPIH osoba, njima Vision Pro ništa ne znači u životu.

Meni je ideja da slabovidna osoba nosi “stereo naočale s ogromnim ekranom” a vidi obrise i kontraste i da joj stvaraš i personaliziraš cijeli svijet oko nje da bi ga “vidjela” ne samo jako (puno pre)skupa nego i nakaradna.


Obrise i kontraste? Po treći put, nema slabovidne i gluhoslijepe osobe sa jednakim oštećenjem. Imaš ih sa Usher sindromom, sa rupama u vidnom polju, sa rubnim vidnim poljem, sa klasičnom slabovidnošću raznih kategorija. I svi oni, koji nešto još vide (ako pritom ne čuju) oslanjaju se na uvećani tisak, povećanu rezoluciju, bold fontove. Koriste računala i mobitele, zamisli. Vizualno. I čitati kako ti je nakaradno (preskupe) naočale, a onda metneš link sa računalom od 8000 eura koji osobe o kojima pričam NE MOGU koristiti


Što se ostatka posta tiče, evo ti par linkova (godina je 2003-2004):
www.index.hr/amp/vijesti/clanak/predstav...-slijepe/159085.aspx


Znam za to, super. Cijena računala od 8k je malo ubitačna, no to je bilo onda I opet, onima s oštećenjem sluha ovo možeš objesiti na rep.



I opet, velika većina slabodvidnih sa oštećenjem sluha NE KORISTI brajicu niti audio. NE MOGU. NE ČUJU i ne razumiju.
Oni koji su primarno slijepi, a tu računam i one koji vide obrise njima će zvučna pomagala i brajica biti savršeni.

Nego, znaš naravno da iOS i macOS imaju izvrsno riješenu podršku za slijepe? Doslovno ideš okolo a telefon ti govori što je i tko pored tebe i slično. No, opet, mi smo u HR i moraš znati engleski
  • Daddo
  • Posjetitelj
07.06.2023 | 21:19
Tema je visionpro, tako da uopće ne vidim razlog da se ovdje bavimo oštećenjima sluha (iako bi bilo super otvorit neku zasebnu temu o korištenju applea i općenito računala te prilagodbama za OSI, ako ništa, hrpa ljudi pojma nema s kojim se sve izazovima suočavaju.

A za osobe oštećena sluha (i vida)… ionako će “MORATI” naučiti znakovni jezik i/ili brailleovo pismo da bi bili zakonski “pismeni”. Za to im svakako neće trebati stereo naočale sa 4K rezolucijom i milijardama boja.

Što se tiče znanja engleskog… eto ne znam bi li se smijao ili plakao kad to koristiš kao argument.
08.06.2023 | 12:46
Daddo kaže:
Tema je visionpro, tako da uopće ne vidim razlog da se ovdje bavimo oštećenjima sluha


Tema je VisionPro i moj komentar da znam desetak slabovidnih osoba koji bi bili oduševljeni tom "igračkom". I onda tvoje spuštanje da pričam gluposti. Dakle, niti znaš ništa o dotičnim osobama i kako koriste svoje trenutne igračke, ali našao si se prozvan pametovati i onda skrenuo temu prema isključivo slijepima

(iako bi bilo super otvorit neku zasebnu temu o korištenju applea i općenito računala te prilagodbama za OSI, ako ništa, hrpa ljudi pojma nema s kojim se sve izazovima suočavaju.


Čisto sumnjam da bi ikoga zanimalo, ono buraz, raširiš vijest o prosvjedu ispred Markovog trga glede vladinog novog zakona kojim jako jako ograničavaju prava invalidima i povlastice za njih. I to zbog benigne uštede. I dođe 300 ljudi jedva. Ali na proslavu trećeg mjesta razmaženih gurača lopti ih dođe milijun. Promijenilo bi se nešto u našem društvu jedino da svi dobiju neki invaliditet na random bazi na bar mjesec dana.

Konkretno, mojoj princezi će novim zakonom uskratiti prevoditelja izvan određene satnice, dakle, procjeniti će broj sati koji provodi u školi i toliko će plaćati prevoditelja. I to mizerno malo. Ako bude dodatnih školskih sati nego su procijenili, može se slikati. Ako hoće prevoditelja na rođendanu, ne može. Ako treba bilo gdje drugdje, ne može. Tek kad navrši 18 godina će dobiti natrag pravo da koristi prevoditelja, ali ONI će odlučiti po stupnju oštećenja koliko sati mjesečno će imati pravo na to. Zakone je pisao neki idiot bez trunka empatije i razumijevanja o temi, i unatoč svim amandmanima i protivljenju BAŠ SVIH udruga i saveza, nema promjena na bolje.

I opet, ne bih se živcirao, kriza je, inflacija, država nema. A onda vidiš za kaj se ima pa ti bude onako mučno.

A za osobe oštećena sluha (i vida)… ionako će “MORATI” naučiti znakovni jezik i/ili brailleovo pismo da bi bili zakonski “pismeni”. Za to im svakako neće trebati stereo naočale sa 4K rezolucijom i milijardama boja.


I opet, naučiti će znakovni jezik koji će gledati gdje? Ili titlove? Na prste jedne ruke možeš nabrojati emisije gdje imaju prevoditelje. Isto i s brajicom, makar savez slijepih polako gura brajicu svuda. Sporo ide, jer naravno nemaju ljudi sluha ni strpljenja.

Što se tiče znanja engleskog… eto ne znam bi li se smijao ili plakao kad to koristiš kao argument.


I opet pokazuješ svoje neznanje. Odi malo među gluhe i nagluhe, zahvaljujući školstvu koje imamo velika večina njih ne zna ni hrvatski jezik. Ponavljam, gluhima hrvatski jezik, makar su hrvati nije PRVI jezik, to je drugi jezik kao što je tebi engleski drugi jezik. Dakle, kad svladaju svoj znakovni i njegova pravila, dodatno trebaju učiti i hrvatski i njegovu gramatiku. Pa onda tek ide engleski ili neki treći, a tada već nemaju ni volje niti ih itko potiče da se obrazuju, jebiga to su gluhi, nek ostanu glupi.
30.01.2024 | 22:38
Nekidan sam gledao Appleovu reklamu "Making of..." i mislim si - zbilja je vrhunski komad tehnologije i to ne samo jedne tehnologije već tu ima svega.

Marques je objavio unboxing video:



Kutija u kutiji u kutiji i još puno malih kutija u kutijama...
Apple se zbilja potrudio pokazati da su mislili na svaki detalj user experiencea. Treba naglasiti da je ovo ipak maksimalo personaliziran proizvod jer treba biti prilagođen svakom obliku i veličini glave, pa sve do dodatnih leća s dioptrijom.
Paket je zbilja luksuzan.

Mali antiklimaks je što izgleda da manje atraktivna Dual loop traka bolje obavlja funkciju nosača cijele skalamerije. Cijena joj je, doduše, jednaka tehnološki superiornijoj Solo knit traci...
31.01.2024 | 09:25
Poznavajući Apple, ovo je PoC i igračka za bogate, prve developere za visionOS i jutubere.

Treća inkarnacija ovog uređaja će eventualno postati predmet ozbiljnijeg razmišljanja o kupnji.
Nadam se da će do tada imati autonomiju za odgledati cijeli Star Wars film.
31.01.2024 | 09:28
Pogledao sam jučer sve prve recenzije i mislim da je najrealniji bio Nilay Patel iz The Verge:

31.01.2024 | 10:03
Isprika. Stavio video koji je već stavljen...
PS: Baterija za očale podsjeća na prvi iPhone.
31.01.2024 | 10:27
Kad je Apple predstavio iPad govorio sam "sta ce mi ova glupost". Na CarPlay sam se smijao i prognozirao da ce proci kao i onaj PING servis.

Nakon toga je predstavljen sat kojeg sam automatski popljuvao sa "jos jedna stvar koju bih morao puniti".

Danas ne skidam Watch Ultra sa ruke, a imam iPad Pro godinama. Ne bih nikada kupio auto bez CarPlay.

Tako da cu sada mudro cutati a imao bih svasta reci

Valjda postajemo malo pametniji sa godinama
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 15 sati, 6 minuta
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, Maxxy, Riba, VanjusOS, Anonimci (463)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.29 Seconds

Provided by iJoomla SEO